Travanj 16, 2024, 21:40:43 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: O Svemiru  (Posjeta: 11091 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #25 u: Rujan 17, 2011, 00:34:35 prijepodne »
ako čemo o godinama i btw-u, koju ti školu imaš btw ?

Da, tamna energija je energija inercije.
Ne bih znao točno laboratorij ( guglaj ) gdje je uspiješno teleportirana čestica svijetlosti - foton.

Dobro da ne pozivas na mjerenje duzine pimpeka  :roll: Mislio sam da ce ova tema biti onako da svako malo podijeli sto je za nju/njega svemir, kako to vidi... a ne samaranje "moja je teorija bolja od tvoje"... Da upuceniji manje upucene upute u neku dobru i zanimljivu literaturu... pokoja dobra anegdota iz istrazivanja svemira. Ovako se moram sloziti da je vinogradarstvo i maslinarstvo puno interesantnije tema od ove, o Dinamu da ne pricam! :D
Leccino maslinovo ulje, di tog ima za kupiti kod nas?  8) Moram malo okrenuti na salu jer stvarno neka negativna energija krenula.  :)


Pa čekaj malo, jesam li preporučio literaturu? jesam li rekao jednu neistinu? nakon čeg je odma počelo: kolko imaš godina....
ma daj molim vas, bolje das nisam ni otvarao temu..
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2011, 00:48:24 prijepodne od 12321 »

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: O Svemiru
« Odgovori #26 u: Rujan 17, 2011, 12:42:19 poslijepodne »
NIje problem sto si ti otvorio temu, tema je super, i stvarno se o tome moze jako puno (kvalitetno) pisati, pricati i razmisljati....

Problem je tvoj nastup.

Stvarno ne vidim u kojem dijelu sam ja dezinformirao ista ili ikoga. Problem je sto ti ne prihvacas i da postoje razlicita misljenja i pogledi od tvoga. Takodjer,nisam rekao da me ne zanima.

A sto su tocno to ljudi davnih dana znali...to je tema za neku drugu temu. Spominjanje bogova,bozica, inka i maja je ustvari vec dovoljan "hint" u kojem rasponu je tvoje znanje o nekim stvarima, tako da bi bilo pomalo besmisleno zvakati tu temu na ovom mjestu.

Nadalje, ako je moje misljenje dezinformirajuce, neuko, da ne kazem priglupo shvacanje necega, daj molim te reci, otkrij nam tajnu, s kojim ti to kvalifikacijama i znanjem raspolazes, da bi mogao tako nesto ustvrditi za drugoga..... Ne, ovo je cisto teoretsko pitanje, nemoj se uopce truditi odgovoriti, vec jesi.... :up:

Toliko od mene.....

Isprike ostalima, nisam ljubitelj pjetlica koji ce naskakivati na svaku rijec, bez da se imalo potrudi procitati i razumjeti ono sto je napisano....

Povlacenje iz ove teme, scoty, beam me up!  :D

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #27 u: Rujan 17, 2011, 14:15:49 poslijepodne »
NIje problem sto si ti otvorio temu, tema je super, i stvarno se o tome moze jako puno (kvalitetno) pisati, pricati i razmisljati....

Problem je tvoj nastup.

Stvarno ne vidim u kojem dijelu sam ja dezinformirao ista ili ikoga. Problem je sto ti ne prihvacas i da postoje razlicita misljenja i pogledi od tvoga. Takodjer,nisam rekao da me ne zanima.

A sto su tocno to ljudi davnih dana znali...to je tema za neku drugu temu. Spominjanje bogova,bozica, inka i maja je ustvari vec dovoljan "hint" u kojem rasponu je tvoje znanje o nekim stvarima, tako da bi bilo pomalo besmisleno zvakati tu temu na ovom mjestu.

Nadalje, ako je moje misljenje dezinformirajuce, neuko, da ne kazem priglupo shvacanje necega, daj molim te reci, otkrij nam tajnu, s kojim ti to kvalifikacijama i znanjem raspolazes, da bi mogao tako nesto ustvrditi za drugoga..... Ne, ovo je cisto teoretsko pitanje, nemoj se uopce truditi odgovoriti, vec jesi.... :up:

Toliko od mene.....

Isprike ostalima, nisam ljubitelj pjetlica koji ce naskakivati na svaku rijec, bez da se imalo potrudi procitati i razumjeti ono sto je napisano....

Povlacenje iz ove teme, scoty, beam me up!  :D

Eto, a meni govoriš o nerazumjevanju tvojih pstova. Pominješ moje božice i bogove nakon što si uletio u temu s ET-ima. Ja poštojem tuđa mišljenja ali ovdje se osuđuje moj stav budući da sam samo ispravio ona kriva mišljenja. Ne da dokažem sebe ili gurnem svoje teroije, ponavljam, o teroijama od mene nije bilo riječi već o stvarima koje su čvrsto dokazane u fizici.
Teriju svatko ima svoju i o njima se raspravlja ali uletiti u temu s nekakvim et-ima i pričom kako ne znamo ništa je dezinformacija drugih, to je tvoj stav, tvoja teorija koju si kao činjenicu pokušao progurati tvrdivši da si u pravu, a zapravo si u krivu.
Što ne valja s mojim stavom, to što sam rekao da je veliki prasak glupost, krivo shvačen pojam ? Ili to što sam povrijedio tvoj visoki stav o tome kako ne znamo ništa, glupi smo.
Pa ok nek bude tako, "explodirao" je prasak i to je sve što znamo, shvačajmo ga krivo i dalje, da ga ne bi slučajno ko objasnio jer će pokvarit temu...

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: O Svemiru
« Odgovori #28 u: Rujan 17, 2011, 14:25:18 poslijepodne »
Eto svemir, nepoznata znalica...Nego šta ti misliš...ipak mene to jako muči...Ko je gradio piramide, tako u Egipatu ko u Peruju, ko je te ljudi naučio, da su sa tadašnjim oruđem i znanjem napravili takva čuda, a zna se da bih danas to teško mogli da naprave.kako recimo su linje priamida u nulu, a da tad nisu uopotrebili laser vage i mjerila,,,i tako dalje i da znali su sve o udaljenosti zemlje do lune, kretanju sunca... Eto ti smjer, pa se malo raspiši, ako neče niko da čita, ja ću to zadovoljstvom čitati. :)

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #29 u: Rujan 17, 2011, 14:41:11 poslijepodne »
i opet nisi odgovorio... po cemu si ti relevantan nas uvjeravat da je prasak glupost? imas doktorat iz cerna u svajcarskoj? hawkins ti je bio mentor? ne kuzim... ili si ko mali jako puno slusao paara i teoriju kaosa.. a sad nastavio sa mišičem ili mikšičem ili kako se vec zove ovaj sa ruba znanosti,,,

ja svoje znanje baziram na opcoj literaturi, saganu, i 5 procitanih SF knjiga...

da.. trebas bacit kamen da vidis da li ce pasti.... sve ostalo su pretpostavke.. moze ptica proletit i spucat se s kamenom i ovaj ostat u ptici i ptica se zabije u drvo... i kamen nije pao.. ostao je na drvetu.. moze pasti... ali kao ce pasti.. oce li ostavit udubljenej u zemlji.. past na drugi kamen i okrhnut se..  napravit iskru i zapalit susjedov stagalj...to su sve mal evjerojatnosti ali su tu.. a u tako exaktnoj znanosti kao sto je kozmologija... nema mjesta pretpostavkama.. jer ako je pretpostavka temelj znanosti.. onda svatko moze biti znanstvenik.. treba neke stvari i dokazat-.a da bi ih dokazao.. treba bacit kamen i vidit sto ce biti...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Narayan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 194
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
Odg: O Svemiru
« Odgovori #30 u: Rujan 17, 2011, 14:46:02 poslijepodne »
Uh, još samo fale teorije zavjere, Nibiru, Anunnakiji i dr.  :roll:


@12321 to što te netko pitao za godine nije razlog za ljutnju. Mislim da bi bilo kulturno da popuniš profil, kako to imaju i ostali ;)

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: O Svemiru
« Odgovori #31 u: Rujan 17, 2011, 15:31:38 poslijepodne »
Child_ReBoRn Mjesec se ne može teraformirati za početak zato jer ima premalu gravitaciju da bi malo dulje zadržao ikakvu atmosferu, trebalo bi mu prvo promijeniti gravitaciju a to je malo preteško za današnji stupanj planetnog inženjeringa. Kupole sa umjetnom okolicom ispod NISU teraformiranje. CERN nije niti zanost niti sveučilište pa se ne može dobiti niti "doktorat iz CERN-a" ma koliko se trudio. I ko je taj Hawkins kojeg stalno spominjete?

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: O Svemiru
« Odgovori #32 u: Rujan 17, 2011, 15:56:01 poslijepodne »
Malo mi je prenapregnuta tvrdnja da znanstvenici trenutno dostupnim metodama mogu znati da li na nekoj dalekoj planeti koju ne mogu ni vidjeti drugačije nego kao nekakav otklon u okolnom spektru, postoji život i još k zome točno kakav i koje je boje dotićni organizam.. Do prije koju godinu, nije se znalo da u dubinama oceana postoje životne zajednice koje ne ovise o energiji sunca.. Nisam upućen, možda grješim ali preveliki je raskorak između mogućnosti koje postoje i naše tehnologije.. Mislim da su tako sigurni u sve to, onda nebi nagađali da li na obližnjem Marsu ima ili nema vode..
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2011, 18:07:53 poslijepodne od Vele bit »

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #33 u: Rujan 17, 2011, 16:42:27 poslijepodne »
hawkins je stric u drugom koljenu od gospona hawkinga....
cern mi prvo pao napamet...i mozes dobit titulu ako se jako jako jako jako trudis..ili to zelis....hehehe

ako zivot pod kupolom nije pravo teraformiranje....ipak je bar jedan korak blize teraformiranju marsa....a ne odma rokat mars nuklearkama...zagrijavat povrsinu i sl...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Salem

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 490
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb, Travno
Odg: O Svemiru
« Odgovori #34 u: Rujan 17, 2011, 17:17:25 poslijepodne »
Velebit skoro 100% si u pravu što se tiče onog prvog tko je ozbiljan tako što tvrdio? Samo ako nešto sad ne znamo i nemamo znanstvenu metodu da to saznamo ne znači nužno da nikad nećemo ni znati. Neki vesoljac sa Tau Ceti bi nam mogao poslati svoju sliku sa ženom i punicom, ili bi mogli otkriti prisutnost klorofila u spektru samo niti ovo drugo se još nije dogodilo. Negdje početkom 19tog stoljeća jedan mudrac je izjavio da "ima stvari koje nećemo nikad doznati npr. kemijski sastav zvijezda". Njemu nije pao na pamet niakakv način da se to ostvari, kao niti većini njegovih suvremenika ali uskoro je netko izumio spektroskopiju koja nam je omogućila da još prije kraja tog istog stoljeća saznamo od čega su zvijezde napravljene.

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #35 u: Rujan 17, 2011, 18:13:04 poslijepodne »
i opet nisi odgovorio... po cemu si ti relevantan nas uvjeravat da je prasak glupost? imas doktorat iz cerna u svajcarskoj? hawkins ti je bio mentor? ne kuzim... ili si ko mali jako puno slusao paara i teoriju kaosa.. a sad nastavio sa mišičem ili mikšičem ili kako se vec zove ovaj sa ruba znanosti,,,

ja svoje znanje baziram na opcoj literaturi, saganu, i 5 procitanih SF knjiga...

da.. trebas bacit kamen da vidis da li ce pasti.... sve ostalo su pretpostavke.. moze ptica proletit i spucat se s kamenom i ovaj ostat u ptici i ptica se zabije u drvo... i kamen nije pao.. ostao je na drvetu.. moze pasti... ali kao ce pasti.. oce li ostavit udubljenej u zemlji.. past na drugi kamen i okrhnut se..  napravit iskru i zapalit susjedov stagalj...to su sve mal evjerojatnosti ali su tu.. a u tako exaktnoj znanosti kao sto je kozmologija... nema mjesta pretpostavkama.. jer ako je pretpostavka temelj znanosti.. onda svatko moze biti znanstvenik.. treba neke stvari i dokazat-.a da bi ih dokazao.. treba bacit kamen i vidit sto ce biti...

I opet nisi shvatio da je prasak točan i dokazan ali da ga ti krivo shvačaš, i opet sam odgovorio.
Naravno, kad bacamo kamen pogledat čemo ima li ptica, znat brzino kojom ga bacamo, i znat na što pada. Nemoj krivo shvatiti ali ne da mi se raspravljati s osobama koje razmišljaju svojeglavo.

Da ne citiram sad sve; što se tiče boja i oblika tjela to srednjoškolci mogu izračunati, znajuči da svugdje u svemiru su isti kemijski i fizički zakoni.
Kakav bi bio život na planetu jake gravitacije, mase i zvijezde plavog spektra tzv zvijezde F tipa ?
Za početak organizmi bi bili glomazni i teški zbog gravitacije, večina ih bi bili gmazovi. Pri jakoj gravitaciji atmosfera je gušča pa bi tu letjeli divovi ogrmonih krila koji bi bili izrazito snažni jer pri jakoj gravitaciji ima puno kisika u atmosferi ( ako ima vode na tlu ) Bili bi crvene, narančaste ili žute boje jer biljke na planetu bi odbijale te tri boje upijajući plavu svijetlost zvijezde tipa F.
Recimo zvijezdu crveni patuljak ili neku tipa M: Organizmi bi bili tamni jer bi biljke bile crne kako bi upile i zadnju kap te skromne svijetlosti sa matične M zvijezde. Zbog mračnog okruženja imali bi velike, sjajne oči ( kao nočne ptice, sove ). Nek je gravitacija slaba, bili bi višlji, uži i lakši. Veča mogučnost dvonožaca. također veča mogučnost inteligentnog života jer slabija gravitacija omogučuje mozgu veči razvoj. Više ptica krhkih ili nikakvih kostiju jer je lako letenje pri slaboj gravitaciji.
I tako u nedogled, može se savršeno ocrtati biče nekog dalekog, životom potencijalnog planeta. Tu treba uzeti u obzir, položaj planeta, tip matične zvijezde, masu i gravitaciju planeta, pa tlak i atmosferu.
Ako je svijetlost na planetu jaka imat čemo život tipa kornjača sa štitovima koji če ga štititi od uv zračenja. Uzmi tip zvijezde i kemiju i dobit češ boju tih et-kornjača
Čak ni ne mora postojati zvijezda za život. Dovoljan je plinoviti div poput Jupitera  da jakom gravitacijom i masom steže i rasteže koru nekog si satelita pratioca što dovodi do zagrijavanja jezgre. tu se može pojaviti ispodpovršinski život, gdje se lako predvide kemijski sastavi vode i satelita, pa iz toga biljke i njihova boja u vodi pa iz toga boja organizama, čak i oblik na osnovu tlaka.
Uglavnom Zvijezda i fizička kakvoča planeta određuju oblike i boje života, čak i u nevjerojatne detalje poput očiju, vida, kostiju, ušiju....

Na ostale tipove postova, a namjenjene meni; nibiru i zavjere i gluposti o nekakvom fenomenu piramida reči ču hahaha - babske priče o egiptu. Daj mi 30 000 ljudi i stavite me u prašumu bez ičeg, u 300 god čemo napraviti onakvu piramidu. I btw, piramide nisu na nikavim nulama niti ispod ikakvih zvijezda, onaj ko se uhvatio toga nek malo dublje to prouči...

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #36 u: Rujan 17, 2011, 18:40:56 poslijepodne »
Inače, predlažem emisije o svemiru na Discovery i History channel. Više se ne siječam kad budu ali kvalitetno prate znanost u kašnjenju do 5 godina.
Za veliki prasak predlažem tehničku enciklopediju gdje su savrešno opisane fundamentalne interakcije teorijom i računom koji dalje razvijaju logiku shvačanja tog praska. I dakako sve o kvantnoj fizici iz knjižice, a posebice "kvantnu kocku"

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: O Svemiru
« Odgovori #37 u: Rujan 17, 2011, 19:09:17 poslijepodne »
Ja mislim da si ti skroz fulo forum za takvu raspravu. Ovo ti je forum o ribicama, zmijama, gušterima i sličnim akvarističko terarističkim temama. Mislim da bi imao puno više kandidata za takve teme da odeš recimo na Galaksiju:

http://www.galaksija.info/forum/

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #38 u: Rujan 17, 2011, 19:09:42 poslijepodne »
ne nisi odgovorio... ni stupanj tehnickog znanja ni nista.. ili si samo jako zagrijani hobi astronaut...

btw ni n etrazim raspravu.. samo mi ovih par dana napeto.. pa  rezim na svakog..


btw... kornjace ce imati UV zastitu? opet razmisljamo u ogranicenjima ljudskog mozga... zasto nebi recimo toj istoj zivini organizam zahtijevao UV zracenje za zivot... zasto u uvjetima jake gravitacije nebi stvorenja bila nmesto poput meduza.. samo ispunjena plinom.. koja nisu pod tolikim utjecajem gravitacije... itd itd...sve zakljucujemo zemaljskom percepcijom....

zato i svi et-i imaju ruke noge i oci... ko da svima trebaju...al moraju biti slicni nama.. jer je nepojmljivo da postoje bica koja koriste telekinezu i slicne stvari.-. ili levitiraju pa im umovi netrebaju...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #39 u: Rujan 17, 2011, 20:25:51 poslijepodne »
ne nisi odgovorio... ni stupanj tehnickog znanja ni nista.. ili si samo jako zagrijani hobi astronaut...

btw ni n etrazim raspravu.. samo mi ovih par dana napeto.. pa  rezim na svakog..


btw... kornjace ce imati UV zastitu? opet razmisljamo u ogranicenjima ljudskog mozga... zasto nebi recimo toj istoj zivini organizam zahtijevao UV zracenje za zivot... zasto u uvjetima jake gravitacije nebi stvorenja bila nmesto poput meduza.. samo ispunjena plinom.. koja nisu pod tolikim utjecajem gravitacije... itd itd...sve zakljucujemo zemaljskom percepcijom....

zato i svi et-i imaju ruke noge i oci... ko da svima trebaju...al moraju biti slicni nama.. jer je nepojmljivo da postoje bica koja koriste telekinezu i slicne stvari.-. ili levitiraju pa im umovi netrebaju...

Jesam, odgovorio sam ti prvim postom sve, dovoljno da shavatiš pa nemoj o ograničenjima ljudskog mozga.
Kad smo već kod tih ograničenja, ajde biološki objasni način funkcioniranja organizma na uv zrake jako, jako sjajne zvijezde... bože dragi, kao da raspravljam s djetetom.
Isto kao da kažeš zašto nebi organizam funkcionirao na vatru....slilčno ajde
Wikipedija će ti objasniti što je UV zraka i što je njezina jačina te kako dijeluje na stanice živog organizma, nemoj se ovako sramotiti  :-[
Ili si ti u znanstvenoj fantastici s nekim bićima koja žive od metana i željeza umjesto kisika...

Ajde, molim te, završimo ovu dvostraničnu raspravu i dajmo zanimljivost ovoj, odličnoj temi. Nemoj čvrsto stajati iza stavova o kojima da prostiš nemaš blage..radije pitaj, nemoj o prasku kojeg ni r od da razumiješ, a kamoli o nekoj kemiji u svemiru, tvrditi nešto suludo.
Ima ovdje puno ljudi koji dosta znaju, polovici se neda čitajući nas ni uključiti u temu, ostali su odustali...
..uh, pola devet, odo nešto ševit van... poz
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2011, 20:41:13 poslijepodne od 12321 »

Offline tomek1221

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški  
Odg: O Svemiru
« Odgovori #40 u: Rujan 17, 2011, 21:37:17 poslijepodne »
ti si sam sa svoje teme skroz skrenuo.pod drugo vrijeđas ljude na forumu koji imaju svoje misljenje.prvensteno je ovaj forum za rapravljat o zivotinjama i akvarijima ne o teorijama velikog praska :D premalo imas postova da se tako ponasas a po ovim izjavama idem van seviti mogu pretpostaviti da ni godina nemas puno.pozzz :down:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: O Svemiru
« Odgovori #41 u: Rujan 17, 2011, 22:21:08 poslijepodne »

Nemoj sad Tomek tak, pomislit će ljudi da mi u godinama ne delamo one stvari. :D :D 

Je, otišla je tema u krivom smjeru...i točno, ne volimo na forumu kad se ljudi sa 9 postova ponašaju arogantno... Pravo na aroganciju treba zaraditi. ;)

Ak neće biti konstruktivne rasprave ključat ćemo eto.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #42 u: Rujan 18, 2011, 10:06:03 prijepodne »
Citat:
Oduvjek sam volio fiziku, astronomiju, literaturu i dokumentarne filmove o svemiru

da... vrlo visoke preporuke.. garantiram da PMF na sva zvona zove ljude sa takvim zaleđem...

no vratimo se na temu.. odnossno ogranicenja ljudskog mozga...

kako da objasnim bice koje se hrani UV-om? nikako... aj ti objasni sto je antimaterija.. ili ona tvoja tamna energija...nemozes.. jos.. ni ti ni malo jaci ljudi "koji su oduvijek voljeli fiziku i astronomiju".

to sto nesto nemozemo objasnit smao ti govori ogranicenje ljudskog mozga.. jer razmisljamo na principu zivota nama poznatog.

Samo zato jer nitko nikad nije sreo neki organizam koji  je baziran na nasoj DNA ili RNA strukturi.. ne znaci da ne postoje... pogledaj Ben 10.. coece.. svega ima... :)

odredjeni virusi mogu prezivjeti u svakojakim ektremnim uvjetima... stvore zastitnu cahuru i kad uvjeti budu ok.. oslobode se....Virusi su najosnovniji oblik zivota...Mi ljudi to nemozemo... ali ne osporavamo da virusi mogu... I sad si za shodno uzimas pravo da odgovorno tvrdis da to nitko u svemiru nemoze... ( zivjeti od UV zraka).. samo zato jer po defaultu u svemiru postoje samo organizmi bazirani na ugljicnim spojevima... i nigdje drugdje NESMIJE postojati nista drugacije... jer ako covjek tako veli.. tkao mora biti... cak i u beskonacnosti svemira....

de molim te... nemoj bit ogranicen.. drzi se onog sto jee poznato i utvrdjeno.. al dozvoli i opcije da postoji (mozda) i nesto malo drugacije od nas samih.....

ili si i ti jedan od onih.. bog nas je stvorio na svoju sliku.. bla bla bla.. a bog je jedan.. bla bla bla.. pa su svi isti.. bla bla bla...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: O Svemiru
« Odgovori #43 u: Rujan 18, 2011, 10:33:29 prijepodne »
ne nisi odgovorio... ni stupanj tehnickog znanja ni nista.. ili si samo jako zagrijani hobi astronaut...

btw ni n etrazim raspravu.. samo mi ovih par dana napeto.. pa  rezim na svakog..


btw... kornjace ce imati UV zastitu? opet razmisljamo u ogranicenjima ljudskog mozga... zasto nebi recimo toj istoj zivini organizam zahtijevao UV zracenje za zivot... zasto u uvjetima jake gravitacije nebi stvorenja bila nmesto poput meduza.. samo ispunjena plinom.. koja nisu pod tolikim utjecajem gravitacije... itd itd...sve zakljucujemo zemaljskom percepcijom....
zato i svi et-i imaju ruke noge i oci... ko da svima trebaju...al moraju biti slicni nama.. jer je nepojmljivo da postoje bica koja koriste telekinezu i slicne stvari.-. ili levitiraju pa im umovi netrebaju...

Jesam, odgovorio sam ti prvim postom sve, dovoljno da shavatiš pa nemoj o ograničenjima ljudskog mozga.
Kad smo već kod tih ograničenja, ajde biološki objasni način funkcioniranja organizma na uv zrake jako, jako sjajne zvijezde... bože dragi, kao da raspravljam s djetetom.
Isto kao da kažeš zašto nebi organizam funkcionirao na vatru....slilčno ajde
Wikipedija će ti objasniti što je UV zraka i što je njezina jačina te kako dijeluje na stanice živog organizma, nemoj se ovako sramotiti  :-[
Ili si ti u znanstvenoj fantastici s nekim bićima koja žive od metana i željeza umjesto kisika...

Ajde, molim te, završimo ovu dvostraničnu raspravu i dajmo zanimljivost ovoj, odličnoj temi. Nemoj čvrsto stajati iza stavova o kojima da prostiš nemaš blage..radije pitaj, nemoj o prasku kojeg ni r od da razumiješ, a kamoli o nekoj kemiji u svemiru, tvrditi nešto suludo.
Ima ovdje puno ljudi koji dosta znaju, polovici se neda čitajući nas ni uključiti u temu, ostali su odustali...
..uh, pola devet, odo nešto ševit van... poz
Zakljućci su ti prilično ogranićeni čak i za uobičajene zemaljske pojmove i ono što je tebi nepojmljivo, postoji na ovom planetu..

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #44 u: Rujan 18, 2011, 11:12:05 prijepodne »
ma čuj sebe... i sad će reči da sam ja arogantan
Kakvi su tvoji zaključci, plinovita meduza na planetu s jakom gravitacijom ? je li to moguče ? Je li moguče da na planetu pored zvijezede 50 puta sjajnije od našeg sunca organizmi ne imaju oklope ako svugdje u svemiru vrijede isti zakoni kemije, fizike pa tako i biologije ?
Zna se koji su spojevi potrebni za život i organizam i kako se isti razvija pri različitim gravitacijama, tlakovima i ostalim kozmičkim okolnostima.
Na zemlji više pticosauri nebi mogli letjeti jer se vjeruje da je atmosfera mnogo rijeđa nego u to vrijeme, kužiš šta mislim... pa kave onda plinovite meduze na planetu s jakom gravitacijom ? Ne postoji toliko težak plin iz kojeg bi taj život evoluirao.
Tako da je glupo uzimati primjere života na zemlji i dodjeljivati ga okolnostima koje ga ne mogu podržati, treba samo gledati kako se razvio život na zemlji i to primjeniti novim okolnostima
Toliko od mojih ograničenih zaključaka

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #45 u: Rujan 18, 2011, 11:16:32 prijepodne »
Citat:
Oduvjek sam volio fiziku, astronomiju, literaturu i dokumentarne filmove o svemiru

da... vrlo visoke preporuke.. garantiram da PMF na sva zvona zove ljude sa takvim zaleđem...

no vratimo se na temu.. odnossno ogranicenja ljudskog mozga...

kako da objasnim bice koje se hrani UV-om? nikako... aj ti objasni sto je antimaterija.. ili ona tvoja tamna energija...nemozes.. jos.. ni ti ni malo jaci ljudi "koji su oduvijek voljeli fiziku i astronomiju".

to sto nesto nemozemo objasnit smao ti govori ogranicenje ljudskog mozga.. jer razmisljamo na principu zivota nama poznatog.

Samo zato jer nitko nikad nije sreo neki organizam koji  je baziran na nasoj DNA ili RNA strukturi.. ne znaci da ne postoje... pogledaj Ben 10.. coece.. svega ima... :)

odredjeni virusi mogu prezivjeti u svakojakim ektremnim uvjetima... stvore zastitnu cahuru i kad uvjeti budu ok.. oslobode se....Virusi su najosnovniji oblik zivota...Mi ljudi to nemozemo... ali ne osporavamo da virusi mogu... I sad si za shodno uzimas pravo da odgovorno tvrdis da to nitko u svemiru nemoze... ( zivjeti od UV zraka).. samo zato jer po defaultu u svemiru postoje samo organizmi bazirani na ugljicnim spojevima... i nigdje drugdje NESMIJE postojati nista drugacije... jer ako covjek tako veli.. tkao mora biti... cak i u beskonacnosti svemira....

de molim te... nemoj bit ogranicen.. drzi se onog sto jee poznato i utvrdjeno.. al dozvoli i opcije da postoji (mozda) i nesto malo drugacije od nas samih.....

ili si i ti jedan od onih.. bog nas je stvorio na svoju sliku.. bla bla bla.. a bog je jedan.. bla bla bla.. pa su svi isti.. bla bla bla...

Vidiš, opet kao i kod velikog praska...
Zašto da ja objašnjavam što je antimaterija kad to svatko zna ? ali tebi je to još neobjašnjeno.
Guglaj, antimaterija je odavno objašnjena, več ima milijarde primjeraka antimaterije proizvedenih na zemlji za svakave primjene
Ja se i držim onog poznatog i utvrđenog, ali ti očito imaš prastare izvore utvrđenosti i poznanstva s materijom
Za viruse i njihovu evoluciju si u pravu ali uzmi u obzir da cijeli naš svemir je fizički i kemijski isti. Ako i postoje bića od nekih desetih spojeva, to je vjerojatno u nekim od drugih paralelnih svemira, predalkeo za nas

Kad smo več kod Boga, osobno vjerujem u njega ali ne onakvog kakvog ga čovjek zamišlja. Nekako mi je glupo da je sve to savršenstvo kemije, fizike, matematike i biologije samo puka slučajnost interakcija.
Vjerujem da je sve to dio neke vrste velike inteligencije koja opet možda niti ne shvača da smo tu na način kako mi shvačamo
« Zadnja izmjena: Rujan 18, 2011, 11:34:27 prijepodne od 12321 »

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: O Svemiru
« Odgovori #46 u: Rujan 18, 2011, 12:06:09 poslijepodne »
nemam pojma o svemiru, nit me zanima, držim se one s početka di je renta reko, ajmo o stvarnom životu :D :D
ti očigledno nemaš stvaran život, i ne kužim bit tvije teme, ruki je ljepo napis'o nek svatko pišem što za njega predstavlja svemir, il tak nekak, ko bi sve popamtio :D
..al bogati, ti fakat tjeraš mak na konac..

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: O Svemiru
« Odgovori #47 u: Rujan 18, 2011, 12:30:34 poslijepodne »
Renta je bio u pravu i nije mi tesko priznati, ipak su godine iskustva na njegovoj strani. :)
I pitao bih mozda da nisu prioni ispred virusa, ali cijela ova rasprava mi nema neku vjerodostojnost zbog borbe oko pravopisa. Pricat cemo o utjecaju ultraljubicastog zracenja i antimateriji, a muku mucimo s č i ć.
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #48 u: Rujan 18, 2011, 12:37:02 poslijepodne »
sad si vec i kontradiktoran... ismijavas mogucnost postojanja plinovitih meduza.. ali priznajes postojanje paralelnih svemira i mogucnost postojanja ne karbonskih organizama na istima...

ali plinovite meduze ne...

svuda u svemiru vladaju isti fizicki, kemijski i bioloski procesi?

Kao mozes tvrditi da su isti biološki procesi ako još nigdje nema potvrde o drugom biološkom postojanju sem našeg?

ja ne tvrdim da su nasi znastvenici u krivu... dalkeo do toga.. al bome nisu otkrili ni trunku  cjelokupnog svemira...i bazirati globalnu sliku na temelju infracrvenih slika i par meteora koji su pali na zemlju...je u najmanju ruku smijesno...

to ti ko da hong kong poistovjecujes sa jednom stambenom zgradom...

neda mi se više raspravljat s tobom.. ko da kleriku pokušavam dokazat da bog možda ipak ne postoji...

ti trubiš svvoj ei ograničen si time što su drugi rekli i napisali...

dok ljudska rasa iskoristi svih 100% mozga.. onda možemo donositi neeke globalne zaključke.... ako i tad...

dotad ja cu priznavat mogučnost levitirajučih meduza sa psihokinetičkim sposobnostima...i gledat ben 10 sa sinom :)
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: O Svemiru
« Odgovori #49 u: Rujan 18, 2011, 15:04:15 poslijepodne »

Nemoj sad Tomek tak, pomislit će ljudi da mi u godinama ne delamo one stvari. :D :D 

  :D :D lolchina!
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst