Svibanj 14, 2024, 22:16:59 poslijepodneNajnoviji Član: Vena

Anketa

Jeste li za ulazak Hrvatske u EU?

Da
25 (33.8%)
Ne
49 (66.2%)

Ukupno Glasova: 73

Autor Tema: Europska unija - Da/Ne?  (Posjeta: 10681 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #75 u: Ožujak 05, 2011, 19:15:55 poslijepodne »
prvo kad uđemo u EU doći će nekoliko firmi kod nas i zaposliti ljude jer su im jeftinija radna snaga,
članovi uprave stranci hrvati radnici(nije to ništa loše ako su plaće ok)
nakon toga pokupovat će sve naše jer hrvati nemaju toliko love,
i onda će srbija ili netko s istoka u eu pa ćemo vidjeti seobu industrije na istok,
slično se već Njemcima dogodilo.

da ne pričam o tomu koliko je ljudi izginulo za ovu drzavu da bi bila samostalna a mi ju opet guramo u novu jugoslaviju gdje cemo biti
sitne ribe velikim igracima.


morino, jako slicno razmisljamo ;)
po meni jedina dobra stvar oko ulaska u EU je to sta ce nasi politicari takvi kakvi jesu, ispraksirani krađom svoje države okrast i EU  :D :D


pogledajte samo europske trg. lance u HR Billa Mercator Lidl Spar ima i ostalih palcanje dobavljacima 15 de 35 dana a kod nas tj. nasih trgovina po par mj. cak i do 6 mj. kam to vodi na takav nacin poslovanja kud u PROPAST nigdje drugdje zasto i mi mali nebi tako placali svima  Ini Trgovinama DRZAVI pa da vidimo kako bi oni živjeli i moje misljenje nam treba EU i netko  ko ce reci da smo svi isti kak za male tak i za one VELIKE .... pa da vidim dali se bi kitili i bogatili na nama malima
zasto EU želi  da se poštuju zakon?i zato jer ona ima tiraniju na papiru.
na isti pribncip funkcioniraju banke i mobile mreze ali ti si potpisao!
nitko ne pita da li su one zvjezdice dole fer.

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #76 u: Ožujak 05, 2011, 19:54:19 poslijepodne »
imam ja prijedlog  prepojite  vi  eu  hrvatskoj   i sve ok   ovde ima  par komentarako su stvarno  :down:... pogotovo ikota me  razoćara      prijatelju    prvo  hrvati u bosnu uveliko ovise o hrvatskoj  pa ako politička situacija je tu sjebana sjebano je i njima  a  negdje drugdje u svijetu  pa ako mi nevjeruješ  probaj jednom obić naša  veleposlanstva ...
sad naravno morete  reć  boli vas za tim ljudima pa razmislite koliko  se samo izvozi u bosnu tim ljudima  iz hrvtske koliko samo ekonomski ovisite  vi nemate blage veze .. na kraju krajeva mogu oni vrlo lako jest   (srbske,mađarske ,poljske  nizozemske) paštete  i  pit  nišićko  a ne karlovačko  al otom potom ,   naglasimo moju situaciju recimo kad se 91  (tad sam imao 16 godina     zaposjedala i zauzimala  vojarna u zagrebu borovngaj ili tako nekao se zvala ja  hrvat iz bosne sam tu došao sa svojim ocem  koji je nažalost poginuo na bojišnici  tad nas niko nije pito koji kurac mi hrvati iz bosne došli branit i borit se za hrvate u  Zagrebu  jer smo tad bili  hrvati  a danas   smo bosanćerosi .. i naravno tu  prića nije gotova tu sam ja bosanac   6 puta ranjen bio  na hrvatskom terotoriju boreći se za hrvatski narod  koji će nakraju da postane neko poput ikote i da  tvrdi da nisam hrvati  jer sam geografski daleko ...svaka čast tebi  ikota i svima istomišljenicima   uspjeliste  popljuvat na litaru moje krvi  i stotine litara drugi BOSANACA  koji su se bez razmišljanja borili za vašu slobodu .. sram  vas bilo ... :( između ostalog ako hrrvat  znaći biti neko poput vas  ja i neželim biti jedan onda se sa ponosom nazivam  bosanac
da se razumijemo nit živim dole nit imam namjeru nit glasam  niti imam namjeru glasat  na referendumu ili bilo kakvim politićkim izborima apsolutno nemam nikakvog  profita  što sam hrvat ili što sam bio hrvat po nekim kad je trebalo
al pustite ljude  da žive  ,za dijasporu se normalne države bore a ne  ignorišu ili
se odriću,  upravo radi ekeonomski i kulturni razloga

unaprijed se ispričavam autoru temezbog skretanja  al ovo nisam mogo prešutit




Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #77 u: Ožujak 05, 2011, 20:14:12 poslijepodne »
Eh kad bi ovakav odaziv imale teme vezane uz akvaristiku :punch:
šteta foruma

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #78 u: Ožujak 05, 2011, 20:31:56 poslijepodne »
[ovde ima  par komentarako su stvarno  :down:... pogotovo ikota me  razoćara      prijatelju    prvo  hrvati u bosnu uveliko ovise o hrvatskoj

ceh, nisam ni čitao ikotu kojeg spominješ, ali ne može dijaspora određivati TKO će brinuti o njoj. ne vidiš koliko je to kontraproduktivno? dijeli našu sudbinu, plaću i pravdu ovdje, pa onda glasaj...lakše je umrijeti od metka uvjeren da te neće, nego polako od bijede siguran da te hoće.

Offline DRC VZ

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1325
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Varazdin
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #79 u: Ožujak 05, 2011, 20:50:47 poslijepodne »
[ovde ima  par komentarako su stvarno  :down:... pogotovo ikota me  razoćara      prijatelju    prvo  hrvati u bosnu uveliko ovise o hrvatskoj

ceh, nisam ni čitao ikotu kojeg spominješ, ali ne može dijaspora određivati TKO će brinuti o njoj. ne vidiš koliko je to kontraproduktivno? dijeli našu sudbinu, plaću i pravdu ovdje, pa onda glasaj...lakše je umrijeti od metka uvjeren da te neće, nego polako od bijede siguran da te hoće.
ja se isto slazem sa njima nemoze glasat ljudi koji ne zive u RH kad ne placaju poreze kazne i ne vuku kraj s krajem i nije ih briga za nas kako je nama a oni ipak glasuju pa to je sramota nek dođu kod nas zivjet i neka onda glasuju

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #80 u: Ožujak 05, 2011, 20:54:10 poslijepodne »
Ceh uz dužno poštovanje i prema tebi i pokojnom ocu meni je cura bosanka i znaš šta kaže ekipa kad dodem dole?
da smo mi krivi što su oni ovako u k.... jer smo im dali sve na pladnju,a dole u bosni je priča ja sam bosanac i primam hrvatsku mirovinu.
ako si bosanac zastupa te BIH (kao 3 naroda-o uspješnosti istog bi se dalo) a ne HR,kad platiš tamo kruh tamo ide porez,
kad platiš gorivo tamo ide porez koja je logika da onda od tamo odlučuješ o mojoj budučnosti?
muslimani koliko sam skuzio imaju mirovine od bih, a hrvati od hrvatske
svi žele samostalnu bosnu ali bi od hrvatske lovu to jednostavno neide.
nemam ništa protiv hrvata u bih i dapaće smatram da im treba pomoć, ali tako da im se sagrade škole i bolnice,obnove kuće
a ne da im se daju 3000 km mirovine(znam primjer) i da oni u svojoj državi(bih) budu stranci koji ne traže od nje ništa a plaćaju joj poreze.

što se tiče borbe bilo je i hrvata u BIH iz moje familije.



Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #81 u: Ožujak 05, 2011, 20:57:48 poslijepodne »
pardon ,nisam bosanac  bego hercegovac...
nisam se mislio svađati,i da dolazim u Hrvatsku skoro svaki tjedan,a i tata mi je tamo živio i služio vojsku oko 20 godina...

I? Porez ne plaćate u ovoj državi!
Svatko tko ne plaća porez u RH bi po meni ostao bez prava glasa, ali ne može HDZ bez BiH jer tamo i mrtvi glasaju  :-X
i toga se ja bojim da bez obzira na redovne izbore hdz poznavajuči njih opet ne izvede neku zakulisnu igru
i zato želim da odu.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #82 u: Ožujak 05, 2011, 21:01:05 poslijepodne »
razdor na liniji matica-dijaspora, porezi , glasovanje, meka granica, osiromašenje svega uz granicu s HR strane, mi veći Hrvati, vi ono....


što mislite- KOME odgovara takvo stanje, razmišljanje, konstantni sukobi među normalnim ljudima?


Karlo, ja ne da nisam za Uniju, ja sam protiv sadašnjeg kompletnog gospodarsko-ekonomsko-političkog  modela ....

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #83 u: Ožujak 05, 2011, 21:05:34 poslijepodne »
što mislite- KOME odgovara takvo stanje, razmišljanje, konstantni sukobi među normalnim ljudima?

pa zna se  -?

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #84 u: Ožujak 05, 2011, 21:12:27 poslijepodne »
razdor na liniji matica-dijaspora, porezi , glasovanje, meka granica, osiromašenje svega uz granicu s HR strane, mi veći Hrvati, vi ono....


što mislite- KOME odgovara takvo stanje, razmišljanje, konstantni sukobi među normalnim ljudima?


Karlo, ja ne da nisam za Uniju, ja sam protiv sadašnjeg kompletnog gospodarsko-ekonomsko-političkog  modela ....
ja i Vedran  smo ustvari za istraživanje novih planeta  pod zastavom ujedinjene zemlje
ali nas malo zajebava politička koncepcija!!  :D

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #85 u: Ožujak 05, 2011, 21:21:06 poslijepodne »
ma ne, hoću reći- koliko bi nam planeta trebalo da se nastavi sa ovim grabežljivim kapitalističkim sistemom koji crpi resurse i zagađuje okoliš, a koji , po svojoj predatorskoj osnovi traži sve više i više.a i ljudi je sve više svakim danom...A i Kinezi bi malo života zapadnjačke srednje klase..pa indijci.,.. pa....
Neće to još dugo tako... raspast će se Zemlja

Offline Marko_Sp

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3234
  • Spol: Muški   Dob: 65
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #86 u: Ožujak 05, 2011, 21:39:19 poslijepodne »
a misliš reći da grabežljivi komunistički sistemi nisu crpli resurse i zagađivali okoliš  ;)

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #87 u: Ožujak 05, 2011, 21:50:22 poslijepodne »
Kaj vi brijete?

HDZ i SDP su dva krila jedne ptice (Europske unije).

Šta mislite da naša vlada upravlja Hrvatskom?
Jok!
Da upravlja ne bi dozvolila prckarenja od strane Europske unije, uhićenje branitelja (famozno zatvaranje poglavlja 23), odlaganje nuklearnog otpada na dnu Jadrana, prodaju voda/šuma, privatizaciju brogogradilišta, prodaju ine, uvoz iz inozemstva stvari koji možemo proizvesti i sl.

Shvaćate Hrvatska neće imati niti jednu državnu firmu, sve će prodati u EUropejcima.
Evo ova "sikronizacija" je napravljena prije najmanje 5 godina... (Ebeno je istinita!!!)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #88 u: Ožujak 05, 2011, 22:02:15 poslijepodne »
ajmo malo pogledat sa druge strane..što za naše gospodarstvo (koje je ovak nikakvo) znači naš ulazak u eu..puno toga, lakše će moć nešto izvest, plasirat prodat..ali tu je i caka, postoje naravno kvote koje eu određuje, koliko možeš izvest, a koliko moraš uvest robe sa njihovog tržišta..
kad sam iš'o po gume u slo, lani, na carini prilikom štambiljanja papira za povratak štojera, malo popričal sa slovenskim carinikom (neki stari čiča pred penziju), veli on meni, klonite se eu, šećerana ormož je propala ne zbog toga što nije dobro poslovala, nego su je određene druge firme iz eu uništile..veli čiča, pazite kaj vam sad velim, kad ćete uć u eu, podravka, gavrilović, sve će to stavit ključ u bravu..i mislim da čovjek ima pravo ;)

druga stvar, zašto ja osobno podržavam ulazak u eu, je zbog posla koji radim, mimo medija, još imamo i razglasni sustav za postavljanje do 10 000 ljudi..lani smo išli u mađarsku i da me vrag odnese 2 tjedna smo papirologiju sređivali koliko čega nosimo prek grane, u kabel točno je moralo bit, kaj kabel, šaraf u kilu..hebeni ata carnet  :roll:
..kad uđemo u eu, otvara nam se golemo tržište gdje možemo poprilično zaradit, jer smo jeftiniji nego u eu, a upravo zbog hebene papirologije, nam se ne isplati tražit posao prek grane..
zato sam za ulazak u eu, da zaradimo nešto  ;)

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #89 u: Ožujak 05, 2011, 22:19:08 poslijepodne »
vidim stvar je ošla u pogrešnom smijeru   moja reakcija nije bila  na osobu i tip  komentara di se meni i meeni slićnima ignoriše  identitet  pa i nacionalnost  jer ako pogledate nema bosanskohercegovačke nacionalnosti   imaju  hrvati  srbi i bošnjaci (muslimani)  ...  idemo redom razjasnit danebi bilo zabune
ove neljebiće koje je neko napomeno iz bosne koji rekoše da imaju plaće i mirovine iz hr  ako je nisu zaradili radeći u hrvatskoj u nekoj od mnogih firmi ili poginuvši ili bijaše ranjeni i ostaše invalidi do kraja  života na braniku domovine  ja bi to odmah ukino  i čak bi tražio da vrate nazad  što su nezasluženo stekli ...  ja sam digao glas svoj protiv osobe koja  naglašava cinično  bosanski hrvati (koji su ustvari u principu krivi za sve  što nevelja iako ih ima samo oko 500  tisuća od toga ih ima pravo glasa 150  a u stvarnosti glasa samo  par tisuća  jer ili su predaleko ili su prestari da hodaju do glasaćkog mjesta  pa nevidim kako tih par tisuća more bilo što promjenit pogotovo kad je pitanje nekog vitalnog nacionalnog interesa)  i opovrgava da su hrvati  znači ignoriše njhov identitet  iz razloga jer  žive 50 km  istoćno ili jer negovore  KAJ .... kroz povjest je viđeno dasu ti hrvati baš ti veliki domoljubi i dasu dali više neg su ikad uzeli
krivac za gospodarsku situaciju nije  bosanac neg  LOPOVLUK  .... ti isti hrvata koji  su rodjenu u Zagrebu  .. Zadru  Splitu   ... Osjeku  ..................... Travniku

Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #90 u: Ožujak 05, 2011, 22:46:48 poslijepodne »
a misliš reći da grabežljivi komunistički sistemi nisu crpli resurse i zagađivali okoliš  ;)

postoji omanja razlika između gospodarskih i političkih modela, iako osobno ne vidim previše razlike između totalitarizama, bez obzira kako se zovu....

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #91 u: Ožujak 05, 2011, 22:53:07 poslijepodne »
euROBska unija  :down:
nema veze što živim u BiH ali upoznat sam sa vašom situacijom...

Tu če biti glasovi Bosanskih i Hercegovačkih "Hrvata" paglasovi iz dijaspore. Na kraju krajeva če se čekati još 100-tinjak glasova sa brodova koji če odlućiti da Hrvatska ide u EU. Prema tome o čemu vi tu razglabate???

Ikota,zašto nas hrvate iz BiH ne smatraš pravima?
možda smo i veći hrvati od vas  :)


Ne živiš u RH nego u Bosni, Neznam dali si ikad živio u Hrvatskoj isto ko i onaj dečko što je rođen u Australiji 1993 g. i koji će napunit prije izbora 18 g. Njegov glas če između ostalog odlučivati i na ovom referendumu o kojem pričate, a i na izborima.
Pa tako ,tvoj i tvojih roditelja. Živite i radite u Bosni, Tamo plačate porez, tata sigurno vozi bosanske tablice na autu. Potvrđuje merver kad nešto kupi u RH i kasnije traži povrat poreza. Ne vidim zbog čega bi trebao glasat u Hrvatskoj niti Vi Hrvati iz Bosne niti bilo koji drugi Hrvati koji nemaju stalno prebivalište u RH.

Inače ste mi vi Bosanci vrlo simpatičan narod ;)
ajmo mi spojit naše stare granice,odhebat ove sve neke izmišljene nacije i ponašat se onako kako se oni ponašaju prema našim Hrvatima. :D :D :D
šalim se... :D ;) naravno.
Katkad si baš zamišljam kako bi bilo uspostavit ponovno Republica di Ragusa  8) i sve poslat u goli ćurac i političare i eu i svo sranje! evo nas već turisti zovu jel sigurno doći u HR(i turističke agencije) :o radi prosvijeda lol pa hebo te nismo u Libiji naravno da je sigurno. :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline ceh

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 769
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Amsterdam
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #92 u: Ožujak 05, 2011, 23:02:23 poslijepodne »
ljudi  eu vam je propala vjerovali ili ne  ovde  bi svi sad izašli iz eu   najbolji model ima engleska oni su u eu kad njima odgovara   za sve ostalo su englezi
a da negovorim o cijeni rada  skupoći i ostalo     godine 2000  si ovde za 25 guldena mogo napunit košaricu u trgovini   sad za 25 eura   što je oko 50 guldena    kupiš gajbu  pive i litar mljeka   ovde je zajebano  a sad kad ecimo hr udje u eu   hrana će da vam poskupi za 75 %  sad si računajte ... pola zemalja u eu ustvari neože izdržat   ćlanstvo  pa propada ko grćka   irska  ....  
ja mislimda hr treba da ojača  pa da  onda bude pozvana u eu  a ne da se ovako osiromašena oslabljna gura   jer če lašinari da  unište   ono malo što je ostalo
Please remember that the following comments are personal experiences and may or may not apply to your setup. Use them as guide to help better understand your fish,

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #93 u: Ožujak 05, 2011, 23:04:12 poslijepodne »
ljudi  eu vam je propala vjerovali ili ne  ovde  bi svi sad izašli iz eu   najbolji model ima engleska oni su u eu kad njima odgovara   za sve ostalo su englezi
a da negovorim o cijeni rada  skupoći i ostalo     godine 2000  si ovde za 25 guldena mogo napunit košaricu u trgovini   sad za 25 eura   što je oko 50 guldena    kupiš gajbu  pive i litar mljeka   ovde je zajebano  a sad kad ecimo hr udje u eu   hrana će da vam poskupi za 75 %  sad si računajte ... pola zemalja u eu ustvari neože izdržat   ćlanstvo  pa propada ko grćka   irska  ....  
ja mislimda hr treba da ojača  pa da  onda bude pozvana u eu  a ne da se ovako osiromašena oslabljna gura   jer če lašinari da  unište   ono malo što je ostalo
:up: stoji samo bojim se ja da ova polovica eu nece dočekat.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #94 u: Ožujak 05, 2011, 23:26:46 poslijepodne »
Dobro Ceh veli, treba se na Engleze ugledati jer ovi znaju štititi nacionalne interese...mislim što i očekivati od toliko prepredene države... :dead:

Neki su spomenuli i meni je smiješno da se već godinama sve usklađuje s EU a referendum još nije bio niti je siguran prolazak, kako ide vrijeme preteže NE u narodu. Sve mi se čini a i to su neki spomenuli da je već sve dogovoreno..je s našim političarima ali JEL TKO PITAO OVAJ NAROD??  Kako sada stvari stoje ovako će biti - ući ćemo u EU a onda će vlast tek tako usput na referendumu pitati narod jel ima ko nešto protiv. Znači sve naopako. :roll:

Jedini mi je zaključak ovaj... da će referendum biti LAŽIRAN i pokradeni glasovi...u suprotnom bi bili veliki novci što ga je potrošila država bačeni....Na kraju sve mi se to gadi, političari, politika, interesi, novac, lobiji, prodane duše i lažne mesije...  

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #95 u: Ožujak 05, 2011, 23:28:17 poslijepodne »
Dobro Ceh veli, treba se na Engleze ugledati jer ovi znaju štititi nacionalne interese...mislim što i očekivati od toliko prepredene države... :dead:

Neki su spomenuli i meni je smiješno da se već godinama sve usklađuje s EU a referendum još nije bio niti je siguran prolazak, kako ide vrijeme preteže NE u narodu. Sve mi se čini a i to su neki spomenuli da je već sve dogovoreno..je s našim političarima ali JEL TKO PITAO OVAJ NAROD??  Kako sada stvari stoje ovako će biti - ući ćemo u EU a onda će vlast tek tako usput na referendumu pitati narod jel ima ko nešto protiv.

Jedini mi je zaključak ovaj... da će referendum biti LAŽIRAN i pokradeni glasovi...u suprotnom bi bili veliki novci što ga je potrošila država bačeni....Na kraju sve mi se to gadi, političari, politika, interesi, novac, lobiji, prodane duše i lažne mesije...  
m ponavljat ce ga dok ne bude u korist eu

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #96 u: Ožujak 06, 2011, 11:17:03 prijepodne »
vidim stvar je ošla u pogrešnom smijeru   moja reakcija nije bila  na osobu i tip  komentara di se meni i meeni slićnima ignoriše  identitet  pa i nacionalnost  jer ako pogledate nema bosanskohercegovačke nacionalnosti   imaju  hrvati  srbi i bošnjaci (muslimani)  ...  idemo redom razjasnit danebi bilo zabune
ove neljebiće koje je neko napomeno iz bosne koji rekoše da imaju plaće i mirovine iz hr  ako je nisu zaradili radeći u hrvatskoj u nekoj od mnogih firmi ili poginuvši ili bijaše ranjeni i ostaše invalidi do kraja  života na braniku domovine  ja bi to odmah ukino  i čak bi tražio da vrate nazad  što su nezasluženo stekli ...  ja sam digao glas svoj protiv osobe koja  naglašava cinično  bosanski hrvati (koji su ustvari u principu krivi za sve  što nevelja iako ih ima samo oko 500  tisuća od toga ih ima pravo glasa 150  a u stvarnosti glasa samo  par tisuća  jer ili su predaleko ili su prestari da hodaju do glasaćkog mjesta  pa nevidim kako tih par tisuća more bilo što promjenit pogotovo kad je pitanje nekog vitalnog nacionalnog interesa)  i opovrgava da su hrvati  znači ignoriše njhov identitet  iz razloga jer  žive 50 km  istoćno ili jer negovore  KAJ .... kroz povjest je viđeno dasu ti hrvati baš ti veliki domoljubi i dasu dali više neg su ikad uzeli
krivac za gospodarsku situaciju nije  bosanac neg  LOPOVLUK  .... ti isti hrvata koji  su rodjenu u Zagrebu  .. Zadru  Splitu   ... Osjeku  ..................... Travniku

Ceh ; Svih ovih "150 000" došlo - ne došlo daju glas i to velika večina HDZ-u. A to je samo Bosna ;)
Gdje su glasovi iz Amerike, Kanade, Australije itd. I Imaju jako puno utjecaja. Evo dal bum tebe za primjer. Dali si ti uopče ikad živio na prostorima bivše Juge? Recimo da do rata jesi. Znači živil si u Bosni do nekih 90-tih, onda si otišel u Nizozemsku , ali cijelo vrijeme imaš pravo glasa u RH. Pa kaj ti to nije malo smješno -? Sorry ako sam te razočaral ko čovjeka zato kaj mi smeta kaj mi neko ko nikad nije ni bio u RH (ne mislim tu na tebe) kroji sudbinu i Vladu koja če odlučivati o budućnosti mene i moje djece.
Pozzzz





Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Eurpska unija - Da/Ne?
« Odgovori #97 u: Ožujak 06, 2011, 12:03:06 poslijepodne »

Ne širite temu na pravo glasa hrvata izvan Hrvatske jer je tema EU da/ne.. nema smisla da se otvaraju neke svađe jer ćemo morati zaključati temu.
Zato pliz kontrolirajte se. ;)

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Europska unija - Da/Ne?
« Odgovori #98 u: Ožujak 06, 2011, 12:17:14 poslijepodne »
Imam frenda koji je 90 g , otišao u Roterdam  sa starcima  u škodi favorit ,,( tamo je i rođen )  da bi sad dolazio svake god  tuj, , kupio kuču na moru, vozi novi auda A6 , ponekad navrati sa  novom hondom, , a sva to od njegovog i zeninog rada.
E  sad se ja pitam možda  dali bi tuj to imao kad su mu starci ostali bez posla i kad nisu imali ni za kruh, spas su nažli u Nizozemskoj i sreča njihova...
Ova država je pokradena i nema više sreče u njoj samo onima koji su se nakrali , a ima ih jakkkkooo puno tima je dobro i nežele u EU jer se boje da  nebi ostali bez toga , dok obični ljudi nemaju što izgubit a takvih ima 95 %

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: Europska unija - Da/Ne?
« Odgovori #99 u: Ožujak 06, 2011, 12:25:06 poslijepodne »
Evo razloga zašto ne, da je to jedini razlog meni je i više nego dovoljan!
http://danas.net.hr/hrvatska/page/2010/11/21/0040006.html