Ožujak 19, 2024, 09:15:54 prijepodneNajnoviji Član: EugenLaxa

Autor Tema: Preporuka automatske hranilice  (Posjeta: 23869 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Preporuka automatske hranilice
« u: Listopad 12, 2013, 17:23:20 poslijepodne »
Dakle molio bih preporuku pouzdane automatske hranilice koja između ostalog moze bacati i listice.

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #1 u: Listopad 12, 2013, 19:05:54 poslijepodne »
U svim hranilicama teoretski mozes koristiti listice, no sve automatske hranilice koje imaju "bubanj" su ti prikladnije za granule nego za listice. Jer kako su listici raznih velicina cesto zapinju pa svaki put ispadne malo drugacija kolicina hrane ili se pak navlaze i slijepe. Od tih hranilica na bubanj je najbolja Eheim 3581 jer ima ventilator koji susi hranu i ne dopusta vlazi da ulazi u hranilicu kada je bubanj okrenut prema akvariju, ima jako puno mogucnosti programiranja: LINK
Najbolju soluciju za odrzavanje hrane suhom na nasem trzistu ima Juwel hranilica na koju je moguce prikljuciti zracnu pumpu koja cijelo vrijeme susi hranu, ona ima manje opcija za programiranje u odnosu na Eheim i jeftinija je: LINK
Slicna je i Hobby Toppy, ali ju nikad nisam vidio kod nas: LINK

Osim tih hranilica s bubnjem postoje hranilice s pretincima. Prednost tog tipa hranilice je sto u svaki pretinac mozes staviti razlicit tip hrane i trebale bi bolje funkcionirati s listicima s obzirom da prilikom hranjenja isprazne jedan cijeli pretinac. Mana je sto je broj hranjenja limitiran brojem pretinaca: LINK 

Svaka ima neke svoje prednosti i nedostatke, ne vjerujem da ce se mehanizam bilo koje od ovih hranilica brzo pokvariti. Iz mog iskustva je najveci rizik u tome da ti se hrana navlazi i slijepi, pogotovo ako je hranilica instalirana iznad malog otvora na poklopcu kroz koji se uzdize vlazan zrak zbog topline lampi.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Re: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #2 u: Listopad 12, 2013, 20:17:12 poslijepodne »
Hvala na iscrpnom odgovoru :)

tapatalk

Offline Vipko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 511
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Trogir
    • http://www.NetEkipa.com
Odg: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #3 u: Listopad 12, 2013, 20:31:59 poslijepodne »
Ja sam imao Ferplastovui sluzila je par godina i onda je elektronika otisla i baj baj. Sad imam Eheimovu i dobro sluzi i ima dosta vise programa, volje rijesen bubanj od Ferplastove i kao neki ugrađeni ventilator, ali nisam odusevljen s njime jer radi iskljucivo kada se hranilica okrece sto je po programu jedno 5-10 sekundi, a to je nista za osusiti hranu. Isto tako Eheimova ima dobro rijesen sistem okretanja i visine otvora s hranom. Tipa u ferplasta uvijek je otvor dolje, a hrana se gura kroz otvor, prije ili kasnije ili radi vode ili u najjednostavnijem isparavanjem hrana ce se na ulazu sljepiti i onda su tu problemi raznorazni. U eheima se okrece kompletan bubanj, i otvor za hranu se uvijek nalazi gore na vrhu s otvorom prema gore, tako da u ove 3 godine, niti jednom mi se nije dogodilo da mi je se sljepila hrana.

Definitivno preporucam Eheima. Ne koristim listice, unutra su mi samo 3-4 vrsta granula izmiksane, pa kada pljune hranu ima i spiruline i shrimpova i clown fooda i sl. ali mislim da nebi trebao biti problem i s listicima.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Re: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #4 u: Listopad 12, 2013, 20:36:12 poslijepodne »
Kod mene je jeftina kineska sa ebaya sa jednim pretincem predviđena za granule i prezadovoljan sam.

Offline Bkaradza

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 911
  • Spol: Muški   Lokacija: Split - Hrvatska
    • Moja Osobna stranica
Odg: Re: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #5 u: Listopad 14, 2013, 00:58:37 prijepodne »
Ja sam imao eheimovu i vrhunski me služila sve dok mi jednom nije upala u akvarij :) Nakon toga je više nisam nabavljao, ali ako je opet budem uzima biti ce eheimova...

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Re: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #6 u: Listopad 14, 2013, 07:29:03 prijepodne »
Imam od eheima i super je, za preporuku. Takodjer imam i od juwela i nisam bas zadovoljan (sipa 2 puta dnevno max i to samo u razmaku od 4 sata). Treba mi jos jedna pa gledam sada i ove kineske, je li mozda tko kupio, vrijede li sto?

http://www.ebay.co.uk/itm/Adjustment-AF-2009D-Automatic-Aquarium-Fish-Feeder-with-1-1-Display-SHF-2448-/300973700162?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item46136e3442

Offline Karlo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3494
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Karlovac
Odg: Re: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #7 u: Listopad 14, 2013, 08:26:11 prijepodne »
Hvala ekipa, uzmem eheim :)

tapatalk

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Re: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #8 u: Listopad 14, 2013, 08:28:40 prijepodne »
Imam od eheima i super je, za preporuku. Takodjer imam i od juwela i nisam bas zadovoljan (sipa 2 puta dnevno max i to samo u razmaku od 4 sata). Treba mi jos jedna pa gledam sada i ove kineske, je li mozda tko kupio, vrijede li sto?

http://www.ebay.co.uk/itm/Adjustment-AF-2009D-Automatic-Aquarium-Fish-Feeder-with-1-1-Display-SHF-2448-/300973700162?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item46136e3442

ja imam dvije kineske i obe su mi crkle u roku 2-3 mjeseca. dok Zorz ima vec dvije godine i radi mu normalno.

Ja isto uzimam eheim- švabo je švabo pa makar na papiru :))
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline tomek2412

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 49
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: zagreb
Odg: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #9 u: Siječanj 10, 2014, 13:09:01 poslijepodne »
imam hranilicu viška ako ti treba poklanjam

Offline Dubravko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1323
  • Spol: Muški   Dob: 55
  • Lokacija: Sv. Nedelja, Novaki
Odg: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #10 u: Siječanj 16, 2014, 14:17:20 poslijepodne »
malo sam kasno vidio ovu temu, no rondomatik je definitivno najbolja hranilica.
imam ih nekoliko  4-5 neznam tocno stoje na tavanu. Prednost je da u svaki box staviš šta i koliko želiš. broj boxova da je minus, nije pa zar u 15 dana ne dođeš do akvarija i ne kopaš nekaj po njemu, ako ne kajće ti uopče onda akvarij?!
Kada sam ih koristio jedino što sam doradio je to što sam na izlaz gdje pada hrana postavio cijevćicu iz koje je puhao zrak od zračne pumpe tako da kad je box "pao" prema dolje i slučajno nije pala sva hrana (vlažna i sl.) puhanje u box bi to riješio!  Prezadovoljan sam sa njom od svih kojih sam imao 10/10  :up:

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #11 u: Lipanj 28, 2019, 04:24:34 prijepodne »
Ova tema je jako stara, ali zato se nadam da su pojedinci možda dali prilike i drugim markama i modelima, tipa juwel smart feed automatic feeder?

Imama onu esey feed i oke mi je, ali standard problem je što nema podešavanje na displey, nego kada se upali tako hrani svaki 24h + ne sviđa mi se nikako regulacija količine hrane, ako stavim sitne granule, ovisno o količini mijenja proporcije hranjenja, uz granule zna bacati po poklopcu, a listići idu oke, koliko toliko, ali ih baca na stranu poklopca od mjesta za hranilicu i onda se tamo stvori kašica, koja smrdi(nmgu ni opisati, ali ne možeš proći pokraj akvarija  :dead:).

Pošto želim da je sve tip top, jedino mi gore navedena hranilica ispunjava sve uvjete, sada prošao sam mnogo recenzija, ali me mući samo pitanje za one koji je imaju(naravno iskustva, ali..) , ima li ko ova jeftinija esey model negdje za priključiti zračnu pumpu? znaći da suši hranu iznutra?

 

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #12 u: Lipanj 28, 2019, 11:21:57 prijepodne »
Ova tema je jako stara, ali zato se nadam da su pojedinci možda dali prilike i drugim markama i modelima, tipa juwel smart feed automatic feeder?

Imama onu esey feed i oke mi je, ali standard problem je što nema podešavanje na displey, nego kada se upali tako hrani svaki 24h + ne sviđa mi se nikako regulacija količine hrane, ako stavim sitne granule, ovisno o količini mijenja proporcije hranjenja, uz granule zna bacati po poklopcu, a listići idu oke, koliko toliko, ali ih baca na stranu poklopca od mjesta za hranilicu i onda se tamo stvori kašica, koja smrdi(nmgu ni opisati, ali ne možeš proći pokraj akvarija  :dead:).

Pošto želim da je sve tip top, jedino mi gore navedena hranilica ispunjava sve uvjete, sada prošao sam mnogo recenzija, ali me mući samo pitanje za one koji je imaju(naravno iskustva, ali..) , ima li ko ova jeftinija esey model negdje za priključiti zračnu pumpu? znaći da suši hranu iznutra?

 
Ne znam di si vidio kod nas da ju ima za kupiti, ja sam trazio ali nisam nasao, barem ne u aktualnoj ponudi. Imam tu easy hranilicu i nisam primjetio da je predvidjeno spajanje na zrak, no vjerujem da bi se dalo neato skemijat.

Offline MARIETO88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 124
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #13 u: Lipanj 28, 2019, 17:46:15 poslijepodne »
Da, na žalost nema je kod nas..., prijatelj mi je u njemačkoj još par dana pa planiram da mi ode kupiti, sada me samo zanima ima li za zrak to?

na esey modelu nije ni potrebno, ali je korisno, na kontra strani od posudice za hranu ti je rupica sa plavim nastavkom, tj. klasični priključak za nagurat 4/6mm crijevo i to ti je to, ja pošto koristim jaću pumpu imam i regulator.

Na smart modelu nigdje ne vidim taj priključak, sada on je više odmaknut od otvora za hranjenje, i po recenzija niko se nije žalio da se štopao, ali iz sigurnosti volio bi  da ima to, jel nekada me nema po 4 tjedana...

Ništa pričekat ću još par dana, ako nema odgovora bit ču ja testni zamorac :)

Offline c.e.z

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 216
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
  • Udomljujem vjeverice
Odg: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #14 u: Lipanj 28, 2019, 17:52:05 poslijepodne »
Kako kuci dolazim u svakojaka vremena koristim hranilicu da im barem to ne stvara probleme. Koristim eheim vec skoro 10god i nikad ali nikad nisam imao problema, hranim sa listicima, granulama, ponekad pomijesam skupa sve...nikad se nije skupljala vlaga ali na akvariju nemam poklopac pa je mozda i to razlog. Definitivno eheim mogu preporucit, juwel sam uzeo za novi akv jer mi ne treba nesto posebno a i da isprobam

Offline Seba

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1217
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb
    • http://www.akvarij.net
Odg: Preporuka automatske hranilice
« Odgovori #15 u: Srpanj 02, 2019, 13:14:37 poslijepodne »
Imam poklopac, i na žalost meni se pojavljuje problem s vlagom, što ih čini malo nepouzdanim..

Kolega ima nešto poput ovog i prezadovoljan je s njom..

If you can't explain it simply, you don't understand it well enough.