Ožujak 29, 2024, 07:18:24 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Juwel primo 70 led - novi akvarij  (Posjeta: 3859 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Igorri

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Juwel primo 70 led - novi akvarij
« u: Rujan 11, 2022, 10:10:48 prijepodne »
Pozdrav svima!
Već dulje vrijeme čitam forum pa je red da se i ja javim. Prije oko mjesec dana sam kupio svoj prvi akvaarij nakon mjeseci čitanja i proučavanja. Radi jednostavnosti odlučio sam se za gotov set - Juwel primo 70 led.
Kao podlogu stavio sam AquaBasis plus i zatim Sansibar pijesak. Dodao nekoliko komada kamenja s izvora Rječine i pokrenuo. Kasnije sam dodao i nekoliko vrsta biljaka - Ludwigiju, Hydrocotyle tripartita, Pogostemon erectus i još jednu kojoj sam zaboravio ime :a010a:
Na poklon sam dobio 5 komada plavih Neocaridina kozica prvi dan  iako akvarij još nije bio cikliran :dead: ali zasad, mjesec dana kasnije, su sve žive  :D
Svaki dan dodajem easycarbo i profito prema uputama.

U međuvremenu su mi se razvile ličinke komaraca i došli mali pužići pa se s njima malo borim, ali to je dio zabave  :)

U planu za dalje je vjerojatna zamjena filtera, prema onome što sam pročitao ovaj koji dolazi u paketu nije dovoljan pa bih uzeo Fluval206 ili Eheim Ecco Pro 130 (tu molim za savjet :D) i dodatana rasvjeta, a u daljnjem planu je i CO2.

Kasnije bih dodao neon tetre i možda otocincluse. Zasad mi je zabavno gledati i same kozice  :D

Otvoren sam za sve kritike/sugestije i sl. i hvala svima na forumu, najpouzdaniji ste izvor informacija :klap:  :klap:

Slike su od prvog dana i od danas  :)

Offline Jakov123

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: Zagreb,Borčec
Odg: Juwel primo 70 led - novi akvarij
« Odgovori #1 u: Rujan 26, 2022, 19:19:39 poslijepodne »
meni se više sviđa eheim