Travanj 27, 2024, 16:27:53 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Privikavanje iguane?  (Posjeta: 8173 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« u: Siječanj 25, 2006, 15:53:00 poslijepodne »
Pozdrav,

Eto mene zanima kad se igunana nakon kaj dođe u novi terarij i u novi dom počne privikavat na ljudski dodir te kad počinje jest? Ova je jedan dan kod nas i još nije jelo taknula, čak ni mrkvicu. Po terariju se šeta, sunča se na lozi, gleda no čini mi se da je dost plašljiva... Otvoreni smo za sve vrst savjeta i sugestija ;-)
 

Offline Kimo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 389
Privikavanje iguane?
« Odgovori #1 u: Siječanj 25, 2006, 18:14:00 poslijepodne »
Kao i svaka druga zivotinja treba svoj mir pogotovo ako je tek stigla tako da je bolje da je ne dirate nekoliko dana tj. sto manje dok se neadaptira na svoj novi dom.Zbog premestanja moguce je i da ne jede par dana,ali to sve zavisi od jedinke do jedinke.Ne brinite,ako nema neke bolesti sve ce biti uredu kroz par dana.
Čovek se uči dok je živ!

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« Odgovori #2 u: Siječanj 25, 2006, 19:53:00 poslijepodne »
Fronsoa hvala na odgovoru ;-) Samo smo htjeli potvrdu na forumu :-) Svaki dan je naš Perek sve bolji i bolji :-)
 

Offline Zluf

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški  
    • flertanje
Privikavanje iguane?
« Odgovori #3 u: Siječanj 25, 2006, 21:20:00 poslijepodne »
Ajde pliz pošalji sliku iguane iterarija

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Privikavanje iguane?
« Odgovori #4 u: Siječanj 25, 2006, 21:23:00 poslijepodne »
pozdrav
fronsoa je dobro rekao...sta se tice hrane ona jede i jest ce...ali skroz malo i to dok vas nema...u blizini...nakon recimo par dana do par tjedana(ovisi o iguanai) ce se pocet normalno osjecat u blizini vas(tj. naviknuta je na to da vas vidi kroz staklo) i aklimatizirat ce se na novo nastalu situaciju...i pocet ce zderat nekontrolirano ...a sta se tice diranja..pricekajte i nemojte nikako je primit odmah u ruku onak bez pripreme...malo po terariju,lalalla,ja te ne gledam ....pa malo radit oko nje...lalla...i tako par dana..o onda je polako pocet dirat..ali ne primat...to je sve naravno pod uvjetom da se ona ne zabija ludacki u staklo i ako ne trci okolo dok je ruka unutra i...otisao sam predaleko ponovno ...nego...pod normalno se inace radi kod gmazova da se feces,kada dodu,uzme i isti dan odnese na veterinu na analizu(50 kuna)...ako se ne moze isti dan,onda u hladnjak i sutra...ili neki drugi dan...pa da se bude siguran da nema endoparazite...jer i to moze biti razlog tomu sta ne jede...
pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« Odgovori #5 u: Siječanj 26, 2006, 07:38:00 prijepodne »
Društvo hvala vam puno na odgovoru, stvarno ste temeljiti ;-) Slike će bit uskoro kao što sam obećao.... Zeza me rept glo lampa, postavljam je pa me malo zeka. Danas je moram ukomponirat i to će bit sve. Ima unutra heat glo i sun glo...

Mene zanima čist informativno koliko je neophodna ta lampa za uvb-repti glo? I da li je uopće moguć život iguane bez toga?

 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Privikavanje iguane?
« Odgovori #6 u: Siječanj 26, 2006, 09:45:00 prijepodne »
Bez te lampe život joj je teško moguć, potrebna joj je lampa repti glo 5.0 i iber na prehranu davati vitamin D3 i  minerale u suprotniom će najvjerojatnije imati problema.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Kimo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 389
Privikavanje iguane?
« Odgovori #7 u: Siječanj 26, 2006, 10:43:00 prijepodne »
UV zracenje ti je dobro za drzati iako ima slucajeva da im bez UVA i UVB nije nista bilo - spreciti nego leciti Leti mozes da je drzis u ruci po 10-ak minuta na suncu direktno(da nebude previse toplo) i da tako nakupi dovoljno UV svetlosti za ceo dan.Samo polako...
Čovek se uči dok je živ!

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« Odgovori #8 u: Siječanj 26, 2006, 11:30:00 prijepodne »
Recite dal ima za kupit taj d3 vitamin u pet shopu i koliko otprilike dođe da se mogu s posla zaletit po to?
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Privikavanje iguane?
« Odgovori #9 u: Siječanj 26, 2006, 11:37:00 prijepodne »
mogu ti naručiti iz njemačke. Košta 10€ a zove se Nekton MSA D3, a budem pogledao, jer koliko sam upučen ima D3 sa mineralima isključivo za iguane... budem pogledao pa ti javim cijenu.
...evo ti javljam...



 NEKTON-Iguana
IDEAL AS DIETARY SUPPLEMENT FOR GREEN IGUANAS

Contains health-giving and life-maintaining ingredients. 13 Vitamins (in particular The B group of vitamins), 18 Amino Acids, Calcium - Phosphorus, Trace Elements.

All the ingredients in NEKTON-Iguana are in such a form that they are immediately and easily absorbed in full by the animal's organism. It supplements the daily diet with Carbohydrates, Fatty Acids, Proteins, Vitamins, Macro and Micro Elements.

Vitamins and minerals (macro and trace elements) are essential for the chemical activities of the body. Reptiles, like other animals, cannot produce their own vitamins or not in sufficient quantities and must obtain them "ready-made". If a diet is deficient in one or more vitamins this results in a breakdown of normal bodily activities and produces some symptoms of disease. An avitaminosis (vitamin deficiency) leads to the iguana's fresh green colour turning dull grey-green and can cause the points of the crest to die off. Together with a malfunctioning protein synthesis it can also lead to gout, a common occurrence in reptiles. A deficiency in any of the B group of vitamins is particularly serious as it can often result in paralysis, convulsions, impaired growth and skin problems, in particular the skin sloughing process.

Furthermore a wide variety of mineral substances are required by the body for the construction of certain tissues. Although the body is able to store some of these mineral elements, certain amounts are constantly excreted unchanged and must be replaced daily to ensure adequate reserves in times of increased metabolic activity. Of the macro elements calcium and phosphorus in particular are needed for the bones. NEKTON-Iguana, therefore, contains a balance of calcium and phosphate together with vitamin D3 to aid the adsorption of calcium by the animal's body.

This makes NEKTON-Iguana particularly valuable during such periods of stress as illness, skin sloughing, re-housing and acclimation, and has proved an excellent support during transport.

Available in 40g 8€ + poštarina , 700g 59€ + poštarina.Edited by: Saša
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« Odgovori #10 u: Siječanj 26, 2006, 11:49:00 prijepodne »
Hvala, a znači kod nas u pet shopu nema?
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Privikavanje iguane?
« Odgovori #11 u: Siječanj 26, 2006, 12:34:00 poslijepodne »
Ne
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline LeeMoon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 660
Privikavanje iguane?
« Odgovori #12 u: Siječanj 26, 2006, 13:11:00 poslijepodne »


kad bu se realizirala ta naruđba nektona ?
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Privikavanje iguane?
« Odgovori #13 u: Siječanj 26, 2006, 13:18:00 poslijepodne »
Prvi dio je stigao i on je podjeljen, sad se čeka drugi.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« Odgovori #14 u: Siječanj 26, 2006, 13:41:00 poslijepodne »
A koliko treba čekat da to id dojčlanda stigne kod nas u HR taj nekton kad se naruči?

Ljudovi mene jebe ova repti glo lampa!!! Prerađujem onu običnu lampu (neonku) pa pilim i kratim i nejde mi nikak, tu u zg-u nemam alata kak spada.... koliko dana može bit bez te uvb lampe a da mu se ništa ne može desit, napominjem da ima heat glo i sun glo, temperatura 30 danju, 16-18 noću, valžnost 80 posto konstantno....? Za 10 dana max ide terarij veličine ormara pa me zanima da li do toga može držat s ovimm lampicama bez repti glo ili da kupujem sad novo grlo u dučanu il čekam veći terarij?

PS: Upravo je počeo jest ko lud!
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Privikavanje iguane?
« Odgovori #15 u: Siječanj 26, 2006, 13:45:00 poslijepodne »
Može izdražati, a naručeno se čeka tjedan do dva.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« Odgovori #16 u: Siječanj 26, 2006, 15:10:00 poslijepodne »
Još jedno pitanje u vezi iguanice, zašto ona ponekad ima otvorena usta ko da zjeva, bliže dahtanju? Pošto smo novi  zanima nas dal je to normalna pojava ili ne? Te kakva trebaju biti usta iznutra? Tražio sam to već, al nisam nigdi našo ;-)

Saša jer mogu naručit ovo manje pakovanje nektona?
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Privikavanje iguane?
« Odgovori #17 u: Siječanj 26, 2006, 15:17:00 poslijepodne »
Iz dva razloga, ako zijeva dok si u blizini nje onda je to zbog toga što se boji, uz to ako ima zatvorene oći onda ju je frka 100%. Ali ako zijeva dok niste u blizini onda si regulira teperaturu. Jel tako kalel?

Inaće Kalel je maš guru kaj se tiće iguana.

i da daj fotku glave sa jedne i druge strane glave i jednu sliku u komadu, onda se bude moglo reći u kakvom je stanju(kak se zove?) mala.Edited by: Saša
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« Odgovori #18 u: Siječanj 26, 2006, 20:53:00 poslijepodne »
Nemrem uslikat jer mi je usb kabel osto u drugoj kući. Glava je zelenkasto, sivkasto plavkasta :-) to je najbliže rečeno :-) Inače još me zanima da li se one mogu vodit sa sobom na vikende ali da se ne mjenja temp u transportu, dakle da se putuje ponoći dok spava i dok je temp oko 17-18 stupnjeva? Naša je žarko zelene boje sa sivim šarama i sad je počela kakt, papat i privikava se polako
 

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Privikavanje iguane?
« Odgovori #19 u: Siječanj 27, 2006, 08:16:00 prijepodne »
slika mi je poterbna da vidim da li ima problema sa ustima. Za transport će ti kalel odgovoriti. I da li znaš da trebaš imati veliku posudu sa vodom u koju iguana vrži nuždu. Ta je posuda više nego neophodna.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« Odgovori #20 u: Siječanj 27, 2006, 08:21:00 prijepodne »
Da znam za posudu, mjenjamo joj vodu svaki čas ;-) Kako trebaju usta iznutra izgledati? Mislim na boju. I jel može link na ishranu o iguanama? Tražim al nemrem nigdi nać :-/
 

Offline Kimo

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 389
Privikavanje iguane?
« Odgovori #21 u: Siječanj 27, 2006, 10:24:00 prijepodne »
Evo jednog linka sa nutricionom tabelom na srpskom jako dobar
http://www.gekkogecko.co.yu/Nutricija.htm

Čovek se uči dok je živ!

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Privikavanje iguane?
« Odgovori #22 u: Siječanj 27, 2006, 12:31:00 poslijepodne »
ideš na početnu stranu akvarij neta, sa lijeve strane imaš pod teraristikom - hrana i tamo imaš dosta toga.
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Nik

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 480
Privikavanje iguane?
« Odgovori #23 u: Siječanj 27, 2006, 13:47:00 poslijepodne »
Hvala ljudi, stvarno ste nam puno pomogli ;-) Evo ja sam uspio poslikat našeg Peru pa vidite, inače jede i sere no još je dost plašljiv pa ga neću naslikavat da ga ne ljutim previše

Recite jel dobro zgleda, unutrašnjost usta mu je crvenkasta, jel to ok?

http://img96.imageshack.us/my.php?image=pero8pc.jpg
Privikavanje iguane?
 

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
Privikavanje iguane?
« Odgovori #24 u: Siječanj 27, 2006, 13:58:00 poslijepodne »
jeeeeeeee.....nisam pao godinu ..lalalla...ah...da...mislim da volim svoju asistenticu ... ....nego...da link prehrana ukratko ilitiga...osnove...a nisam shvatio bas ovo sa autom itd...i da temperatura noćna...malo bi trebala biti visa ako je 18...probaj da bude iznad 20...a sta se lampa tice...moras imat kao sta ti je sasa rekao repti glo 5.0.ali ako par....par dana nemas nije neki,preveliki bed...da mozda ce ti netko rec da ne treba,da oni nisu nikada imali i da pogledaj kako je moj ljep,bla-bla...ne slusaj ih...trebas je imat...a sta se tice plavo-sive boje glava....to ti znaci da ce se uskoro presvuc...tj. glavu...mmm...sta ja znam...jos sam malo u soku od faksa..pa ono...ako nisam sta napisao(a nisam puno) pitaj...a sta se tice previse premjestanja...ako sam dobro shvatio da bi ste je vi nosili sa sobom u neku drugu kucu...pa bi tamo bila par dana,pa natrag kod sebe...to bas ne bi islo...jer ne vole to nimalo...oni su bica navike i vole da im je sve onak kako je svaki dan...ne vole previse promjena...da,za preko ljeta da izades s njom na balkon ili dvoriste i suncas se s njom/njim...to vole...ali neki veci put...to im je (ponovno ovisi o iguani kako jaki ce biti) sok...
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*