Ožujak 28, 2024, 19:54:24 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Staklo za akvarij  (Posjeta: 1759 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline kasap

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški   Lokacija: šibenik
Staklo za akvarij
« u: Travanj 29, 2019, 10:19:54 prijepodne »
Već duže vremena razmišljam o bavljenju akvaristikom, evo došlo vrijeme da to i realiziram.
Gledajući cijene gotovih kompleta stekao sam dojam da su cijene prenapuhane i da bih mogao puno jeftinije proći ako si dam malo truda.
Plan mi je napraviti akvarij dimenzija 120x50x50, ali ne znam gdje da uzmem staklo na mjeru. Slao sam upite firmama koje sam našao na internetu i koje su mi relativno blizu, a od nikog nisam dobio odgovor.
Gdje ste vi uzimali staklo na mjeru? Ili ako ste čuli da je netko drugi uzimao staklo na mjeru i da je zadovoljan, pa da mi preporučite kome da se javim

Hvala

Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Staklo za akvarij
« Odgovori #1 u: Travanj 29, 2019, 10:43:40 prijepodne »
Realnost je da ne ces proci jeftinije, samo staklo tibje najmanja stavka, u gotovim kompletima dobijes stalak, poklopac, rasvjetu filter i grijac. Stavi na papir koliko te izade stalak poklopac i dobra rasvjeta. Vidit ces da neces nista znacajno jeftinije proci.

Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Staklo za akvarij
« Odgovori #2 u: Travanj 29, 2019, 11:06:49 prijepodne »
Tako sam i ja mislio pa sam se zeznio. Sada cu ti nabrojat ugrubo troskove pa vidi.

2.3 kvadrata stakla-kvadrat desetke cca 450 kn =1035kn( Možes radit sa osmicom, ali je to na granici)
1 tuba silikona 60kn, ja sam uzeo dvije za svaki slucaj = 120kn
Ivericu da ti neko nareze i iskantira racunaj barem 800kn + 150 kn za šarafe,ručke i šarke.
2x54w t5 lampe =300kn
Prigusnica  = 150kn
vodotjesna grla = 50-100kn
Poklopac da napravis, a da liči na nesto racunaj 500 600kn, ili mozes kupit gotov plastični za cca 1000kn(bez rasvjete)
Filter za 300l cca 1400kn

Offline kasap

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
  • Spol: Muški   Lokacija: šibenik
Odg: Staklo za akvarij
« Odgovori #3 u: Travanj 29, 2019, 13:33:08 poslijepodne »
Kad se tako sve postavi stvarno ispadne da je najjeftinije ueti cijeli komplet.
pročitao sam ode na forumu da kad se sam akvarij izradi od kupljenog stakla i silikona da ispadne 2,5 kuna po litri. kako sam dobio ponudu za sastavljeni akvarij sa staklom od 1500 kuna, znači točno duplo od one računice, mislio sam da i cijeli komplet onda ispadne jeftinije.
ali očito onda to sve na kraju ispadne na isto, kad se doda poklopac, rasvjeta, grijač, filter.

Offline kappo031

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
Odg: Staklo za akvarij
« Odgovori #4 u: Travanj 29, 2019, 13:39:13 poslijepodne »
Pogledaj iz koje je godine post, cjene stakla su otisle gore i to dosta.

Može to ispast jeftinije ako ces radit filter unutarnji preljevni od stakla, poklopac isto od stakla, rasvjetu ledice lemit i stalak neko da ti zeljezni povari, ali ako hoces da to estetski izgledao kao kupovni na isto dođes samo se naradis ko budala.