Ožujak 28, 2024, 20:04:13 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: rasadnik  (Posjeta: 2518 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
rasadnik
« u: Lipanj 11, 2020, 14:25:18 poslijepodne »
disklejemer: sused i ja zadnjih mjesec-dva planiramo slaganje akvarija, pa smo mojih 54 litre pretvorili u rasadnik. pofalilo je malo mjesta, pa sam kupio jos jedan od 25l. pa je opet pofalilo mjesta, pa sam slozio jednu plasticnu kantu i u nju popikao biljcice.
na kraju, iako je sve samo privremeno nagurano, tak mi dobro izgleda da cu ovdje staviti slike:)

54L, 2x10W (ebay), neki malo jaci hang-on, jbl aquabasis + manado (i jednog i drugog na zalost premalo), easy carbo i profito.

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: rasadnik
« Odgovori #1 u: Lipanj 11, 2020, 14:40:51 poslijepodne »
18l, direktno na suncu, unutarnji filtercic, jbl aquabasis, easy carbo i profito. perla ko radenska.

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: rasadnik
« Odgovori #2 u: Lipanj 11, 2020, 14:44:07 poslijepodne »
kanta, akvarijska voda, zemlja za cvijece, sunce. rotale samo sto ne probiju poklopac:)

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: rasadnik
« Odgovori #3 u: Lipanj 11, 2020, 14:48:31 poslijepodne »
odrzavanje je zamjena 12L svakih 2-3 dana u oba akvarija, u ovom 54L ponekad sastruzem zelenu sa stakla i to je to.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: rasadnik
« Odgovori #4 u: Lipanj 11, 2020, 15:21:14 poslijepodne »
Lijepo to zgleda!
Samo pazi se gnojenja, Profito su samo mikroelementi tako da bi trebao dodavat i makro...
Ovak neznam kolko je to baš dobro... Možda si više štetiš... Bu se valda i Kinggo javil pa bu ti to bolje objasnil...
Ova kanta mi je najjača! I definitivno najlakši uzgoj akvarijskog bilja!  :up:

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: rasadnik
« Odgovori #5 u: Lipanj 11, 2020, 15:34:59 poslijepodne »
kak je to sve "privremeno", nisam razmisljao o makro. problem je sto se to privremeno oteglo na 2 mjeseca, a vjerovatno ce i na jos 2 dok se ne vratim s mora. na biljkama se inace vidi tocno prijelaz na vrhu od kad su dosle kod mene, fino se zagustilo i zazelenilo sve sto je novo izraslo.

ovo u kanti naocigled raste, samo neznam kako ce se ponasati kad ga potopim. rotale su izrasle iz ostataka sto nisam uspio zabit u akvarij i skroz poludile. znam da odbace ove listove i puste ponovo "vodene" kad ih se vrati. kripte su iste od prvog dana kako sam ih stavio, neke nemam pojma sta su i od kud su se pojavile, limunu (mislm da to zovete limun) je trebalo dosta vremena da krene, ali sad mi odlicno izgleda

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: rasadnik
« Odgovori #6 u: Lipanj 11, 2020, 16:02:00 poslijepodne »
Da, biljke poprilično drugačije izgledaju "na suhom" nego u vodi. Obično su na suhom deblje, jače stabljike i listovi...
Više manje se svo bilje može tako uzgajat, uz nekoliko iznimaka... Nekima je prilikom prijelaza sa suhog u vodu i obrnuto potrebna duža prilagodba.
Crypte su po tom pitanju poprilično čudljive. Zna se desit da ih preseliš iz akvarija u akvarij i one se jednostavno i doslovno u roku dan-dva rastope i pretvore u nekakvu želatinu!  :nerd:
A opet, često rastu i uspjevaju u uvjetima kaj bi rijetko koja akvarijska biljka preživila...  :o

Offline KV

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: rasadnik
« Odgovori #7 u: Lipanj 11, 2020, 16:34:15 poslijepodne »
Odlično...zajebi onda cripte sused

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: rasadnik
« Odgovori #8 u: Lipanj 11, 2020, 16:53:55 poslijepodne »
Lijepo to zgleda!
Samo pazi se gnojenja, Profito su samo mikroelementi tako da bi trebao dodavat i makro...
Ovak neznam kolko je to baš dobro... Možda si više štetiš... Bu se valda i Kinggo javil pa bu ti to bolje objasnil...
Ova kanta mi je najjača! I definitivno najlakši uzgoj akvarijskog bilja!  :up:
pa nis mu ne bude od povremenig dodavanja mikra, cak stovise, to treba i svaki nezatjevni akvarij.

Offline bankoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 90
  • Lokacija: Kvatrić
Odg: rasadnik
« Odgovori #9 u: Lipanj 11, 2020, 21:30:15 poslijepodne »
ok, onda nastavljam ko i do sad.
inace slike su prilicno ocajne, uzivo je sve to nekak zelenije.