Ožujak 28, 2024, 09:56:03 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Tube anemone  (Posjeta: 3810 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Tube anemone
« u: Listopad 31, 2018, 14:20:44 poslijepodne »
Zanima me kako se ponašaju tube anemone u tanku, koji su preduvijeti za držanje, mogu li biti blizu drugih koralja, jačina svjetla, strujanja, kako velike narastu.... iskustva akvarista koji su ih imali ili ih imaju u tanku.

Hvala!

Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Tube anemone
« Odgovori #1 u: Studeni 03, 2018, 12:17:55 poslijepodne »
 Po meni jedan od ljepših organizama držao sam ih duže vrijeme al ne i bez problema ! :/
      Nazvao bi ih kobne ljepotice i potpuno pogrešan organizam  za tankove tvoje veličine !
Naime jak zarnjak sa lovkama hvata i pali sve šta je u blizini puno jače nego bilo koja druga anemona  ! Treba im jako puno mjesta rekao bi min 20-25 cm  , zbog dugački pipaka ! Racunaj da lovi ribe koje može da pojede ili ozbiljno povredi ! Da stvar bude veselija one šetaju po tanku ! Zahtjevaju duboku podlogu da se mogu zakopati ! Hranjenje je obavezno i tu dolazimo do jedine olakšavajuće okolnosti oko svjetla ;) ! Svjetlo  nije faktor jer se radi o NPS korali kod svih od oko 50 razlicitih vrsta !

Offline trpimirovich

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1067
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
    • trpimirovich design studio
Odg: Tube anemone
« Odgovori #2 u: Studeni 03, 2018, 12:33:41 poslijepodne »
Tako sam nešto zaključio iz tekstova po netu. Hvala na informacijama koje su to potvrdile. Možda ću napraviti novi tank samo za njih.

TrpimirovichDesignStudio


Offline josko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 227
Odg: Tube anemone
« Odgovori #3 u: Studeni 03, 2018, 12:55:40 poslijepodne »
To i je rjesenje ! Ali to donosi druge probleme i zahtjeve koje ima NPS tank ! Razmišljao sam dugo o tome  , I još nisam odbacio tu ideju ! Filtracija je zahtjevna , ishrana pričala sebe i faktor vrijeme još veći problem ! Ne zovu te NPS koralje džaba penzionerski koralji !  ;)
Svakako da se mogu tube anemone držati i u tanku u kojem ima dosta prostora ali sa gore navedenim rizikom !