Travanj 25, 2024, 21:03:36 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Pravljenje 26l akvarija samo za bilje POMOČ  (Posjeta: 1384 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krema

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija, Trbovlje
Pravljenje 26l akvarija samo za bilje POMOČ
« u: Ožujak 26, 2013, 19:44:31 poslijepodne »
Pozdrav!  :)
U projektu sam pravljenja akvarija koji, če bit samo za ruže. Staklo je več zlijepito mjera 35x25x30 (dužina x širina x višina). E sad mi treba pomoč izkusnijih pa ču postaviti pitanja:
1. čito sam, da se može upotrebit štedna žarulja od 6500k---> jel to povoljno za bilje i koliko W moram uzet?
2. Pošto se radi o akvariju izključljivo sa biljem bez riba ili puževa dali mi je potreban filter, da mješa vodu?
3. Za podlogu sam vidio, da neki koriste zemlju za ruže dakle kako, da je pripravim za korištenje u akvariju? preko zemlje nasuo bi fini kvarcni pjesak
4. Možda malo glupo pitanje ali svejedno: jel iko od vas koristi kao tekuče gnojivo ono koje je za balkonsko cviječe i povrče?

Offline Dellete

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2312
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb
  • P.
Odg: Pravljenje 26l akvarija samo za bilje POMOČ
« Odgovori #1 u: Ožujak 26, 2013, 22:01:56 poslijepodne »
1. Da, to je točno. Mislim da će ti jedna od 20W biti dovoljna.
2. bilo bi dobro da imaš nešto što bi lagano cirkuliralo vodu.. dovoljna je i pumpica za zrak
3. Zemlju namoči dva tjedna u nekoj kanti. Mijenjaj vodu svakih par dana.
4. Da, samo pazi na omjer NPK.. kako nema riba neće biti problema. Ali to ti nije potrebno, u zemlji imaš više nego dovoljno gnojiva.

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Pravljenje 26l akvarija samo za bilje POMOČ
« Odgovori #2 u: Ožujak 27, 2013, 00:20:04 prijepodne »
Pozdrav!  :)
U projektu sam pravljenja akvarija koji, če bit samo za ruže. Staklo je več zlijepito mjera 35x25x30 (dužina x širina x višina). E sad mi treba pomoč izkusnijih pa ču postaviti pitanja:
1. čito sam, da se može upotrebit štedna žarulja od 6500k---> jel to povoljno za bilje i koliko W moram uzet?
2. Pošto se radi o akvariju izključljivo sa biljem bez riba ili puževa dali mi je potreban filter, da mješa vodu?
3. Za podlogu sam vidio, da neki koriste zemlju za ruže dakle kako, da je pripravim za korištenje u akvariju? preko zemlje nasuo bi fini kvarcni pjesak
4. Možda malo glupo pitanje ali svejedno: jel iko od vas koristi kao tekuče gnojivo ono koje je za balkonsko cviječe i povrče?
sta kazes i na co2 uz sve to :)

Offline krema

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški   Lokacija: Slovenija, Trbovlje
Odg: Pravljenje 26l akvarija samo za bilje POMOČ
« Odgovori #3 u: Ožujak 27, 2013, 15:30:54 poslijepodne »
Hvala na odgovorima! Jel mi u ovom primjeru CO2 neobhodan il bi biljke dobro rasle i bez njega? Kod kuče imam ovo http://www.tukano.si/sl/trgovina/akvaristika/bivalisca/merilci-in-aparati/co2-start-posoda-za-tablete-co2 jel ima iko iskustva time? Postoji opasnost predoziranja CO2 u ovakom malom akvariju?

Offline enigma1986

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1305
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Trogir -Ciovo-Dalmacija
Odg: Pravljenje 26l akvarija samo za bilje POMOČ
« Odgovori #4 u: Ožujak 27, 2013, 15:51:41 poslijepodne »
pa ako ces imat samo biljke bez ribicA onda nema brige a bilje ces rast puno puno brze