Travanj 29, 2024, 06:11:32 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Osvanuo je "veliki"dan  (Posjeta: 2314 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Osvanuo je "veliki"dan
« u: Listopad 18, 2004, 19:20:00 poslijepodne »


Tako bi mogli reei,za otvaranje novoga podforuma o ciklidima.To je ujedno i znak,da su ciklidi,htjeli ili ne htjeli postali dio nas,dio akvaristike.Eini mi se to jako dobar potez,jer se i na takav naein širi ciklidistika,što je želja svih ciklidaša.


No tu bih odmah napomenuo,da ciklidistika nisu samo afrieki ciklidi,ne to je mnogo šire,to zahvata i diskuse,skalare,ramireze,apistogramme,pa i malawi ciklide,robijaše pa i kribenzise ako se osvrnem samo na najpoznatije.


Ciklidi,pogotovo afrieki pojavljaju se u akvariju negdje oko 30-tak godina,tu možda i 10-tak godina kasnije,sasvim je druga priea za diskuse i skalare,ti kao da su odvajkada prisutni u akvaristiki.


Ciklidi su inteligentne ribe i akvarista,kad jih jednom zavoli ostaje njihov fan za uvek.A akvariste,koji zavole ciklide druži i snaga ciklida,da ta eudesna snaga ,koja predstavlja za nekog filozofiju,za drugog životni ideal,za treeeg,prosto je samo to,da je sa tim,da ima ciklide elan jedne velike familije ciklidaša.


Da je potrebna bila taka pravilna odluka administratora priea i einjenica,da je sad ciklidistika u nekom elanu,pokretu,a to je samo znak,da je na vidjelu zlatna godina ciklida.


Puno postova o ciklidima,i to dobrih bilo je nekako "izgubljenih" u forumu Ribe,jer tamo je bio nebroj postova,pa se tako i postovi o ciklidistiki i nekkao izgubili i nisu doprli do onih kojima su u osnovici namenjeni.


Sad je sudbina u rukama forumaša,akvaristima,da sa puno tekstova,postova,dokažemo,da je to i taeno,nema veeeg zadovoljstva,od puno postova.I postovi akvarista,koji se bave ciklidima to i potvrdjuje.


Naravno ciklidistika nije samo akvaristieko iskustvo,to je ,za opštu kulturu i stalno praeenje stranih sajtova,obaveštenje o novitetama,kako bi nekao bili jednopravni sa ostalim,razvijenim zemljama po pitanju ciklidistike.


Ciklida ima puno,takodjer ciklidaša,sad treba samo pokazati još volju i želju,kako bi na najbolji moguai naein prezentovali ciklide,predstavili ih širi publiki i tako našli medju njima nove i nove ciklid zaludjenike.


Ustvari tu bi trebalo o svemu i svaeemu da pišemo,a to nam nije nešto novo,negoli puno poznato.


Neka bude "osvanuo je dan"poziv,ka ciklid ofanzivi,te novim i novim postovima,da bi se svi skupa divili i ponešto novo naueili o ......ciklidima,neka bude to poeetak zlatne dobe ciklida..........neka bude svaki ciklidaš aktivan u oatvarjenju toga ,jer ee svaki njegov post biti kamneeie u mozaiku zvanome ciklidistika.





Da osvanuo je veliki dan,sutra ee biti radni dan,pa vreme da se i dokažemo,jesmo li mi vredni,jesmo li mi dio ciklid kulture i ciklid snage.......naravno da jesmo.


neka blista snaga ciklida

Offline perinjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 748
Osvanuo je "veliki"dan
« Odgovori #1 u: Listopad 18, 2004, 19:59:00 poslijepodne »
To momciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!
         
...I´m learning all about my life by looking through her eyes...

Offline perinjo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 748
Osvanuo je "veliki"dan
« Odgovori #2 u: Listopad 18, 2004, 20:03:00 poslijepodne »
Stigao je i taj dan
Hvala Bojko majstore na lijepom i zanimljivom uvodu, svaka east  Ajmo ciklidofili ,navalite!
...I´m learning all about my life by looking through her eyes...

Offline Marko69

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 940
Osvanuo je "veliki"dan
« Odgovori #3 u: Listopad 18, 2004, 23:14:00 poslijepodne »


TOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!











Bu ha ha ha ha


Ne mogu virovat. Bravo ljudi. Bravo Bojko
Split/Hrvatska

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Osvanuo je "veliki"dan
« Odgovori #4 u: Listopad 18, 2004, 23:47:00 poslijepodne »


He he he, pošto doma imam 3 para apistogramma(nijssenii, trifasciata, cacatuoides) i ponosni sam vlasnik moja dva najnovija Amerieka ciklida pod nazivom Flag cichlid iliti Mesonauta festivum, drago mi je da se neš ovako otvorilo jer su ciklidi ipak prvoklasne ribe... odma iza catfisha...


Bilo bi dobro da se malo proširi forum, pa stoga pod direktorij ciklida dobijemo naprimjer poddirektorij identifikacija? ,Afrika(M., T., V.), Amerika...itd...


Tako ae ljudi moa otkrit uz pomoa aktivnijih forumaša otkrit identitetsvog ciklidai bit ae preglednija slika sveukupno...


Istina, na poeetku ae to malo zjapit prazno, al s vremenom ee se vea razvit nešto od toga...

Offline Leoo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 813
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
Osvanuo je "veliki"dan
« Odgovori #5 u: Listopad 19, 2004, 08:04:00 prijepodne »
Stina kakvi su to ameri? Daj neke slike pošalji!
Donja Dubrava...

Bolje biti malo glup, nego malo pametan!

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Osvanuo je "veliki"dan
« Odgovori #6 u: Studeni 04, 2004, 21:44:00 poslijepodne »


Pre neki dan zapisao"osvanuo je veliki dan",sad taj dan nije više,da je osvanuo,nego se digao neverovatnom brzinom,stvarno ciklidaši nadmašili samog sebe,jer postovi o ciklidima rastu ko "gljive po kiši".To jeste dobar i pozitivan znak,znaei ciklidna klima jeste dobra i eekao se samo taj trenutak,trenutak koji je sad došao.


Vidi se žara,elana,zanosa i poljeta ima dosta,treba sad samo to nadgraditi,a to eemo skupa,jer eemo skupa se iz svakoga posta nešto novo naueiti,nešto nova saznati.


Ciklidaši smo akvaristi ,ko i svi akvaristi ljudi dobre volje,te dodatni imperativ nam još dadne snaga tih ciklida.I sad jeste došao taj dan,da se dadne mesto i ciklidima,koji nam "kroje"naše slobodno vreme.


Ja verujem,odnosno siguran sam,da ee takva ciklidekspanzija uroditi bogatom plodom,više novih akvarista ee postati njihovim fanom i biee ciklidaša svaki put više,kao i postova.


Ciklidi su intilegentne ribe i nekako zbog nekih stereotipa oni su bili dugo vremena u"bunkeru"/kao kopaei,biljeuništavci i slieno/,sad je eto doša dan,da mi sa svojim postovima o ponašanju tih riba dokažemo sasvim suprotno,te da se oee i putem toga sajta euti glas "da su ciklidi baš IN i kao takvi dobri stanari u svakome akvariju"


Tvrdnja jeste taena,jer eitajuei postove,niko se još nije pokajao što jih je poeeo držati u akvariju.


Ciklidi se polako šire i po radnjama,dakle ciklidmanija ni tu nije skrenula sa puta,a to ukazuje, da ee se o ciklidima još puno toga euti.


Snaga ciklida!

Offline kukurjek2002

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1872
    • http://www.geocities.com/lighters_nice/
Osvanuo je "veliki"dan
« Odgovori #7 u: Studeni 04, 2004, 22:57:00 poslijepodne »


Da se nadovezem na bojka sa ovdasnjim iskustvom.Ovdje sam nesto vise od 10-tak godina i prva stvar poslije sterea koju sam kupio je bio akvarijum a ubrzo iza toga i drugi.Za ovih desetak godina koliko se smucam po ovdasnjim prodavnicama(kojih je ovdje jako , jako , mnogo. Cini mi se da ne postoji skup od 5-6 prodavnica a da jedna nije sa kucnim ljubimcima i obavezno su najzastupljenije ribice , pa ptice ,psi , macke , misevi , kojekakvi hrcci , iguane i zmije)Sve u svemu osvjedocio sam se da je i ovdje ciklidistika u ekspanziji . Prije su ih neke radnje imale a neke ne , danas ako u radnji ima tri reda akvarijuma , obavezno je jedan red sa ciklidima , u nekim je to vec i pola a ima i specijalizovanih samo sa ciklidima.
Oh sto te volim joj

Offline Njuška

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1492
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Rijeka
Osvanuo je "veliki"dan
« Odgovori #8 u: Studeni 04, 2004, 23:14:00 poslijepodne »
Rijeka / Hrvatska
...nakon duge i teške muke dobio sam internet...