Travanj 27, 2024, 13:47:49 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: back to malawi again  (Posjeta: 28549 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: back to malawi again
« Odgovori #75 u: Rujan 11, 2010, 15:51:38 poslijepodne »
Uh gledam taj akvarij ,nisam stručnjak ali meni je nekak draže vidjet biljni akvarij pun zdravog raznolikog bilja od ovog ,pijesak, 2-3 kamena i ribica ,bez uvreda  i ljutnje  to je moje mišljenje ( sori ) ali tak je bar meni

Offline iwanhoe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 120
  • Spol: Ženski   Dob: 45
  • Lokacija: Prelog
Odg: back to malawi again
« Odgovori #76 u: Rujan 11, 2010, 15:55:26 poslijepodne »
Uh gledam taj akvarij ,nisam stručnjak ali meni je nekak draže vidjet biljni akvarij pun zdravog raznolikog bilja od ovog ,pijesak, 2-3 kamena i ribica ,bez uvreda  i ljutnje  to je moje mišljenje ( sori ) ali tak je bar meni
Ovo ti nije biljni akvarij, to je Malawi ciklidni akvarij
Cheer up, the worst is yet to come!:)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: back to malawi again
« Odgovori #77 u: Rujan 11, 2010, 15:55:36 poslijepodne »
Uh gledam taj akvarij ,nisam stručnjak ali meni je nekak draže vidjet biljni akvarij pun zdravog raznolikog bilja od ovog ,pijesak, 2-3 kamena i ribica ,bez uvreda  i ljutnje  to je moje mišljenje ( sori ) ali tak je bar meni
..e paš vidiš kad bi imal tak nešto, onda to ne bi bio ciklidni (malawi) tank..
nije mi žao, jedino mi je malo bad kaj komentiraš nekaj kaj uopće ne znaš kaj komentiraš, bez uvrede...moje mišljenje  :)
edit..iwnahoe me pretekla sa komentarom, tj replikom  :zagrljaj:

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: back to malawi again
« Odgovori #78 u: Rujan 11, 2010, 16:03:24 poslijepodne »
 :D :D znam da je ciklidni ali ja sam samo izrazio svoje mišljenje da mi se više sviđa biljni ,samo sam to naglasio , a svatko ima svoje ukuse , el tako ;)

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: back to malawi again
« Odgovori #79 u: Rujan 11, 2010, 16:12:41 poslijepodne »
Ne znam za pravila na AGA, mada ovaj akvarij meni ne liči ni za šta.Osobno ga ne bih slao na takmičenje iz sledečih razloga :
 - taj akvarij jeste daleko od biotopskog, dakle ako gledamo samo na posadu.Copadichromisi se zadržavaju u zoni peska i prema tome valisnerija uopšte nema mesta u takvom tanku.Jeste ima valisnerije u jezeru Malavi, mada u tom regionu obituju drugi ciklidi od ovih.
- pošto se zna, da su akvariji sa istočnoafričkih jezera akvariji u kome su glavni ciklidi, njih bi trebalo uvuči u prvi plan, a ovako mi taj akvarij, po tom pitanju, izgleda prazan, jako prazan.
- ako si se odlučio natjecati na takvom takmičenju, fali mi inovativnost, nema neke pozadine /imitiranje skala/, nema neke dobre solucije, mislim, da se maštovitost i kreativnost dobro boduje.
-Ako si več zatražio mišljenje, što ne ideš na neki nrvtralni sajt/cichlid-forum/ i tamo bih mogao dobiti neke jako dobre i objektivne ocjene.
-I da Copadichromisi nisu mesojedi, ipak još nisu našli ihtiolozi takvog, ali hrane se zooplanktonom.

I na kraju opet mi je drago, da si se prihvatio Koubertenovo pravilo: nije bitno pobjediti, bitno se natjecati.... ali moj je utisak, da takav akvarij ipak nema mesta na AGA i treba puno još toga uraditi.

Naime danas je več cilj akvarista ciklidaša, da si urede akvarij u stilu neke tačke u jezeru Malavi, dakle i biotopsko te regionalno i to je put za AGU i budučnost.

Eto moje mišljenje.
 
 

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: back to malawi again
« Odgovori #80 u: Rujan 11, 2010, 16:32:49 poslijepodne »
opa...evo bojka, što mi je izrazito drago, jer od tebe se samo može naučiti i svaki tvoj post prihvatiti kao pozitivu, a ne negativu...

pa da ti pokušam odgovoriti tvojim primjedbama..nije da se branim al eto..kao prvo, niti sam se uopće mslil prijavljivati jer akvarije koje imam doma imam ih zbog sebe, a ne zbog nekog natjecanja, al reko ok..do sada su na tome sudjelovali lp, cvele i još jedna akvarist sa foruma (ne mogu se sjetit nick-a), pa reko ajde da se prijavimo i da nas malo više ima, nas hrvata...

dalje..
da si pozorno čital vidio bi da su unutra mali copadichromisi (3-4 cm), pa mislim da kao takvi ne mogu doć do izražaja koliko god bi se trudio, a to kaj ti misliš da oni nisu carnivori, i nije baš onakk 100% istinito, jer koliko me struka učila zooplantkon jest hrana animalnom podrijetla, pa s time oni jesu carnivori po vrsti i načinu prehrane..to sad nije ni bitno..
dalje..stijenu radi..niti ne baš, jer mi oduzima daleko daleko puno mjesta u akvariju pa ju stoga niti ne mislim stavljat, nikada..
dalje..valisnerija, u krajnjem slučaju mogu ju počupat van i pofotkat bez nje, najmanj problem..
..tvoje spominjanje nekog drugog akvarističkog portala mi je onak, malo čudno, ne znam koja ti je ona riječ, pa ne mogu protumačit, dal si mislio ozbiljno ili kao zahebanciju..mišljenje tražim ovdje, jer smatram da a.net, ima dosta ljudi koji se kuže u ciklide i njihove biotope, uključujući tebe na prvom mjestu, kapa dole..

...i da kaj se tiče natjecanja, još jednom ću ponovit da mi nije svrha ovok tanka da se natječem sa njime, nego čisto da nas se više prijavi, a za aga-u, ako malo pogledaš rezultate iz 2009 i 2008 godine, baš mi je za oko zapel demasoni kingdom, postav, koji je 2008 osvojil 3 mjesto..ako ćemo tako, onda sa našeg portala i iz hrvatske postoji barem 100 akvarija koji će pobijedit u toj konkurenciji..ne želim nikog omalovažavat, al kad ti tamo sudac napiše da on ne zna puno o malawi jezeru, kaj više očekivat onda od biotopskog natjecanja u aga-i..

eto sad moje skromno mišljenje o sucima i samoj aga-i o biotposkim akvarijima, čovjeće, pa cveleova tangayika od lani koja je bila na natjecanju je legendarna i fakat maštovita i inovativna, al kaj je dobio sa time..ništa..suci su mu komentirali ono, jako lijepo, ko da ovdje neko komentira akvarij sa 3 biljke unutra, "jako lijepo, klap klap"..

..i još jednom, akvarij je mojih ruku djelo i meni je lijep i imam ga za svoj gušt, a ne za natjecanje..

bez uvrede bojko, jer i dalje mislim da su tvoji komentari i više nego u pozitivnom smislu u svrhu unapređivana akvarista što se tiče biotopa..
živio..

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: back to malawi again
« Odgovori #81 u: Rujan 11, 2010, 17:02:38 poslijepodne »
Mali ne mali ciklidi, to ti nije bitno, ipak akvarij se gleda kao cjelinu.
Opet vidiš ja se slažem sa tvojom učeščpm na AGA, ali mi tvoj akvarij, da ponovim deluje praznim.
Ja sam predložio, da ti tvoj akvarij prezentuješ još na nekom sajtu , da bih tamo dobio neka mišljenja ili sugestije, ipak ovde kako čitam, osim cveleta, svi ti hvale akvarij, osim premakni ovo, izbaci ovo i slično...mada to nije to.
I na kraju akvarij tebi je lep, što onda tražiš neke ocjene i šalješ ga na natječaj, kad ti nije to bitno?
No da ne dužim i pamtujem, želim ti što  bolji plasma i ocjene.

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: back to malawi again
« Odgovori #82 u: Rujan 11, 2010, 17:07:38 poslijepodne »
 Dečki bit će korisnije da prokomentirate i savjetujete me u projektu- ciklidi- Skica AQ 105L za multiće :) koja se nalazi ispod ove teme ;) :D :D :D :D :D   

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: back to malawi again
« Odgovori #83 u: Rujan 11, 2010, 17:07:48 poslijepodne »
hvala bojko još jednom  :)
ali, opet ti ponavljam, htio sam čuti dal da ga šaljem kao takvog il ne..
..a htio sam čuti mišljenja za samu koncepciju, a ne da idem radit stijene i kaj ja znam ostalo..al ok, ako ti kažeš valisnerija van, onda će ići van, jer mislim da ti znaš gdje je ima, a gdje je nema, jer si očito bio tamo ovog ljeta..il se varam?
šalu na stranu..
i da gledao malo čas i na cichlid forumu, a tamo mi je još više mrak pao na oči kad sam vidio da isto stavljaju klap klap, na malawi setup sa granitnim pločama, posloženim u polukrug..pa mi eto ni to nema smisla..
živio..

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: back to malawi again
« Odgovori #84 u: Rujan 11, 2010, 17:08:33 poslijepodne »
opa...evo bojka, što mi je izrazito drago, jer od tebe se samo može naučiti i svaki tvoj post prihvatiti kao pozitivu, a ne negativu...

Svaka čast ako si u njegovom postu vidio išta pozitivno. Ja sam vidio samo neargumentirano pljuvanje po tvom akvariju :D :D :D
Svi znamo da je bojko načitan  (što se tiće ciklidističkih knjiga) ali žao mi je (i to iskreno) što niti na ovom, a niti na onom ciklidi. com forumu nisam uspio vidjeti niti jedan akvarij od gospodina.  ;)

Ali cannibal drži se ti svog uvjerenja i samo naprijed. Treba im pokazati kak izgleda Malawi tank ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: back to malawi again
« Odgovori #85 u: Rujan 11, 2010, 17:15:20 poslijepodne »
ahh..svakom njegovo veselje  :D :D
samo da mi je barem onda objašnjeno kako tak male ribe stavit u prvi plan..očigledno je da ću ih morat eutanazirat i sa iglom il koncem spustit oko ovih "stijena" kad budem slikal tank, pa da dođu do izražaja, jer nisam dobio konkretran odgovor kako ih stavit u prvi plan..a jedino mii eto takk nešto pada na pamet.. :D

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: back to malawi again
« Odgovori #86 u: Rujan 11, 2010, 17:15:35 poslijepodne »
canibale šalji ga kako ti misliš da bude najbolje i da se tebi najviše sviđa, tada ćeš biti najzadovoljniji bez obzira kakav rezultat postigao! poz!

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: back to malawi again
« Odgovori #87 u: Rujan 11, 2010, 17:16:53 poslijepodne »
ahh..svakom njegovo veselje  :D :D
samo da mi je barem onda objašnjeno kako tak male ribe stavit u prvi plan..očigledno je da ću ih morat eutanazirat i sa iglom il koncem spustit oko ovih "stijena" kad budem slikal tank, pa da dođu do izražaja, jer nisam dobio konkretran odgovor kako ih stavit u prvi plan..a jedino mii eto takk nešto pada na pamet.. :D
hahahahah! imam ideju, stavi još jedno poprečno staklo po sredini i baci ribe s prednje strane! hahahahaha  :D :D :D :D

Offline Neve

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 925
  • Lokacija: Pula
Odg: back to malawi again
« Odgovori #88 u: Rujan 11, 2010, 17:50:48 poslijepodne »
Lijep akvarij cannibal. Samo ti šalji, pa nek suci komentiraju koliko god žele pa ćeš znati na ćemu možeš poraditi sljedeći put.

Bitno je da nas ima na takvim natjecanjima. Ako su ciklidi već toliko popularni u HR, u redu je da se to i pokaže.
Pula
hrvatskakolonija.blog.hr

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: back to malawi again
« Odgovori #89 u: Rujan 11, 2010, 17:52:23 poslijepodne »
hvala ti neve  :zagrljaj: :zagrljaj:
..mada nisam vidio kojeg ti šalješ, al si reko da šelješ, isto ti želim puno uspjeha  :up:
.. ida treba nas više u tome  :)

Offline igor8

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2082
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Koprivnica-Zagreb-Rijeka
  • Malawi mbuna
Odg: back to malawi again
« Odgovori #90 u: Rujan 11, 2010, 17:56:45 poslijepodne »
hvala ti neve  :zagrljaj: :zagrljaj:
..mada nisam vidio kojeg ti šalješ, al si reko da šelješ, isto ti želim puno uspjeha  :up:
.. ida treba nas više u tome  :)
a sa mnom ne priča... :'( :'( :'( :'( :'(

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: back to malawi again
« Odgovori #91 u: Rujan 11, 2010, 18:00:54 poslijepodne »
  

Svaka čast ako si u njegovom postu vidio išta pozitivno. Ja sam vidio samo neargumentirano pljuvanje po tvom akvariju :D :D :D
Svi znamo da je bojko načitan  (što se tiće ciklidističkih knjiga) ali žao mi je (i to iskreno) što niti na ovom, a niti na onom ciklidi. com forumu nisam uspio vidjeti niti jedan akvarij od gospodina.  ;)

Ali cannibal drži se ti svog uvjerenja i samo naprijed. Treba im pokazati kak izgleda Malawi tank ;)
[/quote]

Čitajuči post od Ikote, uverio sam se, da treba u pravilima, da se postavi novo pravilo koje bi glasilo:
"Svaki pokazan akvarij na tom forumu www.akvarij.net može se samo hvaliti i hvaliti.Svaki član koji ne bude tako postupio i akvarij, ne daj bože ,"kritikovao"bit če sankcioniran"

I kako Ikota od mene nije vidio nijedan akvarij, tako ja od njega još nisam pročitao pametan post i to bilo u kojoj temi.

A opet Cannibale, ne zamaraj se više mojim mišljenjem i kako sam napisao več jednom puno uspeha na AGA takmičenju.

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: back to malawi again
« Odgovori #92 u: Rujan 11, 2010, 18:10:04 poslijepodne »
ajd sad da stanemo svi zajedno na loptu, prosim vas lijepo  :zagrljaj: :zagrljaj:
..bojko..eto isitina, svaki komentar je važeći koji se odnosi na predstavljeni akvarij i zašto bi on morao biti samo pozitivan, zar ne?
inače, iskreno, očekivao sam da ćeš mi možda dati neke smjernice kako da mi ribe dođu do izražaja, što bi me zaista jako zanimalo i onda bi bilo punobolje..pa molim da mi napišeš i objasniš kako bi ti to riješio
..živio..

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: back to malawi again
« Odgovori #93 u: Rujan 11, 2010, 18:22:43 poslijepodne »
Bojko u pravu si ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: back to malawi again
« Odgovori #94 u: Rujan 11, 2010, 18:55:38 poslijepodne »
Ajd nemojte u offtopic sad. Ja mislim da svakako akvarij treba slati i osobno mi se sviđa. Ako ništa drugo treba ga slati da se zna za ubuduće na što treba obratiti pažnju i zbog iskustva za drugi puta
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: back to malawi again
« Odgovori #95 u: Rujan 11, 2010, 18:57:43 poslijepodne »
He he... Trebalo bi na akvarij netu organizirati natječaj za akvarije.. Pa da tek onda vidimo argumente za i protiv. Mene osobno više zanima kad mi ljudi daju konstruktivnu kritiku nego pohvale.
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: back to malawi again
« Odgovori #96 u: Rujan 11, 2010, 19:22:44 poslijepodne »
Cannibale, upravo sam malo prolazio po biotopskim akvarijima na AGA i vidim da ako bi se samo još malo potrudio oko biotopa, tvoj akvarij i ne bi loše prošao. Koliko vidim ispod svakog izložbenog primjerka stoji i komentar sudaca. Tako i ako ne budeš među prvima vidjeti ćeš barem komentare, a to će ti biti najbolji putokaz kako ćeš dalje.
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: back to malawi again
« Odgovori #97 u: Rujan 11, 2010, 19:24:33 poslijepodne »
vjeko..pa nije mi u interesu bit prvi..kaj bum sa lovom  :D :D
već..upravo to kak i sam veliš da vidim čisto kaj suci pričaju i kaj će mi reč..eto..
a da se potrudim..pa više ne znam kaj da stavim unutra, a da ne izgleda prenatrpano  :)

Offline vjeko38

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 412
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zadar
    • panda.fullbusiness.hr
Odg: back to malawi again
« Odgovori #98 u: Rujan 11, 2010, 19:30:50 poslijepodne »
Čuj, iskreno, ja ne bih previše ljudi pitao o tome kako mi akvarij izgleda. Sto ljudi, sto ćudi.. budi svoj i pokušaj slijediti biotopski dio akvarija. Stoga ako tamo nema bilja, nemoj staviti bilje.. itd.
Biće interesantno vidjeti ocjene i komentare sudaca.
ZADAR
Kad molim, ne molim za ishod, već da budem dorastao borbi u koju se upuštam..

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: back to malawi again
« Odgovori #99 u: Rujan 11, 2010, 19:32:11 poslijepodne »
Biće interesantno vidjeti ocjene i komentare sudaca.

to je istina  :D :D
..ma ide tak i finito, ak me diskvalificiraju, mada mislim da neće zbog toga, ko ih hebe  :D :D