Travanj 24, 2024, 04:28:18 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Molim pomoć cikliranje  (Posjeta: 8936 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline caisole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Molim pomoć cikliranje
« u: Siječanj 19, 2007, 22:20:00 poslijepodne »
Bok svima!
Evo mene opet nakon male stanke. Nazalost, vijesti bas i nisu dobre: akvarij je dva tjedna uredno "ciklirao" (ako se to tako kaze), a onda su se pocele na biljkama koje sam na slici oznacio pojavljivati smeckaste pjege. Dva, tri lista su pozutjela, a ostali su se osuli tockicama. No, to me i ne bi toliko zabrinulo da se u isto vrijeme na listovima oznacenih biljaka nije pocelo pojavljivati nesto kao zelenkasta paucina: duge, kao paucina tanke niti koje se drze za list i drugim dijelom plutaju u vodi.
Sto se dogadja? Sto je to?
Uskoro sam trebao u akvarij staviti i ribice. Mogu li to sada uciniti bez opasnosti?
Lastane, pomozi!
Zabrinuti, Caisole


Zagreb

Offline Krajten

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1974
    • http://www.akvarij.net
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #1 u: Siječanj 20, 2007, 05:55:00 prijepodne »
smeđe je dijatomeja, normalna pojava u novom akvariju.
Drugo je vjerojatno neka druga vrsta algi, isto nista cudno...

Samo hrabro

ZG,Vrapče

Offline Strippy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1808
  • Dob: 44
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #2 u: Siječanj 20, 2007, 10:43:00 prijepodne »
bez problema mozes ubaciti ribice...
Split / Hrvatska

Offline caisole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #3 u: Siječanj 20, 2007, 11:03:00 prijepodne »
Ok, hvala. Ako velite da to nije nista opasno, onda ce ribice uskoro uplivati u svoj novi dom...
Jedva cekam.
Pozdrav.

Zagreb

Offline kkliba

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1338
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Pula
  • zvjerka
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #4 u: Siječanj 20, 2007, 11:40:00 prijepodne »
samo naprijed sve je to trenutno ok
- ništa nije dovoljno dobro da nebi moglo biti još bolje -

Offline bobialf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1089
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #5 u: Siječanj 20, 2007, 12:13:00 poslijepodne »
samo naprijed
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #6 u: Siječanj 20, 2007, 18:01:00 poslijepodne »
Prije nego staviš ribice, možeš slobodno malo hrane suhe ma jedno 2 lističa promrvit među prste i ubacit u ag.( hrane za ribice) Tako da malo protruli i time još malo ubrzaš cikliranje. Nadam se da su parametri vode ok za tvoje ribice.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #7 u: Siječanj 20, 2007, 18:06:00 poslijepodne »
Žute lističe podreži nemoj da truli po ag Ostalo če se sredit sindrom novoga ag.
 

Offline caisole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #8 u: Siječanj 20, 2007, 19:46:00 poslijepodne »
Znaci, moram nabaviti testere za vodu. Vec si mi to na jednome mjestu objasnio pa cu procitati ponovno.
Sto se tice uklanjanja truloga lisca i dr., kako se to radi - dok su ribe u akvariju gurnem ruku u vodu i to obavim ili ih, da ne bi dozivjele shok, privremeno izmjestim iz akvarija pa po njemu prckam.
Mozda su vam ova pitanja smijesna, ali stvarno ne znam kako ribice reagiraju kada u akvarij uplovi jedna "hobotnica s pet krakova".



Citat: duda
Prije nego stavi� ribice, mo�e� slobodno malo hrane suhe ma jedno 2 lističa promrvit među prste i ubacit u ag.( hrane za ribice) Tako da malo protruli i time jo� malo ubrza� cikliranje. Nadam se da su parametri vode ok za tvoje ribice.
Zagreb

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #9 u: Siječanj 20, 2007, 20:47:00 poslijepodne »
Objasnila ja sam ženskoali nema veze kolega. Kad je koji žuti listič nemoj puštat da to truli po ag. škaricama cvikni i to je to. Možeš i noktom ako je takva stabljikica da se da tako otkinut. nema frke za ribice, sve se to radi kad su unutra. kad usisavaš dno, mjenjaš vodu, čistiš stakla, posadiš možda koju biljku još itd ribice su uvjek u ag. ne idu nikamo van u drugi ag. Samo polako to radi budi nježanda se šta manje šokiraju. ja osobno kad šta radim po ag stavim sredstvo za smirenje na bazi je biljnih ekstrakat od JBL Acclimol. To ulijem koliko ide na litražu i to je to.
 

Offline caisole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #10 u: Siječanj 23, 2007, 10:25:00 prijepodne »
Hvala i oprosti na pogresci! U brzini nisam primijetio nick

Citat: duda
Objasnila ja sam �enskoali nema veze kolega. Kad je koji �uti listič nemoj pu�tat da to truli po ag. �karicama cvikni i to je to. Mo�e� i noktom ako je takva stabljikica da se da tako otkinut. nema frke za ribice, sve se to radi kad su unutra. kad usisava� dno, mjenja� vodu, čisti� stakla, posadi� mo�da koju biljku jo� itd ribice su uvjek u ag. ne idu nikamo van u drugi ag. Samo polako to radi budi nje�anda se �ta manje �okiraju. ja osobno kad �ta radim po ag stavim sredstvo za smirenje na bazi je biljnih ekstrakat od JBL Acclimol. To ulijem koliko ide na litra�u i to je to.
Zagreb

Offline caisole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #11 u: Siječanj 25, 2007, 11:54:00 prijepodne »
I OPET TREBAM VASU POMOC!

Taman kada sam trebao nabaviti ribice i smjestiti ih u akvarij, jucer na svoj uzas primijetim u akvariju 5-6 bijelih tockica. Pocnem pazljivije promatrati i skuzim da se micu. Puzevi! Neki vec dobivaju i kucicu.
Sto da radim? Otkuda oni ovdje? Kako da ih se rijesim? Hoce li mi unistiti sve bilje?
Molim vas, odgovorite mi sto prije.
Hvala.
Pozdrav.

Zagreb

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #12 u: Siječanj 25, 2007, 12:22:00 poslijepodne »
Puzevi su ti vjerojatno dosli s biljem, a da li ces ih pustiti da se razmnoze (vecinom u velikim kolicinama) ili ne, ti odluci. Mozes ih rukom podrobiti kad ih vidis, a kada dodje red na ribe, Botia striata slovi kao master puz-eliminator, a srecom i ne naraste prevelika



O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline kosuta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1947
  • Spol: Muški   Lokacija: Pula
    • http://www.akvarij.net
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #13 u: Siječanj 25, 2007, 12:27:00 poslijepodne »


odkoliko je l aq?


ako je dovoljno velik, tj. 100 l minimalno, ubaci 2 botie, one jedu puževe.


a ako je manji, ili ne želiš imat botiu u aq, upotrijebi limnacid, sredstvo protiv puževa i nametnika(parazita), ne šteti ribama ni bilju, puževe ubija 1000%.


isprobao u svom aq, samo puževi su pobijeni, do zadnjeg, ribe i bilje, sve ok!
skype: kosuta-pu

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #14 u: Siječanj 25, 2007, 13:09:00 poslijepodne »
Ja ih ubijam rukama, pognječim ih sve odreda. i tako svakih par dana. Ove koje ja imam ful miće neke smeđkaste ne jedu srečom biljei ne rade rupe. No idu mi na živce i ružno je vidjet. šta se toga tiče ne brigaj slobodno stavi ribice. Samo nemoj sve ribice najednom. Botie tamane puževe, no ja imam mali ag, pa rješavam drobljenjem.
 

Offline Tompa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 498
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #15 u: Siječanj 26, 2007, 09:52:00 prijepodne »


Puževi - da, ili ne? Pitanje je sad... Nije ih loše imati, ali pod uvjetom da se ne razmnože u prevelikom broju. Ja ih imam u akvariju, i ne rade nikakvu štetu.Baš suprotno,korisni su pri suzbijanju algi,i čiste smeće po dnu. Naravno, ovisi i o tome koju si vrstu "podstanara" pokupio.


Puževi vrste Melanoides su korisni jer se danju ukopavaju u podlogu akvarija, rujući kroz nju kraneći se ostacima biljaka i hrane, ujedno prozračujući supstrat. Noću izlaze iz podloge, hraneći se algama.


Vrste Planorbidae (meni baš simpa rod, na engleski ih zovu "ramshorn" tj. ovnov rog radi izgleda kućice) su se u mojem akvariju pokazali kao uništavači algi prvog reda. Ovo su moji na ispaši:





Vrste koje treba izbjegavati su Lymnaea. Nekoliko ih je udomaćeno i na Europskom kontinentu, najpoznatiji je barski puž ili puž barnjak. Uništavaju bilje.



Offline caisole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #16 u: Siječanj 26, 2007, 11:35:00 prijepodne »
Akvarij je od 70 l.
Moze li unutra jedna botia?
Ili, ako ne, stavit cu limnacid.
Hvala na tom savjetu. Upravo to mi je trebalo!
Pozdrav

Citat: akosuta1

odkoliko je l aq?


ako je dovoljno velik, tj. 100 l minimalno, ubaci 2 botie, one jedu pu�eve.


a ako je manji, ili ne �eli� imat botiu u aq, upotrijebi limnacid, sredstvo protiv pu�eva i nametnika(parazita), ne �teti ribama ni bilju, pu�eve ubija 1000%.


isprobao u svom aq, samo pu�evi su pobijeni, do zadnjeg, ribe i bilje, sve ok!
Zagreb

Offline caisole

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 45
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #17 u: Siječanj 26, 2007, 11:37:00 prijepodne »

Ne znam o kojoj je vrsti puzeva rijec jer se ne razumijem. Uglavnom, kada su se pojavili bili su strasno sicusni. Veca nije imala razvijenu kucicu. Tek, 2 ili tri bili su dobili kucicu. Jucer sam ih - koliko vidim - sve polovio, no ne zivim u iluziji da ih jos nema skrivenih.
Cini mi se da su mi ovi ipak izbusili neke listove.

Citat: Tompa

Pu�evi - da, ili ne? Pitanje je sad... Nije ih lo�e imati, ali pod uvjetom da se ne razmno�e u prevelikom broju. Ja ih imam u akvariju, i ne rade nikakvu �tetu.Ba� suprotno,korisni su pri suzbijanju algi,i čiste smeće po dnu. Naravno, ovisi i o tome koju si vrstu "podstanara" pokupio.


Pu�evi vrste Melanoides su korisni jer se danju ukopavaju u podlogu akvarija, rujući kroz nju kraneći se ostacima biljaka i hrane, ujedno prozračujući supstrat. Noću izlaze iz podloge, hraneći se algama.


Vrste Planorbidae (meni ba� simpa rod, na engleski ih zovu "ramshorn" tj. ovnov rog radi izgleda kućice) su se u mojem akvariju pokazali kao uni�tavači algi prvog reda. Ovo su moji na ispa�i:





Vrste koje treba izbjegavati su Lymnaea. Nekoliko ih je udomaćeno i na Europskom kontinentu, najpoznatiji je barski pu� ili pu� barnjak. Uni�tavaju bilje.


Zagreb

Offline Tompa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 498
Molim pomoć cikliranje
« Odgovori #18 u: Siječanj 26, 2007, 11:50:00 prijepodne »
Čuj, rupe ti je izbušilo nešta drugo, jer tek izleženi puževi ne bi mogli napraviti štetu većih razmjera. Vrste puževa potraži na netu, upiši nazive koje sam ti napisao i tako ćeš vidjeti koji su koji.