Travanj 28, 2024, 23:30:28 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: malawi 160  (Posjeta: 30289 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cvele

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1914
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-I.REKA
  • Vjetropirac
Odg: malawi 160
« Odgovori #25 u: Siječanj 19, 2010, 12:33:04 poslijepodne »
mislim da bi trebo staviti izlaznu cijev na jednu stranu skroz privrhu vode ( tako da ju malo mreška), a onda power head u sredinu, ali da voda ide u istom smijeru prema ulaznoj cijevi filtera.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: malawi 160
« Odgovori #26 u: Siječanj 19, 2010, 13:05:16 poslijepodne »
ovak sam ja to zamislil, vjerojatno isto mislimo za filtraciju
nemojte se smijat crtežu, em sam totalni antitalent za crtanje, em je to paint i crtano sa malim u krilu  :D


Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: malawi 160
« Odgovori #27 u: Siječanj 19, 2010, 13:06:25 poslijepodne »
Cvele slažem se sa tobom kaj se tiče cirkulacije ,makar se meni bolje pokazalo kada mi je cirk pumpa na istoj strani gdje i cijev koja uzima zmazanu vodu iz ak. Zašto; Tu cijev obično skrivamo sa kamenjem (bar je kod mene takav slučaj),. Pumpu sam usmijerio tako da radi vrtlog ( u zadnju str aq) i struja kruži okolo po stranici i tjera smeće u krug i opet dolazi pod pumpu gdje je usis. Pošto malwci kopaju najvipe u samim špiljama tj. ispd stjena, cijelo vreme dižu to isto smeće i pomažu samom filteru da ga povuće. Možda sam u krivu ali kod mene se tako pokazalo puno bolje :up:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: malawi 160
« Odgovori #28 u: Siječanj 19, 2010, 13:08:46 poslijepodne »
Cvele slažem se sa tobom kaj se tiče cirkulacije ,makar se meni bolje pokazalo kada mi je cirk pumpa na istoj strani gdje i cijev koja uzima zmazanu vodu iz ak. Zašto; Tu cijev obično skrivamo sa kamenjem (bar je kod mene takav slučaj),. Pumpu sam usmijerio tako da radi vrtlog ( u zadnju str aq) i struja kruži okolo po stranici i tjera smeće u krug i opet dolazi pod pumpu gdje je usis. Pošto malwci kopaju najvipe u samim špiljama tj. ispd stjena, cijelo vreme dižu to isto smeće i pomažu samom filteru da ga povuće. Možda sam u krivu ali kod mene se tako pokazalo puno bolje :up:
misliš pumpa na istoj strani di i usis filtera, a izlaz filtera na drugoj strani, prema usisu?
to mi nije jasno, zato kaj bi powerhead teral prema izlazu od pumpe, il se nismo dobro skužili?

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: malawi 160
« Odgovori #29 u: Siječanj 19, 2010, 13:10:00 poslijepodne »
Eto još jednom : po meni bi powerhed trebao biti preko puta izlaza filtera ,a iznad usisa i to gore pri vrhu vode. Glava zkrenuta u jednu str. (zadnju) tako da tera vodu od vrhe prema dnu i ujedno da malo mreška vodu ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: malawi 160
« Odgovori #30 u: Siječanj 19, 2010, 13:11:46 poslijepodne »
Cvele slažem se sa tobom kaj se tiče cirkulacije ,makar se meni bolje pokazalo kada mi je cirk pumpa na istoj strani gdje i cijev koja uzima zmazanu vodu iz ak. Zašto; Tu cijev obično skrivamo sa kamenjem (bar je kod mene takav slučaj),. Pumpu sam usmijerio tako da radi vrtlog ( u zadnju str aq) i struja kruži okolo po stranici i tjera smeće u krug i opet dolazi pod pumpu gdje je usis. Pošto malwci kopaju najvipe u samim špiljama tj. ispd stjena, cijelo vreme dižu to isto smeće i pomažu samom filteru da ga povuće. Možda sam u krivu ali kod mene se tako pokazalo puno bolje :up:
misliš pumpa na istoj strani di i usis filtera, a izlaz filtera na drugoj strani, prema usisu?
to mi nije jasno, zato kaj bi powerhead teral prema izlazu od pumpe, il se nismo dobro skužili?

Da točno tako češ napraviti lijepu stujicu u svom akvariju :)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: malawi 160
« Odgovori #31 u: Siječanj 19, 2010, 13:15:10 poslijepodne »
sve jasno ikota, hvala na pojašnjenju, a u biti kad ga napunim onda stavim slikice, pa se bu bolje moglo skužit ;), a u biti tak sam imal i u biljnom, izlaz iz filtera jedna strana, ispod njega usisi filtera, a na drugoj strani kontra njega powerhead, koji je teral prema usisu, tak da se voda vrtila u krug..
a da bilo je dobro kaj se tiče čišćenja, jer se dizalo sa površine šljunka i išlo prema usisu, tak da ću onda smo to primjenit i ovdje, u biti ikota, to je tvoj sistem ;)

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: malawi 160
« Odgovori #32 u: Siječanj 19, 2010, 13:21:25 poslijepodne »
Evo slikica; Nadam se da se ne ljutiš ali da vidiš da sam ozbiljan :D
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: malawi 160
« Odgovori #33 u: Siječanj 19, 2010, 13:27:17 poslijepodne »
a bog s tobom kaj bi se ljutil  ;)
nego je bitna razlika u tome kaj ti imaš stream pumpu, koja imi širi spektar izlaza od običnog powerheada, al dobro kupit ćemo njega pa bum ga naknadno stavil, a do tad powerhead ;)

Offline Cvele

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1914
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-I.REKA
  • Vjetropirac
Odg: malawi 160
« Odgovori #34 u: Siječanj 19, 2010, 13:28:14 poslijepodne »
svako ima svoja iskustva,
ja sam obadva filtera prilagodio kaj se tiće ulaza, i na svakoj cijevi imam po dva ulaza, s time da na jednom je surface skimer, a drugi je samo cijev s zaštitom.
u akvariju od 150 cm dužine imam i power head koji je ispod izlaza. Dok u drugom akvariju nemam power head.
sve je pitanje dužine akvarija, ali mislim da češ morati sam malo isprobavati.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: malawi 160
« Odgovori #35 u: Siječanj 19, 2010, 13:31:23 poslijepodne »
a bog s tobom kaj bi se ljutil  ;)
nego je bitna razlika u tome kaj ti imaš stream pumpu, koja imi širi spektar izlaza od običnog powerheada, al dobro kupit ćemo njega pa bum ga naknadno stavil, a do tad powerhead ;)

 :up:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline kejc

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 110
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: bjelovar
Odg: malawi 160
« Odgovori #36 u: Siječanj 20, 2010, 12:43:35 poslijepodne »
El bi možda valjalo stiropor, ovaj pod kamenjem cijeli premazati silikonom i polijepiti pijesak, staviti takav u akv, na njega kamenje, pa još normalno pijesak par cm... pa kada malawci kopaju neće se primjetiti kada dođu do stiropora. To planiram i sebi napraviti, samo ne znam el bi štetilo ribama sloj silikona... Bodu me u oči rupe u kojima se vidi stiropor  >:(

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: malawi 160
« Odgovori #37 u: Siječanj 20, 2010, 12:54:24 poslijepodne »
El bi možda valjalo stiropor, ovaj pod kamenjem cijeli premazati silikonom i polijepiti pijesak, staviti takav u akv, na njega kamenje, pa još normalno pijesak par cm... pa kada malawci kopaju neće se primjetiti kada dođu do stiropora. To planiram i sebi napraviti, samo ne znam el bi štetilo ribama sloj silikona... Bodu me u oči rupe u kojima se vidi stiropor  >:(
pa ja mislim da bi se moglo samo treba uzei neki aqvarijski silikon koji nešteti ribama ostaviti da se dobro osuši  i nebi trebalo biti frke
Virovitica - Brezovica

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: malawi 160
« Odgovori #38 u: Siječanj 20, 2010, 13:07:59 poslijepodne »
Evo slikica; Nadam se da se ne ljutiš ali da vidiš da sam ozbiljan :D
prava stvar su te tunzice  :D :D :D budem i ja zel jenoga  :D :D :D
Virovitica - Brezovica

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: malawi 160
« Odgovori #39 u: Siječanj 21, 2010, 19:46:37 poslijepodne »
proći ću pored OT ko da ga nisam videl  :D

danas sam ljepil, crnu tapetu iza, pa sam moral uzimat van kamenje, i nanovo drugačije složil..
meni osobno izgleda bolje pa, sami prosudite i naravno sugestije dobro došle..
kak sam počel valjda ću u naredna 2 tjedna uspjet stavit šljunak i onda za dva tjedna vodu  :D :D
ježiga ne stignem jednostavno...

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: malawi 160
« Odgovori #40 u: Siječanj 21, 2010, 21:36:28 poslijepodne »
Super izgleda!!! A zakaj si vadil kamenje?
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline kikoporto

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1470
  • Spol: Muški  
  • M A L A W I
Odg: malawi 160
« Odgovori #41 u: Siječanj 21, 2010, 21:54:02 poslijepodne »
proći ću pored OT ko da ga nisam videl  :D

danas sam ljepil, crnu tapetu iza, pa sam moral uzimat van kamenje, i nanovo drugačije složil..
meni osobno izgleda bolje pa, sami prosudite i naravno sugestije dobro došle..
kak sam počel valjda ću u naredna 2 tjedna uspjet stavit šljunak i onda za dva tjedna vodu  :D :D
ježiga ne stignem jednostavno...

e pa dugačka je noč, nemoraš baš svaku spavat ič  :D :D :D :D :up:
Virovitica - Brezovica

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: malawi 160
« Odgovori #42 u: Siječanj 21, 2010, 22:25:34 poslijepodne »
Evo slikica; Nadam se da se ne ljutiš ali da vidiš da sam ozbiljan :D
meni je bilo obrnuto..ali sad sam stavio ovako kako i ti pa ću vidjeti ali mi se čini bolje ovako kako smo ja i ti napravili..hmmm...ali...ja nemam stream pumpu....
jel ima koja za do 100 litara?


cannibal druže...valja ovo nego što baš tolko ogromno kamenje? ne misliš da ti je dosta oduzelo?

crna tepate odlično  :up:
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: malawi 160
« Odgovori #43 u: Siječanj 21, 2010, 22:42:30 poslijepodne »
kanibal, ovo kak si složio kamenje , izgleda  :up: :up:. nemoj više ni pipnut postav. ribe će biti presretne.

naravno, mogući su manji problemi prilikom izlova, ali se nadam da se nebuš time opterećivao.  ;)

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: malawi 160
« Odgovori #44 u: Siječanj 21, 2010, 22:56:55 poslijepodne »


naravno, mogući su manji problemi prilikom izlova, ali se nadam da se nebuš time opterećivao.  ;)
[/quote]


Kako se nebi opterećivao. Kad vidiš da riba nosi u ustima jednostavno te ponese... i moraš ju izvaditi u kotilicu. To je jednostavno tako ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline aquabot

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Ženski   Dob: 38
  • Lokacija: zagrep
  • codename franjo
Odg: malawi 160
« Odgovori #45 u: Siječanj 21, 2010, 23:05:07 poslijepodne »
baš sam na to i mislio. nadam se da kanibal ne bu radio akvarij za izlov, nego za ribe i sebe.  ;) ovak bi bio predobar, barem neko vrijeme.

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: malawi 160
« Odgovori #46 u: Siječanj 22, 2010, 00:28:31 prijepodne »
super izgleda AQ!  :klap:

sta se tice "izlova"  :D nemoj se ni trudit ulovit ribu dok je svo to kamenje unutra, lijepo izvadis kamenje i onda lovis ribu ko gospodin covjek... ;)  :D

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: malawi 160
« Odgovori #47 u: Siječanj 22, 2010, 15:00:32 poslijepodne »
hvala na pohvalama  :)
vidim da ste mepočeli sa izlovom riba mučit, kak izgleda, bit će to tamo negdje najesen kak sam krenul :D
nego moral sam uzimatt van kamenje, jer sam moral okrenut tank od zida da zeljepim foliju na stražnje staklo..
a još ću jednom vadit kad ću stavljat šljunak unutra, al samo ovo gore, il ne znam, al ovo mi je zasad to..
sutra navečer ide pijesak, a možda i voda, i da bit će malo zelenjave, al malo ;)

Offline Mastino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4960
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pula, Istra!
    • AVOID HYBRIDS!
Odg: malawi 160
« Odgovori #48 u: Siječanj 22, 2010, 15:35:25 poslijepodne »
zasto bi vadio kamenje kad budes stavljao pijesak ???

pijesak samo stavljaj oko kamenja, tako ce ti sve biti stabilnije jer ako kamenje slozis na pijesak kod podkopavanja bi se lako moglo desit da ti se sve urusi, pukne staklo i ne trebam dalje pisat jel... ;)

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: malawi 160
« Odgovori #49 u: Siječanj 22, 2010, 16:11:45 poslijepodne »
zasto bi vadio kamenje kad budes stavljao pijesak ???

pijesak samo stavljaj oko kamenja, tako ce ti sve biti stabilnije jer ako kamenje slozis na pijesak kod podkopavanja bi se lako moglo desit da ti se sve urusi, pukne staklo i ne trebam dalje pisat jel... ;)

Slažem se!
Pa da čemu čekati!!!  Čim staviš pijesak odmah nakrkaj vodu unutra neka se ciklira. 20 dana je puno, a ako ti se ne žuri pusti ga i duže.  ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)