Ožujak 28, 2024, 18:24:21 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Početnik u akvaristici  (Posjeta: 1372 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shod

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
Početnik u akvaristici
« u: Listopad 07, 2019, 12:10:46 poslijepodne »
Pozdrav svima, novi sam u akvaristici i trebao bi par savjeta. Prije nekoliko dana kupio sam akvarij Aquael Leddy 40 od 25l sa kojim dolazi filter, rasvjeta i grijač. Dodatno sam kupio  i Crawfish zračnu pumpu (60 l/h). Sve dekorativne elemente sam prokuhao i posložio u akvarij(slika), napunio ga vodom, posadio biljke, dodao Easystart prema uputama, uključio i sad tako radi par dana. Svijetlo držim upaljeno cca 8h na dan. Zanima me jeli sam negdje pogriješio, treba li stavit još nešto od preparata u vodu? I molio bi preporuku koje i koliko ribica da stavim u akvarij kad završi proces cikliranja. Hvala svima unaprijed na savjetima.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Početnik u akvaristici
« Odgovori #1 u: Listopad 07, 2019, 18:40:44 poslijepodne »
ovo dekorativno je relativan pojam jel  :D
Ja bi zapravo povadio van to sve jer je akvarij mali tak i tak. Sto nas dovodi do toga da tu od riba bas i nemas previse opcija. 3-4 corydorasa od neke manje vrste i par manjih tetri i to bi bilo to.
Isto tak bi na tvom mjestu riskirao i maknu tu podlogu jer mi se cini da je to samo pijesak/sljunak i umjesto toga riskirao sa nekakvom soil podlogom jer ce ti to dugorocno biti bolje za biljke. Obzirom da ima nekih 700 lumena na 25l trebat ces nesto hranjivo za biljke tak da mislim da vrijedi probati sa 3l tropica soil jer to nije neka velika cifra.

Offline Shod

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Početnik u akvaristici
« Odgovori #2 u: Listopad 07, 2019, 22:23:06 poslijepodne »
Ispod šljunka je jedno 2 cm aqua basis plus od jbl-a, na slici se ne vidi baš dobro.

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Početnik u akvaristici
« Odgovori #3 u: Listopad 07, 2019, 23:03:16 poslijepodne »
taj aquabasis ti se relativno brzo potrosi tak da ces opet trebati nekako dohranjivati. No imas 25l, to se preslozi sve u sat vremena pa nije neki problem.

Offline Shod

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Početnik u akvaristici
« Odgovori #4 u: Listopad 07, 2019, 23:33:07 poslijepodne »
Ok, hvala na savjetima.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Početnik u akvaristici
« Odgovori #5 u: Prosinac 23, 2019, 23:47:48 poslijepodne »
Malo kasno info, ali mozda za nekoga drugoga.
Nadam se da je vode deklorizirana ili ostajala 40h prije stavljanja bakterija, pošto dodavati bakterije u vodu sa klorom je nikakav efekt, a vidim masu ljudi da to radi.

p.s. Ja bi možda dodao jednu betu i kozice unutra ili mozda samo kozice, posto taj akvarij je ko stvoren za mali kozicnjak.

Lp.

Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk