Travanj 28, 2024, 14:08:05 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: mala, šarena, bezopasna?  (Posjeta: 4767 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mali akvarista

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
mala, šarena, bezopasna?
« u: Travanj 10, 2006, 15:05:00 poslijepodne »
štovane kolege teraristi.....imam pitanje za frenda koji si razmišlja o nabavci zmije pa znate ono početnićka pitanja....dakle koju imate preporuku za početnićku zmiju a da je mala šarena i naravno bezopasna...dajte pliz pomognite kolegi akvaristi i mom prijatelju možda budučem teraristi


HVALA UNAPRIJED

Srednjaci/Zagreb


Offline Gita

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 162
  • Spol: Ženski   Dob: 43
  • Lokacija: Zagreb
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #1 u: Travanj 10, 2006, 15:15:00 poslijepodne »
jedino mi kukuruzna pada na pamet...
Mamini gmazovi:
D 25.06.2008.
L 16.04.2011.

Offline mali akvarista

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #2 u: Travanj 10, 2006, 15:27:00 poslijepodne »




dobro i daj mi plz samo odgovori jel to "početnička" zmija ( nezahtjevna ) i koja bi bila cijena same zmije?.....inače zmija mi je mrak i mogu samo reči " ..i tata bi sine..."

Srednjaci/Zagreb


Offline angustum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #3 u: Travanj 10, 2006, 15:34:00 poslijepodne »
moze i mliječna..
Down in the shadows of your deepest secrets

Offline mali akvarista

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #4 u: Travanj 10, 2006, 15:52:00 poslijepodne »
ha ha ha ...glavno da ste mi olakšali...kaj sad?

mliječna mi je još "jača"



može okvirna cijena? i kulike bi koštao terarij ..(cca bubni cijenu) za takvu živinu

Srednjaci/Zagreb


Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #5 u: Travanj 10, 2006, 16:56:00 poslijepodne »
eto kad si već u nedoumici može i kraljevska  

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #6 u: Travanj 10, 2006, 16:58:00 poslijepodne »
Evo i sličice:


Offline angustum

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 131
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #7 u: Travanj 10, 2006, 17:21:00 poslijepodne »
zmija 400-600 kn kod uzgajivača...terarij sam mozes napraviti za okvirno 200 -300 kn..
Down in the shadows of your deepest secrets

Offline mali akvarista

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #8 u: Travanj 10, 2006, 18:20:00 poslijepodne »
UGLAVNOM IMA BRATE SVEGA PA TI BIRAJ........PRODAT' ĆU AKVARIJE I PRELAZIM U TERATISTIKU... MA ŠALIM SE KOLEGE AKVARISTI




P.S.

HVALA NA ODGOVORIMA I PRIJEDLOZIMA

A TEBI ARLO EVO ODGOVORI PA BIRAJ BURAZ...JEL VIDIŠ KAJ SU PRAVI KOLEGE FORUMAŠI???

Srednjaci/Zagreb


Offline arlo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #9 u: Travanj 11, 2006, 00:15:00 prijepodne »
oke... ne trebas se derat
zahvaljujem malom akvaristi, bas si pravi drugar

malo sam cackao po forumu i zakljucih da je africka kucna najbolji izbor za mene kao neko kome se sad odjednom sprdnulo da oce zmiju u stanu...

imam jedno kljucno pitanje za pocetak. da li zmijama smeta dim cegarete ?

Zivimo u tehnoloskom svijetu. Skloni smo vjerovati da se svi svjetski problemi mogu rjesiti pomocu znanosti i tehnologije. Da je tomu tako, sada bismo imali slobodnu energiju, i u svijetu bi bio mir.

Offline mali akvarista

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 163
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #10 u: Travanj 11, 2006, 07:15:00 prijepodne »
buraz ne derem se nego ako pišem na poslu onda mi često ostane caps lock od ukucavanja user name i passworda za pristup netu.....a neda mi se to ispravljat...joj kako ću te razvalit na biljaru...joj..joj...
Srednjaci/Zagreb


Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #11 u: Travanj 11, 2006, 10:10:00 prijepodne »
Pa sad.... ako se u prostoriji stalno kadi cijeli dan onda smeta, ali ako se zapali tu i tamo koja, onda ne bi trebalo spreviše smetati.
...i ako već uzimaš zmiju onda uzmi neku od Elaphe zmija ili pak kraljevskog pitona.
To su lijepe i zanimljive zmije.
Afrička kučna zmija i nije baš nešto posebno.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #12 u: Travanj 11, 2006, 11:43:00 prijepodne »
africka meni isto nije bas zanimljiva...nema neke interesantne boje a i rijetko se vidi...kod nas ih ima nabavit u ducanu....a ona stalno stoji ispo d posude sa vodom...vidio sam je samo jednom a to je bilo kada je tek dosla...

Offline arlo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #13 u: Travanj 11, 2006, 12:24:00 poslijepodne »
eh sad... ne planiram dati vise od max 500 kn za zmiju, a procitao sam ovdje da je najbolje i najjeftinije uzeti od uzgajivaca i da je leglo u 5. mjesecu.

nije mi nikakva hica i trenutno sam u fazi edukacije i nema sanse da uzmem zmiju, a da nisam u potpunosti upoznat sa svime potrebnim.

sto se pusenja tice, ja osobno zapalim mozda cigaretu ili dvije kad sam solo u stanu, ali je problem kad se drustvance skupi... onda se dimi i do 7 sati u komadu. Trebao bih onda neprestano luftati...

oke... evo koje sam kockice do sada uspio posloziti:
- muska Elaphe zmija ili kraljevski piton (koliko to kosta od uzgajivaca i kako mogu do njega?)
- hranim ju misevima koje opet nabavljam od uzgajivaca (ili u pet shopu za pocetak) ili ih sam uzgajam (he he jel kome misonja pobjegao iz kaveza i poceo glumit jerryja )
- terari dimenzija 60x40x50 (duzina/sirina/visina) kojeg sam slozim
- grijac na jednu stranu terarija tako da je u jednom kutu toplo, a u drugom manje toplo
- prostori za skrivanje na obje strane
- da li opcenito interijer terarija mogu sloziti po nekom vlastitom nahodjenju (recimo copim zemlje iz dvorista, bubnem neku grancugu, par kamenja, koje biljke) ?
- da li terari moze stajati pokraj prozora gdje pola dana dere sunce ?
- da li je zmija osjetljiva na kojekakva zreacenja: telka, zvucnici, komp, mobitel, itd. ?
- jel joj smeta buka ?

evo nemojte se ljutiti ako sam malo pretjerao sa pitanjima

Zivimo u tehnoloskom svijetu. Skloni smo vjerovati da se svi svjetski problemi mogu rjesiti pomocu znanosti i tehnologije. Da je tomu tako, sada bismo imali slobodnu energiju, i u svijetu bi bio mir.

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #14 u: Travanj 11, 2006, 12:52:00 poslijepodne »

Citat: arlo
eh sad... ne planiram dati vise od max 500 kn za zmiju, a procitao sam ovdje da je najbolje i najjeftinije uzeti od uzgajivaca i da je leglo u 5. mjesecu.

uzgajivača čega? elaphe? kraljevski? mliječne?


nije mi nikakva hica i trenutno sam u fazi edukacije i nema sanse da uzmem zmiju, a da nisam u potpunosti upoznat sa svime potrebnim.

pohvalno


sto se pusenja tice, ja osobno zapalim mozda cigaretu ili dvije kad sam solo u stanu, ali je problem kad se drustvance skupi... onda se dimi i do 7 sati u komadu. Trebao bih onda neprestano luftati...

pa ak joj ne pušete drito u terarij mislim da nebi trebalo bit problema... a morate i vi disat...tak da..malo luftanja ne škodi...


oke... evo koje sam kockice do sada uspio posloziti:
- muska Elaphe zmija ili kraljevski piton (koliko to kosta od uzgajivaca i kako mogu do njega?)

Elaphe... ovisno o vrsti..od 250 do 450 kuna... drito od uzgajivača...


- hranim ju misevima koje opet nabavljam od uzgajivaca (ili u pet shopu za pocetak) ili ih sam uzgajam

zbog jedne zmije mislim da se ne isplati uzgajat...ili ak ćeš višak prodat ...


(he he jel kome misonja pobjegao iz kaveza i poceo glumit jerryja )

a ne...! da samo miševi...


- terari dimenzija 60x40x50 (duzina/sirina/visina) kojeg sam slozim

...ovo je za kukuruzne premalo... one rastu od 150 do 200 cm...

- grijac na jednu stranu terarija tako da je u jednom kutu toplo, a u drugom manje toplo

da..

- prostori za skrivanje na obje strane

da..

- da li opcenito interijer terarija mogu sloziti po nekom vlastitom nahodjenju (recimo copim zemlje iz dvorista, bubnem neku grancugu, par kamenja, koje biljke) ?

možeš...al sve treba bit čisto i sterilizirano...


- da li terari moze stajati pokraj prozora gdje pola dana dere sunce ?

pa ne baš... jedino ako bude zakriven nekakvom daskom il nekaj...

- da li je zmija osjetljiva na kojekakva zreacenja: telka, zvucnici, komp, mobitel, itd. ?
- jel joj smeta buka ?

pa jake vibracije bi joj vjerojatno smetale...

evo nemojte se ljutiti ako sam malo pretjerao sa pitanjima

pa bolje pitat nego da beštija pati...


Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #15 u: Travanj 11, 2006, 15:01:00 poslijepodne »
Na ovo nemam što nadodati, osim da je terarij minimalno dugačak 80-90cm ostale dimenzije su OK. I da...ono najvažnije!!!... terarij ne smije ni u kojem slučaju biti izlagan direktnom suncu, jel tako dolazi do pregrijavanja terarija i a time i do uginuća gmaza.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline arlo

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #16 u: Travanj 11, 2006, 18:58:00 poslijepodne »
ajde, bas ste zakon ekipa kad imate zivaca odgovarati na manje vise ista pitanja pocetnicima, fala najveca !

nego idemo dalje, he he...
- mislim da cu se za sada zadovoljiti sa izradom terarija, a i dosta sam vjest u "unisti sam" tako da cu se lagano gustat...
- dakle interijer mora biti steriliziran, pretpostavljam da cu onda zemlju morati kupiti negdje jer ko zna sta se skriva u mom dvoristu, ostale objekte temeljito oprati sa vodom (mozda destilirana voda i neko posebno sredstvo za ciscenje?),a i biljcice cu isto kupiti (pretpostavljam da to ne kosta nesto)
- koja zmijurina? malo sam googlao ova imena koja ste mi napisali. zelio bih malu i sarenu, da se tu i tamo pomakne, i da se ju moze vaditi iz terarija i mrvicu se poigrati sa njom. africka dakle otpada jer je jednobojna flegma pa bi mogla zgledati ko da mi je kakica upala u terari , kukuruzna mi je ipak malo predugacak zalogaj za pocetak, kraljevski piton takodjer kada steknem malo vise iskustva. Tako da mislim da je mlijecna moj izbor. Sta vi mislite ?
- gdje nabaviti mlijecnu zmiju... dakle nitko na forumu ne uzgaja zmije, ali sigurno znate nekog uzgajivaca. nadam se da ce te me uputiti kad cu kupovat zmiju.

oke... dosta

Zivimo u tehnoloskom svijetu. Skloni smo vjerovati da se svi svjetski problemi mogu rjesiti pomocu znanosti i tehnologije. Da je tomu tako, sada bismo imali slobodnu energiju, i u svijetu bi bio mir.

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
mala, šarena, bezopasna?
« Odgovori #17 u: Travanj 11, 2006, 21:52:00 poslijepodne »
Ima jedan moj kolega jednu za prodati... evo LINK
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti