Ožujak 28, 2024, 21:39:20 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Terra Nostra  (Posjeta: 2235 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Terra Nostra
« u: Ožujak 30, 2012, 22:54:05 poslijepodne »
Evo mene malo k vama u kopnenom svijetu...

čitao sam vaše teme o žabicama i totalno ste me navukli, zamijenio sam akvarij za terarij (moglo bi se reči nano za nano) i krenuo u slaganje jednog :)

nemam baš nekog znanja pa je to sad sve još u fazi testa, da vidim uopče hoče li se bilje primiti i kako če to funkcionirati na duže staze, trenutno je u pogonu tjedan dana...

vivarij sam slagao onak od oka, bez plana, kako sam dobio koju biljku (ekipa fal svima na donacijama  :zagrljaj: ) tako sam je sadio gdje mi paše...

ajmo redom:

vivarij: exo terra 30x30x45
podloga: lažno dno od egg cratesa kojih 4-5 cm od samog dna vivarija, na to sam stavio glinene kuglice i na to kokosov treset
rasvjeta + grijanje: halogena lampa 35 W day light 6500 K (dosta dobro grije, po danu je temp 28 C dok kada je zgašena pada na 22-23 C)

od bilja imam svašta po malo. neke su terarijske neke su sobne neke su pak akvarijske :) nači če se tu: riccia, hydrocotyle 2 vrste, ficus pumila, spathiphyllum wallisii (mini), kućna srečica, tilandsia, scindapsus 2 vrste, pilea "moon valley" i još jedna koja neznam kaj je  :-[ nadam se da če se biljke podnosit

složio sam i jedan slapić koji pada u oblutke te se kroz njih voda vrača na dno gdje ju pumpa ponovo vrti u krug, tu sam napravio grešku ( kao što sam čitao u delbiovom temi, on je napravio isto ako se ne varam)  nisam razmišljao kako ču do pumpe ako krepa, te mi je voda zbog treseta smeđa, ali kaj je tu je :)

2 lijane su napravljene prema DIY uputstvima šaše iz njegove teme i tak, ukrao sam od svakog po malo...

nažalost sumnjam da če unutra uselit kakva beštija jer je vivarij dosta mali, a i ako nekaj ne štima bolje da popravim za sljedeči put ( jer ženi se sviđa i kaže mi šteta što nije veči :) (vivarij, jel...)  8) )

u ovu teglicu kaj je prazna ičći če neka mini bromelija ili nekaj tak slično, da ima crvene cvjetove da malo razbi zelenilo :)


Offline mat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Terra Nostra
« Odgovori #1 u: Travanj 06, 2012, 11:48:34 prijepodne »
izgleda dobro
 ;)
smo kaj buš stavil u onu posudicu

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: Terra Nostra
« Odgovori #2 u: Travanj 06, 2012, 12:05:38 poslijepodne »
Jako mi se svidjaju ti mali terariji, pa tako i ovaj tvoj.
Definitivno imas smisla, pa bi bilo steta da ostane samo na ovom.
Pratim...
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline delbi

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2045
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
  • vecio mona
    • http://www.posronja.eu
Odg: Terra Nostra
« Odgovori #3 u: Travanj 06, 2012, 12:51:51 poslijepodne »
jako lijepo slozeno...ali..iz iskustva...kucna sreca nece izdrzati..moj je zakljucak da joj smeta visa temperatura, meni uredno umire....
pula
Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Terra Nostra
« Odgovori #4 u: Travanj 06, 2012, 15:38:36 poslijepodne »
Je rasvjeta ti nije baš za bilje ..... gore na mrežice stavi dvije štedne lampe!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline gusteroljubac

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 252
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb(Podsused)
Odg: Terra Nostra
« Odgovori #5 u: Travanj 06, 2012, 20:04:16 poslijepodne »
Terarij je stvarno ljepo slozen,ali i nije bas pre mali mogle bi u nutra 2-3zabice
Gmazovi su ZAKON

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Terra Nostra
« Odgovori #6 u: Travanj 06, 2012, 23:24:52 poslijepodne »
več sam misio da tema ide u zaborav  :D

drago mi je da vam se sviđa...

@delbi:

koliko sam primjetio kod mene kućna srečica doslovno divlja, od kad sam je posadio (samo sam je skupa za zemljom u kojoj je več bila položio na treset) narasla je več 1-1.5 cm u zrak, špricam dva put dnevno terarij, a temp. se penje do nekih max 29 C, za sad joj izgleda paše, budemo vidjeli kasnije :)

@skorpac:

ma to mi je bio prvobitni plan, ali am se zahebo u visini terarija i mjesta na kojem se nalazi jer iznad njega mi se nalazi "viseći" ormar i nemam mjesta za lampe. morat ču smisliti neki novi način rasvjete a ujedno i grijanja jer se nisam sjetio stavit grijač u vodu  :-[

@mat:

mislio sam posaditi neku mini bromeliju ili nešto slično tako, ali trenutno je nemogu nigdje nabaviti pa stoji prazno

za žabice velim nisam siguran, neka bude ovo u fazi testitaranja još neko vrijeme pa ako bude tko imao žabicu dve viška, neka me kontaktira :)


Offline mat

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 51
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Terra Nostra
« Odgovori #7 u: Travanj 07, 2012, 14:29:46 poslijepodne »
Ja sm imo isto u vivariju isto srećicu pa mi se za dva dana posušila .
Čudno da se tebi nije :add5: :b15[1]: