Svibanj 05, 2024, 14:43:20 poslijepodneNajnoviji Član: Davidunipt

Autor Tema: Ribičija  (Posjeta: 24011 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Ribičija
« u: Siječanj 07, 2011, 10:42:18 prijepodne »
Vidim da najavljuju izrazito toplo vrijeme za vikend,pa ću vjerojatno u potragu za posljednjom štukom prije lovostaja.
Pošto se u zadnjih par akcija nisam baš proslavio nekim značajnijim ulovima a siguran sam da ima ribiča na forumu, zanima me gdje ste imali dobre rezultate prošle ili čak ove godine.Znam da se obično takve informacije brižno čuvaju ali ne škodi pitati ;)
Prvenstveno me zanimaju lokacije dobre za špinanje u blizini Zagreba - više manje znam ih većinu, ali me zanimaju rezultati pohoda na iste.
Osobno mogu preporučiti jezero "Trstenik" ali me i ono u zadnjih par izlazaka "razočaralo" - ulovili smo samo pelinkovac u obližnjoj birtiji a neki i prehladu.
 :a042: Bistro!
- :a042:

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: Ribičija
« Odgovori #1 u: Siječanj 07, 2011, 10:52:15 prijepodne »
Vidiš, vidiš... Mogao bi i ja okupiti ekipu pa malo za zabavu... Ako budu htjeli malo se ublatiti, što meni nije nikad bio problem  :D
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Ribičija
« Odgovori #2 u: Siječanj 07, 2011, 11:18:22 prijepodne »
E, ja sam baš htio postaviti takvu temu za slavonsko-baranjsku regiju. Slavonija ima odličnih voda, a Baranja pogotovo. Nisam baš istraživo gdje i kako pa ako ima neki slavonac ili baranjac koji bi podjelio informaciju o vodi bio bi mu zahvalan... ;)
I Love Animals... They’re Delicious

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Ribičija
« Odgovori #3 u: Siječanj 07, 2011, 11:23:10 prijepodne »
Stara Drava Bijelo Brdo,Erdut,Aljmaš

Offline Godfish

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 398
  • Spol: Muški   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb - Čulinečka (kod Bille)
Odg: Ribičija
« Odgovori #4 u: Siječanj 07, 2011, 12:52:42 poslijepodne »
 :up: eto i prvih lokacija,nije baš blizu zg ali svaka informacija dobro dođe.I jel ulovio tko šta značajnije?
Štuka ove (tj prošle) godine jako slabo radi,osim one od 13 kg sa Vranskog jezera nisam čuo za neki ozbiljniji ulov.
Nas par je prehodalo većinu graba oko Zagreba i osim par manjih (najveća 2 kg) nismo se nešto nalovili.
- :a042:

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Ribičija
« Odgovori #5 u: Siječanj 07, 2011, 14:33:37 poslijepodne »
Na tikvešu je išla štuka, sad ne znam kakvo je stanje. Ja sam dobio jednu 4 kg, a kruže priće da je tamo jedan u istom danu na istom mjestu uhvatio jednu od 34 kg i jednu od 17 kg. Glava je preparirana i obješena u njihovom društvu. Ja je nisam išao gledati...
I Love Animals... They’re Delicious

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Ribičija
« Odgovori #6 u: Siječanj 08, 2011, 09:19:30 prijepodne »
Stara Drava Bijelo Brdo,Erdut,Aljmaš
au,Bijelo brdo ako imas cizme do kukova haha.blato,blato.
Blinkerisanje mi je najdraze..jao kako mi to fali 8(
P.s. Do nase Slavonije ti treba 3 sata voznje auto cestom od Zagreba.a sad jel vrijedi ista dozvola to pojma nemam.
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ribičija
« Odgovori #7 u: Siječanj 08, 2011, 13:17:08 poslijepodne »
zadjna dva do tri dana sam sa malim na dravi, ribiča ko u priči, al sa varalicama,...
inače jesam ribič hobist, šarandžija, proljeće - jesen je moje, prošle 2010 sam bio jako malo, ali uspješan (samo jednom), ali odlazim na privatni ribnjak i sistem ulovi pusti, evo par slikica mabijenta gdje sam na ribičiji sa burazom

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: Ribičija
« Odgovori #8 u: Siječanj 08, 2011, 13:31:41 poslijepodne »
Auu cannibal, pa to je pravi raj. Ova prva slika je predobra  :klap:
Već vidim... ljeto, šuma, voda, roštilj-vatra, ekipa,  :a042:, nešto svira, čuje se meso kako se peče na roštilju... Nema boljeg
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Ribičija
« Odgovori #9 u: Siječanj 08, 2011, 14:14:21 poslijepodne »
Na tikvešu je išla štuka, sad ne znam kakvo je stanje. Ja sam dobio jednu 4 kg, a kruže priće da je tamo jedan u istom danu na istom mjestu uhvatio jednu od 34 kg i jednu od 17 kg. Glava je preparirana i obješena u njihovom društvu. Ja je nisam išao gledati...

nema teorije..musky tolko narastu..ako.....

sta imate traziti oko zg...
šrd piškor vam ima ontario, ako tamo ne ulovite...uvijek vam ostaje sava...oko siska...lonjsko polje ako nije more...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Dentex

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 365
  • Spol: Muški   Dob: 29
  • Lokacija: Maksimir - Kvatrić
Odg: Ribičija
« Odgovori #10 u: Siječanj 08, 2011, 15:32:56 poslijepodne »
Na tikvešu je išla štuka, sad ne znam kakvo je stanje. Ja sam dobio jednu 4 kg, a kruže priće da je tamo jedan u istom danu na istom mjestu uhvatio jednu od 34 kg i jednu od 17 kg. Glava je preparirana i obješena u njihovom društvu. Ja je nisam išao gledati...

nema teorije..musky tolko narastu..ako.....

sta imate traziti oko zg...
šrd piškor vam ima ontario, ako tamo ne ulovite...uvijek vam ostaje sava...oko siska...lonjsko polje ako nije more...


mislim da bi ovo kruze price trebalo naglasit  :D :D
Ne volim januar, ni bele zimske vragove u svakom snegu vidim iste tragove, tragove malih stopa kako polako odlaze..

Offline ana*žac

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 284
  • Dob: 45 Lokacija: Zg
Odg: Ribičija
« Odgovori #11 u: Siječanj 08, 2011, 17:15:20 poslijepodne »
Na tikvešu je išla štuka, sad ne znam kakvo je stanje. Ja sam dobio jednu 4 kg, a kruže priće da je tamo jedan u istom danu na istom mjestu uhvatio jednu od 34 kg i jednu od 17 kg. Glava je preparirana i obješena u njihovom društvu. Ja je nisam išao gledati...
Samo sam čekala....      Prava Ribička  :D :D
Don't drive faster than your Guardian Angel can fly!!!

Offline IggyOS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 624
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Osijek
Odg: Ribičija
« Odgovori #12 u: Siječanj 08, 2011, 18:56:33 poslijepodne »
hehehe.. :D :D :D... Je, i meni je sumnjivo... da ja uhvatim takvog krokodila, sve televizije i novine bi obavijestio. A ne može se pronaći ni jedna slika... Al da tamo ima ribe, ima. Ja sam svoju oslikovječio...
I Love Animals... They’re Delicious

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Ribičija
« Odgovori #13 u: Siječanj 08, 2011, 20:02:33 poslijepodne »
Ma nemate vi pojma  :D :D :D



Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ribičija
« Odgovori #14 u: Siječanj 08, 2011, 20:09:51 poslijepodne »
Auu cannibal, pa to je pravi raj. Ova prva slika je predobra  :klap:
Već vidim... ljeto, šuma, voda, roštilj-vatra, ekipa,  :a042:, nešto svira, čuje se meso kako se peče na roštilju... Nema boljeg

mogu ti reč da sam prezadovoljan sa ponuđenim na tom ribnjaku..prijašnjih godina smo odlazili u mađarsku na ribnjake, al ovaj tip je ovdje otvorio prije 3 godine, pa smo zadnje dvije stačni gosti..
ribnjak radi od 5 ujutro (što je odlično), dođeš, raspakiraš stvari, vlasnik s druge strane pita :dečki isto, i dolazi sa 2x2dcl kave sa mlijekom (još k tome odlična turska), platiš mu upad 20 kuna, kavu 5 kuna šalicu, piva je 7, možeš naručit šarana na rašljama il ispod peke il fiš (bagatela), uživaš u ribolovu, al mi lovimo sistem uloviš pustiš (bez kontrakuke na udici)..milina....ribe ima ko u priči, od jedno 5 do 11 naloviš 12 komada od 2-4 kg i baš se lijepo opustiš..

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Ribičija
« Odgovori #15 u: Siječanj 08, 2011, 20:10:15 poslijepodne »
http://www.pacgb.co.uk/aboutpike/records.html

tu vam j epopis svih rekorda stuke u drzavama.. daklem najveca zabiljezena ufacena mrezom je bila 30,5 kg.. na pribor 27.5 kg....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: Ribičija
« Odgovori #16 u: Siječanj 08, 2011, 20:16:58 poslijepodne »
ribe ima ko u priči, od jedno 5 do 11 naloviš 12 komada od 2-4 kg i baš se lijepo opustiš..

Kolega s posla koji se isto bavi ribolovom tipa uhvati i pusti,takve ribe i ne smatra ulovom, za njega je riba od 15kg na dalje,sve ispod toga su kederi.Po meni je uspijeh uloviti bilo što,mislim cann da je ovo što pišeš sasvim lijepo za opuštanje  :up:

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ribičija
« Odgovori #17 u: Siječanj 08, 2011, 20:32:29 poslijepodne »
hvala pravda :)
ma to je i bit cijele priče, volim loviti i uloviti ribu i osjetiti da ju imam n udici i lagano se "boriti" sa njom, ne vučem ju van ko idiot, koristim lagani pribor, flaks (najlon) 0,16 + predvez 0,12, udica 4-ka i sve lagano, nema namatanja role ko lud, već ribu od cca 2 kg vučem van oko 5 minuta...
kako se i vidi iz priloženih slika, koristimo prostirke (ne znam kak se to službeno zove), kad se riba dobije u podmetač, d nejde direkt na tlo, nego na tu prostirku, jer kak smo u razgovoru sa gazdom ribnjaka dokučili, jako malo sluzi se skida sa ribe na prostirku, pošto je namočena i glatka, nego kad se ribu vuče po tlu..i nakon toga se pušta iz prostirke u vodu, kontakt sa rukom je samo da je se oslobodi od udice..ma milina  :zagrljaj:

Offline Goran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 100
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Mostar-Metković-Čapljina
Odg: Ribičija
« Odgovori #18 u: Siječanj 08, 2011, 20:35:10 poslijepodne »
Žao mi je al vam moram vadit malo mast......
Ubijamo brancina na moru...Ne bi vam more dao za sav kontinent.Inače sam okorjeli varaličar.Lovim spin ligu BiH.To je ona reprezentacija što se prvi put pojavila na svjetskom prvenstvu i bila 4.Lovim po rijekama naravno ali u ovom periodu je lovostaj i more je zakon.Ne mesarim pa ne lovim velike količine.Samo onoliko koliko mi treba jer ga ima a ima ljudi koji znaju uloviti dnevno 30-50kg brancina.Mesari.Za prodaju.Danas sam cijeli dan bio na moru.Bilo nešto orade i 2 brancina.Ujutro idem u 5h.Ako ništa lijepo se brodom provozati uz obalu.BISTRO!!!
PORUŠITI TREBA MEĐE DA SE LJUDI MRZE RIJEĐE!!!

Offline Goran

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 100
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Mostar-Metković-Čapljina
Odg: Ribičija
« Odgovori #19 u: Siječanj 08, 2011, 20:51:06 poslijepodne »
Cannibal!!!Ako voliš borbu onda dođeš na more i probaš loviti STRELKU....
Nova riba u jadranu.Riba južnih mora.Izraziti predator koji do sada nema prir.neprijatelja osim čovjeka ali se sada sve teže lovi.Zovu je i jadranska barakuda.Lovi se na površinske varalice.Ona iskoči sa varalicom u zrak,počne da bježi na repu,iskače,vuče......Borac-neviđen.Lovi se na upredenicu i na kraju imaš 80cm sajle.Inače sve kida.Znalo mi se desiti da lovim oradu i vučem je onako nemirnu,ona se odjednom umiri.Izvučem samo glavu kojoj se još miču škrge.
Strelka ima u obje čeljusti po 2 reda zuba koji se međusobno uklapaju.Ona tako brzo pregrize ulov da i ne osjetite,ali imate najbolji dio za juhu.Mislim na glavu ribe koja je na udici.Lovio sam sve vrste riječnih riba ali ova riba je najbolji borac.  G.
PORUŠITI TREBA MEĐE DA SE LJUDI MRZE RIJEĐE!!!

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ribičija
« Odgovori #20 u: Siječanj 08, 2011, 20:54:43 poslijepodne »
Cannibal!!!Ako voliš borbu onda dođeš na more i probaš loviti STRELKU....
Nova riba u jadranu.Riba južnih mora.Izraziti predator koji do sada nema prir.neprijatelja osim čovjeka ali se sada sve teže lovi.Zovu je i jadranska barakuda.Lovi se na površinske varalice.Ona iskoči sa varalicom u zrak,počne da bježi na repu,iskače,vuče......Borac-neviđen.Lovi se na upredenicu i na kraju imaš 80cm sajle.Inače sve kida.Znalo mi se desiti da lovim oradu i vučem je onako nemirnu,ona se odjednom umiri.Izvučem samo glavu kojoj se još miču škrge.
Strelka ima u obje čeljusti po 2 reda zuba koji se međusobno uklapaju.Ona tako brzo pregrize ulov da i ne osjetite,ali imate najbolji dio za juhu.Mislim na glavu ribe koja je na udici.Lovio sam sve vrste riječnih riba ali ova riba je najbolji borac.  G.

1. zato kaj sam šarandžija i ne zanima me ništa drugo osim šaranskog ribolova  ;)
2. i zato kaj sam rekreacijski  ribolovac, tipa ulovi pusti  ;)

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: Ribičija
« Odgovori #21 u: Siječanj 08, 2011, 20:57:23 poslijepodne »
Super zvuči... I tako jeftino???
Ja se ne sjećam kad sam zadnji puta donijeo nešto kući  :D.
Nažalost ne idem često koliko bi želio, ali kad se ode, idem na ribnjake u Oriovac pokraj SB - imaju 2 ili tri "table" u kojima se može pecati. Mislim da je 30 kn dnevna dozvola. Ima puno babuške, ali ionako ne idem zbog ulova. Ide se čisto zbog uživanja. Sve ide s udice nazad u vodu. Nikako da se uhvati nešto veće, ali sam jednom bio i likovi pokraj mene su izvadili 3 šarana, najmanji imao 9, najveći 12 kg, slikali se, izvagali i pustili ga. Bit će da znaju ljudi. I onda gledam u njih, vade nemani, a ja babuške  :D, ali stvarno mi nikad ulov nije bio bitan. Ove godine će biti bar jednom na Petnju  (jezero kraj SB) ako sve bude ok. Tamo ljudi nađu lijepih kapitalaca, ali to kad se ide na više dana, pa čamac, pa svašta nešto. A opet nekad bude da skoro cijeli dan ni ne zatrza. Ja ću na jedan dan, zasjesti kraj vode i milina. Uh, kad će proljeće  :)
Samo kad vidim te cijene tu znoj me oblije (20 kn upad), na gore spomenutoj Petnji nisam već dugo bio, ali mislim da je upad između 50 i 100 kn (bliže 100), a to je obično jezero!!
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Ribičija
« Odgovori #22 u: Siječanj 08, 2011, 21:09:18 poslijepodne »
jeftino je stvarno i uredno je..e sad za 20 kuna možeš lovit, a kilu šarana plačaš 28 kuna kad ideš doma, naravno ako želiš uzet doma ribu  ;)

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: Ribičija
« Odgovori #23 u: Siječanj 08, 2011, 21:13:55 poslijepodne »
strasni sarandzija...a neznas kak se prostirka zove..:) (unhooking mat)

btw..udica 4 na 012? cemu? 2-4 kg bez problema lovis na 10..max 8....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: Ribičija
« Odgovori #24 u: Siječanj 08, 2011, 21:25:01 poslijepodne »
jeftino je stvarno i uredno je..e sad za 20 kuna možeš lovit, a kilu šarana plačaš 28 kuna kad ideš doma, naravno ako želiš uzet doma ribu  ;)
To je sasvim u redu. Morat ću slike i cijene mejlati svojim ribičima u Deutschland, pa nek im bude žao što su u Njemačkoj  :D
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world