Travanj 18, 2024, 16:57:56 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: akvaterarij za mošusnu kornjacu  (Posjeta: 36865 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline traxman

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 572
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb - Trešnjevka
Odg: akvaterarij za mošusnu kornjacu
« Odgovori #125 u: Veljača 03, 2012, 07:19:44 prijepodne »
ma imo sam ja jos ko klinac dvije crveno ili zutouhe kornjace u akvariju od 20L, pa se sjecam da su te stalno plutale po povrsini. dok ovih nema uopce na povrsini, osim ak ba ubacim hranu kaj pluta, onda doplivaju i odmah potonu, pregrizu racica ili stapic i on odleti opet na povrsinu, a one u cudu gledaju di je nesto a sad im je bio u ustima :D biseri...
ista stvar je sa zrakom, stlno su ili na dnu ili u pozadini, samo svakih par desetaka miuta odplivaju do povrsine i opet dolje...

a dobro, budem im stavio da lampa gori za pocetak 2 h, pa cu vidjet jel imaju zelje za izaci... mozda kad bude ljeto ih tempertura privuce.
nisam ni ja bas za kic u akvariju, ali ovo mi se bas jako svidja :D A nemora goriti cijeli dan, mogu staviti na timer sa spot lampom recimo, pa nece biti cirkus bas cijeli dan :D

Offline bena

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Ženski   Dob: 35
  • Lokacija: ZeGe
Odg: akvaterarij za mošusnu kornjacu
« Odgovori #126 u: Veljača 26, 2012, 19:46:02 poslijepodne »
Kolike veličine mora biti mošusna kornjača da bi joj se odredio spol? i dali se kod njih odreduje isto kao kod crvenouhih/žutouhih ili nekako drugacije?

Offline Kruno

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 393
Odg: akvaterarij za mošusnu kornjacu
« Odgovori #127 u: Veljača 26, 2012, 22:14:06 poslijepodne »
Kolike veličine mora biti mošusna kornjača da bi joj se odredio spol? i dali se kod njih odreduje isto kao kod crvenouhih/žutouhih ili nekako drugacije?
mošusne kornjace dostignu velicinu do max. 14centimetara
postoje rijetki odnosno izvanredni slučajevi da narastu veće http://www.kornjace.com/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=1496&forum=27
mužjaci imaju deblji rep
neke kornjače razviju prije,a neke poslije spolne karakteristike (ovisi kolko ju hraniš,recimo).
kad vidiš da mužjak dobije deblji rep recimo,onda bi mogla reć da je mužjak.
ili
ako ga vidiš u erekciji.
pozdrav.