Travanj 28, 2024, 09:31:14 prijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: vrtno jezerce i bio bazen zajedno  (Posjeta: 8484 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dannysomborac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Sombor Vojvodina
  • porodica Kapusta
vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« u: Siječanj 25, 2013, 12:59:04 poslijepodne »
razmisljam o izradi jezerceta za koi sarane koje bi bilo spojeno sa bio bazenom....ima li neko ideju ili neko iskustvo sa time?
dovoljno sam lud da mi nije uzaludan svaki trud  :)

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #1 u: Siječanj 26, 2013, 01:34:53 prijepodne »
Mislim da se nitko nije uputio na ovom forumu u taj pohvat. Kako mislis spojeno s bazenom?

Nesto ovako?


Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #2 u: Siječanj 26, 2013, 14:35:42 poslijepodne »
Mislim da se nitko nije uputio na ovom forumu u taj pohvat. Kako mislis spojeno s bazenom?

Nesto ovako?



uuuuuuuuu ovo je živa perverzija!  :up:  :hyper:

Offline dannysomborac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Sombor Vojvodina
  • porodica Kapusta
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #3 u: Siječanj 26, 2013, 23:28:30 poslijepodne »
da...samo sto moj bazen nebi bio toliko veliki....a  jezerce za koi sarane bi bilo pored...mislio sam bazen i jezerce spojiti na dva mesta potocima da nonstop cirkulise voda iz jednog u drugi...probacu skicirati pa to postaviti ovde?gde u hrvatskoj ima kupiti ove folije od gume...?unapred hvala :up:
dovoljno sam lud da mi nije uzaludan svaki trud  :)

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #4 u: Siječanj 26, 2013, 23:40:07 poslijepodne »
Koliko sam cuo bilo je i u OS - Baumax.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline dannysomborac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Sombor Vojvodina
  • porodica Kapusta
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #5 u: Siječanj 26, 2013, 23:46:42 poslijepodne »
ovako sam zamislio........................... :bc:
dovoljno sam lud da mi nije uzaludan svaki trud  :)

Offline dannysomborac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Sombor Vojvodina
  • porodica Kapusta
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #6 u: Siječanj 26, 2013, 23:59:39 poslijepodne »
a ovako treba da bude...odnos visina     :b15[1]: :b15[1]: :b15[1]:
dovoljno sam lud da mi nije uzaludan svaki trud  :)

Offline dannysomborac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Sombor Vojvodina
  • porodica Kapusta
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #7 u: Siječanj 27, 2013, 00:04:20 prijepodne »
svaki predlog sugestija i primedba ce mi puno pomoci...nikad sem fontane nisam nista pravio....jezerce bi bilo dimenzija 3x6 a bazen2,5x5.....cekam vasu pomoc....koliki fiter...koje biljke sve treba da idu...koje pumpe da bi napravio cirkulaciju izmedju jezera i bazena...gde staviti filter...izmedju njih ili???pomoc!!!! :)
dovoljno sam lud da mi nije uzaludan svaki trud  :)

Offline darx

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 439
  • Spol: Muški   Dob: 30
  • Lokacija: Slatina-Osijek
  • Turtles before hoes
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #8 u: Siječanj 27, 2013, 02:15:57 prijepodne »
To ce biti jedino dobro rjesenje ako i bazen bude prirodni (sa dosta bilja da bude dobra biorazgradnja otpada), Umjesto da radis tako odvojeno zasto nebi napravio jedan spojeni, slozio neki slap i skimer, volumen filtera mora biti 10% bazena.. Moze i manje al' ne pretjerano.

Ima folija u Osijeku u baumax-u u pravu si.
Racunaj da ti investicija nece biti bas jeftina. Gotovi filteri su skupi. Ako se odlucis na nekakvi DIY filter mozes napraviti pomocu betonskih komora (mislim da je clan Tony_ri napravio, probaj naci temu) ili mozes napraviti bacva filter koji mozes ukomponirati u nekakvi slap (primjerice zakopas bacvu, i nasipas zemlje i okolo slozis kamenjar)
:

Nadalje, bit ce problem odrzavati prozirnost vode ako jezerce bude na Suncu, trebat ce ti UVC lampa, ali uz dosta bilja i vrsta riba i puzeva koje jedu "zelenilo" mislim da nece biti potrebe za tom lampom. Naravno to je amateru tesko odrzati, jer treba godine iskustva da se sve lijepo odrzi bez puno elektronike.

Skimer sluzi za ciscenje povrsinske prljavstine vode. Ima puno ideja kako ga napraviti i nije komplicirano. Moze ga se u sklopu filtera napraviti tako da nema potrebe za 2 pumpe.


U jezercu ti je jako bitan protok vode, jer tad voda nece ustajat.
Treba imati sto vise bilja da se odrzi ciklus razgradnje otpadnih tvari.

Jako je komplicirano odrzati cistocu i kvalitetu vode.
Ako se odlucis za pravljenje u jedno sam siguran:
Jako puno posla, dosta ce novaca otici, ali ako sve radis smireno, informirano i kvalitetno rezultat na kraju ce biti zadovoljavajuci.
Usput, ako se odlucis za pravljenje kopaj u proljece, tocnije kada odmrzne zemlja jer tada je najlakše za štijat.

Ja sam ove godine radio u sred ljeta, zaradio sam opekline po leđima, kopao sam zemlju tvrdu kao kamen i punu cigla, stemo sam jedan veliki kamen, vuko sam korjenje od orasa sto je bio pored, onda sam šalovao i radio beton u tačkama (radnim kolicima), uglavnom psovao sam sve zivo  :D, tako da ak' ti se desi dok radis da pocinjes zivcanit jednostavno ostavi i nastavi kad si smiren. Ako sto trebas sam pitaj. lp
« Zadnja izmjena: Siječanj 27, 2013, 13:10:59 poslijepodne od darx »

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #9 u: Siječanj 27, 2013, 06:31:46 prijepodne »
http://www.angelfire.com/un/unruhs/bog.htm
Filter nemora biti skup. Koi i bilje u jednom nije sretan izbor jer če ga pojest...............
Imo sam i ja u planu nešto slično ali mi fali samo 15000kn. Bazen bib bio 7x12 m

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #10 u: Siječanj 27, 2013, 10:20:38 prijepodne »
http://www.angelfire.com/un/unruhs/bog.htm
Filter nemora biti skup. Koi i bilje u jednom nije sretan izbor jer če ga pojest...............
Imo sam i ja u planu nešto slično ali mi fali samo 15000kn. Bazen bib bio 7x12 m

samo 15000  :lol:  da skup je to sport! Dobar biljni od jedno 300 litara sa svime i svaćime i ako želiš da to lići na nešto, kad se sve skupi ispadne skoro 15000kn  :)

Offline dannysomborac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Sombor Vojvodina
  • porodica Kapusta
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #11 u: Siječanj 27, 2013, 10:44:01 prijepodne »
odvojeno sam mislio da nebih uznemiravao kupanjem koi sarane sa jer se njihovim uzgojem mislim baviti profesionalnije, smatram da bi bio_bazen uz pomoc svojih prirodnih preciscivaca(biljke,mikroorganizmi  i sve sto ide uz to  :) )ako je spojen sa ribnjakom i voda stalno cirkulise iz ribnjaka u bazen i obratno.lakse odrzavao prirodan balans obe vodene povrsine...pokusacu nacrtati ceo moj plan pa ga postaviti ovde nadaaju ci se da cete naci mane i resanja za ista...pozdrav svima vama,ljubiteljima prirode :a042:
dovoljno sam lud da mi nije uzaludan svaki trud  :)

Offline dannysomborac

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Sombor Vojvodina
  • porodica Kapusta
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #12 u: Siječanj 27, 2013, 10:47:46 prijepodne »
http://www.angelfire.com/un/unruhs/bog.htm
Filter nemora biti skup. Koi i bilje u jednom nije sretan izbor jer če ga pojest...............
Imo sam i ja u planu nešto slično ali mi fali samo 15000kn. Bazen bib bio 7x12 m

samo 15000  :lol:  da skup je to sport! Dobar biljni od jedno 300 litara sa svime i svaćime i ako želiš da to lići na nešto, kad se sve skupi ispadne skoro 15000kn  :)
   
nisam jos nista stavio na racun...ali mislim da ce mi trebati do 3000 eura...suma nije mala.ni nemam je u potpunosti...ali ako uspem da sa time ostvarim svoj san svako oricanje mi nece tesko past  :)  ...sad razmisljam o EPDM foliji...vidim da je mnogo bolja...ima li je kod vas i znate li cene?
dovoljno sam lud da mi nije uzaludan svaki trud  :)

Offline FixFox

  • Trade Count: (+24)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2409
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #13 u: Siječanj 27, 2013, 11:15:02 prijepodne »
a gle malo po malo, ja bar tako radim... Svaki mijesec po nešto, u tom i je gušt  :up:
a za foliju nemam pojima, ali bude ti već netko odgovorio...  -?

Offline gmatanic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 844
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Slavonski Brod
  • ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #14 u: Siječanj 27, 2013, 12:13:57 poslijepodne »
U OBI-ju ima folija, ali ne znam kakve su i koje su cijene
Give a man a gun, and he can rob a bank. Give a man a bank, and he can rob the world

Offline mike du

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
  • Spol: Muški   Lokacija: wien
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #15 u: Siječanj 27, 2013, 18:00:41 poslijepodne »
imas folije razlicitih debljina u Flint stone u Subotici.Sobzirom na zeljeni projekat,ne bih ti preporucio manju debljinu od 1.5mm.

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #16 u: Siječanj 27, 2013, 18:29:58 poslijepodne »
vidim da je mnogo bolja...ima li je kod vas i znate li cene?

Mislim da je  60-70kn m2 1,5mm. Obavezno moraš staviti filc ispod a to je još 30kn m2
Definitivno EPDM. PVC pukne za 5-6 godina. EPDM sa filcom daju garanciju 30 godina.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #17 u: Siječanj 27, 2013, 20:45:36 poslijepodne »
gde u hrvatskoj ima kupiti ove folije od gume...?unapred hvala :up:

Proguglaj si Firestone i EPDM. Firme koje se bave hidroizolacijom imaju takve folije a zastupnici za Firestone postoje i na nasem i na vasem trzistu.

Offline engin

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 31
  • Spol: Muški   Dob: 60
  • Lokacija: istra
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #18 u: Siječanj 28, 2013, 15:54:34 poslijepodne »
Negdje u kolovozu je bila otvorena slična tema.Zvala se Bazen ribnjak ili tako nešto slično. Bilo je par zanimljivih videa s youtuba,pa si potraži. Kako sam onda napisao i ja imam u planu napraviti tako nešto. Pitao sam dali netko ima takonešto,ali nitko se nije ni onda javio. Nadam se da ćeš ti biti prvi koji će probiti led i ostvariti takav projekat. Želim ti puno sreće i što bržr
e kupanje. To su želje, a ti plako, dobro razradi svaki detalj da nebi bilo iznenadjenja, pa da umjesto bazena imaš baru. :up:
jedriti se ne mora,ali je fora

Offline mrki13

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 109
  • Spol: Muški   Lokacija: Zg
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #19 u: Siječanj 28, 2013, 18:51:22 poslijepodne »
Nije to tako teško izvest, samo je pitanje financija.
Imao sam pitanja o tome koliko bi koštalo jedno takvo jezero. Još uvijek su zainteresirani ali mislim da nisu spremni izdvojiti novac za filter i izolaciju.
Ovisno o veličini jezera i količini ribe 7-15 tisuća kn bi bio filter, vjerojatno i više jer ga treba uvest.

Recimo da betonsko sa bojom, izolacijom, filterom i uv lampom, površine 2x5x1,5 m bi izašlo oko 15 000 kn. Ovisno o opcijama i materijalima moguće ga je izvesti i sa duplo manje investicija.
Ako budeš radio sa folijom obrati pažnju na njenu zaštitu, za razliku od betonskog svašta se može desiti. (korijenje, krtice, kamenje)
Filter treba biti dovoljno velik, što veći to bolji, nije isto ako ga čistiš jednom mjesečno ili 2 puta tjedno. Ja filter čistim 2 puta tjedno, jer je mali i imam previše ribe.

Svoje betonsko jezero ako bi prebojao sa bojom (ako ga ne prebojaš hvataju se alge, što nije slučaj sa folijom) i nabavio usisivač za jezero ili bazen (puno ribe puno otpada) mogao bih se kupati bez problema sa ribama.  :)
I sa malo jačom uv lampom (150-200 eura, u austriji) možeš i olimpijski bazen održavati bistrim, to je najmanji problem u cijelom projektu.

I prije svega nikako ne zaboraviti dovode i odvode vode, te struje.
Istina da koi jedu sve, od drugih vrsta riba riba (npr. malih karasa ako s veliki koi zajedno sa karasima) do banana i lubenice, al ne jedu sve vrste bilja. A neke se i ne sade tako da su im poslužene kao u restoranu.
Trska, šaš, te neke vrste rogolista i lopoča ne diraju.

Offline dare

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zdenci Brdovečki
  • 091/5892288
Odg: vrtno jezerce i bio bazen zajedno
« Odgovori #20 u: Ožujak 09, 2013, 15:55:01 poslijepodne »
http://www.angelfire.com/un/unruhs/bog.htm

Biološki filter u, pored ili iznad jezera. Ljepo prirodno i funkcionalno a nije skupo.