Travanj 28, 2024, 14:18:32 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: šarenilo na šanku  (Posjeta: 39604 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline sogor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: ZG
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #75 u: Studeni 23, 2010, 08:26:33 prijepodne »
kugla bi mogla jako lijepo zgledat, al me zanima kak ces rijesit filter pumpu

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #76 u: Studeni 23, 2010, 08:58:45 prijepodne »
jako lijepo! svaka čast!
i kugla mi je famozna  :up:

Offline sarita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2651
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: Zagreb,Rudeš
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #77 u: Studeni 23, 2010, 11:01:04 prijepodne »
Baš kao što Cann kaže mamiš do besvjesti.
Da mi nije žao multića (teško mi se odvojiti od njih), napravila bih ovako nešto.
 :up: :klap:

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #78 u: Studeni 23, 2010, 12:31:33 poslijepodne »
Pokaži nam koju pumpu sa filterom koristiš za kuglu

vidi se na drugoj slici iza kamenja, ne znam šta je to  :-[ , uzela sam najmanji koji sam mogla naći

kugla bi mogla jako lijepo zgledat, al me zanima kak ces rijesit filter pumpu

ne kužim pitanje  -? koju filter pumpu? unutra je taj neki mali filterčić u kojemu je vata, ugljen i jedna pumpa a dodatno sam stavila još jednu koja glumi stream pumpu. tako funkcionira bez problema preko četiri mjeseca pa zasad ne mislim ništa dodatno stavljati.

Izvrsno izgleda.Mislim da si podigla kriterije tako da sad mnogi imamo problem kako da i mi napravimo bar približno nešto tako lijepo.Radoznao sam,pa me zanima kako si u tako kratkom vremenu uspjela skupiti toliko koralja po vrstama i količini.

heh, na ovo pravi mornari vjerojatno otkidaju od smijeha  :D  jer su svi ti koralji unutra maltene korov, najjednostavniji mogući softići koje ozbiljni akvaristi čupaju i bacaju u vece  :D
ali da odgovorim na pitanje: kao što je vidljivo iz posta, praktički sve što imam u tanku sam ubacila u tri dana - jedan vikend sam se vozikala po gradu s kantom od jednog do drugog forumaša i naskupljala sav višak kamenja iz njihovih tankova  :D  :zagrljaj:  a organizmi su već bili na kamenju...

@ sarita i kanibal - that was the idea!  :zagrljaj:  namamiti ljude da skoče u more pa da se svi zajedno veselo brčkamo!  :pompon:


Offline sogor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: ZG
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #79 u: Studeni 23, 2010, 13:54:16 poslijepodne »
pa nisam je opce skuzio na slici, opce se nis ne kuzi :klap:

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #80 u: Studeni 23, 2010, 14:46:04 poslijepodne »
pa nisam je opce skuzio na slici, opce se nis ne kuzi :klap:

uživo se kuži  :-[  pa ću morat radit sump za kuglu  :D  da posakrivam opremu  :-[
oke, šalim se, nije tako strašno - taj filterčić i pumpu više uopće ne primijećujem tamo iza... svašta stane u velebnih dvadeset litara   8)


Offline sogor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 61
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: ZG
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #81 u: Studeni 23, 2010, 15:10:36 poslijepodne »
pa kaj to funkcionira bez sumpa i skimera :a010:

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #82 u: Studeni 23, 2010, 17:07:14 poslijepodne »
... naravno da štima, do ja sstalno pokušavam objasniti, ali treba se znati granica do kuda se ide!

Bitno je ne preopteretiti sistem ( ne previše organizama poput riba...) i u takve sisteme ne ubacivati zahtjevne koralje i sve štima.

I veliki je plus što je uzimala živi tropski kamen iz stabilnih akvarija!
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #83 u: Studeni 25, 2010, 22:20:13 poslijepodne »
I veliki je plus što je uzimala živi tropski kamen iz stabilnih akvarija!

o da, ovo je jako bitno naglasiti, podcrtati i boldati (oke, sve sam to obavila  :D)

na prvi pogled cijela ova moja morska avantura izgleda ishitreno i neozbiljno (i u krajnju ruku neodgovorno prema živim bićima  :-[ ) jer sam praktički sve odjednom ubacila (a ona prva dva tjedna dok se samo voda bućkala u tanku ni u sedmoj aproksimaciji ne bi mogli nazvati cikliranjem) ali poanta je upravo u tome što je gotovo svo kamenje došlo iz zrelih i zdravih akvarija pa cikliranje u punom smislu te riječi nije bilo ni potrebno. kamenje se samo trebalo prilagoditi novoj sredini i novim susjedima  :)

a btw, saša, onaj tvoj kamen s ricordeama je čudesan :zagrljaj: (i jedina stvar u tanku koja od prvog dana stoji na istom mjestu :D)
neke ricordee su OGROMNE  :roll:  a iz one nekad jedva vidljive peteljkice pomalo raste sarkić dugih polipa  :heart:  (gle ga na slici desno gore od eufilije, to mi je apsolutno najdraži organizam u tanku jer ga pratim otkako je bio zametak  :D pa ga pomalo osjećam ko svoje čedo  :D)

Offline Iris

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1032
  • Lokacija: ZG centar
  • Floccinaucinihilipilification
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #84 u: Studeni 26, 2010, 00:20:57 prijepodne »
Maslachak, mogu li te zamoliti za dozvolu da sliku tvog akvarija stavim za wallpaper?  :inlove:


Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #85 u: Studeni 26, 2010, 08:35:54 prijepodne »
Taj kamen sam u tanku imao 4 ili 5 godina, a kupio sam ga na Vogel farmi :)

Je ta euphiliya je predivna :) .. ne treba joj  puno kao što dosta ljudi tvrdi :)
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #86 u: Studeni 26, 2010, 11:21:24 prijepodne »
Maslachak, mogu li te zamoliti za dozvolu da sliku tvog akvarija stavim za wallpaper?  :inlove:

 :D  :-[  :zagrljaj:  :heart:
Je ta euphiliya je predivna :) .. ne treba joj  puno kao što dosta ljudi tvrdi :)

pa i meni se čini da joj ne treba puno  -?  blaga struja, prljava voda i to je to  :D  (ne, zbilja, što je tank prljaviji, ona je sretnija  :P i dijeli se ko mutava)
ali nisam mislila na nju kad sam spomenula najdraži organizam, nego na moju bebicu Sarkića Dugodlakog  :zagrljaj:

Offline Ruky

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 39
  • Lokacija: Vinkovci
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #87 u: Studeni 26, 2010, 15:15:51 poslijepodne »
Mislim da bi ovaj akvarij pod hitno trebao ici u galeriju morskih akvarija!   :up: 

Svaka ti cast, stvarno je predivan!   I ovaj drugi također!   :klap:

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #88 u: Studeni 26, 2010, 22:42:39 poslijepodne »
bravo i za tank i za kuglu...koja izgleda totalno neobicno  :D, jedino me zanima brisanje algi sa stakla u njoj, kako - krpicom, ili spuzvom? magnet ili zilet pretpostavljam da nema bas efekta  -?
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #89 u: Prosinac 08, 2010, 19:14:56 poslijepodne »
bravo i za tank i za kuglu...koja izgleda totalno neobicno  :D, jedino me zanima brisanje algi sa stakla u njoj, kako - krpicom, ili spuzvom? magnet ili zilet pretpostavljam da nema bas efekta  -?

oprosti, pamuče, nekak nisam skužila ovo -?  ali ću odgovoriti kad sam već došla kukat.

dakle ovak: kugla je od prvog dana algen-frei  8) , tu me fakat sve zaobišlo (osim flatwormsa  :dead:  :D ). nikad nije bilo ni smeđe ni cijana ni zelene točkaste (koja me smrtno živcira u juwelu  :nerv: ). čudo božje, al tak je. ali obzirom na oblik, na donjem dijelu, odnosno tamo gdje je staklo zakrivljeno prema unutra, tojest prema centru, tojest neznam kak da objasnim  :D, jel, zna se skupit detritusa, pa to čistim viljuškom na koju sam nabola komad vilede  :) jer nastojim što manje namakat ruke u budućoj divnoj kugli  :P 
ima koraline po staklu al to za sad ne diram jer se skuplja uglavnom iza "grebena" pa mi ne smeta, dapače.
a ima i gro crvića cjevaša (koje mi je zasad žao dirati) po staklu pa ga uglavnom uopće ne brišem, što mi jako teško pada :D

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #90 u: Prosinac 08, 2010, 19:18:55 poslijepodne »
a sad - troubles in paradise...  :(

dakle, akvarij (juwel, ne kugla) je bio bez svjetla od petka ujutro do danas popodne. ne pitajte kako i zašto jer je priča preduga i preglupa i prilično se sramim  :-[
pumpe i grijač su radili.

prije dva sata sam popalila lampe i koralji uglavnom izgledaju normalno i polako se otvaraju, ali:
- crvene zoe ne da su zatvorene nego su PREzatvorene, nikad nisu bile tako sićušne, kao da nestaju  :'(  (ostali zoanthusi su već skroz otvoreni)
- sarkić ispušta bjelkastu sluz i čitave krpe tog dreka letaju okolo
- na jednom kamenu su se pojavile nekakve dlakice  :dead:
- površina vode je bijela i "masna" a po rubovima se stvorila neka pjena  :nerv:
- neke bubble alge su bjelodano popucale ili šta već, uglavnom, strgane su i prazne (oće sad krenut rast posvuda? do sad su bile samo na vrhu jednog kamena)

koliko trebam biti zabrinuta?
moram priznati (uz posvemašnje posipanje pepelom po glavi) da me dosadašnji razvoj situacije (i u juwelu i u kugli) jako razmazio i uspavao i da sam odsustvo problema počela uzimati for granted  :-[  pa sam prilično hladnokrvno gledala mrak u tanku punih šest dana  :-[  :nerv:

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #91 u: Prosinac 08, 2010, 19:43:34 poslijepodne »
Mislim da se ne trebaš bojati za zoe. Kod mene su bili zatvoreni više od 15 dana pa se počeli vraćati u život. Također su bili premršavi  :up:
Za ostalo te nemogu utješiti  :D
Karas Reef - morski akvarij

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #92 u: Prosinac 08, 2010, 20:35:52 poslijepodne »
edit: uklonjeno nepotrebno balavljenje  :P
« Zadnja izmjena: Prosinac 09, 2010, 21:29:07 poslijepodne od maslachak »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #93 u: Prosinac 08, 2010, 21:15:15 poslijepodne »
ha...pjena i sluz su jer su koralji šokirani bez svjetla, što bi drugo bilo, reagiraju svaki na svoj način, neki su zatvoreni a neki sline. Kolko možeš biti zabrinuta teško je reći, svakako nije dobro, no mislim da pošto se radi najviše o mekanim koraljima da neće biti trajnih posljedica..
Za sluz i pjenu bi bilo idealno kad bi imala preljev ili barem surface skimmer da ti kupi to s površine..probaj ručno odstraniti ako možeš.

Desi se svašta al jedino mi nije jasna ova tvoja rečenica: "pa sam prilično hladnokrvno gledala mrak u tanku punih šest dana" :o :o

6 dana si pratila mrak i nisi reagirala :question: :question: :question:

Offline Karas

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1057
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Borovo
  • Udruga "FENIKS" Borovo
    • Udruga "FENIKS" Borovo
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #94 u: Prosinac 08, 2010, 21:25:50 poslijepodne »
Ja nisam dirao tu hair algu i sama je nestala u roku 15 dana. A svo kamenje je bilo obraslo s njom, sada se povukla 95%  i svakim danom je ima sve manje :up:
Ovu bubble algu sam samo jednom vidio u svom akvariju,jednu lopticu na jednom kamenu. Lagano i oprezno sam ju pincetom odstranio i više ju nisam viđao. Mislim da bi nju mogla i ti tako skloniti, barem ove koje vidiš.
Pitanje za veterane je da li će se ona razmnožiti ako pokne ili otpadne komadić tkiva?
Neboj se za zoe, kod mene su neke idalje zatvorene i debele 2mm i svaki dan se po koja glava otvori, prvi puta nakon dva tjedna.
Za ostalo se posavjetuj sa iskusnijima.
Karas Reef - morski akvarij

Offline Teehee(R)

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1632
  • Spol: Muški  
  • Sesvete/Zg
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #95 u: Prosinac 08, 2010, 22:30:14 poslijepodne »
Mislim da nemas brige za koralje..svi ce prezivjeti.

Zoici ce se malo duriti, racunaj na 3-7 dana, pa opet krenuti, polako..samo ih nemoj premjestati i pimplati po njima - ostavi ih na miru, ako su do sada rasli dobro, rasti ce opet.
Sarco je žilav, prezivio bi i mjesec dana u mraku, al ce se duriti vjerojatno i dulje od zoa..

Bubble alge nece odapeti...nemoj se bojati.. :D
One zapravo nisu punjene "zelenom tvari", vec im je samo opna obojana time, s nutarnje strane..a napunjene su valjda vodom. Ugl, ak im se nesto dogodi sto im se ne svidja, taj zeleni dio se povuce, ili nestane, nemam pojma tocno. Ugl, sada kada su dobile svjetlo, opet ce se napuhati i vratiti ce im se zelena boja. Mislim da ne mogu puknuti same od sebe..

E sad, ta sluz sto spominjes po povrsini..mozda je nesto uginulo, mozda je od (previse)hrane, pokupi nekom čašom, kako ti je Renta i napisao.

A za cupavu algu...pa rekao bih da je bila tu i prije, ali ju nisi primjetila jer nisi toliko zurila u tank. Trebala bi proci sama od sebe..mijenjaj cesce vodu.


Shit happens! :up:
DIY35  More120  Juwel54  LowLight112
Get out and fly!

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #96 u: Prosinac 08, 2010, 23:15:00 poslijepodne »
dečki, puno hvala!  :zagrljaj:  :heart:  malo ste me smirili... al ne skroz... :-[  :(

@ renta, pokupila sam vatom, koliko sam mogla, ovo s površine, i ta pjena je ostavila kakasto-smećkasti sloj na vati  :dead:
@ teehee, sigurno nije od previše hrane... jako sam škrta što se hranjenja tiče a i hranim ribice uglavnom direkt u zubeke (cuclaju špricu  :P)

Desi se svašta al jedino mi nije jasna ova tvoja rečenica: "pa sam prilično hladnokrvno gledala mrak u tanku punih šest dana" :o :o
6 dana si pratila mrak i nisi reagirala :question: :question: :question:

ahm, čuj, kao što rekoh, priča je duga i glupa  :-[  a ja pri tome malo, ovaj, volim pretjerivati (jok, niste primijetili  :-[  :D ) što će reći da nisam bila baš tak hladnokrvna ali jednostavno nisam imala izbora.. ne bih u (neugodne) detalje...  :-[

Offline Aqualunatic

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #97 u: Prosinac 09, 2010, 12:05:29 poslijepodne »
Sluz s koraljanti je bjelančevina, koliko znam nemaš skimer pa ju nema što izbaciti iz vode i skuplja se na površini, bilo bi dobro malo povečati promjenu vode jer če se bjelančevina početi raspadati a to znači pojavu NH4 i NO2 pa kasnije i NO3. Ova prva dva
ne želiš u vodi.

Offline maslachak

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 306
  • Spol: Ženski   Dob: 48
  • Lokacija: zagreb
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #98 u: Prosinac 29, 2010, 00:23:20 prijepodne »
bio je božić pa smo se malo počastili  :P

budući da sam u početku svašta stavila u tank a nekima od tih organizama nije mjesto u ovolicnom akvariju, polako ću ih izbaciti i ubaciti prikladnije organizme. za početak se uselilo nekoliko vrsta zoanthusa  :zagrljaj: (neki su još u komi a neke još nisam smjestila  :-[ ) a kenya tree se odselila jer em je bila prevelika em je bacala previše pupova koji su se posvuda hvatali. xenije čupam kako bih ih zadržala samo tamo gdje ih želim (a želim ih), zelene gljive isto tako. neon-zeleni briareum je uživo krasan pa sam ga zavezala za kamen desno gdje bih htjela da se razraste.

ostalo je sve po starom.

ima puno šarenih sličica ispod posta  :)

1. pogled sa strane na jednu od tipičnih situacija: dobi (gobi) sjedi na plavoj gljivi, memo (nemo) ordinira sredinom akvarija a šangai (bangai) se drži blizu ricordea.

2. pogled drugi dan iz druge perspektive, redom: dobi sjedi na plavoj gljivi,

3. memo ordinira sredinom akvarija (otjerao je dobija s plave gljive)

4. šangaj se drži blizu ricordea. 

5. imamo jednu lijepu veliku aiptaziju  :P

6. a imamo i dosta ružnih malih aiptazija od kojih se jedna uvukla među meni najljepše zoiće (palitoe  -? ) i spržila par glavica na vrhu  :dead:  (nekidan sam ih iščupala i naručila berghie  :diablolol: )

7. u zoe se uvukao crv  :)

8. palythoa jede bubu  :rolleyes:

9. šta je ovo između pacman-zoa? slabo se vidi, ali ima tamno-narančasto tijelo i ne baš guste tanke neon-svijetlo-zelene pipke pri dnu kojih su mala zadebljanja.   

10. šarenilo iz kuta iz kojega ga vidim kad sjedim za šankom  :)



eto, pozdrav i sve najbolje svima  :zagrljaj:

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: šarenilo na šanku
« Odgovori #99 u: Prosinac 29, 2010, 08:14:38 prijepodne »
maslachak ovo je jednostavno prekrašno :)
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60