Ožujak 29, 2024, 02:19:38 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Ajmo jos malo o psima...  (Posjeta: 202293 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Ajmo jos malo o psima...
« u: Srpanj 17, 2010, 12:12:20 poslijepodne »
Kad  vec stalno spamamo tudje teme, evo jedne slobodne za sve nas koji se volimo praviti pametni u vezi pasa :D

Evo cisto da zapocnem: kako odgajate svoje pse? Imate neku metodu, isli ste u skolicu, ne odgajate uopce, on vas odgaja... A mozda ni nemate psa? :D
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #1 u: Srpanj 17, 2010, 12:34:12 poslijepodne »
Evo da ja predstavim svoje pse:
Ibo je čistokrvni stafordski terijer,a Lara je mješanka pekinezera...
E sad ,moji psi su već odgojeni  :D
A odgojili smo ih tako da bi svaki put dobili keksić kad bi poslušali zapovijed...
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #2 u: Srpanj 17, 2010, 12:36:03 poslijepodne »
U zadnje vrijeme gledam Cezara Milana na maxTV-u, Gwy - sigurno znaš o čemu pričam.
I mogu ti reći da mi te njegove metode, u kojima je bitno očuvati smirenost i poz. energiju kod čovjeka, zbilja jako uspjevaju. Imamo na neki način ljepše šetnje, dok je prije znao itekako zezati - tipa, s jedne strane nogostupa, on naglo prelazi na drugu. Sada sam ga već malo istrenirao i super uspjeva.

Inače, Puffy reagira na slijedeće:
- gore (dakle, da se popne gore, na stolac, krevet...i sl. )
- biti dobar (izuzetno reagira na ovu zapovjed; ukoliko je zloćko, na ovu zapovjed legne na pod i bude dobar)
- idemo van (odmah poludi, traži hamić i giiiiibamo)
- jesi gladan? jel bi pap'o? (sve je jasno :D )
- jel voliš Filipa? :D (onda me obično ljubi, oblizava, grli me itd. :D )
- gdje je beba? (onda nosi igračke plišane, a ponekad se zezne pa donese i koju papuču :D )
- gdje je Filip? [ili bilo koji ukućan] (na ovu izjavu odmah počne lajati, ide pred ulazna vrata i čeka :D )
I još maaaaaaaaasa drugih, tipa - ako spomenem ime nekog psa, odlazi na balkon pa laje i traži ih :D

P.S. - kada su poslijepodnevnoj smjeni, kaže mi mama - da 5-10 min prije 19h kada mi nastava završava, naglo se budi iz dubokog sna (on non stop spava...), jedanput lavne i odlazi pred ulazna vrata ILI balkon i čeka.
Mislim da sam dosta postigao s obzirom da se priča da ti mali psi nisu za te zapovjedi i učenja.. ne znam.
« Zadnja izmjena: Srpanj 17, 2010, 12:41:58 poslijepodne od Puffy »
FILIP (Valpovo)

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #3 u: Srpanj 17, 2010, 12:37:16 poslijepodne »
Tema upravo za mene. :D
Nemam psa,imala kujicu dok sam bila cura.13god je bila s nama.Dijelile smo sve.I krevet.Više nikad ne bih tako samo iz jednog razloga,a to su dlake.Danas bi je drugačije odgajala jer je bila malo žiži prema ljudima koji nisu iz naše obitelji,a djeci pogotovo.
Sad se pripremam za psa samo da Filip još malo poraste.Što se mene tiče za jdno godinu dana.Prikupljam znanja,teoretski se obogaćujem,pratim Cesara Millana i to mislim provesti i u praksu.Nadam se da ću biti uspješna.Voljela bih imati čistokrvnog jer nikad nisam imala, opet...žao mi pasa iz azila...ne znam...
Volim ih,jedino što imam strah od Pittova.Nema neugodna iskustva,ali strah me.Tu mi ni Cesar ne bi pomogao. :D

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #4 u: Srpanj 17, 2010, 12:40:17 poslijepodne »
Tema upravo za mene. :D
Nemam psa,imala kujicu dok sam bila cura.13god je bila s nama.Dijelile smo sve.I krevet.Više nikad ne bih tako samo iz jednog razloga,a to su dlake.Danas bi je drugačije odgajala jer je bila malo žiži prema ljudima koji nisu iz naše obitelji,a djeci pogotovo.
Sad se pripremam za psa samo da Filip još malo poraste.Što se mene tiče za jdno godinu dana.Prikupljam znanja,teoretski se obogaćujem,pratim Cesara Millana i to mislim provesti i u praksu.Nadam se da ću biti uspješna.Voljela bih imati čistokrvnog jer nikad nisam imala, opet...žao mi pasa iz azila...ne znam...
Volim ih,jedino što imam strah od Pittova.Nema neugodna iskustva,ali strah me.Tu mi ni Cesar ne bi pomogao. :D
Tako i treba Sarita :up:
FILIP (Valpovo)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #5 u: Srpanj 17, 2010, 12:53:36 poslijepodne »
Volim lovačke pse, cijeli život sam s njima pa zato i imam oštrodlakog jazavčara  :heart:
Svi kažu da je dobro odgojen a ja kažem da može i puno bolje. Sama sam radila s njim, nisam neki ljubitelj školica jer smatram da je bitno da psa odgaja vlasnik. I da, ne koristim nikakve keksiće u radu, motivacija mu je samo:bravo, dobar pas.
S obzirom da volontiram u udruzi koja nema sklonište već pse čuvaju volonteri od malena je naučen da mu u stan dolaze drugi psi, većinom štenci. Prestala sam brojati koliko ih je već prošlo kroz stan, kad sam dosegla brojku 100. Sve u svemu, obožavam pse i nezamislivo mi je živjeti bez njih.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #6 u: Srpanj 17, 2010, 12:54:37 poslijepodne »
Marichui, staffi je prepreprekrasan  :heart: Obozavam ih! Da nemam vec dva psa i problem da pokupim sve sto me lijepo pogleda - sigurno bi imala staffa :D

Pufna, pa tvoj Puffy sve zna :D To sto kazes da ceka, valjda svi psi imaju svoj bioritam i uvijek znaju kad je vrijeme za nesto :)

Sarita, mislim da si upravo nasla idealnog psa za sebe - pitta :D :D Al ozbiljno... to su jedni od predragih pasa i jako vole ljude. Prakticki nema onih koji bi ugrizli covjeka, a ako ih ima, nema ih vise od ostalih pasmina (samo se o njima vise pise jer su ipak senzacija). Kazu da su jako dobri za djecu i da budem iskrena, prije bi pustila staffija od prijatelja sa svojim djetetom nego vlastitog retrivera.

Sto se Cesara tice... iako ga jako postujem i stvarno mi je gledanje njegovih emisija pomoglo u nekim stvarima (a najvise od svega ono - Miran i odlucan!!), ali veliki oprez kada primjenjujete neke njegove metode! Njegov se nacin odgoja temelji da teoriji copora sto ne funkcionira uvijek onako kako on opisuje. Zbilja imamo puno problema sa psima koji su povezani s dominacijom - ali nisu svi problemi uzrokovani dominacijom i ne treba ih tako ni rijesavati. Ako na pogresnim psim ili na pogresan nacin primjenimo njegov sistem mozemo dobiti usrasenog i nesigurnog psa ili jos gore - agresivnog. Nemojte to raditi na svoje ruke.

Slazem se najvise u tome kako uci da treba setati psa - smireno, odlucno i bez popustanja. Samo taj pristup je dovoljan da se promjeni odnos psa prema vama. Zaboravite davilice i ostala pomagala koja su tu da psu uzrokuju neugodu jer neugoda nikada nece pomoci u odgoju.

Bojim se da puno ljudi zaludjeno takvim senzaciionalistickim serijama gdje sve iz prve krene super i pas je miran, poslusan cim ga karizmatican voditelj/trener pogleda, a on to objasni svojom dominacijom nad psom i da ga pas sada postuje.... dok u mnogo slucajeva ga se pas boji. A strah i postenje nije isto.

I jos nesto, on bira sto ce objaviti na televiziji, a sigurna sam da ima pasa koji su ga ugrizli!
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline hento

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 569
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: Koprivnica
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #7 u: Srpanj 17, 2010, 12:55:42 poslijepodne »
moj stav:
pes f stanu = zlatna f akvariju
pes na lancu   :down:
pes f ograđenom dvorištu  :up:
Never underestimate the power of the Dark Side

--- Koprivnica ---

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #8 u: Srpanj 17, 2010, 13:05:29 poslijepodne »
U pravu si Gwy :up: što se Cezara tiče.
Ipak, uživancija mi je gledati ga :D Ali defintiivno si izvela ispravan zaključak.

Evo vam i koja slika ovog peseka :D
Ova 2. slika gdje je u snijegu :D jednostavno sam ju morao staviti jer mi je tako vruće da se doslovno ohladim pri pogledu na nju :D
I za kraj naravno jedan belj :P

Što se tiče 2. slike još. Strašno mi je žao što ga odmalena nisam naučio na neku oblekicu jer ne znam ni sam koliko je pametno da mu trbuščić zebe na takvom snijegu.
Problem je u tome što sam ga dobio u 4. mj. 2007. i tada je bilo zbilja toplo i ugodno za šetnju. Prošlo je ljeto, došla jesen, i pri isprobavanju kabanice u shopu - on je samo paralizirano stajao i ni MRDNUT! Ne znam zbilja kako da ga naučim za narednu zimu na makar kabanicu da mu bude lakše kada su kiša / snijeg u pitanju. Ima tko savjet? Stoji samo kao paraliziran i koliko god ga ja gurkao, vuko, tepao mu - on neće ni mrdnut.  ?????
« Zadnja izmjena: Srpanj 17, 2010, 13:11:00 poslijepodne od Puffy »
FILIP (Valpovo)

Offline El Enki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1035
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #9 u: Srpanj 17, 2010, 13:06:54 poslijepodne »
sta ce mi pas ak ce mi bit za dvorište pa makar i nije na lancu nije to to, ak nabavljas psa onda ga nabavljas da s njim provodis svaki dan a ne da on jadan čami f dvorištu, moj stav :D

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #10 u: Srpanj 17, 2010, 13:14:17 poslijepodne »
Pufna, obuci mu to sto zelis u kuci na ugodnom teren (ne stranom gdje nije siguran), i cijelo vrijeme mu tepaj, hrani ga kolacicima. Onda mu stavi kolacic ili bilo sto sto ga jako motivira tek malo van dohvata gdje stoji - da se mora mrdnuti da dodje to toga. I tako po malo, neka shvati da je to dobra stvar i da se mora kretati da bi dobio dobru stvar. Za cas ce se nauciti  :up:

Enki, slazem se. Mnogi se ne slazu samnom al sta bi ja bez mojih pasa ako ih ne vidim i nisu mi blizu....
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Puffy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 798
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Valpovo (Osijek)
  • univ. bacc. biol.
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #11 u: Srpanj 17, 2010, 13:18:58 poslijepodne »
hvala Gwy :up:
FILIP (Valpovo)

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #12 u: Srpanj 17, 2010, 13:19:30 poslijepodne »
Marichui, staffi je prepreprekrasan  :heart: Obozavam ih! Da nemam vec dva psa i problem da pokupim sve sto me lijepo pogleda - sigurno bi imala staffa :D
Hvala  :zagrljaj:
 Al ozbiljno... to su jedni od predragih pasa i jako vole ljude. Prakticki nema onih koji bi ugrizli covjeka, a ako ih ima, nema ih vise od ostalih pasmina (samo se o njima vise pise jer su ipak senzacija). Kazu da su jako dobri za djecu

U potpunosti se slažem s tobom!
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #13 u: Srpanj 17, 2010, 13:20:28 poslijepodne »
Ja trenutno imam pudlicu staru 17god, i počeo je imati svakavih problema, tako da cemo se ubrzo morat rastat  :'( :'(
Sa svojih 10god je došao kod nas , doslovno iz šume udaljene 40km, trebalo mu je 7 dana da dođe.Sto je najbolje pas je u životu sa svojim bivšim vlasnicima bio svega 3-4 puta ( u 6 god) kod nas
Kad je došao bio je divlji i bila je prava muka naucit ga na lanac i sve ostalo, jer se jednostavno nakon tog šoka svega bojao.ALi je to moja đukela koju obožavam  :zagrljaj: :zagrljaj:

Uskoro planiramo nabavku psa, i to ce biti neki ovčar, još se dvoumimo između border collia, belgijskog ili nizozemskog ovčara  :)
Jer želim psa koji želi raditi, a ne neku malu pasinu koja ce samo ležat i šetat  :D
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #14 u: Srpanj 17, 2010, 13:21:50 poslijepodne »
Uf,loše citiranje...
 :oops:
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #15 u: Srpanj 17, 2010, 13:27:01 poslijepodne »
Viky, i ja sam htjela imati radnog psa, samo sam fulala vrstu rada tj. pasminu :D :D Mislila sam ako je lovacki da ce znat radit :D Al tada nisam nis znala o psima.... A sta kazes o austalskom ovcaru? Meni lijepsi od bordera a istih odlika  :-[

Marichuy, nema veze skuzila sam :D Cesto me ljute te predrasude o pitt-ovima i staffijima... To su prekrasni i dobri psi. Uz dobar odgoj i socijalizaciju, nemoze ispasti lose!
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #16 u: Srpanj 17, 2010, 13:30:54 poslijepodne »
dva psa...

husky koji je prenjezan - prava dusica od psa carskih manira, preposlusan za huskyja (ako se gleda generalno - onda je onako srednja zalost)... dode na poziv, sjedne, legne... skoci di hocu... daje sapu... meni dost... mana je sto bi po*eb i muhu u letu, a inace je nezainteresiran za bilo kakav kontakt s drugim psima - ukoliko mu se ne dovede zensko drustvo u setnji..

pekinezer - tvrdoglav ko licki kamen, zivcan... dosadan ko trckalica kad se nesto jede... prozdrljiv... sjedne na zapovijed, kad viknem cekaj - stane ko ukopan... ne voli djecu... ne voli goste - tj voli ih par minuta u startu jer se svima veseli, a kasnije mu smetaju jer nema svoj mir... goste najvise voli kada je vrijeme nekakve klope jer onda moze zicati za stolom do besvijesti (bakina skola... :D)...

voljela bih imati psa koji ce mi ponekad (cak ni ne mora svaki put) donijeti loptu... s kojim ce biti moguce ostvariti neki konkretan eye kontakt u trajanju od barem 5sec... :D itd itd...

marichuy - ibo je prepreprekrasan... vidi se da je dobrica...  :heart:
« Zadnja izmjena: Srpanj 17, 2010, 13:35:39 poslijepodne od Pandorica »
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline smileyzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1601
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Kvatrić
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #17 u: Srpanj 17, 2010, 13:32:51 poslijepodne »
Neznam za tog Milana, prvi put čujem za to... ali Gwy me pozna i u kratkom periodu smo joj nešto slično opisanom pokazali za Nemu... ono što sam ja naučio sa našim prvim psom ali i treniranjem sa drugim psima, da je svaki pas (kao i svaki čovijek) individua - svakom se psu prilazi na poseban način, sa svakim se psom radi na poseban način - tipičan primjer za to je da ne vole svi psi lopticu, ne vole svi psi donosit bačeni predmet, ne vole svi psi plivat... Način rada sa psom definitivno mora biti pozitivna motivacija (igra, keksić, komadić sira,...), a nikako kazna (cukanje, udaranje,...) Uzmite sebe za primjer, što više volite kad vas se motivira za dobar rad ili kad vas se kažnjava za bezveze.

Naš Golden je prošao i malu i veliku školu... i dvije godine treninga za potražnog psa (spasioca) - nažalost, morali smo ga uspavati u dobi od 3 godine zbog uznapredovalog tumora (koji je zahvatio cijelu utrobu :( ) - sad imamo labradoricu, povremeno (ne toliko intenzivno) i s njom treniramo (manjak vremena), tj. izoštravamo te neke nagonske vještine, ali sve što s njom radimo, radimo isključivo na pozitivnoj motivaciji - sve što je dobro se nagrađuje, dok se ono loše ignorira (ili korigira prema pozitivnom).

I ono najbitnije, pas je dio obitelji, a obitelj je novi čopor za psa - temelj dobrog odnosa među članovima obitelji/čopora je u "dogovoru"...


"It's your road, and yours alone! Others may walk it with you, but no one can walk it for you..."

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #18 u: Srpanj 17, 2010, 13:34:30 poslijepodne »
Je,je   :D
Moram se pohvalit da moj pekinezer voli djecu,barem moju  :angel:
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #19 u: Srpanj 17, 2010, 13:35:30 poslijepodne »
volim agresivne pse

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #20 u: Srpanj 17, 2010, 13:45:44 poslijepodne »
Neznam za tog Milana, prvi put čujem za to... ali Gwy me pozna i u kratkom periodu smo joj nešto slično opisanom pokazali za Nemu... ono što sam ja naučio sa našim prvim psom ali i treniranjem sa drugim psima, da je svaki pas (kao i svaki čovijek) individua - svakom se psu prilazi na poseban način, sa svakim se psom radi na poseban način - tipičan primjer za to je da ne vole svi psi lopticu, ne vole svi psi donosit bačeni predmet, ne vole svi psi plivat... Način rada sa psom definitivno mora biti pozitivna motivacija (igra, keksić, komadić sira,...), a nikako kazna (cukanje, udaranje,...) Uzmite sebe za primjer, što više volite kad vas se motivira za dobar rad ili kad vas se kažnjava za bezveze.

Naš Golden je prošao i malu i veliku školu... i dvije godine treninga za potražnog psa (spasioca) - nažalost, morali smo ga uspavati u dobi od 3 godine zbog uznapredovalog tumora (koji je zahvatio cijelu utrobu :( ) - sad imamo labradoricu, povremeno (ne toliko intenzivno) i s njom treniramo (manjak vremena), tj. izoštravamo te neke nagonske vještine, ali sve što s njom radimo, radimo isključivo na pozitivnoj motivaciji - sve što je dobro se nagrađuje, dok se ono loše ignorira (ili korigira prema pozitivnom).

I ono najbitnije, pas je dio obitelji, a obitelj je novi čopor za psa - temelj dobrog odnosa među članovima obitelji/čopora je u "dogovoru"...

Ono sto sam ja pokusavala sa Nemom po vasim uputama van kuce (u kuci sve djeluje, ali vani je druga stvar) nije djelovalo! Odnosno, djelovalo bi punih 5 min. Tek neka mjesavina onog "ja sam gazda" sa pozitivnom motivacijom (koja je u mom slucaju samo i iskljucivo - pustanje da njuska i/ili pustanje s lajne, jer on druge motivacije vani nema). Iskljucivo pozitivna motivacija na njega ne djeluje, jer ga vani ni ne motivira apsolutno nista osim onog grma ili trave.
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline viky_16

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 501
  • Spol: Ženski   Dob: 30
  • Lokacija: Zadar
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #21 u: Srpanj 17, 2010, 13:48:32 poslijepodne »
Viky, i ja sam htjela imati radnog psa, samo sam fulala vrstu rada tj. pasminu :D :D Mislila sam ako je lovacki da ce znat radit :D Al tada nisam nis znala o psima.... A sta kazes o austalskom ovcaru? Meni lijepsi od bordera a istih odlika  :-[

Meni su border draži,ali i nisam baš našla  uzgajvačnice nit da ih iko prodaje  -?
Uvjek sam volila oštrije i aktivnije pse, največa želja mi je imat dobermana, ali kako u zadnje vrijeme se govori o zabrani kupiranaj ušiju,a meni je iskreno dobe4rman s supštnim ušima ružan   :nerv:
Ako morate birati između dva zla, odaberite ono koje još niste probali....

Offline smileyzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1601
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Kvatrić
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #22 u: Srpanj 17, 2010, 13:57:41 poslijepodne »
Ono sto sam ja pokusavala sa Nemom po vasim uputama van kuce (u kuci sve djeluje, ali vani je druga stvar) nije djelovalo! Odnosno, djelovalo bi punih 5 min. Tek neka mjesavina onog "ja sam gazda" sa pozitivnom motivacijom (koja je u mom slucaju samo i iskljucivo - pustanje da njuska i/ili pustanje s lajne, jer on druge motivacije vani nema). Iskljucivo pozitivna motivacija na njega ne djeluje, jer ga vani ni ne motivira apsolutno nista osim onog grma ili trave.

samo dvije riječi: strpljenje i upornost!

Nemo je "mladi" pas - u neku ruku, on je tebi gazda... ili to pokušava biti... daleko od toga da se s njim i vani ne može postići isto to što si postigla s njim i u kući... bitna je samo tehnika (koju nije jednostavno za svladati). Isto tako, kuća je tvoj teritorij, i u kući "igra" po tvojim pravilima (jer drugačije neide)... kad ste vani, on je "slobodan" i pravila iz kuće više ne vrijede... znači, polako bi trebala ta pravila iz kuće prenjeti i van... kako? polako, strpljivo... malo po malo... kao što sam ti već i prije rekao... korak po korak... nagrada nakon samo jednog dobro obavljenog "zadatka" (u njegovom slučaju puštanje da šnjofa)... nakon nekoliko ponavljanja, povisiš kriterij (znači, npr. dva koraka da ne navlači, ili da sjedne prije puštanja, ili nešto slično)... i tako polako i strpljivo... nije on bedast - samo je tvrdoglav   :devil: a mora shvatiti da si ti ta koja određuje pravila (i u kući i vani)  :up:


"It's your road, and yours alone! Others may walk it with you, but no one can walk it for you..."

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #23 u: Srpanj 17, 2010, 13:59:03 poslijepodne »
Viky, i ja sam htjela imati radnog psa, samo sam fulala vrstu rada tj. pasminu :D :D Mislila sam ako je lovacki da ce znat radit :D Al tada nisam nis znala o psima.... A sta kazes o austalskom ovcaru? Meni lijepsi od bordera a istih odlika  :-[

Meni su border draži,ali i nisam baš našla  uzgajvačnice nit da ih iko prodaje  -?
Uvjek sam volila oštrije i aktivnije pse, največa želja mi je imat dobermana, ali kako u zadnje vrijeme se govori o zabrani kupiranaj ušiju,a meni je iskreno dobe4rman s supštnim ušima ružan   :nerv:

Ja sam po tom pitanju skroz nemoralna - jednostavno neki psi nisu lijepi sa usima.... ja bi vjerojatno (kad bi kupovala psa) kupila vec kupiranog...
Ono sto sam ja pokusavala sa Nemom po vasim uputama van kuce (u kuci sve djeluje, ali vani je druga stvar) nije djelovalo! Odnosno, djelovalo bi punih 5 min. Tek neka mjesavina onog "ja sam gazda" sa pozitivnom motivacijom (koja je u mom slucaju samo i iskljucivo - pustanje da njuska i/ili pustanje s lajne, jer on druge motivacije vani nema). Iskljucivo pozitivna motivacija na njega ne djeluje, jer ga vani ni ne motivira apsolutno nista osim onog grma ili trave.

samo dvije riječi: strpljenje i upornost!

Nemo je "mladi" pas - u neku ruku, on je tebi gazda... ili to pokušava biti... daleko od toga da se s njim i vani ne može postići isto to što si postigla s njim i u kući... bitna je samo tehnika (koju nije jednostavno za svladati). Isto tako, kuća je tvoj teritorij, i u kući "igra" po tvojim pravilima (jer drugačije neide)... kad ste vani, on je "slobodan" i pravila iz kuće više ne vrijede... znači, polako bi trebala ta pravila iz kuće prenjeti i van... kako? polako, strpljivo... malo po malo... kao što sam ti već i prije rekao... korak po korak... nagrada nakon samo jednog dobro obavljenog "zadatka" (u njegovom slučaju puštanje da šnjofa)... nakon nekoliko ponavljanja, povisiš kriterij (znači, npr. dva koraka da ne navlači, ili da sjedne prije puštanja, ili nešto slično)... i tako polako i strpljivo... nije on bedast - samo je tvrdoglav   :devil: a mora shvatiti da si ti ta koja određuje pravila (i u kući i vani)  :up:


Pa, upravo smo to usvojili zadnjih mjeseci, negdje od kraja zime ide po tom principu i vec je nevjerojatno bolje :))
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline smileyzg

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1601
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Kvatrić
Odg: Ajmo jos malo o psima...
« Odgovori #24 u: Srpanj 17, 2010, 14:02:58 poslijepodne »
Pa, upravo smo to usvojili zadnjih mjeseci, negdje od kraja zime ide po tom principu i vec je nevjerojatno bolje :)

eto vidiš... svaka čast... čestitam  :klap: samo tako nastavi... uspjeh je garantiran  :up:


"It's your road, and yours alone! Others may walk it with you, but no one can walk it for you..."