Travanj 16, 2024, 12:46:59 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Oslobodjenje tuna kod Ugljana  (Posjeta: 15333 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #50 u: Srpanj 16, 2012, 13:33:46 poslijepodne »
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #51 u: Srpanj 16, 2012, 13:37:03 poslijepodne »
Dellete, stvarno je fascinantna ona snimka koju si stavila, gledas i ne vjerujes!

Sve je to tuzno, pogotovo za ljude koji vole more... evo jedne slike koju sam skinuo s neta, od jednog restorana, hvale se da imaju baby grdobine za rucak, srce ti se kida:

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #52 u: Srpanj 16, 2012, 13:45:27 poslijepodne »
Blue, vjerujem da ce te ove brojke uvjeriti da Kali tuna nije mali igrac, ni u svjetskim razmjerima:
http://www.slobodnadalmacija.hr/Zadar/tabid/73/articleType/ArticleView/articleId/149849/Default.aspx

Na kraju teksta se spominje uzgoj od mladji sto je super jer ce se ocuvati vrsta ako se ne povecaju izlovne kvote, al ce nazalost patiti Jadran i za to ce stranima aktivistima pucati patka!  :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #53 u: Srpanj 16, 2012, 14:31:05 poslijepodne »
I to neće prestati dok sve ne uništimo ili dok ne stavimo sve novce na jednu hrpu i zapalimo  
jup, to je poanta svega, a novce nećemo staviti na hrpu i zapaliti, barem nece velike korporacije i to je buducnost velike vecine prirode na svijetu, prije ili kasnije sve cemo ih pojesti. Da, MI, svi mi, jer svi se vole busati u prsa sa ekologijom ali bez problema koriste sve beneficije zapadnog svijeta koji je glavni uzrok zagadenja i unistavanja prirode, ne bi termo elektrane ali klima, pc, tv od 2 metra i sve ostalo je just fine, većina najvecih firmi na svijetu su multinacionalne korporacije, ne moras kupovati tunu od njih ali vjerojatno imas neke druge proizvode koje proizvode pod drugom etiketom.

Ruki, pretpostavljam da pod paćenjem Jadrana mislis na ostatke i zagadenje nastalim uzgojem tuna, organski otpad?
Ako na to mislis onda bi trebali zabranti gradove na moru, turizam necu ni spominjati, jer sav ljudski otpad ide u more i unistava tune i svu morsku floru i faunu. Osobno ne vjerujem da uzgajaliste tuna moze izbaciti vise otpada od manjeg gradica na moru ciji se sav otpad ukljucujuci i kemijski od raznih deterženata, sapuna, domestosa.. sve lijepo ide u more uzrokujuci degenerativne porocese i  najvise utijece na reprodukciju moskih i ostalih organizama, zagadenje ne ubija direktno velike jedinke vec smanjuje njihovu reproduktivnu moć i prezivljavanje mladi, vjerojatno i vise nego sam izlov, pa lijepo zabranimo uvoz i koristenje svih kemijskih supstanci koje mogu zavrsiti u moru, a koji zavravaju u moru u stotinama tisucama tona.

Kad smo vec kod zastite tuna zasto samo one? zasto bi drugi morski organizmi trebali biti iskljuceni od zastite, samo Hrvatska sa vrlo slabom ribarskom flotom ima desetke tisuce tona godisnje by catcha, to je riba koja se ulovi u mreze a nema koristi od nje te se baci u more, uginula naravno, nema druge nego zabranti ribolov svime osim udicama, dakle nema vise ribe na tanjuru. To sto se dogada tunama dogada se kompletnoj ribljoj populaciji, nema razloga samo nju zabranjivati.

Lijepo se vratimo 100-150 godina natrag, i bas me interesira koliko bi tih aktivista to stvarno zelilo, ne na papiru i internetu nego za pravo.
 

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #54 u: Srpanj 16, 2012, 14:44:33 poslijepodne »
Zasto se boriti protiv pusenja kad ostaje alkohol? Zasto se boriti protiv debljine kad ostaje rak? Zasto lijeciti ijednu bolest kad cemo ionako umrijeti? Negdje se mora poceti, nesto se mora raditi... da ne odgovaram na pitanja koja mi se, kao i moja, cine retoricka, postavit cu ti jos jedno - zasto ne spasavati plavorepu atlantsku tunu?
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #55 u: Srpanj 16, 2012, 14:46:24 poslijepodne »
zato jer je fina..a kad je pojedemo, jest ćemo nekaj drugo :D

Offline blue

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 454
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #56 u: Srpanj 16, 2012, 15:15:56 poslijepodne »
Zasto se boriti protiv pusenja kad ostaje alkohol? Zasto se boriti protiv debljine kad ostaje rak? Zasto lijeciti ijednu bolest kad cemo ionako umrijeti? Negdje se mora poceti, nesto se mora raditi... da ne odgovaram na pitanja koja mi se, kao i moja, cine retoricka, postavit cu ti jos jedno - zasto ne spasavati plavorepu atlantsku tunu?

Zato jer nigdje nisam rekao da ne treba spasavati plavorepu atlansku tunu vec da ti aktivisti nisu napravili ništa pametno osim samopromocije i da je njihov efekt ništavan na spašavanje atlantske plavorepe tune, ako žele spasiti atlanstku plavorepu tunu neka idu vršiti akcije tamo gdje to ima efekta ali će im vjerojatno trebati oružje i eliminraće ih za oko 15 minuta. Atlantska plavorepa tuna se uzgaja u kavezima zadnjih 15 godina, istrebljena je puno prije Hrvatskih uzgajivača tuna. Da se zatvori Kali uzgajivačnica tuna efekt tog zatvaranja na populaciju tune bi bio nikakav, i dalje ce se istrebljivati i ribolov tune će se zaustaviti, kao i svih ostalih ugroženih vrsta, onda kada ih više ne bude bilo. To nije ono što ja želim već kako funkcionira ovaj cijeli sustav. Glavni krivci za izlov i istrebljenje tuna su EU države, ti aktivisti su iz EU prema tome imaju tisuce mijesta gdje mogu ici da bi djelovali, prvo čistiš u svom dvorištu a zatim ideš susijeda za+ebavati da mu je dvorište prljavo a ne da je tvoj dvor pun smeća i zafrkavas susijeda jer je bacio papirić od čokolade na pod.

Evo samo par korisnih linkova kako funkcioniraju EU kompanije i koliko njih briga za tune
Talijanski i Francuski avioni bombardiraju Libiju a Talijanske i Francuske ribarice love tune u rijetkom zaštićenom području gdje se tune mrijeste, sto mislis koliko su ih uloviti tu i kako su ih uspijeli prodati kada je to sigurno preko kvota
http://www.greenpeace.org/international/en/news/Blogs/makingwaves/illegal-tuna-fishing-in-libyan-waters-how-cou/blog/37742/

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-15597675

http://www.greenpeace.org/international/en/press/releases/PLANS-FOR-ILLEGAL-FISHING-IN-LIBYAN-WATERS-UNVEILED/

Kada iskoriste takvu jadnu situaciju da bi lovili tune onda znam koji su im kriterijumi u normalnim situacijama i koliko vrijedi EU legislativa.
 

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #57 u: Srpanj 16, 2012, 15:30:49 poslijepodne »
zato jer je fina..a kad je pojedemo, jest ćemo nekaj drugo :D

Evo link za tebe provokatora, radi se o strucnom radu, samo ga preleti... namijenjen je za ljubitelje sashimija, a i zaljubljeniku u tuna steak (naravno da ga ne radis "well done" jer si svjetski covjek :D ) nije svejedno

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=12&ved=0CG0QFjAL&url=http%3A%2F%2Fhrcak.srce.hr%2Ffile%2F34894&ei=XxUEULLQNKWC4gSC46ybCA&usg=AFQjCNFS56LauThg-as6oGo4wvRPbvKSNw&sig2=CnlHcNTRtLD5O0YZBqxDhA

Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #58 u: Srpanj 16, 2012, 16:33:53 poslijepodne »
ne otvaram niš kaj me traži da ga pohranim na komp :D

kaj piše? da su pune teških metala? znam i sam... gle, ja sam Turopoljac, kaj misliš koliko je riba zastupljena u mojoj prehrani? :D


Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #59 u: Srpanj 16, 2012, 16:35:46 poslijepodne »
Ovo mozes slobodno skinuti, .pdf na hrvatskom, cist ko suza.... i nema veze sa živom :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #60 u: Srpanj 16, 2012, 16:38:24 poslijepodne »
Ruki, nabijem te!

A fuj...  :dead:

Jesam ja lepo rekel- SVINJA je zakon...nema trihinele kod nas u Turopolju, prasci su fini , masni i slasni i to je to!  :D

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #61 u: Srpanj 16, 2012, 16:43:43 poslijepodne »
Nije sve tako crno, tek svaka cetvrta je imala!  8)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #62 u: Srpanj 16, 2012, 21:16:36 poslijepodne »


Problem je sto je tuna prešla granicu  istrebljenja, da je kompletno uništena,

Kriv sam jednim dijelom jer barem dva puta tjedno za užinu kupujem postira tunu ručno filetiranu u biljnom ulju... :-[ sramim se

Nakon pojedenih nekoliko desetak kg sigurno sam pun žive kao fluo cijev  :dead:

Offline jurica75

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 826
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: sisak
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #63 u: Srpanj 16, 2012, 22:03:58 poslijepodne »
I opet,zaključak????
Rasprava o čemu????
Svi bi mi htjeli biti veliki zaštitari životinja,spašavati kitove,štajaznam tapire i svaštanešta a živimo kako živimo,bacamo fozgen na susjedovu njivu,jbg,pa njegova je i sl.
Ne želim dolijevati ulje na vatricu/serem/ali sve se svede na 5min komentara i svi se pročistiše!
Počnite mijenjati svoj mikrokosmos,možda se efekt vidi,ove priče o spašavanju svijeta su djetinjaste,kao da gledam CNN,i nema nikakvog efekta

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #64 u: Srpanj 16, 2012, 22:37:58 poslijepodne »
Tvoj doprinos ovoj raspravi je znacajan!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #65 u: Srpanj 16, 2012, 23:23:24 poslijepodne »
Tvoj doprinos ovoj raspravi je znacajan!


U principu je, jer ovo je najpametnije šta je izrečeno u ovoj temi...


Počnite mijenjati svoj mikrokosmos

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #66 u: Srpanj 16, 2012, 23:31:52 poslijepodne »
Ako ima ljudi za koje je to novost onda se svakako slazem!
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Oslobodjenje tuna kod Ugljana
« Odgovori #67 u: Srpanj 16, 2012, 23:38:04 poslijepodne »
Oooooo, mislim da ih ima jaaaako punoooo...