Ožujak 28, 2024, 19:04:08 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Nabavka opreme, koralja i riba u HR  (Posjeta: 15934 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #75 u: Prosinac 16, 2016, 15:52:35 poslijepodne »
jebo me pas Miza, ti si lud ko zelje :-))))))

ljudi, nema ponude jer smo ko nacija skloni i voljni "obić" bližnjeg svoga, da pokažemo da možemo i mi bolje....
naslušao sam se i nagledao ovih godina, a posebno u zadnje vrijeme svakakvih zahtjeva, ideja, prijedloga i sveg ostalog, to je jedini zaključak do kojeg sam došao. "Zakaj da njemu ostavljam, on me dere!" - to je parola velike većine kad ulaze u RH dućane.
Dubravko, aj please uzmi ti jedan Vertex skimer od Vertexa i kad te sve odere, onda reci koliko je to prihvatljiva cijena. Ako nemaš lager, nemaš cijenu, ako nemaš cijenu nemaš maržu, a ako slučajno imaš i jedno i drugo, e onda imaš ovog lika s "od mrkve" kak je Miza rekao.....
Na kraju, da ima ozbiljne potražnje, bila bi i ozbiljna ponuda, ovak..... sami smo si krivi za situaciju.... nitko drugi.
Pusa od mene.

P.S. Miza, sad je kranje vrijeme da pivu neku popijemo :-)
Možemo navečer sam u centru,cimni!  :aw9: :pivkan:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #76 u: Prosinac 16, 2016, 16:03:18 poslijepodne »
miza, sve mi žao tvoje tipkovnice ! :'( :D
koliko god se ti trudio opravdati količine , ponudu , 100 brendova ja tvrdim da ako se trgovci žele potruditi oni mogu bolje, ALI neće jer im nije sila i dobro im je i ovako! Znaš kad bi se neki trgnuli, kada bi recimo neki pijani milijunaš odlučio otvoriti u nekom HR gradu nije nužno Zagrebu , može i okolica  :D veliki centar koji bi mu ujedno poslužio  i kao distribucijski centar za ostatak balkana  ili sl. Tada bi nastala panika kao i kad se je otvarao Pet Centar! Koliko su žući pojedinci prolili na forumima ne bi li osporili njihovu stručnost, znanje, kvalitetu i na kraju su se svi opet uklopili i dijele kolač na tržištu! Neki koji nisu imali kapitala su riknuli , a sposobni ili podobni su opstali! Nama kao kupcima nikada neće biti dobro jer se među trgovcima ne znaju tržišna pravila i nisu uređena kao vani! Vani se ne može dogoditi da se svi reklamiraju kao ovlašteni trgovci za mojtečiči brend već se zna tko je taj i on dila drugima, a kod nas samo što moja pokojna baka nema zastupstvo i što se dešava??! Cijene su za K. , jedan drugog dampa, pljuje, a kad se nađu skupa grle se i ljube a kupci gutaju go#na ! Zašto se vani zna tko je uvoznik za ribe i koralje tipa DeJong i još par njih ?! Zato jer je njihov djed krenuo u biznis i potrudio se pa stvorio ime, nakon toga pametno ulagao i stvarao tržište i onda uložio veliki novac (možda digao kredit po 0.5% kamate na 20 godina) i zauzeo poziciju i rekao tu sam ja da uvozim za vas, a vi odredite svoje marže kako vama paše i one će vas držati iznad vode ili ćete potonuti! Btw. nije nužno da je djed išao tim putem kao što sam napisao, možda je lovu imao od samog početka ! :D
Sad se opet vračamo na to tko se je odlučio na koji način će raditi ! Hoću li mjesečno napraviti 2-3-4-5 ulaza u trgovinu ribama i koraljima ili 1-2 puta! Hoću li po koralju zaraditi 5 ili 25 eura ?!  Dobro se zna za lika u Austriji koji ima trgovinu u sklopu kuće da ima nisku cijenu koralja samim time i malu maržu , kod drugog trgovca sličan način prodaje, no više su cijene nego kod ovog prvog ALI kod njega su vrste koralja zaista "rare" !  :D :D :D Kupiš li više koralja, to više je 2-3 dobije se i mali popust! ZNAČI može se ! To su mali trgovci i kroz veći obrt robe ostvaruju i bolje cijene i jedino tako mogu , ALI tako mogu i kupci jer onda kupuju svi , a ne samo oni koji su se podkožili do boli! Tvrdiš li da koliko god platežna moć bila slaba nitko od nas akvarista prolazeći uz dućan neće piknuti eufiliju (veći frag od 3-5 glava) za 20€ ??! Stari moj nećeš ih imati dosta koliko bi ih ljudi kupovali, a ovako takve iste se ne prodaju uopće ili za puno veću lovu! Reći ćeš da se na tržištu mogu kupovati samo velike kolonije (netočno), takve i koštaju no takve mogu kupiti njih xy! Jesu li oni tržište, ako jesu onda neka se trgovci okrenu njima i neka ne kukaju što se drugih 1000 kupaca okreće Sloveniji,Austriji,Mađarskoj!
Pero!
c/p
aj please uzmi ti jedan Vertex skimer od Vertexa i kad te sve odere, onda reci koliko je to prihvatljiva cijena. Ako nemaš lager, nemaš cijenu, ako nemaš cijenu nemaš maržu, a ako slučajno imaš i jedno i drugo, e onda imaš ovog lika s "od mrkve" kak je Miza rekao.....
Na kraju, da ima ozbiljne potražnje, bila bi i ozbiljna ponuda, ovak..... sami smo si krivi za situaciju.... nitko drugi.
Nisi li ti malo pobrkao lončiće??!
Želiš reći da trgovac je sveto biće koje sluša tržište i kad skuži šta ide onda to ponudi ?!
Da , u pravu si! Samo to nisu trgovci već mešetari !!! Zato kod takvih nema potražnje, svi bi vi išli ali samo ako je 100% !! Ma molim te! Dali drugi ljudi rade i sigurni su 100% ili su izloženi tržištu! Imaju li oni garancije ili se bore !? Mi smo tržište jako malo, a koliko imamo trgovca akvaristikom ? Koliko se jedni od drugih razlikuju i po čemu?! kažem ja uvjek je kod susjeda zelenija trava !!!

Dudo naj se ljutiti,ali nisi "slušo" kako je u Sloveniji ,dakle moja firma distribuira proizvode ,po istim cijenam i uvjetima kao u HR ...
I Slovencima je to super kupcima,dučanima nešto i  jeftinije nego u Austriji-clear
Ali Slovenci imaju očito za Makitu,ali Hrvati nemaju ni za Einhel,jeftinije ne može...ne kužim
Poanta je da Hrvati nemaju para(global)...sorry činjenica,jbga (čast gazdama da ne uvrijedim one koji znaju,štede,rade i imaju!!!!!

Dudo ti ako misliš da se može ma stari moj udri ja te prvi častim pičem i dao ti bog amerike i dede od tradicije do nebraske,samo probaj-te ,daj ...
Jer sorry Ja-Mi (trgovci sa foruma) znamo!!

Jebote Matija Egzotika natrpo dučan akvaristika teraristika ima svega,što je dostupno za more,sonde,testovi,pumpe....i

Ma nitko sa foruma nije zavirio u nutra da vidi kaj se sve nudi-HEJ LJUDI o čemu pričamo!!
I naravno trebalo 4 mjeseca da skuže NE FORUMAŠI da je tam raj za akvariste i "teroriste" :)
i čovjek lagano pluta,a proda akvaristike u zadnjih 3 mjeseca(samo moje) koje dučani tipa PC ne prodaju za 4 mjeseca!!!!!

Dakle nije ništa crno bijelo imai sivog :D

Šalu na stranu Pa zašto 90% izvoza iz Sjevera Hr ide van,pa zato jer ko bu to po tim cijenama kupil u HR  :D :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #77 u: Prosinac 16, 2016, 16:06:24 poslijepodne »
Mi ponudimo super manometre za co2
Ekipa vice jeej
Pola njih kad je to vidjelo, ode kupit manometre prek ebaya
Odere ih carina, posta i pdv
Prođu skuplje i fale dijelovi

Toliko o potražnji

Zato kod mene i Pere nema prodaje ni ponude onog cega nema na lageru.

a kad rikne nekaj onda jer može prek vas garancija i to :D :D :D

e ljudi moji tak je to !!

Mi Hrvatiiii :D :D
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #78 u: Prosinac 16, 2016, 16:15:55 poslijepodne »
Evo čujte i počujte jednu tamnu stranu ljubitelja reefa npr.

pazite ljeto če brzo ;)

Nitko ne bi uložio 500-700€ u klimu(zakaj,skupo,ne treba,ma kod mene ko u podrumu...) ;)

dođe ljeto i nakon sunčanja dođeš doma,a ono smrdi kroz stepenice do ulaza na ulicu,kaj se zosrl pes negdje ne,skuhale se ribe!!

I kaj sad ajmo po novu postavu,pa tak se ni Dinamu treneri ne mijenjaju brzo ko postave riblje flote u akvarijima kod nas-halo ljudi!!

Vele globalno zatopljenje ubija koraljne grebene,pa kod nas solarne baklje sukljaju iz podruma :D :D jebate

i kaj onda daj riba,koralja,kamenja,ali jebiga buraz skupo.....puno dat pare za nešto dvaput,a kamoli za pet puta...

Tak da sam sit tih priča....nema potražnje nema ponude..

oni koji su imali ponudu su skužili da su metnuli prst u govno,oni koji nisu...jebiga nisu znali  :D :D :D :D

Dakle kakav narod -takva vlada-amen!
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline g.mizerak

  • Trade Count: (+8)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Zagreb
  • ko pod drugim jamu kopa-najmni je radnik!
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #79 u: Prosinac 16, 2016, 16:18:50 poslijepodne »
Pero,petra kličite me oko 7 sam libero....žena ide na božični domjenak ;)

a ja sad idem doma i neču više do ponedeljka niš napisat :D :D :D :up:

živi vi meni svi bili :zagrljaj:
život nije što zamišljaš,već momentalna nepobitna činjenica

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #80 u: Prosinac 16, 2016, 16:58:13 poslijepodne »

Jebote Matija Egzotika natrpo dučan akvaristika teraristika ima svega,što je dostupno za more,sonde,testovi,pumpe....i

Ma nitko sa foruma nije zavirio u nutra da vidi kaj se sve nudi-HEJ LJUDI o čemu pričamo!!
I naravno trebalo 4 mjeseca da skuže NE FORUMAŠI da je tam raj za akvariste i "teroriste" :)
i čovjek lagano pluta,a proda akvaristike u zadnjih 3 mjeseca(samo moje) koje dučani tipa PC ne prodaju za 4 mjeseca!!!!!


super cijene ima... kupio i kupovat ću, ali treba poraditi na web shopu za nas koji ne možemo fizički pohoditi dućan jer mi se ne da slati upite za svaku sitnicu koju trebam (gotivan sam kad je u pitanju online kupovina)

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #81 u: Prosinac 16, 2016, 22:35:07 poslijepodne »
Reka sam da necu pisat.....ali....koliko postova za nista....da ste ovoliko pisali o tome, sta di kako zasto imali bi bar pedeset tankova vise....a ludila boze moj....nisam procita ni pola

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #82 u: Prosinac 16, 2016, 22:41:22 poslijepodne »
Mi ponudimo super manometre za co2
Ekipa vice jeej
Pola njih kad je to vidjelo, ode kupit manometre prek ebaya
Odere ih carina, posta i pdv
Prođu skuplje i fale dijelovi

Toliko o potražnji

Zato kod mene i Pere nema prodaje ni ponude onog cega nema na lageru.
pa to je logično !
Nismo valjda došli do toga da ćemo kupovati nešto imaginarno!

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #83 u: Prosinac 17, 2016, 11:27:56 prijepodne »
Reka sam da necu pisat.....ali....koliko postova za nista....da ste ovoliko pisali o tome, sta di kako zasto imali bi bar pedeset tankova vise....a ludila boze moj....nisam procita ni pola

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

čiovo !
ništa nije uzalud !
bar smo opet vidjeli kako se lobiji drže zajedno i niti jedan nije u svom izlaganju bar pokušao napisati : pokušat ćemo se sjesti sa gazdama,dobavljačima i drugima te pokušat ćemo zauzeti nekakav stav te približit se kupcima te na taj način približiti akvaristiku financijski onima koji se dvoume oko tog hobija i onima koji već jesu u tome! Čuli smo samo kako su kupci prodane duše koje se za nižu cijenu od par kuna otpute u susjedne zemlje! Činjenica je da to nije uvijek par kuna,a ako je netkome par kuna 50,100 ili više kuna onda je tema totalno kriva! Kada se tih par kuna stavi na hrpu kroz godinu dana onda taj netko tko ih prima se osječa na kraju godine jako zadovoljan ,a onaj tko ih daje ima veliku glavobolju od rogova koje nosi ! Ono što cijelo vrijeme pokušavam naglasiti je to da bi se trgovci trebali međusobno potpomagati i zajednički nastupati prema veletrgovcima, a kupci će trgovce birati prema njihovoj uslužnosti , simpatijama,popustima,poklonima itd.  No, oni to ne žele jer to nemoraju jer mi i onako moramo doći k njima! To baš više i ne drži vodu, tako da svatko zna svoje!

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #84 u: Prosinac 17, 2016, 11:47:06 prijepodne »
Vise nego uzalud ides i kupis di oces i sta oces i koliko oces....i nevidin smisao rasprave i ni smisao ni jednog posta..

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk


Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #85 u: Prosinac 17, 2016, 12:27:38 poslijepodne »
@dubravko: daj otvori ducan molim te, jer em sto ce biti odlicne cijene, bit ce i izbora svega, a i ti ces ocito odlicno zaradjivati, posto ces imati cijene nize nego konkurencija!

Sent from my LG-H818 using Tapatalk


Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #86 u: Prosinac 17, 2016, 13:59:51 poslijepodne »
@dubravko: daj otvori ducan molim te, jer em sto ce biti odlicne cijene, bit ce i izbora svega, a i ti ces ocito odlicno zaradjivati, posto ces imati cijene nize nego konkurencija!

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
tvoj cinizam kao i nekih gore nije slučajan !
da sam odabrao taj način za zaradu u svom životu sigurno bi iako smatram da radim dobro isčitao poruku koju nekolicina ovdje zastupa i na taj način pokušao biti još bolji, a time i konkurentniji ! Tako rade oni koji žele uspjeti u svom poslu i ostaviti svojim nasljednicima "nešto" ! Tako rade vani samo kod nas ne jer ako nije preko "noći" onda se to ne isplati ! Vani se to stvara generacijama i onda mi znamo reći kako oni mogu!!? Pitam tebe i sl. hoće li jednom netko od njih u branši krenuti ili ćete kukati kako se ne može ?! Sijat ćete klipove s mudrim komentarima : kada ti otvoriš ....   :bad: :bad:
Takvi stavovi apsolutno nikome ne donose korist, a pogotovo neće ni onima koji se ulizuju trgovcima (koji prate ovu temu) jer možeš dobiti 5% popusta sada, ali nećeš zauvijek!
Ovaj forum je "mali" i dobro znamo tko je tko tj. tko je hobist,tko je hobist-trgovac,tko je trgovac pod nickom hobiste,tko je  trgovac i tko se kome uvlači za sitnu korist dali taj bio jedan od navedenih ili ne! 
Da, dobro si primjetio da mene u principi "boli" neka stvar hoću li nekome povrijediti osječajćiće ili ne, jer mogu i želim biti dobar sa svima, ali ne biti i jelen!Zato pišem ono šta mislim da bi doprinjelo jednom dobrom smjeru za sve trgovce i kupce, no otpori su preveliki dali zbog ljenosti ili zato jer je nekima dobro i ovako! Mudri bi uzeli od svega po malo!
 Na ovom forumu sam od samog početka i mogu reći da sam na neki način dovoljno doprinjeo njegovom rastu na samom početku i nemam apsolutno nikakvog benifita od svega i ne tražim to , no znam tko ima i tko koga i zašto,pa me neki postovi gore ne iznenađuju, ali me čudi da apsolutno ništa ne prepoznaju!!!?
Kažem još jednom, onaj kome je ozbiljno stalo baviti se ovim biznisom izvući će bar nešto iz ovoga:
c/p
 Ono što cijelo vrijeme pokušavam naglasiti je to da bi se trgovci trebali međusobno potpomagati i zajednički nastupati prema veletrgovcima, a kupci će trgovce birati prema njihovoj uslužnosti , simpatijama,popustima,poklonima itd.  No, oni to ne žele jer to nemoraju jer mi i onako moramo doći k njima! To baš više i ne drži vodu, tako da svatko zna svoje!
btw
preporučujem tebi i sličnima koji ste puni ovakvih trulih komentara i cinizma da to pokušate brendirati i prodavati na tržištu jer očito matrijala imate dovoljno ! Umjesto da se uključite u raspravu sa nekim prijedlogom bio on dobar ili loš jer o tome se zato i raspravlja ovdje ti i tebi slični ste prvaci u pljuvanju i podje#vanju i za šta !?
Za 5%  :question: :question: :question: , ako ne pitam se zašto  :question: :question:  :bad: :bad:


Offline Rybak

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 401
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Jarun
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #87 u: Prosinac 17, 2016, 15:07:01 poslijepodne »
Neznam zasto mislis da je cinizam, ja radim kao trgovac, pa znam podosta o tome i znam sto znaci biti mali poduzetnik u hrvatskoj, a takve kao ti cujem puno puta da se moze bolje.... Ja te cekam da otvoris nesto svoje i bit cu tvoj kupac, posto jamcis bolje cijene i uslugu, pa me zanima kolko ces dugo opstat!

Sent from my LG-H818 using Tapatalk


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #88 u: Prosinac 17, 2016, 15:34:20 poslijepodne »
Nisan mislija nista komentirat jer iskreno vise manje svi imaju u necem pravo. Dubravko ima zdrave poglede na situaciju i cijenim iskrenost povrh svega i kao i ti Dudo nemam dlake na jeziku i mnogima radi toga nisam drag ali ja i ne zelim svakome biti drag oni koji me poznaju znaju kakav san covik i samo mi je to bitno a to sta neko misli na forumu o meni je totalno nebitno. Po meni bi bilo kao sta je Dubravko reka sasvim logicno i normalno da se trgovci drze " skupa " jer sam se naslusa i nagleda zavisti u ovom hobiju a i u svojo bransi. Zasto nebismo imali recimo matu koji je u Rijeci zastpa vertex uz macke pase i ostale nama drage zivotinje pa onda jure u osijeku zastpa ati i tako to pa kad neko kod jure pita vertex on ga uputi mati. Dakle svatili ste poantu. Takoder cijene organizama kpd nas variraju da to nije normalno. Necu spominjt imena ali recimo skoljka od 15 +cm u jednoga kosta 600 kn u deugoga za istu cijenu 3 cm. Znam da je stvar u globalnim dobavljacima ali zar svi koji prodaju zivine ne mogu se medusobno dogocorit i narucit skupno karikiram 50 boxeva od istog npr. De Jonga pa onda se lipo posalje svakom ducanu svoj box dobije se dodatni popust direktno od de jonga i svi hepi. Eto samo trenuto razmisljanje ali da se da raspravljat i da moze bit bolje moze i te kako. Bar ja tako mislim.

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #89 u: Prosinac 17, 2016, 15:39:30 poslijepodne »
Nisan mislija nista komentirat jer iskreno vise manje svi imaju u necem pravo. Dubravko ima zdrave poglede na situaciju i cijenim iskrenost povrh svega i kao i ti Dudo nemam dlake na jeziku i mnogima radi toga nisam drag ali ja i ne zelim svakome biti drag oni koji me poznaju znaju kakav san covik i samo mi je to bitno a to sta neko misli na forumu o meni je totalno nebitno. Po meni bi bilo kao sta je Dubravko reka sasvim logicno i normalno da se trgovci drze " skupa " jer sam se naslusa i nagleda zavisti u ovom hobiju a i u svojo bransi. Zasto nebismo imali recimo matu koji je u Rijeci zastpa vertex uz macke pase i ostale nama drage zivotinje pa onda jure u osijeku zastpa ati i tako to pa kad neko kod jure pita vertex on ga uputi mati. Dakle svatili ste poantu. Takoder cijene organizama kpd nas variraju da to nije normalno. Necu spominjt imena ali recimo skoljka od 15 +cm u jednoga kosta 600 kn u deugoga za istu cijenu 3 cm. Znam da je stvar u globalnim dobavljacima ali zar svi koji prodaju zivine ne mogu se medusobno dogocorit i narucit skupno karikiram 50 boxeva od istog npr. De Jonga pa onda se lipo posalje svakom ducanu svoj box dobije se dodatni popust direktno od de jonga i svi hepi. Eto samo trenuto razmisljanje ali da se da raspravljat i da moze bit bolje moze i te kako. Bar ja tako mislim.
bilježim se sa štovanjem !  :hi:

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #90 u: Prosinac 17, 2016, 17:44:19 poslijepodne »
Da ne citiram ova dva zadnja posta od Dubravka i Slima , ali ih pozdravljam i potpuno slažem !
 Slim to indentično o suradnji napisao sam dve ili tri stranice prije :)
Situacija tj stanje na sektoru akvaristickih dućana ima potrebu za razvitkom i poboljšanjima ! Ma ne
Pišem ovdje ni i ponudi ni o cijenama !jedan dobar dućan čine i kompetentnost i usluga a tu ima velikih razlika !
A za dobru poslovnu politiku oko usluge i servisa ne igra ulogu ni PDV, ni transport , ni porudžbe od par paleta ! Jednostavno promjena gledanja nekih trgovaca ne svih da su oni tu zbog klijenata a ne klijenti zbog njih ! Da će  uspjesi sa tim doći  da se preko kvantiteta zadovoljnih klijenata pravi posao a ne preko noći biznis ( znamo svi razliku kod nas slično kao i ono razlika između pi... i piz...)
Svakako da im i klijenata on je king u svakom poslovnom svijetu koji se ne ponašaju king-ovski ;)
   Prate ovo i kupci a i trgovci ma ni jedan  ne htjede ni slova odgovoriti na moje čisto matematičko -  zakonske - gospodarske ! Znaju oni tačno o čemu pišem ;) ali ..... ! Nisam prodavač akvarijumske  robe ! Niti sam  sa nekim od njih u talu ali neki su već napisali pa eto da i ja napišem MOJA firma ( razvoj ,proizvodnja , vele prodaja , maloprodaja )je prije godinu slavila jubilej 30ti ! Tako da o poslovanju suhom- hladnom - mokrom pogonu ,PDV ( ma čak onom iz YU ) nabavci i transportu  mogu reci bez arogancije da znam o čemu pišem !!
Ma lako je uvjek krivca u nekom drugom ili nečemu naći , treba nekad skinut sujetu ,ego i stati pred osobno zrcalo i sam si to pitanje postaviti !!!
Post je napisan uopćeno bez da generaliziram kompletnu branžu al i sami vidite da su ogromne razlike od usluga, servisa pa do ponude i cijena !!!
 
« Zadnja izmjena: Prosinac 17, 2016, 17:47:27 poslijepodne od josko »

Offline čiovo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 461
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Čiovo-Trogir
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #91 u: Prosinac 17, 2016, 19:25:41 poslijepodne »
sad samo uspaljenicu zamini s trgovcem - a glavu oli ti ga stariješunu s tržištem!


Offline Slim_okrug

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1065
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Okrug Gornji
Odg: Nabavka opreme, koralja i riba u HR
« Odgovori #92 u: Prosinac 17, 2016, 19:32:15 poslijepodne »
sad samo uspaljenicu zamini s trgovcem - a glavu oli ti ga stariješunu s tržištem!



 :klap: