Travanj 27, 2024, 21:13:09 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Dehidrirana hrana?  (Posjeta: 2574 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Dehidrirana hrana?
« u: Veljača 27, 2006, 18:01:00 poslijepodne »
Koristite li dehidriranu hranu kao dodatak prehrani vaše iguane, ako da koji proizvođač i kako je pripremate? Na pakovanju od exo terrine vrećice piše kako se ta hrana da razmočit ili razvlažit s malčice soka? Kakvoga?

Svi savjeti su dobrodošli  
 

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #1 u: Veljača 27, 2006, 18:33:00 poslijepodne »
mislim...ja sam protiv dehidrirane hrane...jedan od razloga je i taj sta je upravo dehidrirana ...i neznam sta je unutra i u kojem omjeru i koja je kvaliteta tih sastojaka...ja ne vjerujem u dehidriranu hranu koliko god sastav bio dobar...drzi se svjezeg povrca i biljaka...iguana ce ti biti zahvalna,a i ti ces moci kontrolirati kvalitetu i sastav hrane koju dajes svojoj iguani...
pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #2 u: Veljača 27, 2006, 19:01:00 poslijepodne »
Znači isto kao i kod dehidrirane hrane kod pasa... svojim psima mi meljemo sirovo il kuhamo, znači igać će jest samo povrće i voće (svježe naravno).

A kakve dodatke koristit uz ovu svježu hranu? Koristim d3 vitamin... što joj je još potrebno?
 

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #3 u: Veljača 27, 2006, 19:30:00 poslijepodne »
oprosti,a koji d3?mislim od kojeg proizvodaca?
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #4 u: Veljača 27, 2006, 20:15:00 poslijepodne »
Onaj od Saše... da me ubiješ sad neznam kak se točno zove  
 

Offline BSK

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 96
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #5 u: Veljača 27, 2006, 20:38:00 poslijepodne »
nekton!
ZG/Dubrava (furam trenirku al znam hrvacki)
 

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #6 u: Ožujak 01, 2006, 20:17:00 poslijepodne »
E upravo taj  
 

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #7 u: Ožujak 02, 2006, 11:29:00 prijepodne »
pa nekton je dosta...s tim da je ovaj doticni nekton (nekton msa) koji se raspacava okolo,malo pojacana verzija...to se,ustvari koliko sam shvatio i procitao o tome....daje zivotinjama koje su u uzgoju zbog povecane potrebe za kalcijem i bla-bla....ustvari se on dodaje uz nekton rep ako doticna zivotinja ima mdb iliti metabolic bone disease...dakle to je vise nego dovoljno za tvoju iguanu...kako doziras i svako koliko dajes?...preporucena doza je da se daje kao 10 % dnevne doze?sta je malo tesko za iguane,jer to znaci da bi ja za svoju veliku trebao isipat pola bocice samo na jedan obrok...pa ja to samo uzmem zlicicu i lagano posipam po povrsini hrane i to je to...sada cu si narucit nekton rep...i mozda nekton color   ...ali za iguanu ti ovaj za boju nece trebat sada kada dode ljeto..vjeruj mi...koje boje kada dode na sunce ...predobre,zive,kricave boje...vidjet ces...
pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #8 u: Ožujak 02, 2006, 19:59:00 poslijepodne »
Doziram ti manje od pola one žlićice na tjedan... mislim da je to ok  

Možeš li molim te pojasnit ove dodatke: nekton rep i nekton color?

Thnx

PS: Kako do sunca kad je on poprilično divlji i ljuti se kad god mu rukom prčkam po terariju?
 

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #9 u: Ožujak 04, 2006, 18:13:00 poslijepodne »
sorry sta tek sada odgovaram...ali kada je u razvoju...daj joj svaki drugi dan...malo posipaj onako samo maaalo...po povrsini cijelog obroka...a to sta se ljuti..vrijeme je za socijalizaciju   ...dosta je vec dugo kod tebe...ja mislim...i bolje ti je da to sada rijesis nego kasnije...kada je velik...dakle ne odustajat od drzanja u rukama kada ga primis i on se pocne ritat and stuff...jer ako ga spustis kada ti to napravi onda ce skuzit...a to mu smeta..i radit ce ti to non-stop...dakle 15 minuta rada dnevno s njim...i nedaj mu da ti se penje po glavi (glup savjet,ali koristan)rezi mu nokte isto redovno svaki tjedan,nauci ga na to...a suncanje mozes i obavit sa ovim ako imas terasu,vrt...naravno nekoo vrijeme neka bude na tebi kod tebe..imas i uzice...ja ti se znam suncat sa njima bez beda...i kada pozeli istrazivat...nakon sta se nasunca,stavis ga u "kavez" iliti ovo ...oke stvar za suncanje kada ti zelis malo ne ukocen popit kavu...imas to u belugu za kupit...imao sam kavez do sada napravljen tj. sklepan i on je znao biti po cijeli dan u njemu,suncao,uzivao...malo ga naravno hendlas prije toga...ali preko noci naravno,natrag u terarij...sada se taj kavez raspao...i ja kupio ovo..mislim da ce biti oke....a nekton rep je bas za reptile nekton,a color ti je za jacu i intenzivniju boju...imas i za iguane nekton posebno...evo imas nesto ukratko o svakom nesto napisano ovdje
pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #10 u: Ožujak 04, 2006, 20:12:00 poslijepodne »
Joj hvala ti na ovome savjetu    Stvarno puno hvala... naš prasac je sad u tom periodu ljutnje i polako idemo na socijalizaciju
 

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Dehidrirana hrana?
« Odgovori #11 u: Ožujak 04, 2006, 21:25:00 poslijepodne »
Evo naših desetak minuta je prošlo, nije se dao u ruku nikako, izgrebo me i izudarao te pokušao ugrist. Lagano sam ga primio za sam korjen repa i objema rukama lagano dignuo... ljutio se još neko vrijeme i onda se smirio, no postao je tamniji i ubrzanije je disao, a po tome mi se čini kako se zapravo još boji... jel to ok ili da promjenim tehniku i odmah pitanje kako ga je najbolje ulovit dok onako divlja po terariju? Ja ga lagano primim za rep i dignem malo te onda podložim ruku ispod i dignem skroz? Imaju li oni neke točke po tjelu di ima paše čohanje?