Svibanj 03, 2024, 10:19:30 prijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: mutna voda  (Posjeta: 1535 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline macola

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
mutna voda
« u: Lipanj 19, 2007, 23:26:00 poslijepodne »
evo mene opet sa svojim problemima.voda mi je mutna poput magle i pojavila se pjena na površini.uredno mjenjam vodu i koristim aquasafe
 

Offline HELENA & MARKO

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 610
  • Dob: 42 Lokacija: Virovitica
mutna voda
« Odgovori #1 u: Lipanj 20, 2007, 00:02:00 prijepodne »


Da li jeodcikliro koliko je potrebno?
Virovitica
No Brain, no Pain!!!
Da riba valja za jest i šunke bi plivale!

Offline Nikola5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 348
mutna voda
« Odgovori #2 u: Lipanj 20, 2007, 11:00:00 prijepodne »


Imas li kakav panj u AQ?


Ako si ga ciklirao, koliko dugo?
Bok

Offline macola

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
mutna voda
« Odgovori #3 u: Lipanj 20, 2007, 11:47:00 prijepodne »
odcikliran je,star je već 4mj.imam panj,ali nije žuta voda nego bijela(više-manje)baš djeluje zmazano.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
mutna voda
« Odgovori #4 u: Lipanj 20, 2007, 11:48:00 prijepodne »
Ako je novi aq onda je sasvim normalno da voda bude malo mutna proci ce samo od sebe samo budi strpljiv. Ako vidis da nikako uopče ne porlazi mozes pogasit svjetlo na par dana i ubacit aktivni ugljen pa da malo kemijski procisti. Sta se tice pjene u aq neznam kakav filter imas pa da porbas ako mozes namjestit izlaz iz filtera da sta je moguce vise mreska povrsinu vode. Ili pak da stavis zracnu pumpu na ful da piči da mjehuri ti razbijaju povrsinu. Inace to sa pjenom na povrsini se zna cesto desavati zbog mirovanja povrsine, a isto tako i kod pretjeranoga hranjenja, jer ima hrane koja dosta prlja vodu onak masti je. a isto tako i kod povečanoga organskoga otpada. Pokupi tu pjenu mozesi sa salveticom bjelom.
 

Offline duda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1887
mutna voda
« Odgovori #5 u: Lipanj 20, 2007, 12:10:00 poslijepodne »
E, da zaboravih t reci ako nemas zasadi malo i brzorastuceg bilja tipa vodena kugam rogolist ubaci koju algu cladophoru korisne su za aq vodu. A mozes si ikupiti surface skimer pa dodas na usis filtera.
 

Offline macola

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
mutna voda
« Odgovori #6 u: Lipanj 20, 2007, 18:57:00 poslijepodne »
 

Offline macola

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
mutna voda
« Odgovori #7 u: Lipanj 20, 2007, 19:00:00 poslijepodne »
a dogadja mi se i ovo
 

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mutna voda
« Odgovori #8 u: Lipanj 20, 2007, 20:58:00 poslijepodne »


jesi li kontrolirao porast temeprature, kak je vani užasno toplo? zna se voda zamutit ako ribice ne pojedu svu hranu, a voda "zakuha"


može biti i da imaš malo previše ribica...


da, probaj i s mreškanjem vode na najjače što možeš a da ribicama ne smeta...


probaj stavit u filter aktivni ugljen (ili nabavi vrbine grane koje staviš u vodu, ili da plutaju, ili ako ti je otvoreni akvač, zabij okomito - meni su superiška razbistrile vodu u malenom akvariju za tri dana) da pročisti malo stvar

Offline macola

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
mutna voda
« Odgovori #9 u: Lipanj 21, 2007, 00:09:00 prijepodne »
kaj stavim vrbine grane friško odrezane ili?i kaj je to kaj mi se radi po biljkama,neka smedja naslaga.smedja alga?
 

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mutna voda
« Odgovori #10 u: Lipanj 21, 2007, 09:19:00 prijepodne »


odrežeš svježe grane vrbe na komade koliko ti trebaju, skineš lišće, lagano operešu hipermanganu i pukneš u akvarij - ja stavio u 120 l akvarij 8 grana duljine cca 30 - 35 cm, a u 12 l sam upiknuo 4 grane...


ako je smeđa naslaga, to je smeđa alga - ne znam liječi li je vrba, ali sigurno liječe sijamski algojedi (uz tvoju pomoć - skineš fizički tamo gdje možeš) i smanjena količina svjetla - dnevno max 10 sati... nemoj nikakvu kemiju, nema nekog efekta, žali bože love...

Offline macola

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
mutna voda
« Odgovori #11 u: Lipanj 21, 2007, 19:55:00 poslijepodne »
več mi sad kažu da imam previše riba.10 riba na 40 l.(možda 50)i kaj je najbolje postao sam otac,vidim neke male ribice od cca 1 cm,crne. neznam jel ancistrus ili molly.
 

Offline macola

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 24
mutna voda
« Odgovori #12 u: Lipanj 25, 2007, 22:00:00 poslijepodne »
umalo sam odustao od akvaristike,te mutna voda,te neugodan miris.probam sa kemikalijama,sa vrbovim granama...sad mi se nešto ustabilio aq,pa ćemo vidjet.a to tolko volim.na sebe.
 

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
mutna voda
« Odgovori #13 u: Lipanj 26, 2007, 09:40:00 prijepodne »
Nemoj odustati-sve će se riješit, a na iskustvima se uči. Možda imaš malo previše ribica, ali da im je tako jako loše, ne bi se razmnažale.A bebe su vjerojatnije moly - stavi im naopako okrenutu košaricu od biljaka na dno, da se mogu skrivat kad ih odrasli ganjaju!