Travanj 28, 2024, 20:31:42 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: Morska voda  (Posjeta: 4119 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jelena.

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Morska voda
« u: Lipanj 08, 2009, 11:32:08 prijepodne »
Zanima me da li se moze koristiti u tropskom morskom aq voda donesena direktno iz Jadranskog mora? Znam da je salanitet veci, pa me zanima kako se to regulise?

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Morska voda
« Odgovori #1 u: Lipanj 08, 2009, 11:55:26 prijepodne »
može..nikak se ne regulira koliko ja znam..ljudi koji su na moru sipaju jadransko u akvarij i sve 5...

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Odg: Morska voda
« Odgovori #2 u: Lipanj 08, 2009, 12:22:49 poslijepodne »
Ja stavljam ponekad u svoj tropski akvarij vodu iz Jadranskog mora i nikakvih problema. Salinitet nije ništa veći  :up:

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Morska voda
« Odgovori #3 u: Lipanj 08, 2009, 12:23:35 poslijepodne »
Zanima me da li se moze koristiti u tropskom morskom aq voda donesena direktno iz Jadranskog mora? Znam da je salanitet veci, pa me zanima kako se to regulise?
ja sam ti u svojih 600 lit usuo 500 lit jadranskog mora i ovo ostalo napravio s tm pro soli i porihtao salinitet.Naše bi more kao trebalo biti slanije(ako se ne varam 5 gr po litri) ali to je sve tu negdje ali svakako provjeri,te oprez da nije blizu neko ušće ili  prljavština.

Offline Jelena.

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Morska voda
« Odgovori #4 u: Lipanj 08, 2009, 15:26:36 poslijepodne »
To su odlicne vesti. Napravicu morski za par meseci kad se preselim u Zadar. Za sad samo prikupljam informacije. Koliko znam u Zadaru je more jako cisto. Ne bih trebala imati problema.

Offline Roni

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 899
  • Spol: Muški   Dob: 45
  • Lokacija: Zagreb
Odg: Morska voda
« Odgovori #5 u: Lipanj 08, 2009, 15:30:18 poslijepodne »
To su odlicne vesti. Napravicu morski za par meseci kad se preselim u Zadar. Za sad samo prikupljam informacije. Koliko znam u Zadaru je more jako cisto. Ne bih trebala imati problema.

...osim ako ne kupiš more u luci negdje
http://www.roni-reef.com (nema više, recesija je)

Offline Jelena.

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Morska voda
« Odgovori #6 u: Lipanj 08, 2009, 16:05:06 poslijepodne »
Nece biti u luci. Daleko je luka, a i trebaju je izmestiti van grada. Pored kuce mi je plaza na kojoj se skoro niko ne kupa. Nema nikakvih otpadnih voda.

Zanima me kada ispari voda, kako dopuniti aq, posto znam da se pojacava koncentracija soli, da li se moze dopuniti sa obicnom vodom pripremljenom recimo sa FFM-om, ili ima jos nesto sto se mora staviti? Nadam se da RO u tom slucaju nije potreban.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Morska voda
« Odgovori #7 u: Lipanj 08, 2009, 16:50:04 poslijepodne »
Nece biti u luci. Daleko je luka, a i trebaju je izmestiti van grada. Pored kuce mi je plaza na kojoj se skoro niko ne kupa. Nema nikakvih otpadnih voda.

Zanima me kada ispari voda, kako dopuniti aq, posto znam da se pojacava koncentracija soli, da li se moze dopuniti sa obicnom vodom pripremljenom recimo sa FFM-om, ili ima jos nesto sto se mora staviti? Nadam se da RO u tom slucaju nije potreban.

Dodaje ti se čista H2O koju napraviš s osmozom ima ljudi koji ju koriste ima koji i ne ja u početku nisam ali
nakraju kad sam izmjerio nitrate u vodovodu shvatio sam da mi je jedino rješenje kupiti osmozu.

Offline Suzana

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1678
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zagreb-Jarun
Odg: Morska voda
« Odgovori #8 u: Lipanj 08, 2009, 18:08:22 poslijepodne »
Nece biti u luci. Daleko je luka, a i trebaju je izmestiti van grada. Pored kuce mi je plaza na kojoj se skoro niko ne kupa. Nema nikakvih otpadnih voda.

Zanima me kada ispari voda, kako dopuniti aq, posto znam da se pojacava koncentracija soli, da li se moze dopuniti sa obicnom vodom pripremljenom recimo sa FFM-om, ili ima jos nesto sto se mora staviti? Nadam se da RO u tom slucaju nije potreban.

RO je neophodan, a ne samo potreban  ;)
Voda iz pipe je puna silikata, pa čak i nitrata koji naravno ne odgovaraju koraljima  :up:
Bez osmoze se i ne upuštaj u ovu skupu avanturu  :up:

Offline Jelena.

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
Odg: Morska voda
« Odgovori #9 u: Lipanj 08, 2009, 19:09:56 poslijepodne »
         Hvala puno na odgovorima. Zaista ste svi na ovom sajtu super. Atmosfera je skroz pozitivna, a i moze se svasta nauciti. Citam vec godinu dana o morskom i prikupljam informacije. Blizi se vreme da uplovim u morske vode. Komplikovano jeste, ali nije neostvarivo. U svakom slucaju bez RO nema ozbiljnijeg bavljenja akvaristikom uopste, tako da ce i moj biljni biti srecan.

Offline morino

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1447
Odg: Morska voda
« Odgovori #10 u: Lipanj 08, 2009, 19:15:42 poslijepodne »
         Hvala puno na odgovorima. Zaista ste svi na ovom sajtu super. Atmosfera je skroz pozitivna, a i moze se svasta nauciti. Citam vec godinu dana o morskom i prikupljam informacije. Blizi se vreme da uplovim u morske vode. Komplikovano jeste, ali nije neostvarivo. U svakom slucaju bez RO nema ozbiljnijeg bavljenja akvaristikom uopste, tako da ce i moj biljni biti srecan.
u principu s mojim iskustvima ne ja sam probao bez,vidio sam neke koji to prakticiraju ali mi nije išlo(sad da bi mogao reći sigurno je RO uzrok ne bi jer je to bio početak,cikliranje i ja nadobudan s hranom)