Ožujak 28, 2024, 14:44:45 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?  (Posjeta: 3207 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #25 u: Ožujak 09, 2012, 14:58:35 poslijepodne »
meni nisu dosad gledali, slao sam i dobivao iz bosne i slovenije, i slao u austriju i njemacku, i jos nikad do sada mi nisu gledali u pismo. uopce nisam obracao paznju na to, samo sam otisao na postu i poslao i nikad mi nitko nije nista rekao sto se obicnog pisma tice, one tzinske u velikim kuvertama znam da su gledali. sad, ako se i obicna pisma tu i tamo gledaju rendgnom mozda se pravili ludi, to je i tako malo novaca uvjek bilo. neznam, mozda nova vlada krenula sredivat drzavne probleme s dna po obicaju

Kakve veze ima nova vlada s tim da se moraju predati otvovrene posiljke ????  Da je ikome stalo guliti nevinu raju otvarao bi se svaki prtljaznik na granici jednako kao i svaka posiljka te bi se nemilice carinilo, a svi znamo da se to ne dogada.

Citat:
-negledaju oni sve, ali provjere postoje, sad, ovisi kakve si srece i njihove dobre volje  ali da si slao nesto sto podpada pod kriminalna djele garant bi te vec copili. da nije tako onda nitko nebih osobno prelazio granicu

Ovo ne razumijem.

bio sam iks puta u branimirovoj, molio da prije predaju, listao onu knjigu i trazi ime unutra i gledao kako njezno bacaju pakete:)  znam da je guzva, pogotovo u odredena doba godine, ali isto tako sam kupovao neku opremu pod manjom cijenom, polovno/pokvareno, itd..carinili su po vrjednosti koja pise a sumnjam da njim je tesko provjeriti, i samu granici sam tako prelazio pa me nisu previse zezali radi toga, gledaju ono sto pise na racunu a ovo valjda malo i pustaju ljude kad vide da je za osobnu upotrebu

Prica je vrlo jednostavna kao i u svemu - ako uz posiljku ide donekle prihvatljiv racun nitko ti nece raditi probleme, ako pozelis raditi majmuna od carinika onda ce i on tebi pokazati da nije tako glup.
Godisnje barem pedesetak puta prolazim razne granice i ako mi sve zajedno jednom otvore prtljaznik, a carinu platim onda kad sam doista pretjerao te kad i carinik i ja znamo da ima jos toga, ali eto treba prinjeti zrtvu  ;)
Nebrojeno sam puta prosao bez nameta jer nisam radio budalu od carinika i uredno pokazao sve racune, pa kad vidi da si normalan zasto bi te gnjavio kraj silnih budaletina koje vidi u toku dana.

Ista prica i na postanskoj carini - bio sam tamo sve zajedno pet puta pa cak i kod te opjevane Jadranke. Dobar dan, evo racuni, prokomentiramo vrijeme, zena napise papiric i posiljku preuzmem na salteru, dok sam svaki put tamo bio svjedokom revolucionara s fake racunima, tetkama iz Singapura ili modno osvjestenih trendseterica koje se cude sto im ne prolaze fake Uggsice.

Offline ZliBrka

  • Moderator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1815
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Beli Manastir
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #26 u: Ožujak 09, 2012, 15:10:13 poslijepodne »
Nisam nikad narucivao nikakve preskupe stvari (20-30€ max), ali je sve redovno otvarano - carinarnica Osijek.
Mislim da je u ZG ipak u pitanju samo nedostatak radne snage (odnosno volje za radom) i vremena.
"Dišemo slobodno jedino kad nas s drugima povezuje zajednički cilj koji nadilazi naše JA."  Zemlja Ljudi

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #27 u: Ožujak 09, 2012, 16:35:14 poslijepodne »
Ma ja kupujem sebi krpice, torbice, šminkicu redovito, uglavnom kod amera, engleza i nijemaca i uvijek mi svi napišu manju vrijednost od stvarne, iako ni stvarna vrijednost nije nikada neka super velika cifra, tako da se ne bojim carine, Npr., Guess torba koja kod nas košta 1.500 kn, ja u americi kupim za 40-50 USD, a prodavatelj mi na paket napiše 15-20 USD. Čak i da platim carinu na tu torbu, ona je još uvijek više nego duplo jeftinija nego kod nas, tako da se ne zamaram previše..

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #28 u: Ožujak 09, 2012, 17:14:12 poslijepodne »
Zaboravi tu pricu jer podosta ljudi sad gorko place sto su kupovali "jeftino".
Vec par mjeseci traje akcija u cijeloj EU na laznjake tako da carina zaustavi sumnjivu robu i kontaktira lokalnog zastupnika ili predstavnika radi provjere autenticnosti, a za dosta brandova imaju i slikovnice gdje su pojasnjeni detalji po kojima se razlikuju originali od laznjaka - navodno Uggsice imaju cak 12 mjesta.

Kad se ustanovi da je laznjak sljedi poziv na carinu i sad postaje gadno - kaznena prijava drzavnom odvjetnistvu pa dokazuj na sudu svoju nevinost ili nagodba s lokalnim predstavnikom uz trosak unistavanja sto je sve zajedno tesko par tisuca kuna.

Do daljnjega zato nista od brandiranih stvari ne kupovati mimo sluzbenih webshopova, posebno ne na eBayu gdje je ionako 90% robe fake.

Offline Andrijana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 232
  • Spol: Ženski   Lokacija: Zagreb Dugave
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #29 u: Ožujak 09, 2012, 18:33:06 poslijepodne »
Pa ja ni ne kupujem privatno, već isključivo preko shopova. Originalni račun dobijem emailom, samo što zamolim prodavača da na paketu ne naznači pravu cijenu. 
Guess sam navela kao primjer. Ja sam prije dvije godine u LA-u kupila guess torbu u dućanu za 65 USD, isti taj model je kod nas bio tada 1.490 kn. Takve torbe sada preko web shopa dobijem barem 20-30 % jeftinije (lovim sniženja, rasprodaje) i to ti onda ispadne tih 40-50 USD. Da na taj iznos i platim carinu (hvala bogu do sada nisam), opet mi ispadne više od duplo jeftinije nego kod nas. A najbitnije od svega, nije lažnjak!!! To mi fakat ne treba u životu...

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #30 u: Ožujak 09, 2012, 19:02:25 poslijepodne »
Pa ja ni ne kupujem privatno, već isključivo preko shopova. Originalni račun dobijem emailom, samo što zamolim prodavača da na paketu ne naznači pravu cijenu. 

Sluzbeni webshop sigurno nece pisati umanjenu vrijednost,ali isto tako posto stite svoje lokalne distributere uglavnom ne prodaju van maticnih drzava.  Dakle kupujes od druge ruke, ne od sluzbenog kanala.

Citat:
Guess sam navela kao primjer. Ja sam prije dvije godine u LA-u kupila guess torbu u dućanu za 65 USD, isti taj model je kod nas bio tada 1.490 kn. Takve torbe sada preko web shopa dobijem barem 20-30 % jeftinije (lovim sniženja, rasprodaje) i to ti onda ispadne tih 40-50 USD. Da na taj iznos i platim carinu (hvala bogu do sada nisam), opet mi ispadne više od duplo jeftinije nego kod nas. A najbitnije od svega, nije lažnjak!!! To mi fakat ne treba u životu...

Na svu srecu svi imamo pravo izbora, pa ako netko zeli riskirati kazneni progon i povlacenje po sudovima jer se netko tamo razigrao pa odlucio ubaciti laznjak u paket koji ide u neku tamo cudnu zemlju - samo neka izvoli.
Problem je sto jednako zaglave pametnjakovic koji je jeftino kupio na iofferu i nesretnik koji misli da je kupio original, oboje ce imati priliko dokazivati svoju nevinost pred sudom.  Kao sto rekoh, osobno cu na neko vrijeme suspendirati kupnju takvih stvari online jer mi takvo natezanje nije potrebno.

Offline stomed

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1168
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #31 u: Ožujak 09, 2012, 19:18:44 poslijepodne »
meni nisu dosad gledali, slao sam i dobivao iz bosne i slovenije, i slao u austriju i njemacku, i jos nikad do sada mi nisu gledali u pismo. uopce nisam obracao paznju na to, samo sam otisao na postu i poslao i nikad mi nitko nije nista rekao sto se obicnog pisma tice, one tzinske u velikim kuvertama znam da su gledali. sad, ako se i obicna pisma tu i tamo gledaju rendgnom mozda se pravili ludi, to je i tako malo novaca uvjek bilo. neznam, mozda nova vlada krenula sredivat drzavne probleme s dna po obicaju

Kakve veze ima nova vlada s tim da se moraju predati otvovrene posiljke ????  Da je ikome stalo guliti nevinu raju otvarao bi se svaki prtljaznik na granici jednako kao i svaka posiljka te bi se nemilice carinilo, a svi znamo da se to ne dogada.

Citat:
-negledaju oni sve, ali provjere postoje, sad, ovisi kakve si srece i njihove dobre volje  ali da si slao nesto sto podpada pod kriminalna djele garant bi te vec copili. da nije tako onda nitko nebih osobno prelazio granicu

Ovo ne razumijem.

bio sam iks puta u branimirovoj, molio da prije predaju, listao onu knjigu i trazi ime unutra i gledao kako njezno bacaju pakete:)  znam da je guzva, pogotovo u odredena doba godine, ali isto tako sam kupovao neku opremu pod manjom cijenom, polovno/pokvareno, itd..carinili su po vrjednosti koja pise a sumnjam da njim je tesko provjeriti, i samu granici sam tako prelazio pa me nisu previse zezali radi toga, gledaju ono sto pise na racunu a ovo valjda malo i pustaju ljude kad vide da je za osobnu upotrebu

Prica je vrlo jednostavna kao i u svemu - ako uz posiljku ide donekle prihvatljiv racun nitko ti nece raditi probleme, ako pozelis raditi majmuna od carinika onda ce i on tebi pokazati da nije tako glup.
Godisnje barem pedesetak puta prolazim razne granice i ako mi sve zajedno jednom otvore prtljaznik, a carinu platim onda kad sam doista pretjerao te kad i carinik i ja znamo da ima jos toga, ali eto treba prinjeti zrtvu  ;)
Nebrojeno sam puta prosao bez nameta jer nisam radio budalu od carinika i uredno pokazao sve racune, pa kad vidi da si normalan zasto bi te gnjavio kraj silnih budaletina koje vidi u toku dana.

Ista prica i na postanskoj carini - bio sam tamo sve zajedno pet puta pa cak i kod te opjevane Jadranke. Dobar dan, evo racuni, prokomentiramo vrijeme, zena napise papiric i posiljku preuzmem na salteru, dok sam svaki put tamo bio svjedokom revolucionara s fake racunima, tetkama iz Singapura ili modno osvjestenih trendseterica koje se cude sto im ne prolaze fake Uggsice.


-ja ne pricam o vrijednosnim posiljkama vec sto sad mi gledaju obicno pismo u najmanjoj plavoj kuverti a prije mi nikad nisu. netko nadlezan je morao dati naredbu da to pocnu raditi ali mi i dalje nije bas jasan razlog, jedino bi neku manju svotu novaca mogao stavit unutra, nista drugo nestane da bi se moglo svercati na taj nacin

-nemoraju otvoriti paket da bi ga provjerili, moze samo na traci proci kroz redgen, kad iskrcajavaju pakete iz vagona setaju pse tamo da mirisu ta je unutra, itd.. da nije tako tko bi onda osobno riskirao i nosio koku u rezervaru ili di vec, ako bi mogao poslati postom i da stvarno rjetko kada provjere

-pa to sam ja i rekao, moze se presvercat ali dobro oni znaju da to ljudi rade, pisu manje racune, skrivaju steke pod sjedalom, itd. ako bi te i htjeo pustit nemoze zbog drugih, ali ako imas racun s prihvatljivo umjerenom cijenom moze se carinik pravit lud pa reci vozi dalje

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #32 u: Ožujak 09, 2012, 19:45:09 poslijepodne »
andrej.. upitno je ovo tvoje o  smanjenju cijena kod regularnih shopova...

plat.co.jp jedan od najjacih i najvecih web shopova za japnsske ribolovne brandove.. uredno ti izda 2 racuna umjesto jednog pa mozes staviti  za prijavu manji..a na zadnjem koji mi je dosao (200+€) nisu naznacili cijenu.. bar je ja nisam vidio... doslo bez zadrzavanja na posti
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #33 u: Ožujak 09, 2012, 20:29:54 poslijepodne »
Sretnici, vi izgleda nikada niste čuli za Jadranku Posavec.  :google:
Jednom sam imala izravan okršaj s njom i na svu sreću nisam dospjela na njezinu crnu listu.
Samo vi izazivajte crvenokosog vraga :D :D :D


Bio i ja kod Jadranke dva puta, oba teški problemi, drugi puta i okršaj verbalni gdje sam po pogledima kolega i kolegica vidio da se prešutno slažu sa svakom mojom izgovorenom riječi...a nisam vrijeđao.

Kod drugih carinika nikad problema....  Zaključujem da je ipak do osobe...

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #34 u: Ožujak 09, 2012, 21:46:34 poslijepodne »
andrej.. upitno je ovo tvoje o  smanjenju cijena kod regularnih shopova...

plat.co.jp jedan od najjacih i najvecih web shopova za japnsske ribolovne brandove.. uredno ti izda 2 racuna umjesto jednog pa mozes staviti  za prijavu manji..a na zadnjem koji mi je dosao (200+€) nisu naznacili cijenu.. bar je ja nisam vidio... doslo bez zadrzavanja na posti

Naveo si jedan ekstrem (iako mi nije jasno zasto to rade) koji je u ovom slucaju preprodavac, a ne sluzbena trgovina renomiranog branda.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #35 u: Ožujak 10, 2012, 06:55:19 prijepodne »
a sto je po tebi onda sluzbeni shop? tvornicki ducan? pa ni bmw u munchenu nema u halama trgovinu... imas baumgartnera koji prodaje bmw.. ili ni on nije  sluzbeni zastupnik BMW-a vec samo preprodavac?

neznam ni JEDNOG proizvodjaca japanskih stapova koji imaju samo i iskljucivo svoje trgovine. I po tome je PLAT glavni zastupnik tih proizvodjaca.. i vjeruj svi do jendog su RENOMIRANI proizvodjaci. Ako slucajno ti neznas z anjih... jer nisi ribolovac.. ne znaci da su neki sus mus.. Nemaju pribora ispod 100.. a vecinom su od 200-1000€ stvari u shopu. A zasto ro rade? zato jer su usluzni i cilj im je prodat. Ako mi da racun u dva dijela.. i ja zapnem na carinjenju... predam (razuman) racun i ocarine mi njega. Uvijek mozes rec da je stap kupljen na garage sale.u koji je kod plata redovna pojava. I ne samo plat.. japanprofishing koji narucujue robu direktno od proizvodjaca.. naznacava i manju i daje 2 racuna ako treba....
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #36 u: Ožujak 10, 2012, 11:42:40 prijepodne »
a sto je po tebi onda sluzbeni shop? tvornicki ducan? pa ni bmw u munchenu nema u halama trgovinu... imas baumgartnera koji prodaje bmw.. ili ni on nije  sluzbeni zastupnik BMW-a vec samo preprodavac?

Ne siri nepotrebno temu do krajnosti posto razgovaramo o KRIVOTVORENOJ ODJECI. a ne o dijelovima ili rolama - za narucen dio direktno iz BMW-a sigurno neces dobiti umanjen racun, ali ces se s veseljacima iz npr. Tomica (kad bi imali webshop) uvijek moci dogovoriti.

Na sluzbenim webshopovima Lacoste, Guessa, Diesela, Columbie, Nike i sl. brandova sve sto mozes je kliktati i trpati u kosaricu ono sto te zanima, te na kraju platiti. Sve pod uvjetom da narucujes u njihovu maticnu drzavu, jer npr. Nike USA ne salje van Amerike. Neces se imati niti prilike s nekim dogovarati ili pitati da ti umanje racun, ali isto tako ako ti oni uvale laznjak to je prilika iz snova da se dozivotno financijski zbrines. Sigurno ne mozes u Guessovom ducanu naruciti spomenutu torbicu i da ce ti u paket uvaliti umanjeni racun.

Istovremeno imas i hrpetine online ducana koji su specijalizirani za sportsku i sl. opremu koji drze desetke pa i stotine brandova, a kod njih je obicno prica nesto drukcija po pitanju dogovora i uvijek postoji rizik da u ponudi ima laznjake, cak mozda niti namjerno nego ga netko u lancu dobave zavaljao - od jednog s vrlo dobrom reputacijom i stotinama tisuca transakcija mjesecno na Amazon marketplaceu sam kupio nekoliko Columbia fleece jakni za koje ne bih moga staviti ruku u vatru da su originalne.

Sto se tice dvostrukih racuna i muljanja s iznosima to mi je i dalje nevjerojatno da tako javno rade, ali ocito se prilagodili medunarodnoj klijenteli jer takvo nesto doma ne bi napravili niti u ludilu posto bi instant zavrsili u prdekani.

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #37 u: Ožujak 10, 2012, 23:48:53 poslijepodne »
Dovoljno je jednom otici do Branimirove i kad vidis koje je to more pakete i posiljka koje stalno dolaze jasno ti je da oni jednostavno fizicki ne mogu bas svaki obraditi jer bi nastao totalni krkljanac.

Je. Kad sam prvi put izvana ušao u onaj hodnik, gdje puno ljudića u plavim kutama trčkara okolo s paketima u rukama, pomislio sam da sam zalutao u radionice Djeda Mraza na Sjeverni pol.  :k030:

Offline pravda

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1515
  • Spol: Muški   Dob: 47
  • Lokacija: Dalj
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #38 u: Ožujak 11, 2012, 15:29:21 poslijepodne »
A ja mislio da je ovdje tema zašto tete i čike na šalteru gledaju sadržaj običnog pisma kojeg šaljemo negdje tuzemno  -? Kad ono tema zašto otvaraju ili ne otvaraju na carinskoj pošti.Jesam samo ja ovdje u zabrijao ili ste zabrijali skroz na druge stvari???

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #39 u: Ožujak 11, 2012, 15:55:41 poslijepodne »
Ajde, pa ljudi se malo raspričali, šta sad. Tome i služi bla-bla podforum.
Nije ovo poštarski forum pa se treba striktno teme držat.  :clown:

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #40 u: Ožujak 12, 2012, 22:01:23 poslijepodne »
Standardna procedura kad saljes u inozemstvo, domaće posiljke ne gledaju.

ja slala paket za Nizozemsku nekidan i već nekoliko puta pakete za UK i nikad nisu gledali.
prvi puta sam donjela odpakirano jer su mi doma rekli da gledaju (a nisu) i od tad nosim već zapakirane/umotane i spremne za slanje

Offline AndrejX

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1017
  • Spol: Muški   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb
  • Disklejmer: ne prodajem papricice niti sjemenke
    • http://www.viralx.com
Odg: zna netko zasto su poceli otvarati pisma u posti?
« Odgovori #41 u: Ožujak 13, 2012, 20:01:32 poslijepodne »
Evo danas poslao osam pisama u rasponu od najmanjeg pa do velikog (i u svakom bio neki cudan praskasti materijal) u HR, jedno u Italiju, jedan poveci paket putem HP Expressa, te jednu XXL omotnicu kao vulgaris paket - iz dvije razlicite poste, sve zatvorene i nitko se nije zamarao sadrzajem.  Isto tako prosli tjedan slao jedan poveci i prilicno skup paket putem HP Expressa te me je zena pitala sto je u kutiji ali uz napomenu da nisam duzan reci nego bi bilo dobro zbog osiguranja posiljke.  Jedini put kad se sjecam da su mi doista gledali cak i u pismovnu je bilo pretprosle godine i to posiljku za USA ali taman je onda bila neka guzva s terorizmom pa nisu primali niti posiljke teze od kilogram u tom smjeru.

Ocito se u spomenutoj posti s pocetka price dogodilo neko sr*nje pa malo treniraju strogocu.

Inace cesto koristim HP Express i uvijek uzimam najkasniju mogucu opciju (sljedeci dan do 20h) jer ti paketi u vecinu vecih gradova dolaze prije 10:00, dok u ZG uredno oko pola devet, kao da je poacena znatno skuplja postarina :)