Travanj 19, 2024, 03:56:26 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Centropyge loriculus prestao jesti  (Posjeta: 2186 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Centropyge loriculus prestao jesti
« u: Travanj 21, 2014, 17:38:24 poslijepodne »
Kako piše u naslovu teme, odjednom je prestao jesti, jednostavno je pri dnu na jednom mjestu i potpuno nezainteresiran za hranu. Imam ga jedno mjesec dana i od samog početka je prihvatio svu hranu, a sad je odjednom stao. Bullinga nema od nikoga, ostale ribe sve ok. Vidljivih problema na koži nema. Pokušao sam sa raznom hranom, probao mu turnuti i pod nos, ništa.

Da li da ga izdvojim? Imam jedan mini akv. od 20l, ali bez ikakve filtracije, eventalno jedna pumpica da vrti more, ali mislim da to i nema baš smisla..?
Nekakav aditiv možda da ga potakne na hranu? Možda ffm, ili nešto slično?

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Centropyge loriculus prestao jesti
« Odgovori #1 u: Travanj 21, 2014, 18:00:56 poslijepodne »
The diet of the Flame Angelfish should consist of Spirulina, marine algae, high-quality angelfish preparations, mysis or frozen shrimp, and other high-quality meaty items.
Ovo je opis hrane koju bi trebao jesti, mozda ga izdvojiti pa pokusati hraniti ciljano i dodati koju kap cesnjaka u hranu ffm nemoze stetiti...neznam drugo

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Centropyge loriculus prestao jesti
« Odgovori #2 u: Travanj 21, 2014, 18:33:20 poslijepodne »
Dobiva sve to, ali uzalud. Nesto mu ocito ne odgovara, ali ne znam sto. Paramateri vode su ok, to sam isto iskljucio. Jedino ne znam da li da ga izdvojim, ali to mi u biti izgleda i nemoguce, zavucen je nisko u jednoj rupi, mogu mu soli na rep staviti.. A nista, zao mi ga kvragu, mozda se predomisli.

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Centropyge loriculus prestao jesti
« Odgovori #3 u: Travanj 22, 2014, 10:38:34 prijepodne »
To nije ponašanje tipično za zdravu ribu.

Znači ukoliko je riba jela, a sada nakon nekog perioda je prestala jesti, vrlo vjerojatno je problem ili u lošoj kvaliteti vode ili u unutarnjim parazitima koji su oslabili ribu.

U tom slučaju izdvajanje ribe i liječenje iste ima smisla.

http://www.advancedaquarist.com/blog/quarantining-marine-fish-made-simple

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Centropyge loriculus prestao jesti
« Odgovori #4 u: Travanj 22, 2014, 12:09:42 poslijepodne »
Ujutro sam ga na žalost našao na dnu  :'(

Da, i meni je čudno zato sam i pitao. Što se tiće kvalitete vode, fosfati i nitrati su na 0, salanitet stabilan 1,024, ništa nisam mijenjao u zadnje vrijeme. Sve ostale ribe izgledaju u redu, normalno jedu. Jedini poremećaj koji imam već neko vrijeme je cijano koji se javio prije jedno 2 mj. kad mi je otišla cirkulacijska pumpa i od tada ga se ne mogu riješiti, ali mislim da to i nema baš neke veze. A ništa, šta je tu je, nadam se da je to izolirani slučaj i da ce druge ribe biti ok. Inače to mi je prvo uginuće ribe, ako izuzmem jednu magnificu koja je uginula za manje od 24 sata od ulaska u akv pa evo sada znam i kako je to, na žalost.

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Centropyge loriculus prestao jesti
« Odgovori #5 u: Travanj 23, 2014, 08:11:20 prijepodne »
Možda je ipak bio premali kad je stigao u akvarij....

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Centropyge loriculus prestao jesti
« Odgovori #6 u: Travanj 23, 2014, 08:42:13 prijepodne »
Ujutro sam ga na žalost našao na dnu  :'(

Da, i meni je čudno zato sam i pitao. Što se tiće kvalitete vode, fosfati i nitrati su na 0, salanitet stabilan 1,024, ništa nisam mijenjao u zadnje vrijeme. Sve ostale ribe izgledaju u redu, normalno jedu. Jedini poremećaj koji imam već neko vrijeme je cijano koji se javio prije jedno 2 mj. kad mi je otišla cirkulacijska pumpa i od tada ga se ne mogu riješiti, ali mislim da to i nema baš neke veze. A ništa, šta je tu je, nadam se da je to izolirani slučaj i da ce druge ribe biti ok. Inače to mi je prvo uginuće ribe, ako izuzmem jednu magnificu koja je uginula za manje od 24 sata od ulaska u akv pa evo sada znam i kako je to, na žalost.

Mortaliteta u morskoj akvaristici ima. Sad da li je do shippinga, parazita, ne prihvaćanja komercijalne hrane... opcija uvijek ima. Ako te išta tješi, najviše mortaliteta sam doživio sa najviše iskustva i krcatim reefom. Jednostavno što god da novo unesem u akvarij, 50% su šanse da će preživjeti.

Sam morski akvarij je skup, a kamoli još imati jednu malu karantenu u koju ćeš pustiti ribu i tretirati je lijekom protiv parazita.

Inače, ukoliko imaš cijana, fosfati i nitrati ti sigurno nisu 0...  ;)

Offline zzorann

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 240
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Rijeka
Odg: Centropyge loriculus prestao jesti
« Odgovori #7 u: Travanj 23, 2014, 09:59:18 prijepodne »
Aufff, sa tim nitratima i fosfatima ima da spi*dim do kraja. Svi muku muče sa time, a meni konstantno na 0?! Probao sa više testova, čvrsta nula ko'kamen.

Nego zanima me jedna druga stvar. Čarape perem u mašini, baz praška naravno i uvijek duplo ispiranje, ali bojim se da je moguće da tu ipak nešto iz mašine prođe... Mislim da sam negdje pročitao da dosta ljudi pere na taj način, ali i dan-danas sam prema tome skeptičan. Možda bolje da otvorim temu pa da vidimo.

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: Centropyge loriculus prestao jesti
« Odgovori #8 u: Travanj 23, 2014, 10:01:50 prijepodne »
Relativno kratko koristim carape, i ja sam usvojio pranje u ves masini, jasno, bez praska i icega. prije pranja masina odvrti koji krug bez icega, da se dodatno ispere.

ali svakako nakon pranja, jos jedno ispiranje, i onda ispiranje do besvjesti pod mlakom vodom iz pipe, i nakon toga u ro vodi. susenje i nazad u akvarij. Dali ostane sto na njoj ili ne - to ti je odlicno pitanje.  :up:

Offline GoranC

  • Moderator (lokalni)
  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 664
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
    • Prvi veći tank i jedini pravi
Odg: Centropyge loriculus prestao jesti
« Odgovori #9 u: Travanj 23, 2014, 11:30:59 prijepodne »
U mašini će uvijek ostati malo praška i to će onečistiti čarapu, ta ideja pranja je možda ok jer daje čistu čarapu i otvorene pore ali osobno neću tako raditi, sigurnije je pod miniwash ili vrtno crijevo pod mlaz...