Travanj 25, 2024, 18:14:58 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć  (Posjeta: 20265 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« u: Srpanj 18, 2010, 08:07:40 prijepodne »
Američki stafordski terijer star 2 i pol mjeseca, mužjak. (slike slijede)
Molim Vas iskusne da mi malo kažu tj. napišu svoja iskustva učenja psića na piškinje i kakanje na određeno mijesto u stanu. Ili je bolje ga učiti odmah na vođenje van u šetnju. Znam da neki moće njuškicu u flekicu gdje se popiškio , pa novine po guzi,, ali nisam baš siguran da ne postoji bolji naćin. Stoga Vas molim za pomoć, da nebi odmah na početku pogrešio :-[
Molim Vas da ova tema ne pređe opet u neka prepucavanja, nego samo napišite Vaša iskustva.
Puuuuunooo HVALA unaprije :zagrljaj:


Slike stavljam čim se mali malo privikne ;)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #1 u: Srpanj 18, 2010, 08:37:43 prijepodne »
Čestitam kolega!
Amstaf je najbolji pas na svijetu , samo treba s njim radit , naučit ga neke osnove , redovite šetnje i istrčavanja jer to je ipak terijer.

Nikakva kažnjavanja i guranja njuuškice u piš , to su gluposti!
Psić jako često obavlja nuždu dok je mali , najbolje ga je svako malo izvoditi u šetnjicu pa će on prije  shvatit da mu je lijepše obavljat vani..
..psi ne vole pišat i kakat tamo gdje žive , naučit će se brzo.
Potrudi se da ga ne kažnjavaš fizički jer bi mogao postat preplašen , a to ne želiš.
Samo pohvale itd , proguglaj, ima dosta o dresuri pasa na netu , nauči ga neke osnove : (dođi , sjedni, mjesto, lezi) i bit ćeš jako zadovoljan sa svojim psom.
Učenje započni što prije, lagano, bez pritiska, 5 min na dan pa povećavaj postupno , naravno uz komadić Schmackosa za poslušnost.

Najvažnije da ga ti učiš , protivnik sam onog razmišljanja: ''kad naraste ide na dresuru''  , niš od toga.

Sretno!

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #2 u: Srpanj 18, 2010, 08:42:36 prijepodne »
Ibanez Hvala :zagrljaj:
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #3 u: Srpanj 18, 2010, 10:43:13 prijepodne »
sliku pod hitno!  :) koja uzgajivačnica?

ja sam svoja obadva naučio na principu da uzmeš neki stari ručnik, krpu, novine... očistiš pišalinu il drek sa tim i to staviš van na dvorište i pokažeš mu...(obavezno uklonit miris iz kuće sa "deterđentom)  oboje su nuždu u kući napravili jednom il dvaput... po meni odlična metoda...  :up:


i obavezno mu još dok je mali pokazivat da nije on gazda.. ne samo ti..već svi ukučani...

Offline ChoGe

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 74
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Ivanec
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #4 u: Srpanj 18, 2010, 11:22:23 prijepodne »
Ja sam moga naučil tako da sam par puta dnevno otišel s njim van i rekao "pišaj" počekal malo...ako se popišal onda pohvalil "bravo" i pogladil...ponekad dal i nagradu. A ako bi slučajno krenul u kući vršit nuždu, malo sam povisil tom i rekel "ne" i brzo sam ga uzel i stavil van i tam je dovršil...moj je brzo naučil i svaki put kad mora vršiti nuždu, "cmuče" i kaže s njuškicom na uzicu!
Kad ga pitam: "idmo pišati?" odmah poludi i skače od sreće :D

a čital sam da ima neke pelene za pse koje postaviš na jedno mjesto te ih miris njih sam privlači da pišaju tam...ili ima neki miris kojeg na neseš na jedno mjesto i lakše nauči tam pišati

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #5 u: Srpanj 18, 2010, 13:00:56 poslijepodne »
Kupil sam "pelene" neku prostirku za pišanje i postavil ju na balkon, te nakapal sa nekakvom tekučinom koja mu je kao neka vodilja ;)
Pas je kupljen u Dubravi od jednog uzgajivača i nema papire.(što mi nije jako bitna stavka)
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline ribafish

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 755
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Velika Gorica
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #6 u: Srpanj 18, 2010, 13:09:26 poslijepodne »
Citat:
Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć

:D  :D
nema ti pomoći, čim si ga doveo doma onakvog slatkog i blentavog gotovo je.  ;)

sretno sa dresurom, mislim da je kod odgajanja živine najvažnija strpljivost i dosljednost.
koliko god ti se ne dalo ili bio umoran u nekom trenutku, moraš reagirati na oblik ponašanja koji zaslužuje reakciju.
ako se toga budeš držao, uštedjet ćeš si jako puno vremena i živaca. :up:

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #7 u: Srpanj 18, 2010, 15:09:18 poslijepodne »
U dubravi ko "uzgajivaca" bez papira? Ajme... necemo zapoceti opet istu pricu, samo cu ti savjetovati da PUNO radis sa njim, cim bude cijepljen svim cjepivima i razvio imunitet - odmah medju druge pse, svaki dan ga uciti da su psi prijatelji, veliki, mali, muski i zenski. Ako se i ostrije poigra s nekim, ne kaznjavati. Nikada ne kaznjavati ili raditi korekcije neugodom jer ce na taj nacin to lose sto je napravio povezati s neugodom sto moze dovesti do agresije. Samo puno kolacica, puno pohvala i postavljati granice na vrijeme (da zna gdje mu je mjesto).

Pisanje i kakanje je najmanji problem, vecina pasa prirodno nauci obavljati nuzdu na tudjem teritoriju jer su to prilicno ciste zivotinje. Ne preporucam nikakve pelene i odmah u startu se cini greska time sto ga se uci da vrsi nuzdu na svom terenu (makar i na odredjenom mjestu). Odmah van! Kaznjavati za to nikako, jedino ako ga ulovite u tome onda kratko i ostro "ne", bez deranja, samo sigurno u sebe - i odmah ga odnjeti na mjesto gdje se to treba obavljati i pohvaliti (cak i ako nije nista napravio vani, mora povezati van/travu/zemlju sa pohvalama)

Cestitam na maloj ljepoti  :up:
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #8 u: Srpanj 18, 2010, 15:21:12 poslijepodne »
U dubravi ko "uzgajivaca" bez papira? Ajme... necemo zapoceti opet istu pricu, samo cu ti savjetovati da PUNO radis sa njim, cim bude cijepljen svim cjepivima i razvio imunitet - odmah medju druge pse, svaki dan ga uciti da su psi prijatelji, veliki, mali, muski i zenski. Ako se i ostrije poigra s nekim, ne kaznjavati. Nikada ne kaznjavati ili raditi korekcije neugodom jer ce na taj nacin to lose sto je napravio povezati s neugodom sto moze dovesti do agresije. Samo puno kolacica, puno pohvala i postavljati granice na vrijeme (da zna gdje mu je mjesto).

Pisanje i kakanje je najmanji problem, vecina pasa prirodno nauci obavljati nuzdu na tudjem teritoriju jer su to prilicno ciste zivotinje. Ne preporucam nikakve pelene i odmah u startu se cini greska time sto ga se uci da vrsi nuzdu na svom terenu (makar i na odredjenom mjestu). Odmah van! Kaznjavati za to nikako, jedino ako ga ulovite u tome onda kratko i ostro "ne", bez deranja, samo sigurno u sebe - i odmah ga odnjeti na mjesto gdje se to treba obavljati i pohvaliti (cak i ako nije nista napravio vani, mora povezati van/travu/zemlju sa pohvalama)

Cestitam na maloj ljepoti  :up:
:up:

Offline Ikota

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1270
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Zagreb, Sv. Duh 0959152157
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #9 u: Srpanj 18, 2010, 15:29:22 poslijepodne »
Hvala na odgovorima i na podršci
Amerikanci su bijelci koji su natjerali crnce da se bore sa žutima za zemlju koju su uzeli crvenima ;-)

Offline ibanezfrelon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1398
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: krk
    • ART IMAGE
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #10 u: Srpanj 18, 2010, 15:39:52 poslijepodne »
Zakon je!
Kad su mali su pravi šećeri..

Offline Gwyneeth

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2944
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Pula
  • Betta Svijet
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #11 u: Srpanj 18, 2010, 15:55:36 poslijepodne »
Jooooj, moja NAJ staff boja!!!  :heart: :heart: :heart: Slatkis!
"People need friends. Bettas kick their faces"
Hello, my name is Ksenija and I'm channaholic...
...Pula...

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #12 u: Srpanj 18, 2010, 20:13:10 poslijepodne »
Prvo cestitke na novom clanu :klap: :D

Stenci kao tako mali vrse nuzdu vise puta dnevno,i ne mogu trpiti dugo,zato ce se cesto desiti da se unerede di netreba,ali ne treba ih kaznjavati za to
Sa 4mjeseca vec se ti se smanjiti broj nuzdi,i cestim setnjama ces rijesiti problem,ako se tad desi da se popisa,razmislis koliko ga dugo nisi proseto,u toj dobi mogu drzati dva tri sata,i dok spavaju ,ali dok se probude,odma moras sa njim van inace ce se upisati u kuci

Za trikove i zapovjedi mozes odma poceti,jer nikad nije prerano

Moj tu ima nesto vise od 3 mjeseca


Ne znam dali si imao prije takvog psa,ali cu te upozoriti da te ljudi bas nece gledati kao normalnog,jer uglavnom po njihovom misljenju takve pse imaju ljudi kojima fali nesto u gacama :D
Gwy ti je dobro rekla,odma dok je mali među pse sa njim,svako grubo ponasanje treba kazniti,rezanje izazivanje isto (treba razlikovati rezanje u igri i kad se bahati)
Kod mene je bio slucaj da kad je napunio 10 mjeseci,su ga neki odrasli muzijaci u parku poceli napadati,na sta je on znao odgovoriti,i bio naravno ukoren,ali vecina ljudi nece kazniti svoga psa,pa sam se u to doba povukao iz parkova di dolaze neodgovorni vlasnici i puste svoga psa i posvete se babskim pricama,i ne gledajuci sta im pas radi,a kamoli da ga kazne
Naci ce se i takvi pametnjakovica da iako njihov pas pocme ti ces biti kriv jer ti imas opasnog psa
Naci ces se i u situacijama kad odraste da drugi pusteni psi lete na njega,dok ga ti u miru pokusavas prosetati
Svi oni maltezeri,pekinezeri i svi mali zivcenjaci ce mu se zaletavati pod noge,opcija ce ti biti da ih sutnes nogom sto dalje mozes,pa da se nauce i oni drzati pse na lajni

Sad sto se tice zakona
Svi psi deklarirani kao opasni psi moraju u setnjama biti na lajni i sa brnjicom,to sto si ga uzeo bez papira ga stavlja u rank pit bull ili ti ga u bull pasminu,pa je zbog toga odma opasan pas
Sve sto pas napravi,znaci napad na drugog psa ili covjeka bice kaznjeno njegovim uspavljivanjem a ti ces ici na sud
Ostali psi idu prvo na kastriranje,i dobiju opis opasnog psa,tek ako se ponovi budu uspavani,dok ce tvoj pri prvoj gresci biti uklonjen

U parku se postavi oštro,ako pocmu price neke ovo ono,odma ih usutkaj,poslije se samo raskokodacu za bezveze,a vecina ih nema pojma odgojiti psa,sto ces i vidjeti sam
Ako te zanima mozes doci pa upoznati moga,i pitati sve sto te zanima,a ja cu ti rado objasniti i pokazati sto i kako
Usput mozes doci na ovaj forum za bull pse,i saznati sve o njihovoj prehrani,treningu ucenju
http://crobullies.com/

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #13 u: Srpanj 18, 2010, 21:17:10 poslijepodne »
Evo jos jedan filmic,oni na livadi psi se otimaju za loptu a oni to snimaju,poslije pas shvaca da se sam mora izboriti za to sto hoce
Umjesto da ih kazne oboje i nema nikom lopte

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #14 u: Srpanj 18, 2010, 23:56:04 poslijepodne »




Ne znam dali si imao prije takvog psa,ali cu te upozoriti da te ljudi bas nece gledati kao normalnog,jer uglavnom po njihovom misljenju takve pse imaju ljudi kojima fali nesto u gacama :D

Kod mene je bio slucaj da kad je napunio 10 mjeseci,su ga neki odrasli muzijaci u parku poceli napadati,na sta je on znao odgovoriti,i bio naravno ukoren,ali vecina ljudi nece kazniti svoga psa,pa sam se u to doba povukao iz parkova di dolaze neodgovorni vlasnici...


Jučer mi psa napao pekinezer, i ugrizao ga, srećom ne jako, pa sam ga nabio nogom. Nakon toga došao frajer(vlasnik pekinezera) i počeo mi psovat rodbinu i govorit da sam idiot jer imam pit bula. Nazalost sam se zauvijek morao posvađati s tim susjedom jer ne toleriram da mi se psuje majka, a što je najtragičnije čovjeku i njegovoj ženi i djetetu je bilo smiješno što ga molim da stavi psa na uzicu jer mi pas nije cijepljen 3 put još(pekinezer je ugrizao mog psa dok sam ga dizao sa zemlje btw.) Moj pit bul je ustvari 10 tjedana staro štene SBT-a i imam iste probleme kao ti! Sranje sam riješio tako da ga vodim van odmah nakon jela i kad se iskenja ga nagradim i pohvalim i ne sere po kući više, ali zato vanka minimalno piša - sve čuva za doma. Tiii kad je tvoj počeo zapišavat "stupove"?

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #15 u: Srpanj 19, 2010, 02:17:32 prijepodne »
Kad pocme dizati nogu,to je poceo sa neke pola godine
Inace ja imam dvoriste,ali u njemu se ne moze naci uopce traga da imam psa (osim po lopticam i igrackama) doslovno ceka samo setnje da obavi sve sto treba,u dvoristu za popisati nece nista,ali se zna usrati iz inata :D

Joke ja rađe preferiram svađat se pa makar i potuci sa drugim vlasnikom,nego da moj pas napravi nekom drugom psu nesto,zato sto je on ne odgovoran
Zato svoga psa na uzici,i uvijek sam ja na oprezu za nepozvane goste
Ako cure imaju isti problema,preporucam suzavac,pa neka si onda love psa po cesti,također ako vlasnik postane neugodan opet upotrijebiti suzavac
Samo obratiti pozornost da imate suzavac za pse,jer ovi obicni su prejaki,pa moze pas osijepiti,a to ja nikako nebi zelio

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #16 u: Srpanj 19, 2010, 07:46:01 prijepodne »
ikota kaj se bacaš u šteneraj  :D :D
čestitam na lijepoj bebi..mnogi su rekli svoje ovdje, a po ne znam koji put se komplicira  :D :D ..samo polakoo i sa strpljenjem i sve će doć na svoje..a za odgoj, moraš znat da se pas ponaša kao u čoporu, želi uzet il nać svoje mjesto u njemu (tako i sa čovjekom), pa imaj na umu da mu dokažeš da on nije br.1 već tamo negdje, kak je reko matija  :up:

Offline babyboom

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 7280
  • Kupinecki Kraljevec
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #17 u: Srpanj 19, 2010, 09:14:17 prijepodne »
ikota - čestitam na prekrasnoj bebi - i suosjećam s tobom ..... hehe, moje tele ima 5 mjeseci i bome, nije lako snjime....ali kad nešto usvoji, ne znaš tko se više veseli - on ili mi!
mali je stvarno najslađi od ekipice!

što se tiče piškenja - varijanta s ručnikom je odlična, s time da ima još jedan štos - kad se popiški u kući, što je neminovno dok je beba, to mjesto očisti i posprejaj s najsmrdljivijim dezodoransom kojeg nađeš na tržištu .... na to mjesto nikad više neće ostaviti trag... ;)
odmah ga pomalo, kroz igru počni učiti osnovne zapovijeti, i da vidiš - za čas će usvojiti i biti sretan ko prase kad ga pohvališ!
možda je u početku važno da prvo usvoji što znači NE....a to će i sam skužiti...

to što imaš, tzv. opasnu pasminu, ništa ne znači jer su to doista krasni, inteligenti i dobri psi, pogotovo ako ga odgojiš kako treba!
on jednostavno mora znati da si ti gazda, da se tebe sluša, ali da će od tebe dobiti puno zauzvrat....i da vidiš veselja!
i, da, još jedan, možda blesavi štos - puno mu pričajte .... svi doma...pa makar i bedastoće .....da se navikne na vaše glasove i njihove nijanse - kad bude veliki, već će po intonaciji znati
jesi li dobre ili loše volje, jel radi nešto što valja ili ne valja...
puno, puno sreće s bebom....


tii - strašno si me razočarao, kao "Životinjoljubac" kad sugeriraš ikoti (za kojeg sam sigurna da takvo nešt neće napraviti) da opali nogom malog pesa ako ovaj živčani na njegovog!
to se ne radi,ako ništa drugo, iz elementarne pristojnisti (na koju se pozivaš u svom stavu) jer tog psića isto netko voli i drži kao i ti tvoga!
taj mališa se zapravo boji i tako reagira, ili se želi dokazati (nije on kriv što je malen) .... a tvoj "prekrasni" udarac nogom će samo izazvati još goru reakciju!

govorim to jer imam iskustva i sa malim i sa velikim, a sad eto i sa ogromnim pesom/psima .... sve sam ih jednako voljela, pazila i mazila...
a neodgovornih vlasnika pasa, na žalost, sam ipak više srela s velikim psima nego malima....
i, da, sad imam i malog i ogromnog - da mi netko, bilo tko, udari svejedno kojega - nisam sigurna da bi otišao kući s očima i kosom na glavi (ako ćemo o elementarnoj pristojnosti)

P.S. milsim da me ekipa na forumu dovoljno pozna i zna da sam vrlo mirna osoba koja u pravilu smiruje tenzije, ali ovo me totalno rasp***

Offline joke44

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 56
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #18 u: Srpanj 19, 2010, 10:21:59 prijepodne »
Babyboom, mislim da Tii nije htio reći da treba pse nabijat nogom onako bez veze, ali u nekim situacijama nemaš drugo rješenje. Kad u ruci imaš psa od 40-tak kila, a nekakav terijerčić ga želi ugristi ti jednostavno nemaš što drugo učiniti nego ga "odgurnut" nogom. Često sam šetao argentinku koja je bila i socijalizirana i savršeno poslušna i na lajni, međutim stvar je u tome da kad mali nadrkani psić kad skuži da ja psa držim i da ne može nikud on postaje još luđi i želi ga ugristi. Tu onda moraš ti nastupit jer ako ga ovaj moj primi, odo ja na sud, a pas na inekciju i to sve zbog toga što masa ljudi misli da psi do 5-6 kila ne trebaju biti na lajni i ne trebaju biti odgojeni. Po tvojoj logici ja bih trebao doći do svakog neodgovornog vlasnika i educirat ga o potencijalnim problemima koji mogu nastati ukoliko njihov pas nije pod primjerenim nadzrom. Ja sam svoj slučaj riješio na način da dijete dotičnog vlasnika pekinezera nikad više neće u školi reći da je njegov tata najjači, a onda neka se on brine o svemu onome što si ti rekao/la. Btw. "elementarna pristojnost" je odgojit psa ili ga bar držat pod nadzorom ako ga nisi odgojio.

Offline Pandorica

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2677
  • Spol: Ženski   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb / Sveta Nedelja / Orešje
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #19 u: Srpanj 19, 2010, 11:01:02 prijepodne »
ovako... imala sam slucajeve kada je Liama napao:

1. malamut
2. njem. ovcar
3. stafic

sva tri puta radi neodgovornih vlasnika kojih nije bilo ni blizu/ ili su bili blizu no nista nisu poduzeli...  :devil:
1. malamut - gazda drzi otvorenu ogradu non stop, pas napada sve sto se napasti da i mi nismo prvi slucaj, otisla sam i razgovarala s likom - promjene nema...

2. njem. ovcar - dvoriste je ograđeno samo s prednje strane - okolo je zivica i ja to uopce nisam znala, skuzila sam kad su psi bili u klincu nasred glavne prometnice...  neki covjek iz susjednog dvorista je istrcao s nekakvom batinom i zviznuo ovcara par puta, eto...a vlasnik, djedica, je cak izasao iz dvorista vidno pijan i isfrustriran i jos se htio potuci s mojim deckom jer smo, zamislite, hodali cestom...

3. stafic - klinci od 12-13god su ga setali, odnosno on je hodao okolo a njih dvojica su se zezali, moj je bio na vodilici jer ne pustam ga na mjestima gdje ne vidim ispred sebe (a oni su naisli iza zavoja) i naravno da je ovaj napao mog... ne bi ja bila ja da se to nije dogodilo... ugl, klinjo se bojao primiti svog psa... dva-tri udarca nogom i odmakao se od Liama...

hocu reci, ako vidim da vlasnik nista ne poduzima necu prezati ni pred cim da obranim svog ljubimca.. ako se neki maleni psi zalijecu poplasim ih nekako... bacim kamen u smijeru njih - ne u njih naravno... Liam ne reagira na malecke, barem dosad nije reagirao... nadam se da ni nece...  :-[

uglavnom, sva sreca da nije bilo ozlijeda, na vrijeme se reagiralo i sto se Liama tice sve je bilo ok...  :heart:

ps: nije ni moj cvijetak i nije bas za druzenja s muskim psima, ali zato bas i pazim da se incidenti ne dogode... jos niti jednom on nije bio kriv za tucnjavu, uvijek pazim da je zavezan na putevima gdje ima pasa, i na mjestima gdje ne vidim dal nam netko dolazi u susret...  :up:
« Zadnja izmjena: Srpanj 19, 2010, 13:52:58 poslijepodne od Pandorica »
Zagreb / Sveta Nedelja

Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg cvijeta na svijetu.

Offline Zeleni

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2027
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zagreb - Ravnice
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #20 u: Srpanj 19, 2010, 11:07:18 prijepodne »
čestitam kolega na novom članu obitelji.... prekrasan je

Pas je kupljen u Dubravi od jednog uzgajivača i nema papire.(što mi nije jako bitna stavka)


e frende je dosta bitna stavka, no dobro... ako se posvetite svi zajedno psu kako treba bit će sve OK....drago mi je da je pas u kući/stanu i tako je najbolje za njega i vas, samo kako babyboom kaže, ti moraš biti njegov "vođa čopora" a ne obrnuto, jer onda bude problema.... budeš vidio kako je to tvrdoglavo biće hehe....

za odviknut ga od obavaljanja nužde po kući, već su rekli su kolege sve, ja sam svog isto tako naučio i shvatio je kroz dan/dva...

Od početka kroz igru probat ga naučit što više stvari, kad riješiš cipjepljenje i sve ostalo (ako već nisi) vodit psa svuda sa sobom, jer ga trebaš upoznat sa svim situacijama, dakle vodiš ga u auto, u grad, po klince u školu, gdje god ideš neka ide sa tobom, sa 5-6. mjeseci, ako nečeš imat dovoljno vremena da radiš sa njim, preporučam tečaj socijalizacije, što je vrlo bitno kod takvih pasa, ja sam sa svojim radio puno i mogu reć da sam zadovoljan sa postignutim i siguran sam da je pas dobro odgojen, i imam puno povjerenja u njega...

da se pas razvije kako treba, puno vježbe s njim, trčanja/plivanja ako hoče (ne ga silit na to), recimo moj je lud za vodom, ne želi van... i onda će pas biti miran...

P.S.
pas isto proživljava tzv pubertet, razdoblje od nekih 6 mjeseci do negdje  14-17 mjeseci, budeš vidio i sam, tad su "najgori"... hehe

sretno :)

i da... skoro zaboravih.... jednom vlasnik stafforda, uvijek vlasnik stafforda :) vidjet češ kasnije....  :up:
« Zadnja izmjena: Srpanj 19, 2010, 11:11:48 prijepodne od Zeleni »

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #21 u: Srpanj 19, 2010, 11:42:26 prijepodne »
Susjed ima staforda bez papira, ona malo veća linija (meni su takvi ljepši). Star negdje oko 3 godine i stvarno slocijaliziran peso. Igra se sa djecom i izgleda ko blentavac.  :D
Dok jednog dana išao je snjime u dućan i vezao ga ispred za jedan stup. I baš je naletio mužjak lutalica između Njemačkog ovčara i neke pasmine i ovčar ga je napao. Da skratim potukli su se da su ih jedva rastavili, bilo je krvi...
Od tada kad je osjetio svoju snagu i ne možeš mu više izbiti iz glave da se normalno ponaša kad vidi mužjaka večeg od sebe. Opet da je imao brnicu ovčar bi ga sigurno zadavio. Možeš ti paziti koliko hočeš jer će uvijek biti lutalica i ne odgovornih vlasnika, a ova pasmina sigurno da će se braniti, rijetko povuči...

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #22 u: Srpanj 19, 2010, 11:50:43 prijepodne »
Mislim da je taj pas osjetio strah a ne snagu  kad ga je ovčar napao i zato sad tako reagira...
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #23 u: Srpanj 19, 2010, 12:08:05 poslijepodne »
Mislim da je taj pas osjetio strah a ne snagu  kad ga je ovčar napao i zato sad tako reagira...


Moguće, al i u igri sa svojim psima iz kvarta s kojima je odrastao drukčije se igra "ne popušta". Dok sa ljudima i djecom i dalje je zaigran blentavac sa spuštenim ušima  :P

Offline Marichuy

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 273
  • Spol: Ženski   Dob: 37
  • Lokacija: Krk
Odg: Postao sam ponosan vlasnik psa! Molim pomoć
« Odgovori #24 u: Srpanj 19, 2010, 12:14:35 poslijepodne »
Pa da stafiji su poznati po tom da neće dozvolit da ih drugi pas zaj...
A sa djecom su super... :up:
Life is like a box of chocolates. You never know what you’re gonna get.