Travanj 27, 2024, 13:48:04 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Uspomena iz Tunisa  (Posjeta: 666 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Uspomena iz Tunisa
« u: Kolovoz 30, 2012, 16:11:31 poslijepodne »
kao svake godine i ove smo več bili u Tunisu..i bili smo specalni gosti na svadbi...Sedeli u prvome redu, pili vodu, jeli slatkiše i posmatrali ceremonijal.Kkao je do toga došlo? Mi svaki put popisujemo kampove i tako smo popisali i neki novi kamp u Gafsi.Mi tamo odemo, pokažem gazdi reviju i za nas je onda bilo kampiranje i sve besplatno, te smo još bili pozvani na svadbu. Eto mladunci sede na prestolju i primaju čestitke, a žene plešu...plešu samo žene.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #1 u: Kolovoz 30, 2012, 19:23:46 poslijepodne »

Su ovi okrunjeni ili kaj? :D

Inače, sačuvaj me bože arapskih zemalja i njihovog odnosa prema ženama :roll: ....teški srednji vijek i primitivizam. :down:

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #2 u: Kolovoz 30, 2012, 19:59:41 poslijepodne »


Ili je Renta teški feminist ili mu žena piše postove ( a onda je papučar ) :))))


Arapsko gostoprimstvo se nemože s ničime mjeriti, oni bi ti svoje gače skinuli da ti kao gostu udobrovolje. Makar bili i siromašni iz njihove kuče ne ideš gladan i žedan.
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Nino G

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2302
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #3 u: Kolovoz 30, 2012, 20:07:03 poslijepodne »
Inače, sačuvaj me bože arapskih zemalja i njihovog odnosa prema ženama :roll: ....teški srednji vijek i primitivizam. :down:

Otkud ti sad ovo? Podliježeš američkoj propagandi...

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #4 u: Kolovoz 30, 2012, 21:56:37 poslijepodne »

Su ovi okrunjeni ili kaj? :D

Inače, sačuvaj me bože arapskih zemalja i njihovog odnosa prema ženama :roll: ....teški srednji vijek i primitivizam. :down:

Ajde znam da su u novembru izbori u SAD ali ovo je i  mene iznenadilo...pogotovo što Tunis nema veza sa Arapima...osim istorijske. Naime Arapi su naseljeni na Arapskom poluostrvu /Jemen, Saudi arabija, Katar, Kuvajt, Oman i Muscat, Bahrain.../ ali mi pričamo o Tunisu.Tunis je najmanja zemlja u Afriki, jeste da je glavna vera islam.Oni su sunitski muslimani.Po pitanju odnosa izmedju polova Tunis je izmedju muslimanskih zemalja jako napredan.. mužjak može imati samo jednu ženu, te se mogu i razvesti...i niz nekih stvarno dobrih zakona, koji su pisani i za žene. u Tunisu žene mogu slobodnoi raditi, edukatirati se...... dakle po tom pitranju Tunis jeste jedna od naprednijih zamlaja na svijetu.
Takodjer se slažem i sa mišljenjem Filip Zebca,jer njegovu tvrdnju više smo puta i doživjeli, te meni se tunisko gostoprimstvo, te domačnost svidja iznad svega. Mi svaki put skupimo odječu , obuču te igrače i to podelimo onima kojima mi mislimo da su potrebni ali oni ne uzimaju džabe nego mi to trampimo ili za suvenire ili za nešto drugo.
Što se ipak tiče ove svadbe, mi smo bili počaščeni, da smo mogli prisustovati njihovj svatbi, ipak mi nismo muslimani ali svejedno, bili smo pozvani i prihvatili su nas kao jako drage goste. I da kažem za kraj...kad upoznate dušu >tunižanina, te prihvatate njihov stil i mišlljenje te popričate na arapskom  u nekom selu...onda če vas taj Tunis vuči zauvijek...
Eto toliko... :)

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #5 u: Kolovoz 30, 2012, 22:15:54 poslijepodne »
Dok sam bio u Tunisu sa ženom išli smo isto malo na svadbu u hotelu. Mlada Franscuskinja, a mladoženja Tunižanin. Plesali su samo muški :'(. Inače kak su nam rekli, a i kako smo doživjeli, žene turistkinje su u Tunisu sigurnije nego u bilo kojem gradu u HR. I jako su ljubazni prema stranim ženama (naravno ako poštujete njihovu kulturu koji nije strogo islamistička, ipak je Tunis turistička zemlja).

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #6 u: Kolovoz 30, 2012, 23:25:05 poslijepodne »
Sve 5, gostoprimstvo nikad nisam doveo u pitanje, znam i da je Tunis puno napredniji i demokratskiji od susjeda recimo Libije, tim više što je važna turistička destinacija pa je logično da se lijepo odnose prema turistima jer od njih žive. Mislio sam generalno o arapskim zemljama, no istina ne valja generalizirati jer ima i boljih primjera kao Tunis npr.  No, imam svoje mišljenje o arapskim zemljama na što naravno imam pravo i nevažno je kako sam došao do njega, najmanje preko amerike (koji su nota bene teški šovinisti i egoisti plus imperijalisti vrlo slični Englezima....ili opet generaliziram :) )

Osobno ne bih volio živjeti tamo niti bih svoju kćer poslao da tamo živi, biste li vi? Nije mi privlačna niti arapska/muslimanska kultura, niti mentalitet, način života niti običaji. Smije li se to reći na forumu, orijentiran sam više prema trulom zapadu :)  ALI poštujem da ljudi žive kako žele i ne namećem im naš ili zapadnjački način života niti nužno tvrdim da je zapadnjački način života bolji ili ispravniji....samo ne mogu sebe niti svoju djecu zamisliti u takvom društvu. Zato ne budimo licemjerni diplomati, ako je tamo tako dobro i lijepo zašto svi iz naših krajeva idu raditi i živjeti u Austriju, Njemačku, Australiju, Kanadu, SAD-e....kako to da se na vrhu Afrike ili bliskom istoku ne vide....osim kao turisti?

Tunis i Arabija (skupni naziv za sve arapske zemlje) samo kao turistička egzotika (upoznavanje drugačijeg), nikako kao stil života ili obećana zemlja.

Eto, samo moje mišljenje a bio bi papak da ga se u mojim godinama bojim izreči. ;)



Arapsko gostoprimstvo se nemože s ničime mjeriti, oni bi ti svoje gače skinuli da ti kao gostu udobrovolje. Makar bili i siromašni iz njihove kuče ne ideš gladan i žedan.

Ni iz moje kuće nitko nije otišao gladan a niti žedan....pod uvjetom da je ostao na večeri. :)
« Zadnja izmjena: Kolovoz 31, 2012, 01:17:39 prijepodne od Renta »

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #7 u: Kolovoz 31, 2012, 08:46:45 prijepodne »
Eto ja i žena, kad budemo u penziji...idemo tamo... :) da živimo.

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #8 u: Kolovoz 31, 2012, 09:33:28 prijepodne »

ma neka je Bojko, sto ljudi sto čudi. Bitno je da se tamo nalaziš.  :122:

Offline Bojko

  • Akvarij.NET Expert
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2923
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #9 u: Kolovoz 31, 2012, 09:45:04 prijepodne »
I to dobro kažeš....u biti ima neka računica...ali nije bitno, važno da se mi razumijemo :klap:

Offline veco

  • Trade Count: (+4)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1237
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Slavonski Brod
Odg: Uspomena iz Tunisa
« Odgovori #10 u: Kolovoz 31, 2012, 17:24:36 poslijepodne »
. Zato ne budimo licemjerni diplomati, ako je tamo tako dobro i lijepo zašto svi iz naših krajeva idu raditi i živjeti u Austriju, Njemačku, Australiju, Kanadu, SAD-e....kako to da se na vrhu Afrike ili bliskom istoku ne vide....osim kao turisti?

[/quote]

Zbog navike i zbog nečeg vrlo bitnog, a to je jezik jer nema hrvata da ne priča engleski ili barem njemački dok nas ima jako malo u francuskoj jednostavno nemamo naviku emigrirati na to govorno područje... moja susjeda kaže da nas ima jako puno u rusiji naspram francuske gdje jer radila tamo u konzulatu jednostavno jezik je prvo što ljudi gledaju...

u sknadinaviji se naselilo silom prilika za vrijeme rata kao izbjeglice ljudi s ovih prostora, ali to je zbog takve okolnosti u tom trenutku dok je masa bosanaca otišlo u tursku i ostalo tamo sjećam se onog dokumentarca gdje je Milić posjetio ogromnu bosansku zajednicu u Istanbulu