Travanj 29, 2024, 20:32:18 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Skidanje pojacanja sa stakla  (Posjeta: 1434 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Skidanje pojacanja sa stakla
« u: Srpanj 25, 2010, 23:40:54 poslijepodne »
opet ja  :dead: :D

ugrabio sam jedan sump koji bi mi odgovarao po dimenzijama, ali je imao zalijepljena gornja pojacanja koja su, osim nepotrebna, i jako suzavala korisni prostor... Silikon je Saudal, i ne da se drzi nego je za popeezdit, bojao sam se da cu nesto slomit, npr najvecu stranicu  :D

Kako su pojacanja bila slijepljena tik uz staklo, bez "fuge", nije se moglo provuci ni skalpel ni nista dovoljno tanko a opet cvrsto, ali evo, mozda nekome pomogne... jedna licna od celicne sajle, pomocu klijesta ili pincete se provuce izmedju stakla i pojacanja... i proreze sto vise, dokle god ide...

Onda na scenu stupa nesto jace, a to je pukim slucajem zavrsilo kod mene, onaj isti susjed roletar sto mi je dao dijelove za podizac rasvjete, dao mi je i ovakva dva "adaptera" - tanki celicni lim koji se ucvrsti za vreteno rolete, a ovaj siroki dio se spoji na samu plasticnu roletu... i moram priznat da je s ovim islo kao od sale, jest da je trebalo dosta snage za prorezat na mjestima gdje su dupla (uzduzna i poprecna) pojacanja, ali sve je odradilo bez frke... drago mi da nisam nista slomio, a s druge strane, opet zabavan vikend, doduse sa skracenim radnim vremenom zbog kise  :)

evo par slikovnih  :up:
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline JefersoNS

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 300
  • Spol: Muški   Lokacija: Novi Sad
Odg: Skidanje pojacanja sa stakla
« Odgovori #1 u: Kolovoz 11, 2010, 21:40:46 poslijepodne »
Jedan od krvavijih poslova!
Ali doslovno ! dosta puta sam ovo radio a ne mali broj puta bio krvav zbog ojacanja i prelivnih filtera!
Ja sam sa sajlicom za pecanje pokusavao...dobro je ali kad nema fugne skalpel i lagano