Travanj 29, 2024, 19:52:05 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Nove jedva čekane prinove i masa pitanja  (Posjeta: 603 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Inguan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Lokacija: Gradište
    • Vinko Jovanovac Fotografija
Nove jedva čekane prinove i masa pitanja
« u: Listopad 13, 2009, 00:08:20 prijepodne »
Dobivam krajem mjeseca Chromatopelma cyaneopubescens i Grammostola pulchra
Znam sljedeće;
  • Chromatopelma cyaneopubescens je jedan je od pauka najljepših boja, vrlo su aktivni pauci i brzo rastu(Zbog njihova aktivnog života vrlo ih je zanimljivo promatrati, što pridonosi njihovoj popularnosti.) Po temperametnu se općenito smatraju nestašnim i razdražljivima, no ovo može individualno znatno varirati. Neki su iznimno smireni i pitomi. I znam da je pauk koji se voli penjati i graditi mreže. Imao je jedno presvlačenje sigurno je malen još. Da čujem vas; DRŽANJE GDJE, I NA ŠTO DA PAZIM KOD NJIH !?
  • Grammostole pulchre vrlo su mirni pauci, stoga su pogodni za one koji se tek počinju baviti teraristikom i oni su kao i B.Bohemi zemljani tipovi. Kada ga dobije imati će isto 2-3cm(zaključujem to po tome sto su 2-3presvlačenje). Da čujem vas; DRŽANJE GDJE, I NA ŠTO DA PAZIM KOD NJIH !?
◄:))►  I <3 IGUANA

Offline Leo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 75
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Nove jedva čekane prinove i masa pitanja
« Odgovori #1 u: Listopad 13, 2009, 08:20:03 prijepodne »
Chromatopelma cyaneopubescens - Moja ne raste brzo, a i koliko znam ta vrsta ne raste brzo. U 2 godine narasla je jako malo dok su ju ostali pauci presisali za skoro duplo koji rasto malo brze.
Ona ima sada 5cm a dobio sam je sa jedva 1cm. Ja joj drzim sobnu temperaturu najmanja 18 - 19 stupnjevo po zimi.
Moja je jako aktivna i vec mi je 2 puta zbrisala, nisam znao nekoliko dana da je zbrisala zbog njene mreze koju plete pa nisam znao dali se sakrila.
Dok je jako mali pauk drzi ga u maloj kutijici, cak mozes u kutijici od filma dok je jako mali a i to ce ti olaksati hranjenje.

Grammostole pulchre - Ne znam puno o tom pauku i nisam ga imao ali znam da naraste velik oko 20cm tu negdje.Normalno kao i za sve pauke, sobna temperatura, nisam siguran jeli treba vlagu, isto sporo raste.

Eto to je odprilike to, ako imas jos koje pitanje sam reci.
Pozdrav!

Offline Inguan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Lokacija: Gradište
    • Vinko Jovanovac Fotografija
Odg: Nove jedva čekane prinove i masa pitanja
« Odgovori #2 u: Listopad 13, 2009, 13:48:31 poslijepodne »
ne treba tu stajem s paucima i radim na tome da pribavim iguanu  :ying:
◄:))►  I <3 IGUANA