Travanj 25, 2024, 13:04:25 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Diskusi !!!! sve o njima !  (Posjeta: 37715 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #75 u: Listopad 07, 2012, 20:10:28 poslijepodne »
Na prvo oko lipi,zdravi...a na drugo mrsavi i par sprican sa crnim tockicama sto meni osobno ne smeta,ali je znak necistokrvnosti.Kao pas mjesanac...
Totalna Steta

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #76 u: Listopad 07, 2012, 22:43:15 poslijepodne »
Imam ja jedno.
Svi diskusi dišu normalno i jedu ko pirane a jedan se iznotava, uzme pa pljune i diše duplo brže od ostalih. čupne tu i tamo nešto i to je to.
Kad su stigli bili su dosta čistih boja a sada ima dosta tamnih točkica i blago naglašene pruge. Svi su živahni i ne sakrivaju se. temperatura je oko 27 a voda ph 6,5  gh oko 10  kh oko 7

Uvijek nakon hranjenja sve ribe dišu užurbano??!

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #77 u: Listopad 07, 2012, 23:06:40 poslijepodne »
imam i ja pitanje, dali je normalno da diskusi polako pređu s goveđeg srca na granule i listiće,tropical d-50 i još neka,sad se za to otimaju kao nekad za srce,jedu i srce ali im uvijek ostane što prije nije bio slučaj,a granule pometu koliko god da ubacim,ne mogu dokučiti šta se događa,u akvairju nema nikakvih promjena što što se tiče opreme i bilja unazad par mj

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #78 u: Listopad 08, 2012, 10:35:08 prijepodne »
Imam ja jedno.
Svi diskusi dišu normalno i jedu ko pirane a jedan se iznotava, uzme pa pljune i diše duplo brže od ostalih. čupne tu i tamo nešto i to je to.
Kad su stigli bili su dosta čistih boja a sada ima dosta tamnih točkica i blago naglašene pruge. Svi su živahni i ne sakrivaju se. temperatura je oko 27 a voda ph 6,5  gh oko 10  kh oko 7

Uvijek nakon hranjenja sve ribe dišu užurbano??!
Digni temperaturu na 28 najmanje i spusti KH na 5 i manje...izmjeri nitrate i nitrite
Totalna Steta

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #79 u: Listopad 08, 2012, 10:37:49 prijepodne »
imam i ja pitanje, dali je normalno da diskusi polako pređu s goveđeg srca na granule i listiće,tropical d-50 i još neka,sad se za to otimaju kao nekad za srce,jedu i srce ali im uvijek ostane što prije nije bio slučaj,a granule pometu koliko god da ubacim,ne mogu dokučiti šta se događa,u akvairju nema nikakvih promjena što što se tiče opreme i bilja unazad par mj
[/quote
sve je to ok...Srca ostatke pokupi...
Totalna Steta

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #80 u: Listopad 08, 2012, 11:14:19 prijepodne »
Povodom održavanja aktera i nemooučnosti sudjelovanja ,želim vam doprinjet mojom malenkosti ;možete sve javno saznati o diskusima od nabavke - bolesti SLOBODNI UPITI   :zagrljaj:

Ako smijem pitati Zasto si otvorio ovu temu i mislis li najzad poceti odgovarati na upite ?
Totalna Steta

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #81 u: Listopad 08, 2012, 11:32:12 prijepodne »
Na prvo oko lipi,zdravi...a na drugo mrsavi i par sprican sa crnim tockicama sto meni osobno ne smeta,ali je znak necistokrvnosti.Kao pas mjesanac...
S boldiranim se ne bi slozio,ako su ribe zdrave jedu i nisu mrsave,ovo se meni cini da ima problem s parazitima
Ovo drugo se ne slazem nikako,peppering nije stvar samo krizanja,stres i zivotni uvijeti takodjer sudjeluju u pojavi pepperinga ;)
peppering je posebno izrazen kod narancastih riba tipa pidgeon blood

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #82 u: Listopad 08, 2012, 11:37:03 prijepodne »
Imam ja jedno.
Svi diskusi dišu normalno i jedu ko pirane a jedan se iznotava, uzme pa pljune i diše duplo brže od ostalih. čupne tu i tamo nešto i to je to.
Kad su stigli bili su dosta čistih boja a sada ima dosta tamnih točkica i blago naglašene pruge. Svi su živahni i ne sakrivaju se. temperatura je oko 27 a voda ph 6,5  gh oko 10  kh oko 7

Uvijek nakon hranjenja sve ribe dišu užurbano??!
ta jedna riba koja uzme pa pljune ima parazite,a nakon hranjenja je normalno da ribe disu ubrzano,ali naravno ne previse,ako disu previse ili su u pitanju nitrati,nitriti ili skrzni paraziti

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #83 u: Listopad 08, 2012, 11:39:44 prijepodne »
imam i ja pitanje, dali je normalno da diskusi polako pređu s goveđeg srca na granule i listiće,tropical d-50 i još neka,sad se za to otimaju kao nekad za srce,jedu i srce ali im uvijek ostane što prije nije bio slučaj,a granule pometu koliko god da ubacim,ne mogu dokučiti šta se događa,u akvairju nema nikakvih promjena što što se tiče opreme i bilja unazad par mj
ocito nisi pogodio mix,ako si stavljao cesnjak eto ti razloga,jer ribe traze ono cega im fali,a to nalaze u drugoj hrani :up:
Svakako granule i listici nisu dovoljni da bi se riba razvijala kako treba :up:

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #84 u: Listopad 08, 2012, 12:13:27 poslijepodne »
mislim da za sve ciklide vrijedi da su uvijek gladni i da uvijek mogu jesti.

e sad, gdje je granica potrebnog i prezderavanja (i koliko je to stetno), to i mene zanima.

pitanje koje je promaklo izgleda. koliko hraniti, kolicinski i ucestalost?
sve zavisi,velicina,broj komada,ostali stanovnici vrsta hrane....nema nekog pravila,dajes im koliko mogu pojesti u 10-tak minuta(posto nisu agresivni na hrani kao neke druge ribe), 3-5 puta na dan,dok su mali 5puta,sto su veci smanjujes broj obroka,a kolicinu povecas,nadam se da sam ti uspio odgovoriti na pitanje.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #85 u: Listopad 08, 2012, 12:18:34 poslijepodne »
Jurica> da, najjednostavniji odgovor je uvijek i onaj najispravniji.  :up:

Samo, sto im treba cijela minuta, moji pokose sve u prvih 30 sekundi, ostalo cekaju jos.

Ok, pitanje vezano za velicinu akvarija.

10-12 diskusa, hrpa corydorasa + pokoja popratna riba. nekakva optimalna litraza, da nije guzva, ali isto tako da se ne pretjeruje?
opet ovisi,da li je ukrasni akvarij,biljke,panjevi.... ili golo staklo,ide 40l po diskusu to je optimalno i za filtraciju i za smjestaj,kako se litre povecavaju smanjuje se taj potrebni prostor ,znaci u 80litara 2 diskusa,a na 200 ih bez problema ide 8-10,jer je veci volumen,za ovo sto si pitao  sasvim dovoljan ti je akvarij 400-450litara,ako ce bit ukrasni,za golo staklo nesto manje oko 400l ja bi svakako isao na visinu od 60cm,nekako mi je 50 nisko za diskusa
« Zadnja izmjena: Listopad 08, 2012, 12:22:17 poslijepodne od mbogdan »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #86 u: Listopad 08, 2012, 13:12:00 poslijepodne »
znaci, akvarij 160x60x60 je cisto dovoljan za drzati 10 komada, uz popratne ribe poput corydorasa. biljni akvarij, nezahtjevno bilje?

sto se hrane tice, recimo diskusi u rasponu od 10-15cm (tu su sad negdje velicine), 3 puta dnevno. 2 puta granule (sak energy i/ili tetra pro), 1x mix. 30-tak granula (ne brojim), i 3 komada mixa, 2x1cm kockice.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #87 u: Listopad 08, 2012, 13:46:31 poslijepodne »
znaci, akvarij 160x60x60 je cisto dovoljan za drzati 10 komada, uz popratne ribe poput corydorasa. biljni akvarij, nezahtjevno bilje?

sto se hrane tice, recimo diskusi u rasponu od 10-15cm (tu su sad negdje velicine), 3 puta dnevno. 2 puta granule (sak energy i/ili tetra pro), 1x mix. 30-tak granula (ne brojim), i 3 komada mixa, 2x1cm kockice.
160x60x60 je daleko vise nego 450l,da dosta ti je to,sto se hrane tice to je ok,samo nekako sak mi se nije dobar pokazao,tetra ili tropical su mi se daleko bolje pokazale,ribe bolje napreduju :up:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #88 u: Listopad 08, 2012, 13:49:04 poslijepodne »
kad smo kod toga, i moji vise vole tetru, a navodno je sak energy daleko kvalitetnija hrana, "iznad" tetre i ostalog. tko ce znati.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #89 u: Listopad 08, 2012, 14:06:58 poslijepodne »
kad smo kod toga, i moji vise vole tetru, a navodno je sak energy daleko kvalitetnija hrana, "iznad" tetre i ostalog. tko ce znati.
ne bi rekao,tetra i tropical su daleko kvalitetnije hrane,sama cijena sve govori :up:

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #90 u: Listopad 08, 2012, 15:43:07 poslijepodne »
Imam ja jedno.
Svi diskusi dišu normalno i jedu ko pirane a jedan se iznotava, uzme pa pljune i diše duplo brže od ostalih. čupne tu i tamo nešto i to je to.
Kad su stigli bili su dosta čistih boja a sada ima dosta tamnih točkica i blago naglašene pruge. Svi su živahni i ne sakrivaju se. temperatura je oko 27 a voda ph 6,5  gh oko 10  kh oko 7

Uvijek nakon hranjenja sve ribe dišu užurbano??!
ta jedna riba koja uzme pa pljune ima parazite,a nakon hranjenja je normalno da ribe disu ubrzano,ali naravno ne previse,ako disu previse ili su u pitanju nitrati,nitriti ili skrzni paraziti

Hvala na brzini!! Koji lijek i dali da liječim cijeli akvarij?? Što je sa plavom vodicom??

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #91 u: Listopad 08, 2012, 16:23:00 poslijepodne »
ovako posto se ne skrivaju,eliminirat cemo hexamitu,dakle moze se raditi o skrznim (posto ubrzano disu) (i) ili crijevnim parazitima (ona riba sto pljuje hranu).Praziquantel je djelotvoran na oboje,a sadrze ga lijekovi JBL GYRODOL 2 i SERA TREMAZOL.Ja osobno bi lijecio cijeli akvarij ;)

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #92 u: Listopad 08, 2012, 16:52:46 poslijepodne »
sprican sa crnim tockicama sto meni osobno ne smeta,ali je znak necistokrvnosti.Kao pas mjesanac...

 :D :D :D Gdje si za ovo cuo? :D :D :D
Split / Hrvatska

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #93 u: Listopad 08, 2012, 19:40:34 poslijepodne »
imam i ja pitanje, dali je normalno da diskusi polako pređu s goveđeg srca na granule i listiće,tropical d-50 i još neka,sad se za to otimaju kao nekad za srce,jedu i srce ali im uvijek ostane što prije nije bio slučaj,a granule pometu koliko god da ubacim,ne mogu dokučiti šta se događa,u akvairju nema nikakvih promjena što što se tiče opreme i bilja unazad par mj
ocito nisi pogodio mix,ako si stavljao cesnjak eto ti razloga,jer ribe traze ono cega im fali,a to nalaze u drugoj hrani :up:
Svakako granule i listici nisu dovoljni da bi se riba razvijala kako treba :up:


Hvala na odgovoru  :up:

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #94 u: Listopad 08, 2012, 19:45:20 poslijepodne »
ocito nisi pogodio mix,ako si stavljao cesnjak eto ti razloga,jer ribe traze ono cega im fali,a to nalaze u drugoj hrani :up:

moze malo pojasnjenje ovoga? na sto mislis kad kazes "ako si stavljao cesnjak eto ti razloga"?

previse cesnjaka, premalo cesnjaka, pretpostavljam previse, pa ribe bas nisu zainteresirane za jelo?

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #95 u: Listopad 08, 2012, 19:54:47 poslijepodne »
u mom slučaju ima češnjaka u mixu,onako po receptu nekakvom,ali zanimljivo dosada su se ubijali za tom hranom,možda su se zasitili  :D :D

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #96 u: Listopad 08, 2012, 20:07:28 poslijepodne »
ima i u mome.

nego, jedno zanimljivo pitanje, nisam siguran da sam igdje procitao odgovor. znaci, mix je zamrznut. jasno je da ne ide iz hladnjaka odmah direktno u akvarij. ali, koliko ga pustiti da se otapa?  5 min, 10min, to nista ne znaci, jer nije svakome ista temperatura u prostoriji, znaci zanima me, dali ga pustiti da samo malo opusti, ili pustiti da bude onako....zelatinozan, neznam kako drugacije nazvati?

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #97 u: Listopad 08, 2012, 20:25:15 poslijepodne »

Dam Vam ja jedan dobar savjet za mix,

napravite ga u tanke ploce cca 3-5 mm i nemate problema sa ribanjem, odledivanjem i slično.
Kad ga trgas i bacas u akvarij, odledi se u prviv 2 cm vode.
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline dejanb82

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 541
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Nova Gradiška
  • adriana
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #98 u: Listopad 08, 2012, 20:34:09 poslijepodne »
ja odmah iz hladnjaka u vodu,za par sekundi se otpusti

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Diskusi !!!! sve o njima !
« Odgovori #99 u: Listopad 08, 2012, 20:37:38 poslijepodne »
ja pravim kocke kao za led, odrezem nozem koliko mi treba, tri plocice uvijek dajem, ali uvijek ostavim da se odledi barem malo prije ubacivanja u vodu. zato sam i pitao sto je bolje.