Travanj 28, 2024, 14:44:18 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: IGUANA!  (Posjeta: 12377 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
IGUANA!
« u: Prosinac 22, 2005, 22:09:00 poslijepodne »
ekipa bok! evo ovako...namjeravam kupiti iguanu ovih dana tj za svoj rockas.sve sam isplanirala i sve je super sto se tice terarija dok je jos relativno mala ali sto da napravim kada izraste do te mjere da ne stane u terarij i kada bude slobodno lunjala po kuci tj kako da joj sredim suncanje i te stvari.nemam apsolutno nikakvih iskustva s tim pa ljudi molim vas...znate postupak!HELP
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
IGUANA!
« Odgovori #1 u: Prosinac 22, 2005, 22:18:00 poslijepodne »
Vrlo jednostavno: Napravidovoljno velikiterarij (dimenzija barem 180x80x150 - duljinaxširinaxvisina). Iguana ne može živjeti u stanu trčkarajući naokolo. Ako nemaš mogućnosti sagraditi takav terarij radije se odluči za neku drugu, manje zahtjevnu vrstu.Edited by: Nino G

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
IGUANA!
« Odgovori #2 u: Prosinac 22, 2005, 22:22:00 poslijepodne »
fino napravis ovo....



       dobro ovo je stvarno VELIKO ali trebas napravit dovoljno velik terarij da iguana moze zivjeti u njemu

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
IGUANA!
« Odgovori #3 u: Prosinac 22, 2005, 22:28:00 poslijepodne »


WAAAAAAAAUUU!!!


OK OVO JE STVARNO GENIJALNOOO!!!kako si napravio to cudo i molim te mi objasni kako si unio ono stablo u kucu hahah!?citala sam na jednoj stranici da kada iguana naraste toliko velika da ju se treba pustiti da seta po stanu ili po kuci sto meni nije problem ali ipak...
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
IGUANA!
« Odgovori #4 u: Prosinac 22, 2005, 22:34:00 poslijepodne »
ej ej ej nije ovo moje...      to je samo slika sa neta...tj. icek je ovu sliku stavio u nekoj temi pa evo ja reko da ti pokazem kako izgleda pravi terarij    

nego iguanu mozes pustat po stanu ali ipak moras imat terarij... ja bas nisam ekspert sto se tice iguana znam neke ovako "osnovne" stvari...

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
IGUANA!
« Odgovori #5 u: Prosinac 22, 2005, 23:25:00 poslijepodne »


ne zelim drugu vrstu,ako treba u stanju sam cijelu svoju sobu pretvoriti u terarij samo da njoj bude dobro.valjda bi joj 25m2 bilo dovoljno heheh.salim se...kad ju kupim drzati cu ju u manjem terariju dok ne naraste a u medjuvremenu cu joj napraviti nesto vece.p.s. mora li terarij biti staklo,plastika ili tako nesto ili joj mogu napraviti nesto tipa ono na slici samo u manjim dimenzijama naravno (sa mrezicom umjesto stakla)
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
IGUANA!
« Odgovori #6 u: Prosinac 23, 2005, 21:24:00 poslijepodne »
Možeš upotrijebiti bilo koji materijal, pa čak i drvo. Bitno je da je čvrst i otporan na vlagu. Mrežica nije najbolja opcija jer ćeš na taj način teško održavati povišenu vlagu i temperaturu koja ovim tropskim gušterima treba (osim ako ne živiš negdje unutar tropskog pojasa).

Offline amauro13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 476
  • Lokacija: Dubrovnik
  • I lost myself.
IGUANA!
« Odgovori #7 u: Prosinac 24, 2005, 10:12:00 prijepodne »


Trckatanje po stanu: 1) Iguana nije oprezna kao macka i rusi i lomi sve i svasta ukljucujuci i sebe (Moji su svi ali bas svi CD-i bili izgurani s police na pod) 2) Iguana zahtijeva temperaturu od 25-35 C po danu,35 na svom omiljenom mjestu gdje se sunča i vari hranu (ako to ne dobije rucak kao da nije pojela), po noci temperatura treba biti 20 za male 18 za vece jedinke (O racunu za grijanje necu raspravljat ali o sauni u kojoj bi trebalo zivjeti jer iguane zahtijevaju vlagu od 70-100%).


Nemam nihakvog iskustva: Iguana se ne preporuca kao prvi reptil ljubimac, zahtijeva kao sto znamo puno mjesta, iako je vegetarijanac hrana nije bas salata i tako to, znaju biti jaaaaaaaako agresivne a reptil od par kila preko jednog metra nije bas traumatizirana pudlica koja laje.


Slika: Ovo na slici je idealno rjesenje, estetski i funkcionalno i da reba im ovako puno prostora.


Neznam gdje zivisali ako si u ZGtoplopreporucam da istrazis druge mogućnosti, bradate agame su jako pametne zivotinje koje mogu ucitirazlicite stvari za razliku od tvrdoglavih iguana i zahtijevaju puno manje mjesta. Prije nego se odlucis na kupovinu procitaj http://www.anapsid.org/pdf/icfs.pdfi jos puno zanimljivih detalja ima na http://www.anapsid.org/iguana/index.html. Ova zena sto je ovo napisala je stvarno zakon i pise provjerene stvari. I da kad odes u pet shop i vidis puno stvari sa slikom za iguanu ne znaci da su za iguanu to se odnosi na hranu, opremu i posebno vodilice.
Dubrovnik / Hrvacka
His melancholy comes from his lonelines and isolation.
He wants to do something more than scare people with his blood-curdling scream.

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
IGUANA!
« Odgovori #8 u: Prosinac 24, 2005, 12:22:00 poslijepodne »
da znam da ako joj temperatura nije dovoljno visoka ne moze probaviti hranu.nisam znala da su agresivne jer mi svi zivi govore kako su mirne,stalozene i prijateljski nastrojene....sto se tice boravka i prebivalista zivim u zadru a u zagreb dolazim za praznike jer imam familiju tamo.ok ovo sa ogrlicom i vodilicom mi nije jasno....samo mi nemoj reci da se da voditi na uzicu????
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
IGUANA!
« Odgovori #9 u: Prosinac 24, 2005, 12:51:00 poslijepodne »
Pa nije baš da ju možeš šetati ko pesa, al joj staviš hamić pa ti nemre zbrisat ak je.......ne znem......privezana negdje pred kućom

Offline amauro13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 476
  • Lokacija: Dubrovnik
  • I lost myself.
IGUANA!
« Odgovori #10 u: Prosinac 24, 2005, 14:52:00 poslijepodne »
Ja sam pokusao s vodilicom pa je to umalo nesretno zavrsilo, imao sam klupko koje je zivo i kotrlja se. On je sad dovoljno dobar da mi mirno stoji u krilu ili na ramenu.
Dubrovnik / Hrvacka
His melancholy comes from his lonelines and isolation.
He wants to do something more than scare people with his blood-curdling scream.

Offline zulu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 644
IGUANA!
« Odgovori #11 u: Prosinac 24, 2005, 20:06:00 poslijepodne »
A moj se npr. neda u ruke ni da mu ponudiš mango od 100kg! (inače to mu je naj njupa) Uvjek me svu izgrebe... lamaće sam sa sobom pa će past pa ovo pa ono a stvarno ga koji put moram prenjet...A to za trčkaranje po stanu ti je fuuuuuul komplicirano, ja npr. sad njemu radim oooooooogroman terarij a ovaj je prerastao i to jako brzo tak da se niti nismo stigli snać pa je sad vani jer u mali više ne stane (mislim stane al je dužine ko i on pa...) pa imaš problema s vlagom (to je naj problem stvarno me muči nikak da se povisi na neki normalni postotak pa se ne presvlači ok pa moram skidat ostatke, btw. dal ga smijem okupat?) pa rušenje, temperatura nije teška za održavat samo staviš lampu i grijač na mjesto gdje oće najviše bit (moj je stalno na starom terariju pa se malo prošeće i odma natrag) i tak ludnica... Špricat 5000000000 puta dnevno... a sad mi neće doć stakla imala sam problemas mjerama jer je jedno staklo trokutasto a trebala su doć prošli tjedan pa nisu, a sad su praznici i tak... To kad jednom nabaviš ovakvog zelembaća imaš problea stalno ali kad te onak milo pogleda i onak ima usta ko da se stalno smije, pa kad ga maziš pa onk žmirka i to e rastopiš se doslovno!
Helou ljudovi!!! Hau ar vi duing tudej? Dec oukej!

Natura in minimis maxima!

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
IGUANA!
« Odgovori #12 u: Prosinac 26, 2005, 20:45:00 poslijepodne »


privezan pred kucom???hahaha mislim da bi mi susjedi dozivjeli zivcani slom kad bi mi pred kucom vidjeli dinosaura od 2 metra heheh!a to s vodilicom sam cula da je izvedivo.hvala vam sto ste uspjesno rjesili moje potencijalne poteskoce ali su se u medjuvremenu javile nove


1.)koliko kosta staklo posto namjeravam napraviti vrlo veliki terarij (2x2x2x1,5 d+v+s) kada preraste ovaj manji (priblizni troskovi)


2.)otprilike prekosutra idem po iguanu (vec sam odabrala koju cu)mislim da je muzijak,najveci u cijelom terariju u pet shopu P R E D I V A N!!! e sad,molila bih vas da mi date par savjeta kako nagovoriti mamu da me ne izbaci iz kuce zajedno sa iguanom! molila bih one koji su imali takvih obracuna sa mamom i njenim sprejem protiv insekata da mi posude par savjeta (VRACAM IH CASNA RIJEC!)
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
IGUANA!
« Odgovori #13 u: Prosinac 26, 2005, 21:01:00 poslijepodne »
.... ja sam imao jednu scenu kad sam prvu tarantulu donio doma...imao sam je 3 mjeseca i jedino baba nije znala da je imam...i odlucima ja njij napokon pokazat da imam pauka ... i pripremam ja nju lagano za šok...kao bako neboj se nije ništa opasno nije ništa otrovno...kad dodje on pogleda u terarij...slozi neku glupu facu i pita me ...jel ovo hobotnica......     ...ja umro od smija...i ona se samo okrene i ode... eto to je moje iskustvo sa tim problemima... u svakom slucaju nekim ljudima treba malo vremena da se priviknu na neke zivotinje...ta moja ista baba...kad sam kupio kameleona i donio ga doma...najprije mi je govorila kao zasto si ga kupio to ti je samo jos jedna briga...a sad ona njega voli vise nedo mene...stalno trci po kuci zanjim i vice "DOÐI BAKI DOÐI BAKI"...ja samo varim od smija kad to vidim...jednom je otvorila terarij da ga nahrani a on joj nije htio doć na ruku...onda se kao bila naljutila na njega jer je on kao "nevoli"....ma to je luda kuća kod mene    

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
IGUANA!
« Odgovori #14 u: Prosinac 26, 2005, 21:20:00 poslijepodne »
        baba ti je zakon..
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline st-zero

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 926
IGUANA!
« Odgovori #15 u: Prosinac 26, 2005, 21:22:00 poslijepodne »
baba RULES!!!  

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
IGUANA!
« Odgovori #16 u: Prosinac 26, 2005, 23:12:00 poslijepodne »
za babydoll-nemoj dovodit iguanu doma ako se tvoji nisu potpuno slozili sa tim!vjeruj mi takve stvari ne prolaze...pogotovo za reptile(gmazove ili gmizavce )....nego di sam stao...aha...ako tvoja majka nije za iguanu nece biti vise za ako je samo iznenadis sa tim....nikada...ali bas NIKADA ne dovoditi zivotinju ako znate da se ukucani ne slazu s tim...vjeruj mi mozes zagorcat zivot i sebi i svojima,ali najvise toj iguani...mislim racunaj s tim da ti neces biti uvijek u mogucnosti dat jest/pospricat/ocistit ili...mislim da na more neces ic sa iguanom..ili hoces?...i da tu i tamo neces uvijek imat novaca za sve sta ti treba..netko ce ti trebat posudit...a sta se tice stakla...nemoj za odraslu iguanu koristit all stakleni terarij...jerbo se muzjaci vide u staklu i onda se i zabijaju u staklo....i napuhuju..i jednostavno zivcani su...a svoju zivcanost ce na tebi iskalit...najbolje ormar i samo da ti jedan dio prednje strane bude staklo....tako ja sada radim...
pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
IGUANA!
« Odgovori #17 u: Prosinac 26, 2005, 23:44:00 poslijepodne »
a za vodilicu...ona kod nekih iguana pali..ali niti kod jedne ja nisam cuo ili vidio da se vodi...kao psa..uz noge..jer njima koliko god ugodno bilo sa ljudima..i koliko im god vjeruju...nece si dopustit da ih neko gleda "svisoka"....ne osjecaju se ugodno...vodilica se koristi ugl. za setnje preko ljeta i za toplih dana...da ti on/ona stoje na ramenu i da budes siguran da ti nece pobjec....da i kada ces stavljat pripremi se za negodovanje...pa je stavi prvo doma par puta da se navikne...i da...nemoj mu/joj dopustat dok je mali da ti bude na glavi...jer kada naraste....onda vise nije ugodno...
ajde pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline amauro13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 476
  • Lokacija: Dubrovnik
  • I lost myself.
IGUANA!
« Odgovori #18 u: Prosinac 27, 2005, 09:18:00 prijepodne »
Meni moj poludi sto god da mu stavim, tako da se umalo ugusio jednom i odustao sam i sasvim mi je dobro ovako, podsisam mu kandze i u naruce ili na rame
Dubrovnik / Hrvacka
His melancholy comes from his lonelines and isolation.
He wants to do something more than scare people with his blood-curdling scream.

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
IGUANA!
« Odgovori #19 u: Prosinac 27, 2005, 10:19:00 prijepodne »


heheh baba ti je zakon!!!rekla mi je stara da iguana ne dolazi u obzir ali da se na bradonju moze nekako naviknuti posto sam ga vec imala samo sta nesto nije bilo u redu s njim pa je uginuo i ja sam plakala ko kisna godina pa me sada strah da ne bi i drugi a uostalom iguane su mi ljepse i interesantnije i nekako mi se cini da su jednostavnije u odrzavanju,ne?mislim na prehranu i odrzavanje,samo ok prostor necu ni spominjati jer mi se smrkne pred ocima.cak i da se odlucim za bradonju ne mogu ga kupiti u zadru jer ga u petshopu nema.jedino sto imaju je tarantula,iguane i kraljevski skorpion (pandinus imperator)tako ta moram otic u zagreb po njega


ono sto me fascinira kod iguana je to sta za nju das 300kn(barem tu u zd)a za terarij i opremu das najmanje 1000 ako ne i vise,heheh heben zivot!


of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
IGUANA!
« Odgovori #20 u: Prosinac 27, 2005, 10:38:00 prijepodne »
  ....kao prvo iguana nije laksa za odrzavanje od bradonja...zbog svoje specificne prehrane na koju se treba pazit,racunat itd...bi se moglo rec da je i teza....a mozda i zbog svoje velicine od dva metra?!mislim da ne shvacas koliko je dva metra cistog misica(oke bas nije cisti)...ali...dal ti stvarno mozes nazvat laksim za odrzavanje nesto sta naraste dva metra,koji ako ispadne da je muzjak,se trebas svako malo borit sa njegovim hormonima koliko god on bio pitom njegovi hormoni su jaci...dakle agresivan...koliko ti prostora samo treba za "sobu" u biti...i samo da te pripremim da oni do godine dana te vec mogu iznenadit sa svojom velicinom od metar i nesto....vec u godinu dana...a pogotovo ako ti je majka protiv toga...vjeruj mi nije lako..i nece biti lako...ma mislim ja ti sada ne mogu opisat sve probleme...uglavnom ja ti samo zelim rec da se dogovoris sa majkom sta uzet...i da iguana nije laksa za odrzavanje od bradonja...nemoj se previse zanosit sa takvim razmisljanjem...
pozdrav
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
IGUANA!
« Odgovori #21 u: Prosinac 27, 2005, 10:52:00 prijepodne »


ok ovo je bilo brzo!


ma nije stvar u zanosenju nego sta bi ja tu iguanu ZBILJA htjela kupiti bez obzira na prostor i trosak jer stvarno imam volje za to a mislim i da joj nebi nista falilo jer sam u veterini tako da sta se tice bar prehrane bila bi sigurna.jedino je problem mama i njeni cudotvorni sprejevi i domestosi i takvi slicni pripravci


a zadnje sto bi htjela je da joj se nesto dogodi,mislim da bi se upucala jerbo ja danima lijem suze krokodilske kada mi ugine ribica a kamo li gusteric ili tako slicna zivotinjica.mislim da bi mamu cak i uspjela nagovoriti da u kuci nemam vec papigu,2 skorpiona,akvarij od 50l sa ribicama i macku.pokusat cu je nagovoriti do rodjendana a ako to ne onda pravac po bradonju u zg


e da zna li tko mozda kakve se cijene krecu za bradonje i iguane u zagrebu? ja sam svog bradonju platila cini mi se 150kn a iguane su 380kn tu u zadru pa me cisto zanima razlika i sta mi se vise isplati
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline kalel

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 650
IGUANA!
« Odgovori #22 u: Prosinac 27, 2005, 11:00:00 prijepodne »
  150 kuna?hm....cudno...ne tu su najeftiniji iz domaceg uzgoja...500 kuna...a u ducanu su 1000 i nesto sto...ili 1500?ne sjecam se..ali 150 kn...ne tog nema...iguane 400 do 700...
pozdrav
P.S. ne razumijem sta ti stara prijeti sa domestosom ili?
U.LJ.E.Z-Udruga Ljubitelja Egzotičnih Životinja
zllo nemoj se prebaciti...ali ako zelis ucini to *placljivo lice*


Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
IGUANA!
« Odgovori #23 u: Prosinac 27, 2005, 11:11:00 prijepodne »


KOLIKOO???


SWEET jESUS!!! u ovom nasem pet shopu ujedno i jedinom koji drzi egzoticne zivotinje cijene se krecu ovako:


-iguana-380kn


-bradonje-150-180kn (trenutno ih nema)


-tarantule-300-350kn


-kraljevski skorpion-300-350kn


-krokodil-900-1000kn (prodali su ga)


pa cijene su u zg bolesno visoke!!! a ja mislila da cu bolje proc u zagrebu....a buuu


ajme ovo mi je bila saka u oko
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most

Offline babydoll2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 338
IGUANA!
« Odgovori #24 u: Prosinac 27, 2005, 11:18:00 prijepodne »


ne sjecam se za bradonju jel 180 ili 280 nisam sigurna ali da ti ne lazem tu negdje iznad te cijene nije sigurno! mama mi prijeti da ce me izbaciti van (sto nije losa ideja :-))) a iguanu ne bi taknula jer koliko joj se god gade gmizavci isto voli zivotinje i mislim da to ne bi napravila ali mislim da bi u pet shop poslala interpol ako treba a ja bi zavrsila sa sljivom u oku ako nije skorpione izbacila onda nece nis!


koliko treba iguani da naraste do metar?
of all the things I\'ve ever lost I miss my mind the most