Travanj 27, 2024, 10:10:29 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Budući Zadarski Malawi  (Posjeta: 21415 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kristinaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: ZADAR
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #25 u: Svibanj 01, 2009, 20:30:47 poslijepodne »
Hvala chupo.
Zadar je u srcu mome

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #26 u: Svibanj 01, 2009, 20:32:25 poslijepodne »
vidim da je uz aq došao i njegov ormarić... za kaj treba bit stiropor ispod akvarija? piše u nekom papiru ili...?

Offline zeljkoc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 638
  • Lokacija: Zagreb
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #27 u: Svibanj 01, 2009, 20:35:11 poslijepodne »
Ako je zgrada novija, znači neka betonska, a ne od onih drvenih greda i pijeska, nema frke što se tiče opterećenja, ako je pak nešto građeno prije 2 svj. rata, možda ne bi bilo loše da nacrte pogleda statičar i procjeni.

Ali vidim kroz prozor da su oko tebe neke novije zgrade, tak da si i ti vjerujem u nekoj takvoj. Ako je akvarij bliže nekom od zidova, a vidim da je to slučaj kod tebe, i to  je dobro jer opterećenje tako pokupi vertikalni stup zgrade, a ne zrak iznad glave tvog susjeda.

Što se tiče podmetača između akvarija i stalka, ne znam kaj bi bilo pametno. U mom slučaju došao je s akvarijem stiropor već izrezan i zaljepljen u prostor kojeg je definirao okvir. Po meni bi bilo dobro staviti ploču tvrdog stiropora ali bi ga trebalo pažljivo odabrati, de ne bi slučajno bio predebeo i dizao okvir sa stalka. Kod mene je samo aluminijski okvir bio oslonjen na stalak. Dno akvarija bilo je 2,3 cm više u okviru. Taj prostor tvornički je bio popunjen stiroporom. Ne znam da li sam dovoljno jasan?

I ja sam imao puno dilema sto se tiče opterećenja akvarija kamenjem, ipak se plexi više savija od stakla, još sam nešto fantazirao s nekim mramornim poločama, koje su bile full teške, na kraju mi je nešto proslinilo i napravilo mali izljev vode, ali kasnije se ustanovilo da je akvarij procurio na vrhu a ne na dnu zbog preopterećenja. Zanimljivo je bilo jer kad sam povadio kamenje, voda je prestala istjecati ali samo zbog sniženog nivoa vode zbog povađenog kamenja, a ne zbog preopterećenog dna akvarija. Kad mi se to desilo, bespotrebno sam povadio kamenje i stavio lava kamenje koje je skroz lagano. Opet kad sam malo prelio sigurnu granicu, desilo se isto i sa laganim kamenjem, tad sam utvrdio da je gornjih 2,3 cm akvarija loše zaljepljeno, sto sam lako sam sanirao.

Sve si dobro odlučite, proučite i isplanirajte prije ulijevanja vode, jer kasnije se svaka promjena skupo plaća u živcima i satima zezancije.

Offline chupo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Sisak
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #28 u: Svibanj 01, 2009, 20:37:26 poslijepodne »
Bolje da nije staklo direktno na stolu,uvijek uleti pokoji komadić pijeska ili kamena,pa to može biti nezgodno
Chupo/Sisak-Vrbovec

Offline kristinaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: ZADAR
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #29 u: Svibanj 01, 2009, 21:20:24 poslijepodne »
vidim da je uz aq došao i njegov ormarić... za kaj treba bit stiropor ispod akvarija? piše u nekom papiru ili...?



Nije bilo u uputama, ali sam tako negdje pročitala, pa samo pitam. Od viška glava ne boli. :D
Zadar je u srcu mome

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #30 u: Svibanj 01, 2009, 21:26:07 poslijepodne »
tvornički akvariji koji dođu s nekim okvirom ne traže stiropor ispod, nego naprotiv, stiropor ispod akvarija je strogo nepoželjan.  možeš samo unutar akvarija, na dno, stavit neku tanku gumu ili slično, radi kamenja...

Offline kristinaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: ZADAR
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #31 u: Svibanj 01, 2009, 21:31:48 poslijepodne »
Željkoc

zgrada je iz 1960., dakle stara (bar za mene). Podloga je bila betonske gredice a između njih šuta (iliti pjesak), ali smo mi na to nabacali podlogu od  tvrdog stiropora i cementnog estriha za veća opterećenja, a iznad svega keramika, tako da smo podigli visinu poda za nekih 6 cm.
Nadam se da će to izdržati. Vjerujem da hoće, obzirom da je u zgradu tokom rata uletilo par granata i kako ostali stanari kažu oštećenja su bila minimalna. Statika zgrade je O.K. jer su nakon granatiranja kod obnove bili statičari i potvrdili su da se statika zgrade nije poremetila. Oko mene su nove zgrade sagrađene prije par godina i već se mogu uočiti propadanja izvan i u njima, a naša "starica" je ko i prvog dana (one davne 1960.).
Ja ću pokušati, pa šta bude. U nedilju ide probno punjenje vodom i kamenjem, pa ćemo viditi oće izdržat. Valjda težina od nekih 500 kg neće biti neki veliki problem. Ako bude, a... selimo se ispod kod susjeda (Ovo na kraju treba biti šala).
Veliko hvala.
Zadar je u srcu mome

Offline kristinaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: ZADAR
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #32 u: Svibanj 01, 2009, 21:37:22 poslijepodne »
tvornički akvariji koji dođu s nekim okvirom ne traže stiropor ispod, nego naprotiv, stiropor ispod akvarija je strogo nepoželjan.  možeš samo unutar akvarija, na dno, stavit neku tanku gumu ili slično, radi kamenja...

Moj akvarij je u metalnom okviru s donje strane, a s gornje strane gdje dolazi poklopac ima i metalna ojačanja na 2 mista (nekih 60 cm od početka i 60 cm od kraja aq).Jel preporučaš da ne stavljam ništa?.
Na dnu akvarija s donje strane vidi se kao podloga od rebraste spužvice, ali pošto je već na postolju ne mogu ga sama pomaknuti da provjerim s donje strane. Pretpostavljam ako je original postolje od akvarija da ne trebam stavljati ništa izmedu.
Zadar je u srcu mome

Offline leon77zd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 154
  • Spol: Muški   Lokacija: zadar
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #33 u: Svibanj 01, 2009, 21:47:56 poslijepodne »
ej Krisitina svala cast!
AQ je ludilo, jedva cekam nove slike!
samo naprid...

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #34 u: Svibanj 01, 2009, 22:00:19 poslijepodne »
A sto se tice podloge izmedju dna akvarija i stalka ako proizvodjac nije isporucio podlogu gumu, stiropor, pluto, sta vec znaci da i netreba. Umanji taj kamen od 30 kg ne treba ti toliko mislim imaces i pijesak i nekih koliko sam shvatio 300 litara vode to jeste oprerecenje u svakom slucaju. Vidim da ces imati i umjetnu stijenu sto je takodje dobro, ja se na tvom mjestu ipak ne bih plasio, sto se tice generalno tezine koju ce akvarij imati. A rasvjeta slazem se sa Mastinom sasvim dovoljno jer ipak neces imati nekog bilja kojem bas treba neka svjetlost. Filter sto bolji moguci mozes nabaviti jer ja ipak mislim da tu ne treba stediti lovu, ipak ciklidi trebaju jak filter sa dobrim protokom vode. Imas razne proizvodjace moj ti je favorit definitivno FLUVAL FX500 ali boga mi mu je masna i cijena. :up:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #35 u: Svibanj 01, 2009, 22:03:57 poslijepodne »
pardon Fluval FX5  :g045:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline madmax333

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 406
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #36 u: Svibanj 01, 2009, 22:14:53 poslijepodne »
krasan akvarij, ja bi napravio centralnu ameriku.
ribar

Offline kristinaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: ZADAR
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #37 u: Svibanj 01, 2009, 22:16:09 poslijepodne »
Filter sam već kupila- Fluval 405 (1300l/h) i još jedan vanjski 1200 l/h  je naručen. Probat ću s tim pa ako ne bude dovoljno- dodat ćemo još što treba.

Venci: hvala na podršci!!! Kada sve bude gotovo-bit ćeš pozvan na "otvorenje".
Zadar je u srcu mome

Offline moke

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1093
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Sarajevo Stari grad
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #38 u: Svibanj 02, 2009, 00:15:38 prijepodne »
Ma to ce biti sasvim dovoljno bolje dva nego jedan, ipak si na taj nacin obezbjedila vecu kolicinu filter medija. :up:
spasavaj se ko moze  :aaa:

Offline ningor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški   Lokacija: Čakovec
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #39 u: Svibanj 04, 2009, 19:39:47 poslijepodne »
Odličan akvarij na odličnoj poziciji!Ili možda malo preblizu prozoru!Vidjet ćeš s vremenom što se algi tiče!Čekamo finalne slike!

Offline kristinaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: ZADAR
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #40 u: Svibanj 04, 2009, 20:02:01 poslijepodne »
Hvala na pohvalama i ohrabrenju. :up:
Akvarij je udaljen od prozora nekih 4 metra ali na slikama izgleda blizu jer je prozor 4x2 metra (je  malo prevelik ali hvala Bogu ima rolete). Nadam se da nećemo imati problema s algama. :'(
I mi čekamo finalne radove-čeka se umjetno kamenje da se stavi ciklirati, a do tada je napunjen vodom i testiramo ga na sve moguće uvjete (osim atomske bombe) kako bi bili sigurni da će izdržati. :abducted: :cekic po bulji: :d026: :f080: :p013:
Uskoro slijede slike postavljanja setupa- nadamo se za vikend!!! JEDVA ČEKAMO!!! :D
Zadar je u srcu mome

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #41 u: Svibanj 04, 2009, 20:51:51 poslijepodne »
I mi,i mi! :)

Offline nikkka33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šibenik
  • pozdrav iz šibenika
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #42 u: Svibanj 05, 2009, 07:50:05 prijepodne »
čestitam stvarno na mrcini..poznato mi je to slatko iščekivanje postavljanja setupa i tisuću i jedno pitanje nedoumice.sad dok vam se akvarij testira dva tri sata pred pražnjenje ubacite malo hipermangana radi dezinfekcije..nisam ciklidaš iako imam ciklidiće u akvariju ali iskrene čestitke i pratit ću nastavak stvaranja jedne nove zajednice...

Offline kristinaa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: ZADAR
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #43 u: Svibanj 05, 2009, 08:55:26 prijepodne »
Ej Dalmatinka, nisam ni to znala. Hvala na savjetu. Ja sam već mislila ubaciti hipermangan danas da se bućka do petka. Hvala... :D
Zadar je u srcu mome

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #44 u: Svibanj 05, 2009, 10:11:30 prijepodne »
Od previše savjeta ćeš poluditi.. Napravi set up i nalij vodu i gotovo. Nakon deset do petnaest dana stavi ribe i gotovo.. I onda uživaj i ne traži probleme
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline nikkka33

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 617
  • Spol: Ženski   Dob: 49
  • Lokacija: šibenik
  • pozdrav iz šibenika
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #45 u: Svibanj 05, 2009, 11:14:49 prijepodne »
vjeko svatko od nas ima već u glavi šta bi htio ali traži savjet ili kako će to zamišljeno ostvariti ili da potvrdi ili ispravi nešto krivo zamišljeno na tom putu ka ostvarenju svoje zamisli budućeg akvarija.nitko se naučan nije rodio i bolje dobrim savjetom ili sugestijom nešto spriječiti ili ispraviti nego kasnije se kajati jer se nešto nije napravilo ili krivo napravilo.žena ima svoju viziju i već zna šta hoće a to se vidi i iz naslova samo rješava nedoumice koje je muče.ako ti sve znaš onda pređi u moderatore...

Offline Vele bit

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2049
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Under Mt. Sljeme, Maksimir
  • Tamo gore gdje...proljeće uvijek kasni
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #46 u: Svibanj 05, 2009, 11:29:36 prijepodne »
vjeko svatko od nas ima već u glavi šta bi htio ali traži savjet ili kako će to zamišljeno ostvariti ili da potvrdi ili ispravi nešto krivo zamišljeno na tom putu ka ostvarenju svoje zamisli budućeg akvarija.nitko se naučan nije rodio i bolje dobrim savjetom ili sugestijom nešto spriječiti ili ispraviti nego kasnije se kajati jer se nešto nije napravilo ili krivo napravilo.žena ima svoju viziju i već zna šta hoće a to se vidi i iz naslova samo rješava nedoumice koje je muče.ako ti sve znaš onda pređi u moderatore...
Ma sumnjam da je Vjeko išta loše mislio :) Baš suprotno,smiriti početne nedoumice,ono Keep it simple. Ne se ljutit.

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #47 u: Svibanj 05, 2009, 11:46:01 prijepodne »
Točno tako Velebit, znam da se nitko naučen nije rodio, i da je dobro dobiti pokoji savjet, ali najbolje se uči iz vlastitih grešaka. To znam iz iskustva, jer iako sam imao dobre savjetnike ja sam furao svoje zamisli i postepeno odustajao ili nastavljao dalje. Sve zavisi.. samo , ja osobno bi poludija od previše savjeta..
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline leon77zd

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 154
  • Spol: Muški   Lokacija: zadar
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #48 u: Svibanj 05, 2009, 14:33:12 poslijepodne »
slazem se sa Vjekom!
stavi kamenje poslozi kako ti je drago, ti ces gledati akvarij..!
napuni vodom cikliraj, stavi ribe i uzivaj..
setup ces i tako mjenjati puno puta..!

jedva cekam slike!

Offline glavoč

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Nin-Zadar
  • Hrvatska udruga ciklidofila Malawi
Odg: BUDUĆI ZADARSKI MALAWI
« Odgovori #49 u: Svibanj 05, 2009, 16:06:53 poslijepodne »
i ja se slažem s vama svima setup će ti i ovako ciklidi napraviti sami kad poćmu kopati a i ti ćeš ga mijenjati 100% tako to ide:-))
i bez previše kemije,ja je nikad nisam koristio u 4 godine s ciklidima i nijedan mi nije krepao (znaš da ni za ljude nije dobra  :) :) :):) pozdrav