Ožujak 28, 2024, 17:41:20 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Poskupljenje vrtića u ZG  (Posjeta: 8619 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #25 u: Studeni 19, 2010, 23:21:51 poslijepodne »
to će se dogodit, a ako se ne dogodi, onda pričajte ;)
nemaju ljudi nikakve veze sa time, nego se od toga radi,ko da je ne znam, ima daleko problematičnijih stvari od poskupljenja vrtića (otvorite samo naslovnicu večernjaka i one silne milijune bez pokriča u nečijoj blagajni)..
a o međimurskoj županiji i o tome da je najperspektivnija, hahahahah, govore to već ot kad je države, zato nam je i tako, a mogo bi puno više napisat ovdje kaj se toga tiče, al onda to ne bi bilo profesionalno od mene, a vidim da me pokušavaš na vuć da neš zucnem, al neću ili bolje rečeno ne smijem ;)

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #26 u: Studeni 19, 2010, 23:27:45 poslijepodne »
a što se tiče blagajni...možda za njih vrijedi " da sam šparao, imao bih"  :D
pa i  draže mi je da to vidim na naslovnici nego da je u Zg došao onur i hanuma mu...
to su stvari koje se događaju  oko nas  a ne stvari za ispiranje mozga

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #27 u: Studeni 19, 2010, 23:29:04 poslijepodne »
pa i  draže mi je da to vidim na naslovnici nego da je u Zg došao onur i hanuma mu...
to su stvari koje se događaju  oko nas  a ne stvari za ispiranje mozga

i onur se događa svakako, za njega je todorić rignul oko 400 000 eura ;)

Offline zeki972

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Sisak
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #28 u: Studeni 19, 2010, 23:30:40 poslijepodne »
pa i  draže mi je da to vidim na naslovnici nego da je u Zg došao onur i hanuma mu...
to su stvari koje se događaju  oko nas  a ne stvari za ispiranje mozga

i onur se događa svakako, za njega je todorić rignul oko 400 000 eura ;)
 
 :up:  :D  svaka čast

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #29 u: Studeni 20, 2010, 20:59:40 poslijepodne »
boli me dupe, imam tak veliku plaću da mogu i  za dvoje dece  vrtić plaćat po najvišoj tarifi i još mi ostane za kesten pire!

 :D :D

ja se više ne sekiram..samo se cerekam... sjećam se ja i redukcija i par-nepar i čekanja u redu za jeftiniji crni kruh u 6 ujutro i nošenja vreća cementa od 50 kg dok sam imao 65 kila s krevetom i 15 godina da se skuca neki dinar i kruha-masti za ručak i ... zašto bi moje dijete bilo lišeno tih divnih životnih iskustava ?? :diablolol:


Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #30 u: Studeni 20, 2010, 21:26:35 poslijepodne »
pa tim ljudima će vrtić i dalje biti besplatan, koliko sam razumio bandića, a teret plaćanja će se rasporedit prema primanjima, što jepo meni ok..al opet ponavljam toga kod nas nema, dal ti imaš plaću  1600 kuna il 20 000 kuna, plaćaš isto..

Po primanjima.... To je u nas Hrvata jako širok pojam. Ljudi koji okreću gadnu paru su prijavljeni na minimalac, a kolko ima onih kaj su prijavljeni na minimalac, a na ruke primaju jo 5xtolko, ili ljudi kaj dižu plaču preko "studentskog" za 10%, pa oni kaj rade na razne ugovore tipa vanjski suradnici. na kraju bumo opet plačali "mi" koji radimo u "državnim" i "gradskim"  firmama i koji možemo biti sretni zbog toga  :D :D :D :D
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #31 u: Studeni 21, 2010, 13:37:46 poslijepodne »
da ti ja seljak velim..to je druga priča, a kaj je najžalosnije i država zna da se tak isplačuju plaće  ;)

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #32 u: Studeni 29, 2010, 22:46:52 poslijepodne »
750 kn svaki mjesec i bili smo sretni da je mali upau u vrtić jer bi inače plačali duplo toliko.  To je za Zaprešić. Imo ti para ili ne, ko te pita. Nisam zavidan Zagrebu ali da ja plačam 400 kn bilo bi mi draže.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #33 u: Studeni 29, 2010, 23:25:14 poslijepodne »
i meni bi bilo draže da ne plaćam 18% prireza, jebeno skup parking di god se maknem , pun k raznih naknada i da mi grad nije pred bankrotom zbog mafijozne bratije..država također...
al ježi ga...

i da, bake će mi čuvat ovo dijete dok se ne raspadnu od starosti i umora, a drugo dijete od mene ova država vidjet neće..to sam odlučio zadnjih par mjeseci, pa kom' milo kom' drago i mogu mi mili političari i još miliji crkveni organi ( koji mi općenito jako idu na određeni spolni organ) prodavat spike dok im grlo ne presuši... i kladim se da nisam jedini koji tako rezonira...

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #34 u: Studeni 30, 2010, 00:12:19 prijepodne »
Ova država fakat ne nudi ništa da ti pomogne podizati drugo dijete. Štoviše, još ti otežava. Jedini razlog zašto smo se mi odlučili na drugo dijete je ono prvo....da ne raste samo bez brata ili sestre. Psihički malo olakšava situaciju pomisao kako su to radile naše bake i djedovi ili pradjedovi.. recimo moj dida iz Sukošana je bio 13. dijete... a maminih je bilo 5 braće i sestara..svi u jednoj sobi..jest bila su druga vremena ali i onda se trebalo jest i oblačit.  Tak da, ak ima za jedno bit će i za drugo...

Sretno Nam preživljavanje. :D

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #35 u: Studeni 30, 2010, 02:07:36 prijepodne »
koliko bi se žena strgalo da vam klince bejbisitaju kod vas doma, i još da vam i pomažu s kućanskim poslovima, opismene djecu- sve za 1500 kn mjesečno... Uključujući mene - al' naravno- za 1500 kn 3 dana u tjednu, po 8 sati.  ;)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #36 u: Studeni 30, 2010, 07:50:10 prijepodne »
i meni bi bilo draže da ne plaćam 18% prireza, jebeno skup parking di god se maknem , pun k raznih naknada i da mi grad nije pred bankrotom zbog mafijozne bratije..država također...
al ježi ga...

U kući živim, plaćamo garažu zbog parkirnog mjesta. Da, vlastitu garažu. Nije to neka ogromna cifra, ali moramo platiti. Toliko koliko je u Zg super. O prirezu ne moram pričati.

Ova država fakat ne nudi ništa da ti pomogne podizati drugo dijete. Štoviše, još ti otežava. Jedini razlog zašto smo se mi odlučili na drugo dijete je ono prvo....da ne raste samo bez brata ili sestre.

Isto baš ovako.

koliko bi se žena strgalo da vam klince bejbisitaju kod vas doma, i još da vam i pomažu s kućanskim poslovima, opismene djecu- sve za 1500 kn mjesečno... Uključujući mene - al' naravno- za 1500 kn 3 dana u tjednu, po 8 sati.  ;)

Da, baš bi se strgalo. Kajgodizam! Velika većina tih žena je sretna ako uopće nađe posao čuvanja djeteta. U svakom slučaju, bolje i pametnije i to nego sjediti doma.

Offline Black Angel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Ženski   Dob: 41
  • Lokacija: Sobočani,Kloštar Ivanić,Ivanić Grad
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #37 u: Prosinac 01, 2010, 11:16:12 prijepodne »
i meni bi bilo draže da ne plaćam 18% prireza, jebeno skup parking di god se maknem , pun k raznih naknada i da mi grad nije pred bankrotom zbog mafijozne bratije..država također...
al ježi ga...

U kući živim, plaćamo garažu zbog parkirnog mjesta. Da, vlastitu garažu. Nije to neka ogromna cifra, ali moramo platiti. Toliko koliko je u Zg super. O prirezu ne moram pričati.

Ova država fakat ne nudi ništa da ti pomogne podizati drugo dijete. Štoviše, još ti otežava. Jedini razlog zašto smo se mi odlučili na drugo dijete je ono prvo....da ne raste samo bez brata ili sestre.

Isto baš ovako.

koliko bi se žena strgalo da vam klince bejbisitaju kod vas doma, i još da vam i pomažu s kućanskim poslovima, opismene djecu- sve za 1500 kn mjesečno... Uključujući mene - al' naravno- za 1500 kn 3 dana u tjednu, po 8 sati.  ;)

Da, baš bi se strgalo. Kajgodizam! Velika većina tih žena je sretna ako uopće nađe posao čuvanja djeteta. U svakom slučaju, bolje i pametnije i to nego sjediti doma.


Pa eto,cura se dobrovoljno javila za posao... i to što ona traži je jaaako veliki minimalac jer u prosjeku cure koje čuvaju djecu traže oko 3000 kn mjesečno za čuvanje djece (bez ostalih zadataka kuhanje,čišćenje..) , i to samo za 5 dana u tjednu (vikendi off),ako radi vikendom to je dodatnih 150 kn po danu.
Imam dosta prijateljica koje su na fakultetu koje u slobodno vrijeme rade ko sitterice i još duplo toliko koje traže isti posao..tako da... ne stoji tvrdnja daa nitko ne bi čuvao... pogotovo da dobije kao što je Iris rekla 1500 kn za 3 dana.
BOŽE! Molim za MUDROST, da ga razumijem , za LJUBAV, da mu opraštam, za STRPLJENJE, za njegove hirove, jer ako te zamolim za SNAGU,
prebit ću ga !!!!
OH,I'M SORRY,DID I HURT YOUR KNIFE IN MY BACK?!

Offline krco

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 447
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Fažana
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #38 u: Prosinac 04, 2010, 22:50:17 poslijepodne »
Odrastao sam u stanu u Zagrebu, završio školu, fakultet, doživio kako Vedran kaže i par nepar i čekanje ujutro u 04:30 reda za crni kruh i bonove i nestašice ulja i šećera...Pa ipak imam troje djece koje podižem u Puli. Teško je, nema šta ali ipak mislim da uz sve prireze ipak je jeftiniji život u Zagrebu. Ja za grijanje "spalim" skoro 1,3 tona nafte ne bi li zagrijao jedan stan u obiteljskoj kući na temperaturu barem za dva stupnja manju nego se griju stanovi u Zagrebu na toplanu. I kad crkne toplana Purgeri se "smrzavaju" jedno popodne, možda dva, pišu se veliki naslovi po novinama i grijanje proradi...opet sve po starom. Radijatori piče uz otvorene prozore jer je zrak jako "suh", kad se raja kupa to se rade kupke, topla voda šišti dok se sapuna tijelo i račun za grijanje stana od 70 kvadrata barem dva puta je manji od grijanja stana u obiteljskoj kući gdje se strogo pazi da kad se zrači stan da se cventralno ugasi, kad se sapuna tijelo prilikom tuširanja da se voda gasi a kad crkne centralno neće sve samo proradit, već ili plati ili začađi ruke pa riješi sam ako si kapac.
E da i račun za vrtić koji nije državni je 800 kuna u kojem smo jedva dobili mjesto jer obitelj sa troje djece kojoj su oba roditelja na sreću zaposlena nema prednost u županijskom vrtiću u Fažani već babulje koje rade u općini sa jednim djetetom.... :down:
To mislim da se u Zagrebu ipak teže može dogoditi.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Poskupljenje vrtića u ZG
« Odgovori #39 u: Prosinac 04, 2010, 23:43:58 poslijepodne »
Neznam za sve, nemam toplanu, nemam centralno, grijemo se na plin koji je sve skuplji.. no, ovo oko vrtića i dobijanja mjesta u Zagrebu je loše kao i svugdje vjerojatno.. Hoću reći, mjesta se dobijaju prek veze debelo, znam za primjer u susjedstvu gdje je samo jedan roditelj zaposlen a drugi doma plus baka koja je doma isto, a dobili su mjesto u vrtiću..kojeg ni ne koriste jer je dijete svako malo bolesno... a roditelji koji nemaju nikoga za čuvanje i oboje rade nisu upali u vrtić... Dakle, ništa Zagreb nije bolji od ostatka Hrvatske po tom pogledu..
« Zadnja izmjena: Prosinac 04, 2010, 23:47:09 poslijepodne od Renta »