Ožujak 28, 2024, 22:31:01 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Sve o mobitelima  (Posjeta: 135749 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #25 u: Rujan 29, 2009, 21:01:18 poslijepodne »
Dugogodisnji SE fan.. i uzeo na pik c905.. ali kad sam skuzio da nema nikakav OS.. odustao zbog preskupe navigacije.. i opredjelio se natrag na nokiju.. dakle N95 8G.. hebacka kamera.. hebacka muza.. i wlan i GPS.. dakle sve sto jedan mob treba imat.. nudio mi prekjucer lik novog c905 za nokiu.. ali nedam je.. navikao se.. imao sam prije par obicnih n95.. sad sam sljedecih par godina miran s ovim.. xperia mi sexy.. ali losa kamera...ali mi zakon Igo navigacija..
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Saša Puttar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1585
  • Spol: Muški   Lokacija: Varaždin
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #26 u: Rujan 29, 2009, 22:01:27 poslijepodne »
Nokia fan tak dugo dok nisam upoznal iphone ima sve..

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #27 u: Rujan 29, 2009, 23:51:17 poslijepodne »
Nokia rules :up: Prvi mob mi je bio Ericson T10, pravi pionir mobitela. Drugi Nokia 3310, radila savršeno, pala puno puta i ništa. Kad joj baterija otišla i vrijeme ju pregazilo, iako je sasvim dobro radila, kupio sam veličanstveni Nokia 6600 Smartphone. Več 5 godina me služi bez da sam požalio. Padala je, bila svugdje... radi ko zmaj. Upozorenje za praznu bateriju se javlja cijeli dan i još mogu obavljati pozive i slati poruke. Baterija mi traje oko 5 dana, a ako ne koristim puno i do tjedan. Žena je već promjenila 5-6, onih lijepih Samsunga, Siemensa, Motorola preklopnih... i uvijek nešto joj ne štima, ali su lijepi, to je bitno. SE su više za ove mlade koji slušaju glazbu dok šetaju i tak...
Kad mi ovaj rikne ili dođem do para: E66 ili N96.
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #28 u: Rujan 29, 2009, 23:56:30 poslijepodne »
Jel ima netko N86 ili N82? Zanima me kratko mišljenje korisnika..

Offline Letipasjegulja

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 236
  • Spol: Muški   Lokacija: OSIJEK
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #29 u: Rujan 30, 2009, 00:50:38 prijepodne »
lega ima N86...slike su perverzija, nisam prckao bas po njemu pa ostalo nznm

ja imao N73(u pocetku prespor al onda su mi ga nabrijali i bio je okej, samo baterija slaba) pa nedavno razbio ekran i sad neku piece of shit motorolu sto sam kupio za 50kn :D

navikao sam na noke imaju super podsjetnike i organizatore a i nokia maps su mi od velike koristi kad sam izvan hr.

kad dodje uzimam N900 tj. kompenziram za bicikli
U zivotu je vazno samo jedno, a to su  dvije stvari: red, rad i disciplina.

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #30 u: Rujan 30, 2009, 07:33:43 prijepodne »
Renta i kod nokie 5800XM mozes sve radit s jednom rukom kad se naviknes...nije taj touchscreen tako strasan.Imam taj mob pa ti govorim iz prve ruke. To sto taj mob nudi za malo love je definitivno best buy...ne zovu ga bez veze ubojica iphonea. Samo ga se treba kad ga se kupi, odnijet u mobis da se stavi nanoviji software, besplatno, i onda je stvarno zmaj. Pogledaj ocjene i sve ti je jasno...http://www.gsmarena.com/nokia_5800_xpressmusic-2537.php

Kristalan zvuk, dobra kamera, odlicna baterija, symbian sustav, navigacija, programi, gledanje divx-a, obrada dokumenata...mozda izgleda plastican al nije. Dobije se takva futrola sa njim, da mu ni atomska bomba ne može nista.

I ne radim za nokiu... :D

« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2009, 08:20:47 prijepodne od lp »

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #31 u: Rujan 30, 2009, 09:08:58 prijepodne »
lega ima N86...slike su perverzija, nisam prckao bas po njemu pa ostalo nznm

ja imao N73(u pocetku prespor al onda su mi ga nabrijali i bio je okej, samo baterija slaba) pa nedavno razbio ekran i sad neku piece of shit motorolu sto sam kupio za 50kn :D

navikao sam na noke imaju super podsjetnike i organizatore a i nokia maps su mi od velike koristi kad sam izvan hr.

kad dodje uzimam N900 tj. kompenziram za bicikli
e o tom ja pričam  :zagrljaj: :up: čekam N900


nego...za što ti treba mob?



e i...doma si instaliraš firmowe a ne nosit u mobis.to ako ti se prekine instalacija onda nosiš u mobis jer si ubio mob i ne možeš ga pokrenut bez posebnog kabela  :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #32 u: Rujan 30, 2009, 09:28:17 prijepodne »
neku jeftinu nokiu za 300 kn dok radi meni dobra,prije bi dao neku lovu za mobitela ali sad neama sanse mislim da je to bacanje pinke,sam da zove,sms,sat i budilica i nis mi vise ne treba.

usamljeni glas razuma  :up:

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #33 u: Rujan 30, 2009, 09:28:54 prijepodne »
Ne moze nokia 5800 na zadnji firmware bez promjene product coda...a ako to mjenjas sam popusis garanciju. Jedino da se ceka da se nokia sjeti i hrvatske (jedno pola godine) i omoguci novi firmware i za nas. A sta ces kad smo velesila.  :D

Znaci ipak pravac mobis i mobitel ce radit jedno 75% brze nego prije. ;)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #34 u: Rujan 30, 2009, 14:52:25 poslijepodne »
neku jeftinu nokiu za 300 kn dok radi meni dobra,prije bi dao neku lovu za mobitela ali sad neama sanse mislim da je to bacanje pinke,sam da zove,sms,sat i budilica i nis mi vise ne treba.

usamljeni glas razuma  :up:


je, tu se slažem 50%, odnosno pola mene je potpuno svjesno da ono kaj ti zaista treba je ovih par stvari..i da je drugo bacanje love.. ali jbg uvijek sam padao na milijon funkcija i to mi je slabost.. kao uostalom i svima nama akvariji i oprema(što je isto bacanje love iz perspektive normalnih ljudi ;))..


i da lp, ma je, gledao sam i isprobavao 5800 i mobitel zaista ima sve, uz to vjerujem ti da se možeš prilagoditi TS-u no nemam volje ni pokušavati.. tražim sve te funkcije u mobu sa tipkovnicom. Gledam N86 ili možda stariju ali jeftiniju N82.

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #35 u: Rujan 30, 2009, 15:48:30 poslijepodne »
I ako netko ne zna, nokiu ne morate nositi kod neovlaštenih servisera da vam otključaju na sve mreže. Jednostavno na internetu nađete postupak i broj za otključavanje.
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Fily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 789
  • Spol: Muški   Lokacija: Split
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #36 u: Rujan 30, 2009, 15:58:29 poslijepodne »
Samsung Pixon...mobitel mi je odličan...kamera je k´o oko sokolovo ;) Preporučujem :D Inače sam Nokia fan,ali uvijek treba probati nešto novo : :up: A prvi mi je mobitel bila neka crno-bijela Nokia :D

Offline Vlado

  • Osnivač
  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 474
    • http://www.akvarij.net
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #37 u: Rujan 30, 2009, 16:33:46 poslijepodne »
Samsung i600 i mogu reći da sam konačno našao smartphone uz koji u džepu ne moram nositi i punjač  :D

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #38 u: Rujan 30, 2009, 17:13:42 poslijepodne »
neku jeftinu nokiu za 300 kn dok radi meni dobra,prije bi dao neku lovu za mobitela ali sad neama sanse mislim da je to bacanje pinke,sam da zove,sms,sat i budilica i nis mi vise ne treba.

usamljeni glas razuma  :up:

o razumu bi se dalo  :D

mislim da svatko ima svoj fetiš i ako je nekom to  mob to mi je ok.
meni je osobno glupo davati toliku lovu za nesto sto smatram potrosnom robom,i mjenjam svakih godinu dana.
ovako da ga i izgubim,padne na pod skočim u more s njim, boli me briga bez mozga- bez pameti a opet sretan :D
prije je bilo uzmi pojačalo uzmi rciver i onda opet dode bolje... mislim da si treba naci nesto s cim je covjek zadovoljan i sto mu sluzi a ne biti rob niceg osim dajte mi još onaj koralj :D
 

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #39 u: Rujan 30, 2009, 20:15:58 poslijepodne »
Kad kupujem mob onda ga uzimam na barem 5-6 godina (osim kad mi ga ukradu :D) te ih nisam puno promijenio u deset godina, njih samo 4. ;)

I ne padam uopće na izgled, ono da je šminka, može biti i najružniji al da je pametan brate. :)

Vlado idem vidjeti ovaj tvoj Samsung na webu..


Edit: Vlado dobar dobar, iako slabija verzija WM za smartphone. Al to sam slično imao u HTC P3300 i hoću Symbian koji sam imao 5 godina u legendarnoj nokii 3650..

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #40 u: Rujan 30, 2009, 20:25:50 poslijepodne »
Kad kupujem mob onda ga uzimam na barem 5-6 godina...nisam puno promijenio u deset godina, njih samo 4.

 :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #41 u: Rujan 30, 2009, 20:31:07 poslijepodne »
 :) je znao sam da će se netko uhvatit riječi, znači čitate! :D imao sam zapravo tri u tih deset godina a ovaj četvrti je posudba od starog dok ne kupim svoj jer mi je treći mob ukraden..

kad već čačkaš Nino onda ovak.. Siemens S25 sam imao od 1999 do 2002, od 2002 do 2008 Nokiu 3650, od 2008 HTC P3300 koji da mi nije ukraden imao bih ga sigurno još 5 godina jer taj PDA WM je bio čudo, navigacija strašna.. eto, znači 3 su zapravo a četvrti Nokiu E51 posuđujem od starog privremeno.

zadovoljan? :hat3:

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #42 u: Rujan 30, 2009, 21:12:37 poslijepodne »
ja i dalje navijam za n95... ima sve.. kamera pojede 5800.. baterija je tu negdje.. pusi na velicini ekrana.. istina.. ali 5800 na suncu ne vrijedi nist... sva je neka skripava...ima karticu.. dakle sporija je memo od ove na n95 (o 8g govorim), ima brzi GPS chipset.. to priznam.. multimedija je maltene ista... stereo zvuk.. kvalitetna reprodukcija.. skines player koji oces...

vjerojatno sam subjektivan.. ali nakon k800 koji mi je bio bog medju mobitelima... (da ima c905 sa WM ili symbianom nebi uopce prismrdio nokiji).. ova n95 mi je treca u nizu (prva 8g) i ne zelim je mijenjati dok se god ne raspadne...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #43 u: Rujan 30, 2009, 21:18:39 poslijepodne »
je N95 8GB je puno bolja od N95 prve.. ova tvoja child je zapravo ista N82 sve isto(hardver) osim xenon bljeskalice kod N82 i manjeg ekrana za 0,4 inča. Jedino mi je malo glomazna u ruci, tipkao sam u HG spotu.. nije mi nešto sjela.. zato bi radije N86 koja je ipak kompaktnija a ima FP2..

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #44 u: Rujan 30, 2009, 22:02:18 poslijepodne »
je N95 8GB je puno bolja od N95 prve.. ova tvoja child je zapravo ista N82 sve isto(hardver) osim xenon bljeskalice kod N82 i manjeg ekrana za 0,4 inča. Jedino mi je malo glomazna u ruci, tipkao sam u HG spotu.. nije mi nešto sjela.. zato bi radije N86 koja je ipak kompaktnija a ima FP2..

n82 cif secondary kameru.. n95 ima qvga... i n95 ima jacu bateriju..

hardver je isti.. a video pozivi ionak ne rade...

n82 je dobra jer nokia ima zakon candybar.. cvrste su..
« Zadnja izmjena: Rujan 30, 2009, 22:13:41 poslijepodne od ChILd_ReBoRn »
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline aquatic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 927
  • Spol: Muški   Lokacija: Opatija
    • Terra Vulcanica
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #45 u: Rujan 30, 2009, 22:18:03 poslijepodne »
Uf...slab sam na mobitele  :D od ondašnje nokie 6600 samo nokia i samo symbian - 6600, 6630, N70, N93, N95 i sada 5800, a sve me golica N900 ali prvo da oni poriješe neke stvarčice koje bi takav stroj morao imati pa onda ću razmišljati.

Što se tiče promjene product coda i gubitka garancije - promijeniš kod, update fw, vratiš na izvorni product code i to je to, to sam ja radio na N95, bila je Vipova a Vodafone nije imao tako česte updateove fw. Kad sam ju dao na servis jednom nikakvih problema nije bilo.

Što se tiče kamere na 5800 ja sam jako nezadovoljan naspram one koju sam imao na N95, jednostavno joj nije ni blizu.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #46 u: Rujan 30, 2009, 22:21:48 poslijepodne »
n95 u klasi od 5mpixa ima nenadhebivu kameru...kraj rasprave.. neznam kak su ovi sa 8,1 mpixa.. vjerujem da je c905 jako dobar... sad izbacuju neki sa 10 mpixa... a sve ostalo...

5800 cak i sa cajsovom optikom i 3,15 mpixa nije ni sluga recimo SE k800 sa 3,2 mpixa...

n95 je jedina kamera cija se blenda otvara i zatvara dok fotkas.. mislim bar da sam vidio autofokus na djelu... ni jednu drugu kameru nisam "cuo" da radi :)
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #47 u: Rujan 30, 2009, 23:55:40 poslijepodne »
Da li se može na Nokiu 6600 instalirati noviji software? I tko bi to mogao napraviti? Cijena?
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #48 u: Listopad 02, 2009, 00:42:51 prijepodne »
ja i dalje navijam za n95... ima sve.. kamera pojede 5800.. baterija je tu negdje.. pusi na velicini ekrana.. istina.. ali 5800 na suncu ne vrijedi nist... sva je neka skripava...ima karticu.. dakle sporija je memo od ove na n95 (o 8g govorim), ima brzi GPS chipset.. to priznam.. multimedija je maltene ista... stereo zvuk.. kvalitetna reprodukcija.. skines player koji oces...

vjerojatno sam subjektivan.. ali nakon k800 koji mi je bio bog medju mobitelima... (da ima c905 sa WM ili symbianom nebi uopce prismrdio nokiji).. ova n95 mi je treca u nizu (prva 8g) i ne zelim je mijenjati dok se god ne raspadne...
di se to nabavi? u oglasu.

maa....


symbian je zakon..eto još jednom  :D 8)
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Sve o mobitelima
« Odgovori #49 u: Listopad 02, 2009, 05:36:58 prijepodne »
kak to mislis di se nabavi? pa imas u trgovini z akupit.. ima u t-mobajlu.. a njuskalo ih j epuno po smijesnim cijenama...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)