Svibanj 23, 2024, 00:37:10 prijepodneNajnoviji Član: Tomislav84

Autor Tema: gurami  (Posjeta: 478 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline neva

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 126
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Rokovci kod Vkci
gurami
« u: Kolovoz 15, 2010, 22:39:15 poslijepodne »
pozdrav! izgleda da ono je bakterijsko raspadanje usta pošto donje usne gotovo da i nema te strašno izgleda ali za divno čudo jede,več 5 dana je u baktopuru šta dalje ako mu mogu kako pomoči hvala u naprijed

Offline Mins

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 237
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb
  • I mala riba je - riba.
Odg: gurami
« Odgovori #1 u: Kolovoz 16, 2010, 08:39:49 prijepodne »
Probaj staviti baktopur direkt sera u tebleticama* ili furanol 2 od JBL-a. To su antibiotici za razliku od tekućeg baktopura koji je više preventivnog djelovanja. Uz antibiotike stavlja se sol (uz furanol obična, ima uputa u ljeku u količini), a za baktopur direkt ide ectopur. Meni je ectopur super jer osim soli odašilje i kisik i znam je stavit prevenivno u akvarije kod riba kojima sol ne smeta...Aeracija i filtracija karantene poželjne. Također ima i baktotabs hrane od sere u kojoj je isti antibiotik nifurpirinol.
Bitno je da voda bude super čista, redovito ususavanje viška hrane i otpada sa dna. Najbolje je da se promjeni 30-50% vode prije stavljanja i to ne tretirane, samo odstajale da ne bi sredstvo za pripravu vode deaktiviralo lijek.

*Mislim da ćeš prije naći Furanol 2 jer sera navodno baktpur prodaje u pakiranju od kojih 100 tableta za razliku od dosadašnjih 8 komada u kutijici.
Pet ribljih sloboda: site i kvalitetno hranjene, u ugodnom okruženju, bez ozljeda, boli i bolesti, sa slobodom prirodnog ponašanja i izostankom stresa i strahova.

Offline neva

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 126
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Rokovci kod Vkci
Odg: gurami
« Odgovori #2 u: Kolovoz 16, 2010, 10:36:42 prijepodne »
puno hvala