Travanj 20, 2024, 02:39:08 prijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: I ja bi probal....  (Posjeta: 8529 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
I ja bi probal....
« Odgovori #25 u: Studeni 18, 2005, 15:00:00 poslijepodne »


Citat: Ars
Citat: pletko
Ima par razloga aprvi je taj što je to jedan jako smrdljiv
bar se cuje miris mora u kuci..



Ili što bi rekli ovdije "FRIŠKINE"

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
I ja bi probal....
« Odgovori #26 u: Studeni 18, 2005, 15:06:00 poslijepodne »
E da ima jedna dobra stranica (Seerasalamusova) na kojoj imaš puno dobrih informacija i to onako lijepo i pristupačno objašnjenih, neznam sada točno napisati adresustranice al pokušati ću večeras a ako neko zna neka je napiše on (Vulture)

Offline vulture

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 502
I ja bi probal....
« Odgovori #27 u: Studeni 18, 2005, 18:14:00 poslijepodne »
greben.cjb.cc



red je bio da je sam predstavi, no eto kad ti nisi u stanju prepisat adresu


 

Offline gavun

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 44
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
I ja bi probal....
« Odgovori #28 u: Studeni 18, 2005, 18:47:00 poslijepodne »
Moderatiori, stavite ovaj thread kao sticky na morsku, ima dosta korisnih informacija


Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
I ja bi probal....
« Odgovori #29 u: Studeni 18, 2005, 20:16:00 poslijepodne »


no eto kad ti nisi u stanju prepisat adresu


Ma znaš da se meni neda misliti na ovozemaljske stvari al da sam se baš zinatio sigurno bi iz prve ili druge pogodio

Offline RobiR

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 492
I ja bi probal....
« Odgovori #30 u: Studeni 18, 2005, 21:57:00 poslijepodne »


Nakon razgovora s upućenima , odluka je pala: uz ostalo unutra (točnije van) ide sump (nije mi bilo jasno kak to voda ne iscuri , fala Brada i Branko!).


Polako krećem u nabavku opreme: pošto mislim ubacit 5x24W T5 lampi kombinacija: Sylvania Aquastar x1 + Sylvania Coralstar x1 +Arcadia Marine White x2 + Arcadia Blue Actinic x1.


Čitam da je poželjno imati i rasvjetu za sump, dali su potrebne Marin lampe ilifunkciju obavljaju i daylight ili coollightlampe (šparne ili G23)?


Valja, nevalja?Edited by: RobiR
Santa Cruz / Zaprešić

Offline pletko

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 432
I ja bi probal....
« Odgovori #31 u: Studeni 19, 2005, 10:39:00 prijepodne »
Citat: RobiR



Nakon razgovora s upućenima , odluka je pala: uz ostalo unutra (točnije van) ide sump (nije mi bilo jasno kak to voda ne iscuri , fala Brada i Branko!).


Polako krećem u nabavku opreme: pošto mislim ubacit 5x24W T5 lampi kombinacija: Sylvania Aquastar x1 + Sylvania Coralstar x1 +Arcadia Marine White x2 + Arcadia Blue Actinic x1.


Čitam da je poželjno imati i rasvjetu za sump, dali su potrebne Marin lampe ilifunkciju obavljaju i daylight ili coollightlampe (šparne ili G23)?


Valja, nevalja?








Ma za obični sump nema potrebe za svijetlo jedino ako stoji u ormariču pa želiš navečer bolje vidjeti ako nešto čačkaš i onda je jedna štedna žarulja super stvar, a ako češ imati neki refugium ( filtracija vode na bazi makro algi) onda naravno trebaš neko bolje svijetlo al moje osobno mišljenje je da to može biti i daylight neonska cijev al mislim da se za početak netrebaš s tim mučiti .


Naravno sve što ti ja napišem trebaš uzeti s rezervom jer imaš dosta iskusnijih u tome od mene Edited by: pletko