Travanj 20, 2024, 16:27:41 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Zoo Zagreb  (Posjeta: 1936 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Zoo Zagreb
« u: Srpanj 31, 2012, 09:14:56 prijepodne »
"prelistao" sam njihovu stranicu ali bi volio i ovdje pitati one tko je uzivo bio tamo.

1. kakav je sadrzaj?

2. da li postoje nekakve "sitnice" za placanje koje nisu navedene na stranici?

3. procitao sam da ima nekakav javni parking u blizini....nedjeljom se ne plaća ili plaća?

Offline Filip Zebec

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 997
  • Spol: Muški   Dob: 41
  • Lokacija: Zagreb - Dubrava
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #1 u: Srpanj 31, 2012, 09:57:15 prijepodne »

1. Nije loše za naše uvjete

2. Ništa se dodatno ne plaća osim ulaznice ( sladoled nij u cijeni ulaznice :)) )

3. Parking su zatvorili kod stadiona, ali se možeš sparkati kod okolnih zgrada.
Bjela Amazona -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=79037.0

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #2 u: Srpanj 31, 2012, 10:25:57 prijepodne »
dosad sam bio nekoliko puta u osijeku i nasicama, ali svi vicu u zagrebu je naj naj pa reko ajde da i to vidim  :D

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #3 u: Srpanj 31, 2012, 11:26:03 prijepodne »
dosad sam bio nekoliko puta u osijeku i nasicama, ali svi vicu u zagrebu je naj naj pa reko ajde da i to vidim  :D
Zagrebački Zoo je jako napredovao u odnosu na nekad, sjećam se da sam bio kao klinac tijekom 80-tih godina, tako da mogu reći da ono onda i ovo danas nema veze jedno s drugim. I ono što je dobro je da i dalje imaju planove to razvijati. Jedino čega nema od životinja (a nadam se da će ih u budućnosti ipak biti) su žirafe, slonovi, nosorozi... to mi još fali da priča bude potpuna.

Samo se ulaznica plaća, ali računaj da ćeš morati napraviti jednu pauzu u kafiću i iskoristiti je za odmor između dvije ture hodanja. A u kafiću ćeš onda još nešto potrošiti.

Subotom iza 15 h i cijelu nedjelju se ne naplaćuje parkiranje na javnim parkinzima u Zagrebu, pa iskoristi neki od tih u blizini.


Offline rokimon

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 595
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: moj dom je Hrvatskaaaa
    • malawi by rokimon
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #4 u: Srpanj 31, 2012, 12:22:43 poslijepodne »
ja bio predprošli vikend...i bio sam jedno 15-tak puta(od toga bar 10x u zadnjih 15g od kad imam klince).....mogu reći da jednako volim otići kao da idem  prvi put! ali....(mora biti taj ali...), meni se ne čini da ima nekakvih pomaka! životinja sve manje a trebalo bi biti obrnuto...nastambe sve lošije i lošije! u izgradnji je nastamba za lavove pa to možda malo izvuče situaciju! kad sam bio zadnji puta pola životinja nismo vidjeli...doduše, stajala je obavijest da su zbog vrućina nastambe otvorene da se životinje mogu skloniti! sve u svemu....opadanje umjesto napredka! mada kažem, uvijek se rado vraćamo(klinci, žena i ja) i drag nam je Maksimir!.... možda, kako kaže werther "ima planova za napredak", volio bih da je tako!
« Zadnja izmjena: Srpanj 31, 2012, 12:39:41 poslijepodne od rokimon »
Onaj koji pita ispadne budala pet minuta, ali onaj koji ne pita ostane budala cijeli život.

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #5 u: Srpanj 31, 2012, 12:35:06 poslijepodne »
...u izgradnji je nastamba za lavove pa to možda malo izvuče situaciju!.... možda kako kaže werther ima planova za napredak...
Mislio sam baš na to za lavove, gledao sam maketu pa mi se svidjelo u kojem to smjeru ide... ali nadam se da će biti i drugih stvari u budućnosti. Nisu neka vremena za velike investicije ali malo po malo i bit će nešto! :)

Ja bih baš i te preostale životinje koje sam spomenuo vidio u Zoo-u ali i s njima je problem što se nastambi tiče, mislim da se danas za slonove, žirafe i slične ipak očekuju puno bolji uvjeti nego nekad da bi ih se uopće moglo imati. S te strane je u redu da ih nema dokle god ne budu bili osigurani uvjeti za njih...

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #6 u: Srpanj 31, 2012, 13:33:13 poslijepodne »
Bila nedavno i totalno se razočarala  :down:
Nastambe zapustene, neuredene, visoka trava nepokošena. Nastambe puno premale za veliku vecinu zivotinja... ako ne i sve. medvjedi na cistom betonu, ma općenito premale nastambe.... mačke se ponasaju karakteristično za zivotinje koje zive u premalom prostoru bez dnevne aktivnosti, ma koma.
Akvariji katastrofa. neke ogromne sive-crne ribe u prepremalom akvariju, puno rana od medusobnog grikanja.  papagajska kornjaca se jedva moze okreniti u svom akv.... ma nula bodova...
Sve u svemu, ništa posebnog.... bar za mene, posto sam gledala na tv kako zoo izgleda  vani, pa vidim sve ono sto maksimirski zoo nema. jednostavno mi je muka gledat te zivine u tako malom, premalom prostoru  :down:. znam da nemože svaka imat pol hrvatske prostora, al bar  da mogu relativno ugodno zivjet i da to na nesto liči...

nadam se da bude uskoro doslo do neke promjene jer je ovo sramota, u najmanju ruku... No ne cudi s obzirom kakvo je stanje u državi.... 

Offline nikily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1145
  • Spol: Ženski   Lokacija: R'lyeh
  • She's lost control
    • Chaos in motion
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #7 u: Srpanj 31, 2012, 15:09:42 poslijepodne »
Od novijih stvari definitivno vrijedi spomenuti izlozbu hrvatskih zmija. Jako zgodno. :)

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #8 u: Srpanj 31, 2012, 17:15:29 poslijepodne »
e sve mi se cini da bolje da nisam nista pitao

netko kaze "pusiona", a dugi opet da je dobro  :D

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #9 u: Srpanj 31, 2012, 17:21:59 poslijepodne »
e sve mi se cini da bolje da nisam nista pitao
netko kaze "pusiona", a dugi opet da je dobro  :D
A gle, ako se uspoređuje s neki europskim Zoo vrtovima onda naravno da nije niti blizu, ali u usporedbi s ostalima u Hrvatskoj i nekim susjednim zemljama sigurno je među boljima. Meni se sviđa ovo kako je danas jer to uspoređujem s onim kako je bilo prije više od 20 godina, u tom smislu je ostvaren velik napredak. Ali naravno, uvijek može (i treba) biti i bolje! :up:

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #10 u: Srpanj 31, 2012, 17:25:20 poslijepodne »
ne uspoređujem se s europskim jer nisam nigdje bio  :D
ali bi mi bio totali bed da prevalim 400tinjak km i da se razočaram

Offline mario12

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 445
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Novi Zagreb
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #11 u: Srpanj 31, 2012, 18:56:39 poslijepodne »
Nažalost moram ti onda reči da bolje nemoj ići...Često sam u zoo sa klinkama i svaki put je sve lošije,ok znam da lova im kaplje na kapaljku i sve to ali ako nastave ovim putem bojim se da unuke neću voditi u zoo.. :down:
Prestanite pucat u mrtve konje...
Mob. 0993453385

Offline Lili

  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1142
  • Spol: Ženski   Dob: 32
  • Lokacija: Vukovo selo (Blizu Zaprešića), Zagreb
  • Fish freak
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #12 u: Srpanj 31, 2012, 20:30:37 poslijepodne »
Ako ideš samo zbog toga, onda svakako nemoj ići...
Neznam kako je u drugim zoo-ovima u hrv, ali ja sam se totalno razočarala kad sam bila... ko da sam isla gledati zlatne u kugli i pse na pol metra lanca.... jednostavno mi previše toga bode u oči...
Veći mi je doživljaj bio "safari" u brijunima davnih godina, bez obzira sto smo mogli vidjet jako malo iz onih vlakića il sta su vec...

Offline Barry

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #13 u: Srpanj 31, 2012, 20:51:26 poslijepodne »
...živim 3 minute od hoda ZOO-a, a tamo sam bio prije jedno 2-3 godine i činilo mi se da se trude i da napreduju, obnavljale su se nastambe i tak....meni je to sve super izgledalo, a sad vidim da se dosta negativno piše....morat ću brzo ponovno u ZOO...

...prije nekih godinu dana bio sa u ZOO-u u Washingtonu, meni je maksimir osobno puno puno ljepši i prirodniji jedino što sam tamo vidio pande, a imaju i slonove...

...što se tiče parkinga, imaš ga preko puta ulaza u Maksimir - poznati Pimpek plac, subotom se plaća do 15 h, a nedjeljom je besplatno

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #14 u: Srpanj 31, 2012, 21:19:40 poslijepodne »
Ja ne znam o čemu pričate. Meni je ZOO puno bolji nego prije. Dok povećaju nastambu lavovima bude super. Ja ne vidim kaj je tam zapušteno, meni imaju prirodni štih. Sve je uredno i čisto. Ima mana (mogli bi medvjedima isto nova nastambu napravit, previše pacua u akvariju, jakooooo skupa cuga u kafiću...), al više je prednosti. Za pohvalu su terariji sa hrvatskim zmijama, ona seoska kuća mi je totalno fora, vivariji sa otrovnim žabama itd. Izgradili su novi Afrički dio i Kineski dio.
Bil sam u ZOO u Minhenu i Manheimu i nisu do koljena ZG ZOO-u. Za pohvalu su edukacijski sadržaji koji se vikendom odvijaju. Moj ti je savjet da ipak ideš na jesen dok je hladnije jer sam ja bil u šestom mjesecu dok je bilo ovak vruće i nije se vidlo dosta životinja koje su se skrivale od vrućine.
Osobno volim otić 2-3 puta godišnje i uživam. I kaj je najvažnije, možda našem kritičnom oku nekaj smeta, ali klinci to ne vide i vjeruj mi uživaju u ZOO.
« Zadnja izmjena: Srpanj 31, 2012, 21:25:47 poslijepodne od Grale »

Offline Tiii

  • Trade Count: (+13)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2121
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb Malešnica
  • Shrimp noob
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #15 u: Srpanj 31, 2012, 22:43:13 poslijepodne »
Bio sam prosle godine sa curom,oboje obozavamo zivotinje,i vidjeti medvjeda kako se krece bolesno u krug na jednom kamenu je tuzno
Zivotinje ne da su samo u premalim nastambama,nego jednostavno nemaju akcije,niti ikakve zanimacije

Mislim da je to sve sto rade minimum da te zivotinje zive,to se odnosi na vece zivotinje,one manje mozda jos i imaju kakav takav smjestaj neke se i razmnozavaju,ali sve vece zivotinje i osobito grabezljivci su u losim uvjetima

Offline Striček Matija

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3456
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #16 u: Kolovoz 01, 2012, 09:10:02 prijepodne »
baš kako Grale kaže... klincima će bit super....

u ZOOu sam svaki mjesec ... i ZOO se obnavlja konstantno...  nažalost nemože se proširiti na veći prostor nego koji je... a i financijska situacija im nije bajna...

lavovima se izrađuje nova nastamba koje bi trebala biti gotova na godinu.... kolko sam čuo i za medvjede su u planu nove nastambe....

Izložba hrvatskih zmija je odlična....  gmazara je u preuređenju...i gotove nastambe su odlične....  uskoro će biti gotova i nastamba za kajmane ....



i pod obavezno se klinci moraju slikat na kamenim lavovima na mostiću.... ako nemaju sliku da jašu te lavove...kao da nisu nikad ni bili u ZOOu  :D :D

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #17 u: Kolovoz 01, 2012, 12:51:11 poslijepodne »

Izložba hrvatskih zmija je odlična.... 

Johan je napravio vrhunski posao sa ovime, to mi je najveće oduševljenje u ZOOu što sam vidio!! :)

Offline Grale

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1916
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #18 u: Kolovoz 01, 2012, 14:22:20 poslijepodne »

Izložba hrvatskih zmija je odlična.... 

Johan je napravio vrhunski posao sa ovime, to mi je najveće oduševljenje u ZOOu što sam vidio!! :)

Malo se teže uoće kad su još male, a onaj akvaterarij sa bjelouškama je genijalan :up:.

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #19 u: Kolovoz 01, 2012, 14:30:06 poslijepodne »
jel to jos tamo?

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #20 u: Kolovoz 01, 2012, 14:35:44 poslijepodne »
jel to jos tamo?

Je, to je sad sastavni dio ponude zoološkog.  :up:


Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #21 u: Kolovoz 01, 2012, 14:45:59 poslijepodne »
a hebemu, vjerovatno cu onda riskirati pa posjetit zoo

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #22 u: Kolovoz 01, 2012, 15:20:53 poslijepodne »
a hebemu, vjerovatno cu onda riskirati pa posjetit zoo

Nije ti to baš neki rizik. Uđi bez predrasuda i uživaj u onome što možeš vidjeti.


Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #23 u: Kolovoz 01, 2012, 15:37:42 poslijepodne »
mislio sam na financijski rizik
da ne bacim badava novce

Offline Stina

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4320
  • Spol: Muški   Lokacija: zg
    • ZGreef
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #24 u: Kolovoz 01, 2012, 15:49:40 poslijepodne »
mislio sam na financijski rizik
da ne bacim badava novce

Dan prije napohaj meso i složi sendviče, onako bogate... dekicu sa sobom u auto i isfuraj klince u zoo i poslje na izležavanje u maksimir pod neko drvo.
Bolji izlazak od bilokojeg shopping centra/mall-a, kina, mcdonaldsa i šta ja znam čega. :up:

Offline Šima

  • Trade Count: (+9)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 892
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Požega
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #25 u: Kolovoz 01, 2012, 15:51:15 poslijepodne »
 :D :D :D :D
cije klince?
da uzmem susjedove?  :up:

Offline pero111

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 88
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #26 u: Kolovoz 01, 2012, 16:06:58 poslijepodne »
ako pogledamo sve Zoo u našem bližem okruženju ZOO Zagreb je SUPER. Na žalost od velikih životinja ništa, po novim zakonima ima određena površina za pojedinu životinju. Ako u zoo ima stari slon na 250m2 netrebaš ga izbaciti van ali ne možeš uzimati nove životinje u takve nastambe. To je pozitivno kao i trud da se zagrebački zoo poboljša i postepeno se u tome uspjeva.

Svake godine si odvojim dan-dva godišnjeg i odem u posjet nekom europskom ZOO parku, i svaki je specifičan i svaki je dobar ili loš na svoj način. Evo par linkova, stvarno se isplati pogledati.

http://www.lecornelle.it/parco.asp

zoo relativno mali ali ima vrhunski izbor životinja, albino lavovi, albino tigrovi, kavez sa pricama visok 10 metara kroz koji hodaš a ptice lete oko tebe, žirafe.........papige slobodno lete po zoo ( preporuka)

http://www.zoobudapest.com/english/

Meni super zoo i kojem imaju uvijek podmladak životinja, Gorile, žirafe..... isplati se pogledati.

 http://www.sostozoo.hu/index.php?lng=ro

Zoo relativno novi s vrhunskim nastambama i životinjama. smješten u šumi cca 80 km prije ukrainske granice...Svakako posjetiti. Spavanje u hotelu pored zoo cca 250 kn noćenje i doručak za 2 osobe, u hotelu dobiješ popust na karte za zoo.

http://www.zoovienna.at/en/zoo-and-visitors/visitor-information/

Bečki zo netreba posebno opisivati isplati se pogledati.

Evo za sada toliko....nije naš zoo nimalo loš, ali se isplati pogledati i neke bolje ;) ako si organizirate odlazak na npr 2 dana pronađete neki jeftini hotel ili kamp i imate avanturu s odlaskom u nepoznato :)


Offline nikily

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1145
  • Spol: Ženski   Lokacija: R'lyeh
  • She's lost control
    • Chaos in motion
Odg: Zoo Zagreb
« Odgovori #27 u: Kolovoz 01, 2012, 16:56:23 poslijepodne »
Johan je napravio vrhunski posao sa ovime, to mi je najveće oduševljenje u ZOOu što sam vidio!! :)

Stvarno je. Rekao je da ce biti zadovoljan samo da jos silca ulovi. :)