Travanj 24, 2024, 14:22:43 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Netoksični silikon  (Posjeta: 6085 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline T-boy144

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Netoksični silikon
« u: Ožujak 28, 2012, 16:11:16 poslijepodne »
Evo zanima me samo gdje ima za nabaviti netoksični silikon? Trebao bi mi za rađenje pozadine kako je prikazano u ovom videu: . P.S.: ako je podforum fulan neka moderator premjesti temu nisam znao gdje da stavim -?

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #1 u: Ožujak 28, 2012, 16:19:21 poslijepodne »
Silikon za akvarije sam vidio prije nekoliko tjedana u Interšparu u Areni (Lanište), mislim da mu je cijena bila oko 30ak kuna.

Offline T-boy144

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #2 u: Ožujak 28, 2012, 16:26:35 poslijepodne »
Jel treba na nesto posebno paziti? Ili mogu samo traziti npr silikon za akvarije?

Offline blacktihi

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 509
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #3 u: Ožujak 28, 2012, 17:09:44 poslijepodne »
Nisam stručan po tom pitanju  :(...

Mislim da ako je silikon namijenjen za akvarije i ostale stvari koje se tiču hrane ne bi trebao biti toksčan, bar ne u nekoj velikoj mjeri

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #4 u: Ožujak 28, 2012, 20:08:56 poslijepodne »
http://www.lin-trgovina.hr/proizvod.php?id_kat=553&id=1596

cijena ti je cca 15kn imaš u boje i lakovima, samo treba ostavit da se dobro osuši da nema miris na kiselinu. Radio terarije i pozadine i sve 5  :up:
« Zadnja izmjena: Ožujak 28, 2012, 20:16:08 poslijepodne od kija88 »

Offline zhaps

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #5 u: Ožujak 28, 2012, 20:43:48 poslijepodne »
Trazi samo neutralni silikon, naci on nema onaj jaki kiseli miris vec je neutralnog mirisa (nit smrdi nit mirisi) i nije skup cca 20kn a ima ga u svakom ducanu koji drzi takve proizvode.

Offline kija88

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 422
  • Spol: Muški   Dob: 35
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #6 u: Ožujak 28, 2012, 20:55:28 poslijepodne »
Trazi samo neutralni silikon, naci on nema onaj jaki kiseli miris vec je neutralnog mirisa (nit smrdi nit mirisi) i nije skup cca 20kn a ima ga u svakom ducanu koji drzi takve proizvode.

koliko ja znam neutralni silikon ima fungicide u sebi zbog kojih silikon nije prikladan za to što mu treba

Offline Igor Velevski

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 738
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Makedonija
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #7 u: Ožujak 28, 2012, 22:45:22 poslijepodne »
Svaki silikon kad se dobro osusi nije toksican. To kazem iz sopstvenog iskustva. Nikad nisam birao silikon i nikad nisam imao intoksikacije kod zivotinja!

Offline zhaps

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 19
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #8 u: Ožujak 28, 2012, 22:54:16 poslijepodne »
Trazi samo neutralni silikon, naci on nema onaj jaki kiseli miris vec je neutralnog mirisa (nit smrdi nit mirisi) i nije skup cca 20kn a ima ga u svakom ducanu koji drzi takve proizvode.

koliko ja znam neutralni silikon ima fungicide u sebi zbog kojih silikon nije prikladan za to što mu treba

Pa kaj nema svaki silikon fungicide u sebi kako nebi pljesanj i ostala gamad izbijala?
Ja ovaj uzimam samo zato kaj nema mirisa.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #9 u: Ožujak 28, 2012, 23:01:21 poslijepodne »
nema, bar nema u tako velikoj kolicini, to inace pise na kutiji inace jel fungicidan ili nije, to je samo kad ljudi ljepe po kupaoni gdje je vlaga, da se nestvara pljesan, gljivice, sta vec.
netoksicni valjda zovu neutralni, a neutralni nemora bit fungicidni, valjda kako u koji proizvodac stavi tu tvar, a kiseli silikoni su inace jaci i kada se dobro osuse i pogotovo ispere nebi trebao vise nista zamjetno ispustat, jedino kad ljepis vecu kolicinu vise pece za grlo i oci, ako je mala onda i neskuzis.
sad neznam za terarije, ali za vodene organizme s fungicidom nije dobar sigurno

Offline Kori

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1727
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Zagreb
  • Turtle Maniac
    • kornjace.com
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #10 u: Ožujak 29, 2012, 03:08:48 prijepodne »
Evo zanima me samo gdje ima za nabaviti netoksični silikon? Trebao bi mi za rađenje pozadine kako je prikazano u ovom videu: - . P.S.: ako je podforum fulan neka moderator premjesti temu nisam znao gdje da stavim -?

Za ovako nesto ti je najbolji crni akvarijski silikon Henkel Ceresit CS 23 kojeg imas za kupiti u Bauhausu (Zitnjak, Jankomir), za njega mozes biti potpuno siguran da nije stetan. Ponekad se zna naci i u ducanu u podnozju Chromos tornja (krizanje Heinzelove i Vukovarske). U Bauhausu dođe oko 37 kn. Crna boja zato da ti se sto manje vidi kada na određenom mjestu otpadne treset i da ti opcenito ne bljesti bijela boja stiropora od ispod. Navedeni silikon je visokoelastican tako da dosta dobro drzi treset i otporan je na UV zrake u slucaju da imas neku dnevnu zivinu u tom terariju koja zahtijeva UVA-UVB zracenje.

Pri kupnji samo pripazi koju boju uzimas, imas transparentni, crni i bijeli, to ti je naznaceno oko vrha tube.
I'm only bad news for turtle keepers.
www.kornjace.com
www.akter.org

Offline T-boy144

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 391
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #11 u: Ožujak 29, 2012, 14:28:18 poslijepodne »
Hvala svima na prijedlozima i pomoci. Budem sutra otiso do Bauhausa pa vidio jel ima ovog Henkel Ceresit CS 23 taj mi se najbolji cini jer sam i trazio po mogucnosti crni. Hvala svima na pomoci!

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: Netoksični silikon
« Odgovori #12 u: Ožujak 29, 2012, 14:46:39 poslijepodne »
on ti je jedan od najboljih po nasim ducanima, i bauhaus ti sigurno ima a za te boje i lakove, sta su vec, kod chromosa nisam siguran.  prije koji mj. su rekli da njim lose ide i da ga nece vise narucivat nakon sto prodaju zalihu. i samo gledaj da je rok sto noviji, za ovo sad ti i nije tako bitno jako ali inace je uvjek bolje da je silikon sto svjeziji, ako imaju razlicite proizvodnje ove svjezije obicno stave iza na policu a naprjed starije da se prije prodaju
-inace, za ovako neku pozadinu mozes koristi i epoxy smolu, puno je trajnija i bolje drzi pjesak(i brusni papir mozes napravit snjom) samo ti je investicija skuplja, za tako jednu stvar se bas i nesiplati jer te 1-1.5kg kosta preko 100kn, a ako ti ikad zatreba nju isto ima kupiti tamo kod chromosa ali u onom malom ducanu kad odes iza ugla, na strani koja gleda na vukovarsku