Ožujak 28, 2024, 16:15:20 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ich - UV - češnjak  (Posjeta: 4009 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Ich - UV - češnjak
« u: Lipanj 20, 2015, 11:04:08 prijepodne »
Zasipao mi se je japonicus, preko dana ima možda 3-4 sitne točkice po njušci i koju po peraji i više su prozirne nego bijele, kako se bliži spavanje on je sve jače zasipan!?
Takvo stanje nije isto svaku večer, neku manje neku više! Obolio je od stresa jer ga je u samom početku jedan tang doslovce ganjao ko lud cijeli dan!
Kada sam to primjetio odlučio sam ga uloviti, namučio sam se dobrih 4 sata loveči ga i konačno i uspio! Koliko sam njemu napravio dodatni stres toliko sam i sebi, a i polomio sam i neke koralje  >:(
Tako sam ga izdvojenog šopao sa češnjakom i situacija se popravila!
Napravio sam posudu u koju sam ga prebacio i tako zajedno sa njom ga ponovo ubacio u tank gdje je tako bio cijeli dan dok se druge ribe nisu počele ponašati nezainteresirano za njega!Nakon tjedan dana opet sav zasipan pred spavanje!?
Sad cijeli tank hranim sa svježe iscijeđenim češnjakom po hrani i UV lampa mi je upaljena 24/7
Pitanje; smije li UV raditi cijelo vrijeme, neće li  škoditi koraljima i akvariju kao sistemu opčenito ?
Uz skimer vrti se ugljen i ATS !?

Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Ich - UV - češnjak
« Odgovori #1 u: Lipanj 20, 2015, 11:45:01 prijepodne »
Uf stari stvarno mi je zao sta ti se to dogodilo. Imao sam istu stvar s Acanturus lucostretonom. Nadam se da se tebi nece dogodit sta i meni. Uglavnom da sam na tvom mjestu ja bi napravija jedno FW kupanje od minimum 5 minuta te ako si u mogucnosti jedan mali karantena tank. Bio tu di si ti i nije bilo ugodno. Sretno.

Offline skolaric

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 48
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zaprešić
Odg: Ich - UV - češnjak
« Odgovori #2 u: Ožujak 13, 2016, 08:40:37 prijepodne »
Evo za sve koji imaju sličnih problema , što se meni dogodilo:
nova riba - ich, zatim u slijedećih 12 sati odonium i tim rooth itd. svi lijekovi tzv za reef nisu bili od pomoći. ali sva sreća imao sam GARLIC GUARD i za sedam dana ribe su čiste bez bolesti potpuno zdrave. Primjena je jednostavna : natopiti hranu 20 min i dati je ribicama. UV i ozon uvelike pomažu.