Travanj 27, 2024, 15:12:54 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Malawi mBune kupujem  (Posjeta: 18690 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #50 u: Svibanj 08, 2012, 21:19:28 poslijepodne »
... pa ja te hvalim, a ti tako !?!
U zadnje vrijeme pljuju po greishakei , a meni tako lijepa riba. Spuštaju joj vrijednost. Baš žalosno :down:.
Inače drugi mi se hvale da su dobili puno veći popust od tebe, i ako budem nabavljala ribe od tebe., da ćemo ići preko  njih. Evo sorry , nisu moje riječi , nego sam dobila PP od tvog frienda.
Šta je najvažnije tvoje ribice su besprijekorno zdrave, predivnih boja,(one zadnje hongie ću baciti, pa pomladiti sa jaćim bojama-šalim se ) i jako posesivne. Preporučam te  :up:
ako misliš na t.... nebu to pilo vode :D ;)
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline tomo147

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 598
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb-gajnice
  • haj
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #51 u: Svibanj 08, 2012, 21:40:43 poslijepodne »
rebe koje si nabrojo su sve teski fajteri osim carleusa tak da ... ( bar kod mene ) . grda kombinacija za fait tj ako ce kao male rast zajedno moze proc iako ....neznam bas ....

Offline Rhiannon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 192
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #52 u: Svibanj 08, 2012, 21:48:14 poslijepodne »
"ako misliš na t.... nebu to pilo vode Cheesy Wink"
Mislim na njega, ali nisam ni mislila koristiti njegove usluge.
Želim se sama  izboriti za popuste i za prijateljstva.
Nadam se da u nečemu bar malo uspijevam ;)

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #53 u: Svibanj 08, 2012, 22:11:14 poslijepodne »
Ova tema je prošla u vrlo zanimljivu diskusiju čije su ribe veće, ljepše i jeftinije!
 :D :D :D

Offline jajokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Koprivnica
  • Radi ono što voliš i nikada nečeš morati raditi
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #54 u: Svibanj 08, 2012, 22:12:56 poslijepodne »
I pazi da ti ovi veliki muzjaci ne okinu malce jer se to moze dogoditi ako je velika razlika u cm npr nemoj stavljat ribe 2-3 cm i 10-12 cm jer ce ti ih ubit..
Daniel Jajetic
098/170/20/10

Offline tomo147

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 598
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: zagreb-gajnice
  • haj
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #55 u: Svibanj 08, 2012, 22:15:56 poslijepodne »
I pazi da ti ovi veliki muzjaci ne okinu malce jer se to moze dogoditi ako je velika razlika u cm npr nemoj stavljat ribe 2-3 cm i 10-12 cm jer ce ti ih ubit..
potpisujem ... jedna od glavnih stavki koje niko nije rekao do sad ... :up:

Offline jajokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Koprivnica
  • Radi ono što voliš i nikada nečeš morati raditi
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #56 u: Svibanj 08, 2012, 22:17:14 poslijepodne »
 ;)
Daniel Jajetic
098/170/20/10

Offline smcm5

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 444
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: BiH KOZARSKA DUBICA
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #57 u: Svibanj 08, 2012, 22:59:39 poslijepodne »
I pazi da ti ovi veliki muzjaci ne okinu malce jer se to moze dogoditi ako je velika razlika u cm npr nemoj stavljat ribe 2-3 cm i 10-12 cm jer ce ti ih ubit..

svaki akvarijum je drugaciji ,kod mene su ubacene ribe od 2-3cm sa odraslim i nikom ne fali nista ,tako da to nije pravilo

Offline ivan lovric

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 16
  • Spol: Muški   Lokacija: Sesvete
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #58 u: Svibanj 08, 2012, 23:26:54 poslijepodne »
I pazi da ti ovi veliki muzjaci ne okinu malce jer se to moze dogoditi ako je velika razlika u cm npr nemoj stavljat ribe 2-3 cm i 10-12 cm jer ce ti ih ubit..

Ok, ovo je dobro imati u vidu

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #59 u: Svibanj 08, 2012, 23:28:47 poslijepodne »
I pazi da ti ovi veliki muzjaci ne okinu malce jer se to moze dogoditi ako je velika razlika u cm npr nemoj stavljat ribe 2-3 cm i 10-12 cm jer ce ti ih ubit..

svaki akvarijum je drugaciji ,kod mene su ubacene ribe od 2-3cm sa odraslim i nikom ne fali nista ,tako da to nije pravilo
također se slazem.. kod mene isto tako ima, cak mi plivaju i ribe manje od 3cm, a najveca mi je cca 11-12cm i nista se nedogađa, niti ju nelovi.. mislio sam da ce ih pojesti preko noci, ali vec par tjedana sve stima i malci rastu.. tako da sve ovisi.. ali naravno stoji i to, ako si na odraslima, i imas ih neko vrijeme i ubacis manje ribe koje su ajmo reci na cca 2-3cm, moglo bi se dogoditi da gricnu koju..  ;)

Offline kiarb

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 70
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #60 u: Svibanj 09, 2012, 00:39:47 prijepodne »
evo malo kasnim sa odgovorom
uglavnom Ivane to su ti malci sa tvoje slike tj linka ali su kao sto rekoh dosta mali pa je najbolje da budu kod mene dok ne porastu na kojih 3-4 cm i tada ti ih dam
a sto se tice ubacivanja malaca sa odraslima uglavnom su svi u pravu jer najvjerovatnije da ce odrasle napast malce, što ti govore jedni a opet ima slucajeva gdje su malci netaknuti od odraslih kao kod mene i npr alena. Po meni igra na srecu tj omjer 70 naprama 30 (70 % je na to da ce se odrasli pogostit)

A za greshakea kako smo se i dogovorili cim zacikliras javi.

Usput da se nadovezem na raspravu oko poklanjanja i prodaje moje misljenje je da si svakako trebamo međusobno pomagat i ako neko moze poklonit nek poklanja a isto tako ako neko prodaje po bilo kojoj cijeni treba postovat to, jer kupac uvijek ima izbor kupit ili ne. A stvarno je istina sto se tice cijelog procesa mrijest pa drugi aq za malce pa briga, hranjenje
itd i sve to da bi nakraju po komadu dobili cca 15-20 kn a nasuprot toga odes u shop i platis neki sugavi mix 50 kn komad i kad odraste skuzis da nema veze sa izvornim izgledom ili bojom a ovdje bi se cijenkali i trazili gratis.
Npr Drc i baica koliko sam uspio uocit po forumu (isprika ako druge nisam uocio) imaju najkvalitetnije ribe i kad bi prodavali malce meni bi bilo glupo trazit neki popust ili manju cijenu kad vidim sta se prodaje po shopovima i koliko kosta.

Offline baica_s

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1936
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: SL.Brod Kaniža 38
  • ulovi i pusti
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #61 u: Svibanj 09, 2012, 06:56:27 prijepodne »
ja kad uzimam ribe dobijem popust ali prek 100e ;)
Slaven Jurkiv 0989815052    035433028
Facebooku "malawi mbune"
[email protected]

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #62 u: Svibanj 09, 2012, 07:25:41 prijepodne »
Cijena ribe oko3 cm bi trebala biti od 30-50kn. Onda bi to bilo realno, uključujući sav trud oko njih.
Naravno što više ponuda, uzgajivača, veći izbor za kupca da odabere najbolji omjer cijene i kvalitete!

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #63 u: Svibanj 09, 2012, 07:30:10 prijepodne »
ja ovo shvaćam kao hoby....meni ovo nikad nije bio način niti dodatne zarade a kamoli što drugo! baš iz tog razloga mogao sam ribe prodati kako sam želio....nekom ih dati džabe a nekom ih niti ne želim prodati! nikad nije cijena (za bilo što) ista za sve...bar kod mene je tako! inače, nemam nekog trgovačkog duha baš :D :D! a u akvariju imam ribe samo od baice i DRC-a! dečkima sve pohvale :up:
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #64 u: Svibanj 09, 2012, 07:44:47 prijepodne »
Cijena ribe oko3 cm bi trebala biti od 30-50kn. Onda bi to bilo realno, uključujući sav trud oko njih.
Naravno što više ponuda, uzgajivača, veći izbor za kupca da odabere najbolji omjer cijene i kvalitete!


Kolega riba na 3 cm se poklanja, a ne prodaje ;)
Prodaje se riba na 4-5cm kad se zna da bu preživjela. Kak buš kupil 10 riba na 3 cm za 500kn. Preživjet će ti 5-6 na kraju te ispadne riba 80kn,
Prijatel kaj to nije malo puno.
Ok ak imaš ribu jedini u RH pa držiš cijenu malaca, ali ak imaš "štakoraše" ko kaj cu Malawci onda prijatel 40 kn za ribicu od 3 cm... teško buš to prodal ;) ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #65 u: Svibanj 09, 2012, 07:59:36 prijepodne »
Cijena ribe oko3 cm bi trebala biti od 30-50kn. Onda bi to bilo realno, uključujući sav trud oko njih.
Naravno što više ponuda, uzgajivača, veći izbor za kupca da odabere najbolji omjer cijene i kvalitete!


Kolega riba na 3 cm se poklanja, a ne prodaje ;)
Prodaje se riba na 4-5cm kad se zna da bu preživjela. Kak buš kupil 10 riba na 3 cm za 500kn. Preživjet će ti 5-6 na kraju te ispadne riba 80kn,
Prijatel kaj to nije malo puno.
Ok ak imaš ribu jedini u RH pa držiš cijenu malaca, ali ak imaš "štakoraše" ko kaj cu Malawci onda prijatel 40 kn za ribicu od 3 cm... teško buš to prodal ;) ;)
Ja ribe do sad nisam prodavao, ali moje je mišljenje takvo i ne bi se slozio s tobom. Sad pustimo to dal ću ribu prodat ili ne, ja govorim o realnoj cijeni, gledajući unesen trud, brigu, troškove održavanja.
Naravno da cijena ovisi o vrsti ribe i jeli divljak ili f25 :D :D :D, ali govorim o nekom prosjećnom malawcu.
Riba od 3-4 cm se prodaje, jer da nije tako onda je ne bi prodavao jedan chiclidstad.
Ovo što kazeš da će mi ribe prezivjet ili ne, to je jako relativno i ovisi o bar 4,5 parametara.
Kupio sam ribe 1,5-2 cm koje su putovale 12 sati i sve zive i zdrave, a kupovao ribe od 4-7cm koje su putovale 6 sati pa stiglo 50%uginulih. Naravno govorim o malawi ciklidima. Tako da to tvoje ne drži baš vodu ;)
Kažem sve je to relativno, ali samo sam htio reci da realna cijena jednog prosjećnog malawca na 3-4 cm bi trebala biti oko 40kn, gledajući sve gore spomenuto.

Offline jajokc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Koprivnica
  • Radi ono što voliš i nikada nečeš morati raditi
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #66 u: Svibanj 09, 2012, 07:59:52 prijepodne »
Ikota nazalost to nije istina jer odnedavno znam jedan slucaj gdje su frednu krepale ribe koje su bile na 5-6cm tak da to nije sigurno..
Daniel Jajetic
098/170/20/10

Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #67 u: Svibanj 09, 2012, 08:08:38 prijepodne »
Cijena ribe oko3 cm bi trebala biti od 30-50kn. Onda bi to bilo realno, uključujući sav trud oko njih.
Naravno što više ponuda, uzgajivača, veći izbor za kupca da odabere najbolji omjer cijene i kvalitete!


Kolega riba na 3 cm se poklanja, a ne prodaje ;)
Prodaje se riba na 4-5cm kad se zna da bu preživjela. Kak buš kupil 10 riba na 3 cm za 500kn. Preživjet će ti 5-6 na kraju te ispadne riba 80kn,
Prijatel kaj to nije malo puno.
Ok ak imaš ribu jedini u RH pa držiš cijenu malaca, ali ak imaš "štakoraše" ko kaj cu Malawci onda prijatel 40 kn za ribicu od 3 cm... teško buš to prodal ;) ;)
slažem se sa ikotom.....mada se kod nas prodaju i ribe od 1 cm! i to te čovjek gleda u oči i mirne duše traži 25kn za punoglavca! :roll:
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #68 u: Svibanj 09, 2012, 08:38:31 prijepodne »
Rokimon kad sam se ja upustio u Malawi vode kupovao sam ribe od braće Mastina i Titecha. Riba je koštala od 30-40 kn, ali je bila na veličini da si dobio ono što si tražil. Znači ako trebaš 2m i 5f tak si i dobil i te su ribe bile na 4-5cm več su se počele farbat i nisi imal gubitaka.
Zakaj se danas govori "uzmi 10kom" ???
Zato kaj se forsira prodaja punoglavaca, pojedinci misle kak bu prehranili doma obitelj sa 5 vrsta ciklida
Mrijeste ih do iznemoglosti i onda kad počnu dobivati kržljavce počnu prodavati odrasle primjerke. Onda je spika: Kaj očeš???? 10 ili 15eura , kaj je to puno za ribu staru 2g, a riba je stara 3g.. (to kaj je riba imala u 2-3g. 5 mrijestova nema veze), Kupi si onda 3 cm za 40 kn, itd...itd...
Onda se pitate zakaj više ne dolaze i ne komentiraju ljudi na forumu poput . Mastina, Titecha, Zeljkoca itd,
Tolko od mene. Pozz

Tomek 1221 je si prodal papigu :D :D :D
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Brancinko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb-Jarun Lake
  • From the beginning !!!
    • Čarolija balona
Odg: Re: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #69 u: Svibanj 09, 2012, 08:50:16 prijepodne »
Slažem se sa Ikotom u potpunosti jer stvarno ima ljudi koji prodaju punoglavce za 25-30 kn i kunu se da je riba na 3-4cm a ona nema centimetar s repom.
Riba se vrlo lako izmjeri i nitko mi ne može reci da je ne može izmjeriti. Slažem se da je puno ljudi napustilo forum zbog ovakvih, kad moram tako reči, lihvara. :up:



Poslano sa SG2 u trku...

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #70 u: Svibanj 09, 2012, 09:17:56 prijepodne »
Evo vidite da se i Brancinko slaže samnom 8)

Kolega jesi ti to nabavil već ikole ili je slika avatara sa neta??
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Brancinko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 504
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb-Jarun Lake
  • From the beginning !!!
    • Čarolija balona
Odg: Re: Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #71 u: Svibanj 09, 2012, 09:52:07 prijepodne »
Evo vidite da se i Brancinko slaže samnom 8)
Pa kad su meni tako znali prodavati...

Poslano sa SG2 u trku...

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Re: Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #72 u: Svibanj 09, 2012, 09:56:37 prijepodne »
Evo vidite da se i Brancinko slaže samnom 8)
Pa kad su meni tako znali prodavati...

Poslano sa SG2 u trku...

Na žalost to je postalo normalno. Prodavat ribu još u kotilici i onda kenjat kak ti je dao 1 gratis :down:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #73 u: Svibanj 09, 2012, 10:11:43 prijepodne »
ovo se je cekalo, ja se slazem također s ikotom.. ali sam takav da ako imam neke ribe viska u kotilici od 1-2cm, nikad ih nisam prodavao po cijeni kakva jest inace za ribu od 4 cm pa nadalje, ili sam ih davao po cijeni od 10kn, sto zapravo ajmo reci i kosta toliko dok je kako kazu punoglavac, ili sam ih dijelio, mjenjao ili slicno.. ali na drugom forumu sam tako stavio ribe od cca 2cm da ih prodajem za 10kn, i dobio sam poruku da vratim ribu u normalnu cijenu, pa sam se zapitao kakva je to normalna cijena za ribu od 2cm i manje, dobio sam odgov da mora vrijediti kao i riba od 4,5cm.. od cega sam odustao, i sve podijelio.. tako da svatko ima svoju cijenu.. nisam poznavao bas Titecha niti Mastina, ali Zeljkoca znam, bio sam par puta kod njega, covjek je legenda.. ali ipak ima i ovdje ljudi koji su ljudine sto se tice prodaje iliti darivanja i td.. da nenabrajam po redu sve, cesto su spomenuti od strane drugih, tako da se to vec zna..

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: Malawi mBune kupujem
« Odgovori #74 u: Svibanj 09, 2012, 10:20:32 prijepodne »
Sve je to relativno ljudi moji!
Ja sad npr. želim kupiti malawce veličine 3cm na dalje...
U cijeloj rh nema ništa! Svi imaju neke malce ili neke vrste koje mi nisu atraktivne/zanimljive.
I što da ja sad radim?
Ima li tko savjet? Jedino mi preostaje ciklidstad gdje je cijena riba onak paprena :)