Ožujak 28, 2024, 10:38:37 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Moji Discusi  (Posjeta: 68977 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #75 u: Prosinac 23, 2011, 23:46:40 poslijepodne »
Evo par novijih slika :up:

Offline Marko Jurković

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 28
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #76 u: Prosinac 24, 2011, 11:39:02 prijepodne »
odlicno  :up: :up:

Offline Darren

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Sarajevo,Stari grad,BIH
  • Malawi World
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #77 u: Prosinac 24, 2011, 12:04:04 poslijepodne »
fenomenalne ribe, svaka čast drug!  :)
...ti si nebo, ja sam ptica...ti si moja tanka žica...meni si sve, a ja sitnica za tebe...

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #78 u: Prosinac 24, 2011, 22:20:30 poslijepodne »
 :klap: prekrasan plavac kolega :up:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline legolas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 126
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Split
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #79 u: Prosinac 24, 2011, 23:30:13 poslijepodne »
Nekako mi sad djeluje prazan  :up:
Mislim na manjak riba...
Život je lijep, potroši ga dobro...

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #80 u: Prosinac 24, 2011, 23:31:43 poslijepodne »
Cekaj sad iza nove stupa novo punjenje i kad ovi jos narastu bit ce mozda i viska,a bolje i da je manje ali je bar kvaliteta :D

Offline Mario.A.

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 770
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Trogir
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #81 u: Prosinac 26, 2011, 21:06:48 poslijepodne »
Nekako mi sad djeluje prazan  :up:
Mislim na manjak riba...
Da manjak riba je uvijek problem...ha ha
Trogir Dalmacija

Offline alensab

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 452
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #82 u: Siječanj 02, 2012, 10:02:57 prijepodne »
da ne otvaram novu temu dali smeta diskusima temperatura od 26-27 stupnjeva

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #83 u: Siječanj 03, 2012, 23:32:44 poslijepodne »
da ne otvaram novu temu dali smeta diskusima temperatura od 26-27 stupnjeva
26 ne,27 da,toliko moze proci.
« Zadnja izmjena: Siječanj 04, 2012, 01:20:17 prijepodne od mbogdan »

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #84 u: Siječanj 04, 2012, 21:20:26 poslijepodne »
da ne otvaram novu temu dali smeta diskusima temperatura od 26-27 stupnjeva

ne računaj da ti ribe dobro rastu i duže ostanu zdrave pogotovo ako su još mlade ako su na temperaturi ispod 28C.  Diskuse treba držati na temperaturi od 28-30C. Iznimke ne potvrđuju pravilo. ;)
095/907 83 76  [email protected]

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #85 u: Siječanj 04, 2012, 21:48:10 poslijepodne »
da ne otvaram novu temu dali smeta diskusima temperatura od 26-27 stupnjeva

ne računaj da ti ribe dobro rastu i duže ostanu zdrave pogotovo ako su još mlade ako su na temperaturi ispod 28C.  Diskuse treba držati na temperaturi od 28-30C. Iznimke ne potvrđuju pravilo. ;)
Damire ne bi se slozio s ovom tvrdnjom i sam sam drzao diskuse na 27,ali prije toga naravno se raspitao,prolistaj malo poznate forume gdje ljudi imaju biljni akvarij s diskusima,drze ih na 27 i ribe rastu,temperatura od stupnja niza ne igra ulogu,samo je bitno da ne varira :up:

Offline cro cop

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 475
  • Spol: Muški  
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #86 u: Siječanj 04, 2012, 22:40:32 poslijepodne »
da ne otvaram novu temu dali smeta diskusima temperatura od 26-27 stupnjeva

ne računaj da ti ribe dobro rastu i duže ostanu zdrave pogotovo ako su još mlade ako su na temperaturi ispod 28C.  Diskuse treba držati na temperaturi od 28-30C. Iznimke ne potvrđuju pravilo. ;)
Damire ne bi se slozio s ovom tvrdnjom i sam sam drzao diskuse na 27,ali prije toga naravno se raspitao,prolistaj malo poznate forume gdje ljudi imaju biljni akvarij s diskusima,drze ih na 27 i ribe rastu,temperatura od stupnja niza ne igra ulogu,samo je bitno da ne varira :up:

nemam ja što listati forume pajdo, moji forumi su vrijeme iza mene, a na forumu može pisati tko što hoće i kako hoće tako da me to uopće ne interesira. :up: nemam sad namjeru ovdje polemizirati ni s kim, a svatko nek odluči sam što će raditi. Inače onda ne bismo ovdje niti ovo kometnirali kada bi to bilo pravilo ili nešto tako dobro, rasprava bi bila bespredmetna kao i pitanje. -?
095/907 83 76  [email protected]

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #87 u: Siječanj 06, 2012, 08:01:25 prijepodne »
da ne otvaram novu temu dali smeta diskusima temperatura od 26-27 stupnjeva

ne računaj da ti ribe dobro rastu i duže ostanu zdrave pogotovo ako su još mlade ako su na temperaturi ispod 28C.  Diskuse treba držati na temperaturi od 28-30C. Iznimke ne potvrđuju pravilo. ;)
Damire ne bi se slozio s ovom tvrdnjom i sam sam drzao diskuse na 27,ali prije toga naravno se raspitao,prolistaj malo poznate forume gdje ljudi imaju biljni akvarij s diskusima,drze ih na 27 i ribe rastu,temperatura od stupnja niza ne igra ulogu,samo je bitno da ne varira :up:

nemam ja što listati forume pajdo, moji forumi su vrijeme iza mene, a na forumu može pisati tko što hoće i kako hoće tako da me to uopće ne interesira. :up: nemam sad namjeru ovdje polemizirati ni s kim, a svatko nek odluči sam što će raditi. Inače onda ne bismo ovdje niti ovo kometnirali kada bi to bilo pravilo ili nešto tako dobro, rasprava bi bila bespredmetna kao i pitanje. -?
Moj post je bas slucajno napisan isti dan kao i tvoja objava na blogu,cista slucajnost ili sudbina,ali tamo pises isto sto i ja ovdje,a ovdje Ti meni solis pamet.
http://uzgojdiscusabirgeshr.blogspot.com/2012_01_01_archive.html
utorak, 3. siječnja 2012.
Elementarne činjenice koje svi "znamo"
Najčešće smo skloni razmišljanju kako se koncentrirati na nešto kompliciranije pojmove i činjenice oko držanja diskusa i svatko pokušava naglasiti svoje znanje zaboravljajući pri tome na neke od osnovnih, rekao bih temeljnih postulata kod držanja diskusa. Tu i sebe smatram odgovornim. Razgovarajući s pojedincima koji se obično raspituju o uvjetima za držanje diskusa u nekakvim početnim razgovorima, došao sam do zaključka kako olako prelaze preko vrlo bitnih činjenica kao što su temperatura vode u akvariju i ozračivanje vode u akvariju.

Prvo ponešto o temperaturi.

Prvo i osnovno diskusi su ribe koje treba obavezno držati na temperaturi od 28C-30C. Nikako ih ne bi preporučio držati na manjoj temperaturi od 27C koja je donja granica


Offline penang eruption

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 290
  • Dob: 61 Lokacija: Osijek
  • Savjeti i info:0915822089
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #88 u: Siječanj 06, 2012, 08:38:33 prijepodne »
Povučen vašim tvrdnjama, primoran sam prokomentirati ovo ? Diskusi inače žive jako dobro u prirodi (naravno to im postojbina )od 25 -30 C , a prosjećna temperatura je 26 C godišnja  ,a hibride uspoređivati sa prirodnim nema nikakog smisla jer ovi što su u zarobljeništvu uzgojeni ? imaju samo iso IME  čak ni oblici nisu isti .ako su diskusi ZDRAVI  dobro če živjet i na 25-26 -27 ,što donosi veliki prilog akvaristima s biljem jer bilje na 28C prestaje asimilirat (rasti kao sve ostale i zemljane biljke)Tako da se radi samo o bilju ,a diskusi iz azije i.t.d. žive na višim temprraturama jer nemaju nižu i ubrzavaju metabolizam , što se poslje odrazi kod primanja kod nas takve ribe što več manje više svi znate ?   :zagrljaj:

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #89 u: Siječanj 06, 2012, 10:57:01 prijepodne »
Povučen vašim tvrdnjama, primoran sam prokomentirati ovo ? Diskusi inače žive jako dobro u prirodi (naravno to im postojbina )od 25 -30 C , a prosjećna temperatura je 26 C godišnja  ,a hibride uspoređivati sa prirodnim nema nikakog smisla jer ovi što su u zarobljeništvu uzgojeni ? imaju samo iso IME  čak ni oblici nisu isti .ako su diskusi ZDRAVI  dobro če živjet i na 25-26 -27 ,što donosi veliki prilog akvaristima s biljem jer bilje na 28C prestaje asimilirat (rasti kao sve ostale i zemljane biljke)Tako da se radi samo o bilju ,a diskusi iz azije i.t.d. žive na višim temprraturama jer nemaju nižu i ubrzavaju metabolizam , što se poslje odrazi kod primanja kod nas takve ribe što več manje više svi znate ?   :zagrljaj:
Citajuci puno o Diskusima naucio sam da je osnova temperatura ( 28 ) i cistoca vode.Nekog velikog prakticnog iskustva nemam ali prije desetak mjeseci sam kupio Diskuse i ozbiljnije se odlucio posvetiti njima.Kad su stigli mislio sam triba im vremena,temperatura 28,doslo vruce ljeto Diskusi odlicno,zivi,gladni,veseli,temperatura 32,dosla jesen Diskusi povuceni,neveseli...temperatura 28.
Mislim se sta im je,gdje grijesim...jedu odlicno ,ali ono vrijeme izmedju obroka nisu bas veseli,a liti (na 32) odlicni.Pogledam dobro toplomjer (stavio sam naocale,ipak godine) i vidim gdje gresim,kraj zelenog polja je na 26,a ne na 30...mislio sam da je granica zelenoga 30 i drzao temperaturu tu.Sad je temperatura povise granice zelenoga za 2-3 stupnja (29-30) i Diskusi veselo jedu,plivaju,sepure se i cini mi se da se sprema mrijest.Dakle iz prakticnog sopstvenog iskustva nesmije bit ispod 28,a vise stupanj dva nesmeta.
Totalna Steta

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #90 u: Siječanj 06, 2012, 11:31:16 prijepodne »
Kolega "dzems" sve to stoji sto si napisao,diskusima na visoj temperaturi se ubrzava metabolizam i traze vise hrane,zato i kad riba prestane jesti se i podize temperatura.
Svi se mi ovdje slazemo da je najbolja temperatura za diskuse 28-30C,a vidim da se i svi slazemo da je i 27C prihvatljivo u najgorem slucaju,ali eto ti si dokazao da to moze biti i 26C. :up:

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #91 u: Siječanj 06, 2012, 11:42:30 prijepodne »
Kolega "dzems" sve to stoji sto si napisao,diskusima na visoj temperaturi se ubrzava metabolizam i traze vise hrane,zato i kad riba prestane jesti se i podize temperatura.
Svi se mi ovdje slazemo da je najbolja temperatura za diskuse 28-30C,a vidim da se i svi slazemo da je i 27C prihvatljivo u najgorem slucaju,ali eto ti si dokazao da to moze biti i 26C. :up:

Moze da...ali vjerujem da svi zelimo vesele,zdrave,zivahne ribe,a ne kao sto sam znao procitati"Diskusi su kao da stavis fotografije u aq.,preljepi i nepomicni",to ne zelimo...
Totalna Steta

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #92 u: Siječanj 06, 2012, 11:54:01 prijepodne »
Kolega "dzems" sve to stoji sto si napisao,diskusima na visoj temperaturi se ubrzava metabolizam i traze vise hrane,zato i kad riba prestane jesti se i podize temperatura.
Svi se mi ovdje slazemo da je najbolja temperatura za diskuse 28-30C,a vidim da se i svi slazemo da je i 27C prihvatljivo u najgorem slucaju,ali eto ti si dokazao da to moze biti i 26C. :up:

Moze da...ali vjerujem da svi zelimo vesele,zdrave,zivahne ribe,a ne kao sto sam znao procitati"Diskusi su kao da stavis fotografije u aq.,preljepi i nepomicni",to ne zelimo...
jesi li siguran da ovo sve ne mogu biti na 27C?

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #93 u: Siječanj 06, 2012, 13:42:09 poslijepodne »
Mislim da mogu,Da...ali najbolje je da se svak vlastitim iskustvima uvjeri i prilagodi akvarij Diskusima jer obrnuto nece biti.(citiram jednoga kolegu kojeg sam probao demantirati nedavno,ali vidim da je u pravu),Svakim danom se mo0ze nesto nauciti ali najvise promatranjem riba u svom akvariju...evo jedna moja teorija;stavi jato (dvadesetak) neonkica s Diskusima,ako ih ima izmadju 15 i 20 nakon dva tjedna sve je u redu,temperatura,parametri u vodi,hrana...ako su nestale i nema nijedne nesto ne stima.Mozda glupo ali mislim da su neonke odlican pokazatelj uvjeta za drzanje Diskusa.Sto mislis o tome?
;
Totalna Steta

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #94 u: Siječanj 06, 2012, 16:23:06 poslijepodne »
ja se ne bi slozio da neonke mogu biti pokazatelj uvijeta,jer je neonkama u prirodi temperatura vode 26C i malo teze podnose vece temperature 29-30C,a smatram da su diskusi koliko god bili nauceni na uvijete domacih uzgajivaca daleko osjetljiviji od neonki :up:

Offline dzems

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 815
  • Spol: Muški   Lokacija: knin
  • volim ribe i ribice
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #95 u: Siječanj 06, 2012, 20:07:23 poslijepodne »

;
[/quote]
ja se ne bi slozio da neonke mogu biti pokazatelj uvijeta,jer je neonkama u prirodi temperatura vode 26C i malo teze podnose vece temperature 29-30C,a smatram da su diskusi koliko god bili nauceni na uvijete domacih uzgajivaca daleko osjetljiviji od neonki :up:
drago mi je da pises svoje misljenje i odgavaras na moje,jer znam da znas sve o Diskusima i cjenim tvoje misljenje.To s neonkama mi je palo napamet jer sam ih imao 26 proslo lito i sve su nestale u 10 dana,ni traga ni glasa...poboljsao sam parametre i temperaturu i sad ih imam dvadesetak vec tjedan dana bez gubitaka,pa eto,djelim misljenje s tobom i naravno sa drugima.Imam 7 Diskusa u 250 L,4 velika 3 mala,znam da je puno ali nemogu odoliti da te ne zamolim da mi rezerviras Blue Diamonda velikoga kad dodju malo toplija vremena,a i u planu mi je povecati im dom bar za 100 litara.
Totalna Steta

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #96 u: Siječanj 06, 2012, 20:32:15 poslijepodne »
dzems,volio bi da znam sve,ali nazalost skoro 18 godina provedenih uz ove ribe ponekad budu malo,jer se ponekad pojave uvijek nove nepoznanice.
Sto se neonki tice,kada ih ubacis prvih nekoliko dana diskusi im znaju prorijediti broj (zato ih nisi mogao naci) :'(,ali nakon nekog vremena to stane i kada naviknu na njih onda su best friends,kasnije mozes dodavati i nece nestajati,mislim da nema veze s parametrima.
Ovo sa 27C sam nasao na netu i rekao idem probati,jer sto je i kolega "Penang" rekao sve je stvar navike,ako su diskusi naviknuli na pipovacu zasto ne bi mogli i na 27C,naravno nabavio sam digitalni termometar i spustio temp na 27C,pratio ribe,bilo je sve ok,biljke su dobro napredovale a ribe bile sretne,sto ne znaci da im nije bolje na 28C!
Nikada nisam izjavio da je 27 bolje od 28-30,ali isto tako znam da se mogu drzati bez problema na 27C,pogotovo u biljnim akvarijima :up:

Offline dubravec mario

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 180
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #97 u: Siječanj 06, 2012, 21:51:38 poslijepodne »
ako mi dopustite primjetiti,svi se slazemo da je za diskuse najbolje da zive na temp. od 28 - 30 stupnjeva,jedini problem je zaraditi dovoljno novaca za platiti racun za struju...

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #98 u: Siječanj 06, 2012, 22:13:53 poslijepodne »
ako mi dopustite primjetiti,svi se slazemo da je za diskuse najbolje da zive na temp. od 28 - 30 stupnjeva,jedini problem je zaraditi dovoljno novaca za platiti racun za struju...
tu si u pravu :klap: :up:

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Moji Discusi
« Odgovori #99 u: Siječanj 08, 2012, 23:02:14 poslijepodne »
Evo par novijih slika :up: