Travanj 19, 2024, 04:37:03 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Uzgoj zlatnih ribica  (Posjeta: 5983 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Alen

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Uzgoj zlatnih ribica
« u: Studeni 06, 2005, 20:42:00 poslijepodne »
Dali netko zna kako uzgajati zlatne ribice.
 

Offline Neon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 661
    • www.atfreeforum.com/hope/
Uzgoj zlatnih ribica
« Odgovori #1 u: Studeni 06, 2005, 20:45:00 poslijepodne »
Bila je tema al nitko nije odgovorio
Hrvatska/Split/
Funniest movie ever

Offline FilipF

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 58
Uzgoj zlatnih ribica
« Odgovori #2 u: Studeni 06, 2005, 21:02:00 poslijepodne »


Znam ja. Iskopaš poveliku rupu u zemlji, nasipaš vode, pustiš unutra ribe i ostaviš ih na miru ( naravno moraš ih hraniti ). Slijedeće proljeće mrijest je neizbježan pod uvjetom da imaju gdje lijepiti ikru ida je bar jedna riba suprotnog spola tj. da nisu baš sve ženke ili mužjaci. ( muški u vrijeme mrijesta, a to ti je kad se digne temperatura vode iznad 15 stupnjeva, dobiju bijele točkice u predjelu škržnih poklopaca ). Slijedeće što ti je potrebno je mnogo plutajućeg bilja, jer zlatne ribe jedu svoje mlade.

Offline poglavar

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Lokacija: Bjelovarsko-bilogorska županija
    • 500 Gupija u 900 litara
Uzgoj zlatnih ribica
« Odgovori #3 u: Studeni 06, 2005, 21:15:00 poslijepodne »
Čini mi se da je uzgoj Zlatnih ribica u akvariju za Hrvate nepoznanica! Barem nitko ko zna nije ništa o tome napisao na već i prije spominjano pitanje!

Offline HRVOJE

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 921
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Osijek
Uzgoj zlatnih ribica
« Odgovori #4 u: Studeni 07, 2005, 08:57:00 prijepodne »
...o uzgoju zlatnih riba(Carassius auratus)moglo bi se mnogo napisati i nije nepoznanica kod nas,ali,koliko je meni poznato,za sada nema nikoga tko se malo ozbiljnije bavi sa tim bavi..zlatne ribe se mrijeste vrlo jednostavno,ali postoje određene specifičnosti...prije mrijesta ribe moraju biti jedno vrijeme u nešto hladnijoj vodi(oko 16 C) kako bi se inducirao početak rada spolnih žlijezda.Parovi moraju biti strai oko godinu dana,dobro uhranjeni..razlika između m i ž je očita u veličini stomaka,a mrijesne pjege po glavi se pojave na mužjaku neposredno pred mrijest.Akvarij mora biti veliki,preko 100 litara  jer su izuzetno plodne,a na dno stavljamo krupno kamenje ili zaštitnu mrežu jer su veliki žderači ikre..ph i tvrdoća su nebitni,temperatura nešto preko 20 C i mrijest će se dogoditi vrlo brzo..parove vadimo,a male ličinke se izvale nakon 48 sati,počnu plivati nakon šest dana u potrazi za hranom..prva hrana su im nauplije artemije..pošto su mrijestovi izuzetno obilati(preko 1000 kom)moramo osigurati dovoljno prostora i hrane za riblju mlađ koja raste neravnomjerno pa mormo vršiti i selekciju prema veličini...sa tri mjeseca starosti bi trebale biti veličine 3-3,5 cm...