Ožujak 28, 2024, 10:36:05 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)  (Posjeta: 78053 vremena)

0 Članova i 13 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #50 u: Lipanj 05, 2020, 10:07:33 prijepodne »
Tu ti ja dalje nebi ulazio u savjete, ipak sam ja ciklidaš, a ne biljni akvarist.
Aj, 20 eura je još kolko tolko normalna cijena, ipak ljepše zgleda, al velim, ista svar kaj doma sklepaš za 3 minute...
Tu u Hrvatskoj stvarno imamo sreću kaj su nas ovi na vlasti tolko pokrali pa imamo privilegiju stalno zmišljat kak napravit "isto tako, al za male pare"!  :D

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #51 u: Lipanj 05, 2020, 10:09:10 prijepodne »
ak vec ides na DIY varijantu, onda soda i limunska

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #52 u: Lipanj 05, 2020, 10:36:32 prijepodne »
Tu ti ja dalje nebi ulazio u savjete, ipak sam ja ciklidaš, a ne biljni akvarist.
Aj, 20 eura je još kolko tolko normalna cijena, ipak ljepše zgleda, al velim, ista svar kaj doma sklepaš za 3 minute...
Tu u Hrvatskoj stvarno imamo sreću kaj su nas ovi na vlasti tolko pokrali pa imamo privilegiju stalno zmišljat kak napravit "isto tako, al za male pare"!  :D

Misliš da je u Bosni nešto drugačije??? Od one trojice na vlasti ne zna se ko je veći prevarant, lažov i diletant, ali onaj kromanjonac veliki iz Bakinaca prednjači...  :) :D
Zato sam ja nažalost i pokupio porodicu i otišao, ali u suštini to sam uradio zbog djece...

Nego da se vratimo na priču, u suštini je ovdje u DE što se tiče te opreme nekako sve dostupnije i može se naći novo u pola cijene, uvijek!!
Zato sam se i odlučio za ovaj set od JBL... 20EUR mi je prihvatljivo, sa testovima još (trajni test)...


ak vec ides na DIY varijantu, onda soda i limunska

Pošto u setu već dobijam smjesu za nekih ca. 80 dana, za početak se držim toga... Nekada kasnije, ako se odlučim sam praviti smjesu, uzimam u obzir tvoj savjet obavezno!
Samo mi nije jasno zbog čega soda i limunska, a ne šećer i kvasac... Ali dobro, izguglaću... :-[
« Zadnja izmjena: Lipanj 05, 2020, 10:44:58 prijepodne od Mr. Tambourine Man »
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #53 u: Lipanj 05, 2020, 11:40:14 prijepodne »
zato kaj je u principu to mozes regulirati i dodje ti kao prava boca. Mislim, nije, daleko od toga. Ali i daleko stabilniji izvor CO2 nego secer i kvasac di je reakcija takva kakva je, podlozna temperaturi i neminovno oslabi nakon X dana. Ovu pricu o 40 dana zaboravi.
I dosta jeftinije na duge staze.

https://www.ebay.co.uk/itm/Pro-DIY-CO2-Diffuser-Generator-System-Kit-Adjustment-Water-Plant-Fish-Aquarium/383485174760?hash=item59497f63e8:g:uJwAAOSwq19dVXsk
i trebas dvije plasticne boce i sodu i limunsku kaj mozes kupiti u svakom ducanu

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #54 u: Lipanj 05, 2020, 15:33:40 poslijepodne »
zato kaj je u principu to mozes regulirati i dodje ti kao prava boca. Mislim, nije, daleko od toga. Ali i daleko stabilniji izvor CO2 nego secer i kvasac di je reakcija takva kakva je, podlozna temperaturi i neminovno oslabi nakon X dana. Ovu pricu o 40 dana zaboravi.
I dosta jeftinije na duge staze.

https://www.ebay.co.uk/itm/Pro-DIY-CO2-Diffuser-Generator-System-Kit-Adjustment-Water-Plant-Fish-Aquarium/383485174760?hash=item59497f63e8:g:uJwAAOSwq19dVXsk
i trebas dvije plasticne boce i sodu i limunsku kaj mozes kupiti u svakom ducanu

Da li sam ja ovo dobro razumio:

U ovom sistemu se može regulisati i dozirati količina CO2 u akvarijum bez mogućnosti npr. prskanja boce ili popuštanja spojeva pod pritiskom
kada je sistem zatvoren (npr. noću jednostavno zatvoriš ventil i ujutro ga normalno ponovo otvoriš, bez ikakve komplikacije)???

Pretpostavljam da bi mi pored ovoga trebao još bubble counter i neki difuzor/Fliper u vodi???
« Zadnja izmjena: Lipanj 05, 2020, 15:38:27 poslijepodne od Mr. Tambourine Man »
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #55 u: Lipanj 05, 2020, 22:11:32 poslijepodne »
da
da
da

ali da bi to radilo kak treba moraju ti svi spojevi dihtati inace krene vuci samo tak i prazno za par sati.
sad imas vise varijanti na tu foru, ovo je prva koja se pojavila i koju smo koristili. OK, samo kaj uzmi odmah jos tih cepova jer vole pucati obzirom da se stalno cacka po tome.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #56 u: Lipanj 05, 2020, 23:46:58 poslijepodne »
E zato sam ja uvijek u pravu, kad priznam da nekaj neznam!  :D
Zato uvijek ima neko ko zna!
A ti bi Tamburica, mogo ispunit profil, da znamo s kim pričamo...
Piše onda kolko godina imaš...
I da si još pod lokacija napisal: Bosanec na radu u Njemačkoj, možda ti nebi Kinggo pisal o dihtanju nego o brtvljenju ili koji je već vaš naziv!  :D
Ma šalim se ja malo, nemoj kaj zamerit!  :)
Al ipak mislim da si danas u temi "Šta se sluša?" slučajno il namjerno prozvan!  8)

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=21435.msg948383#msg948383
« Zadnja izmjena: Lipanj 06, 2020, 00:02:02 prijepodne od dante »

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #57 u: Lipanj 06, 2020, 02:15:26 prijepodne »
Ma šalim se ja malo, nemoj kaj zamerit!  :)
Al ipak mislim da si danas u temi "Šta se sluša?" slučajno il namjerno prozvan!  8)

https://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=21435.msg948383#msg948383

Hahahaha, ne mogu da vjerujem... Stari dobri Bob... :) 8)
Kroz moj život i na muzički pravac je imao veliki uticaj... Tri njegova koncerta na kojima sam bio su me ispunila duhovno... Hahaha... Jedan od njih tu blizu vas, u Varaždinu... 8)
Evo po sugestiji popunih profil... :) Ovaj avatar koji se vidi je ustvari naša pozivnica sa vjenčanja... Modifikovana naslovnica "The Freewheelin'" koju je naslikala naša prijateljica.. Ma nisam ja neki njegov freak fan, možda sam nekad bio, u mlađim danima... Ne čudite se... :D

I naravno da ne zamjeram, na ičemu!! Znam ja šta znači i kad nešto dihtuje, a bogme i kad nešto treba da se zabrtvi... :D

Nego apropo teme, včrs sam naručio biljke..8)
Danas mi došla mineralna podloga, šljunak, kamenje, korijenje, pozadinski poster, ljepilo, pumpica za čišćenje i zamjenu vode, makaze i pinceta, dodatne dvije led svjetiljke... Jedva čekam da pokrenem to sve... 8) :)

Sutra krećem sa pripremom i postavljanjem sve opreme, da bude spremno sve kada dođu biljke...

U nekom trenutku napisaću negdje i sve troškove, kada se kompletira to sve, biće korisno za nekoga novoga u hobiju, pošto ja ni svjestan nisam bio, koliko je skup ovo sport.... :punch: :-[

Nadam se samo da ću ustrajati... :)
« Zadnja izmjena: Lipanj 06, 2020, 02:19:38 prijepodne od Mr. Tambourine Man »
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #58 u: Lipanj 06, 2020, 02:22:49 prijepodne »
da
da
da

ali da bi to radilo kak treba moraju ti svi spojevi dihtati inace krene vuci samo tak i prazno za par sati.
sad imas vise varijanti na tu foru, ovo je prva koja se pojavila i koju smo koristili. OK, samo kaj uzmi odmah jos tih cepova jer vole pucati obzirom da se stalno cacka po tome.

Sad pošto mi čovjek već poslao onaj JBL Bio Set, ostajem na početku na tome, da vidim kako funkcioniše... Ovo što si predložio mi je definitivno opcija za kasnije!!

A biće zanimljivo kako će ispasti to sa koncentracijom, doziranjem i trajanjem ove kupovne smjese...

Čitam ljudi ostavljaju sistem i preko noći bez problema, pošto nisu to neke velike koncentracije i na litražu mala je šansa da se predozira ta zapremina... A i na taj način se izbjegava variranje PH... Sve to vi znate već, a meni je u suštini novo, tako da neću previše komplikovati i pamet razbacivat, jer znam samo ono što pročitam.... :-[
« Zadnja izmjena: Lipanj 06, 2020, 02:30:21 prijepodne od Mr. Tambourine Man »
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #59 u: Lipanj 06, 2020, 10:52:21 prijepodne »
pa ta sa kvascem mora raditi stalno jer ne mozes zaustaviti reakciju. Dok kod sode i limuske stvar radi malo drugacije tak da to mezs prekidati

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #60 u: Lipanj 06, 2020, 20:05:56 poslijepodne »
pa ta sa kvascem mora raditi stalno jer ne mozes zaustaviti reakciju. Dok kod sode i limuske stvar radi malo drugacije tak da to mezs prekidati

Shvatio sam sve što si rekao... :up:

Ali kad sam već kupio ovo prvo, ostaću pri tome, usput se upoznati sa svim i vidjeti kako funkcioniše, a kasnije prelazim na tvoju preporuku, ako bude bilo nekih zajebancija... :)
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #61 u: Lipanj 07, 2020, 10:39:22 prijepodne »
Ponovo pitanje za one sa strpljenjem... :-[

Kako hoću da složim akvarijum da bude spremno sve kad dođu biljke, interesuje me sljedeće:

- Imam 2 nova mangrov korijena (S veličina). Da li ih treba prokuhati? Nađoh negdje da se trebaju kuhati dok ne prestanu puštati boju i dok ne potonu... Da li je to u principu tačno? Šta se treba ustvari pravilno uraditi?
- Kamenje. Da li je dovoljno samo oprati ga ili takođe prokuhati?

Hvala... :)

I'll know my songs well before I start singin'...

Offline kinggo

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4041
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Zagreb, Dumovec
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #62 u: Lipanj 07, 2020, 10:53:26 prijepodne »
panj prokuhaj ako imas u cemu, ali ne kao govedinu, 10-15 minuta je dovoljno. A boju ce ti ispustati dugo vremena tak da ti tu kuhanje nece pomoci
kamen mozes samo oprati

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #63 u: Lipanj 07, 2020, 10:55:41 prijepodne »
Cak, nikad ni nece u potpunosti prestati pustati boju....

Par minuta kipuce vode, za dezinfekciju, i dovoljno je....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #64 u: Lipanj 07, 2020, 10:58:08 prijepodne »
To šta pušta boju nije ništa loše nego skroz prirodno.
A neki su i oko potonuća tvrdoglaviji od magarca!  :D

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #65 u: Lipanj 07, 2020, 14:02:29 poslijepodne »
Hvala svima na brzim odgovorima!

Sad dalje... :-[

Filter... Učitaću i dvije slike da je lakše pojasniti...

1. Ova bijela vata na vrhu se mijenja svake sedmice... Hajde to nije skupo, pa je ok... Ali da li se i ona može čistiti ili je mijenjanje obavezno??
2. Crna spužva sa aktivnim ugljenom. Ona se ne čisti, nego se mora jednom mjesečno promijeniti... Da li se varam ili je to to?
3. Zelena spužva (Nitrate remover) se mijenja svaka dva mjeseca po specifikacijama. Da li je to obavezno ili se može čistiti?? (Ovdje rizikujem da se provalim... :-[)
4. Plava bio spužva se po specifikacijama mijenja svaka tri mjeseca (pogledajte sliku)... To mi nema logike, ako su bakterije u njoj, a ti je zamijeniš, gdje su bakterije onda??? Da li ja idem pravim putem ili? Pretpostavljam da je nju dovoljno čistiti u akvarijskoj vodi... Molim pomoć...

Hvala još jednom...
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #66 u: Lipanj 07, 2020, 14:18:48 poslijepodne »
Ostavi samo plave spuzve, ostale izvadi. Ne treba ti ni ugljen stalno, ni nikakvi "removeri"...

Vata ti pogotovo ne treba.

Sav ostali prostor popuni s nekim bio materijalom, poput keramickih valjcica, i miran si. Jednom mjesecno sav filter materijal blago properi u akvarijskoj vodi, vrati nazad u filter i to je to, nista se ne mjenja, kakvo mjenjanje ih spopalo....

Znaci, ako je smijer vode u filteru odozdol prema gore, onda dolje gruba spuzva, sredina je keramika, gore nesto finija spuzva, i to je sve sto ti treba....

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #67 u: Lipanj 07, 2020, 14:26:38 poslijepodne »
Pa u principu nemoraš ni stavljat drugi filter materijal, ostavi te spužve kaj jesu i peri ih u akvarijskoj vodi...
Spužva je najbolji filter-materijal.
To su fore da stalno kupuješ nove...
Ovu prvu, bijelu bacaš, to je samo za pokupit sitnu nečistoću. Nemoraš ni stavljat drugu ak ti nema smeća po vodi, al ak baš oćeš onda ti je puno jeftinije kupit filter za nape i rezuckat si po malo...
Ista stvar...

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #68 u: Lipanj 07, 2020, 14:38:00 poslijepodne »
Ova prva slika je moj filter, znači ovim redom gledajući odozgo:
Vata, crna spužva, zelena spužva, plava spužva...
Znači nemam grublju i sitniju plavu spužvu u filteru...
Ona druga slika je samo šema promjene materijala za razne njihove filtere i tipove...

U suštini kako sam vas shvatio, glavna je plava spužva, a mogu da ostavim i sve kako jeste...
Ili da izbacim ostale spužve...

Ako npr. izbacim ovu zelenu, je li poželjno možda staviti još jednu plavu, možda sitniju? Je li dobra logika da ima što više ove bio zelene spužve u filteru???

A ako ostane zelena, da li se ona samo pere ili?

Ma kontam ja da je sve to marketing, zato mi nije ni bilo jasno, čuj mijenjati bio spužvu svaka tri mjeseca, ej...
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #69 u: Lipanj 07, 2020, 14:43:42 poslijepodne »
Ostavi sve kak je i peri u akvarijskoj vodi.
Izvađenoj iz akvarija naravno!  :D
Prvu bijelu vaticu hitiš kad se zaprlja i zrežeš si novu od filtera za nape.

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #70 u: Lipanj 07, 2020, 14:49:19 poslijepodne »
 :up:

To znači logički povlači onda da će se bakterije naseliti nakon nekog vremena u sve spužve, bez obzira na početnu namjenu (hajd recimo boju)... Samo razmišljam...
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #71 u: Lipanj 07, 2020, 14:53:17 poslijepodne »
Upravo tako!
I ja bi još grublje spužve natrpo nutra ak stane...
Za takve male filtere je spužva definitivno najbolja. Sve ovo drugo je već za nekakve mrcine od vanjskih filtera i sumpove...

Offline Mr. Tambourine Man

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 311
  • Spol: Muški   Dob: 40
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #72 u: Lipanj 07, 2020, 21:25:31 poslijepodne »
Koja se hrana preporučuje, s obzirom da će u akvariju biti red cherry kozice, otocinclusi,kardinali i mozda koja panda corydoras....??

Hvala još jednom....
I'll know my songs well before I start singin'...

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #73 u: Lipanj 08, 2020, 09:02:58 prijepodne »
Kardinalima paše više proteinska ishrana, ali nisu izbirljivi, Koryji su omnivori, a Red cherry se uvijek snađu...
Otići su malo njonjaviji i prehrana im je bazirana na biljnoj bazi.
Uzmi neki MIX (za sve akvarijske ribe), makar to u praksi baš i nije za sve, neke tabletice na bazi algi, a tu i tamo radi Otića možeš malo prokuhat kolutić tikvice ili zelene salate... koji nakon nekog vremena izvadiš nepojedeno da ne trune.
Tikvica - ona kaj zgleda ko krastavac, neznam kak vi Bosanci velite pa da nebi halloween bundeva završila u akvariju!  :D

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Počeci u akvaristici - savjeti i smjernice... Pomoć... :)
« Odgovori #74 u: Lipanj 08, 2020, 09:52:26 prijepodne »
Pošto su postovi od prije 24h, samo bi se nadovezao kada vidim da većinu uzimaš od jbl-a, a i spomenio si S veličinu. Pretpostavljam da je mangorovo od jbl-a?
Ako je onda to ti je već obrađeno drvo, koje odmah tone, ugl. nemas problema sa njime.
Miss da nije potrebno prokuhati, ali nije na odmet. Ja imam 2xS i 1xM komad oprani u vodi cca 50°C i ostavio 24h u vodi da ispuste to malo boje kaj imaju, ali to ti to. Meni već 1 mj. stoje u akvariju i nista nisu obojali, iako sam se nadao malo te prirodnije nijanse.

Ako nije JBL korijen taj, zanemari post i kuhaj. :)

p.s. Ako ti nije niko odg, za Bio Co2 od JBL-a nije potreban brojać. 110l nećeš sigurno predozirati, možda da nemaš ni jedne biljke, cca 50 riba i nikakve povrsinske akcije, tj. kretanja vode.
Poslano sa mog SM-N960F koristeći Tapatalk
« Zadnja izmjena: Lipanj 08, 2020, 09:55:52 prijepodne od MARIETO88 »