Ožujak 28, 2024, 17:20:21 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: ljubavno jezerce by Dea & Emily  (Posjeta: 115337 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #150 u: Studeni 15, 2015, 18:56:05 poslijepodne »
Sa cim ti svoje hranis melek?

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #151 u: Studeni 15, 2015, 19:04:11 poslijepodne »
kupujem hranu za tov konzumnog šarana  i uz to  dodajem još neku vrstu smokija   a na proljeće razvalim glistenjak  i dajem živu hranu , držao sam nekad tarantule pa imam i crve brašnare i njih ubacujem  evo link pa pogledaj  crve :D  lako se uzgoje

https://www.youtube.com/watch?v=P6RgelhsOx0&feature=youtu.be
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #152 u: Studeni 15, 2015, 19:23:55 poslijepodne »
Treba pazljivo sa tim kukuruzom, pricao mi je tomislavkt kako je kod njega ostalo nepojedenog pa se pokvario i imao je problema.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #153 u: Studeni 15, 2015, 19:33:56 poslijepodne »
Ja svoje pustim kod suseda kad ovaj peče roštilj  :D :D
Koi=pajcek=svežder , to kaj oni hoće pojest sve kaj vide nije razlog da ih hranimo sa takvom hranom . Kupovna hrana sadrži sve ono kaj je njima potrebno i ne zagađuje vodu kao ovi dodaci koje ste naveli . Ne kažem da se ne smiju hraniti sa takvom hranom ali bi na to trebali gledati kao neku vrstu slatkiša i davati povremeno u malim količinama . Kukuruz je posebno opasan za vrijeme visokih temperatura jer hoće "zakuhati" kako u vodi tako i u ribi . Ja svojima povremeno dam gliste i lubenicu ali skroz u kontroliranim uvjetima i pazim da ne ostane višak u ribnjaku . Kod starog ribnjaka sam imao problem sa filterom jer su se u njemu razmnožile gliste koje nisu pajceki pojeli i pumpa ih je povukla u filter  :roll: :roll: otvorim filter i padnem na guzicu , milion malih glistica po cijelom filter materijalu . Najgore je bilo u mehaničkom dijelu (spužvi) jer su bile toliko male da su se zavukle u spužvu i nisam ih mogao očistiti .
Zato je moja srdačna preporuka da pomognete industriji koja proizvodi hranu za koiće i hranite ih pretežno sa takvom hranom  :up: . Ako ste ikad pomislili kako im je to monotona prehrana , tu i tamo ih pošaljite kod suseda  :D :D

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #154 u: Studeni 15, 2015, 19:41:51 poslijepodne »
Puzevi su vrlo dobra  i readily available hrana, samo sam ih prebacivao iz mocvare u ribnjak (zato su ribe toliko i narasle  :roll: ). U biti , prvo sto sam napravio nakon sto sam napunio mocvaru sa vodom je da sam ga napucio sa puzevima iz kade na terasi.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #155 u: Studeni 15, 2015, 19:51:22 poslijepodne »
Moji pajceki su se isto poduplali od proljeća kad su stigli kod mene do sada , oni u prvih nekoliko godina jako brzo dobivaju na dužini i masi , dok se kasnije više debljaju nego idu u dužinu .
Sa kakvim ih to puževima hraniš , vidio sam onaj tvoj filmić ali nisa skužio kakvi su to puževi .

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #156 u: Studeni 15, 2015, 19:53:21 poslijepodne »
Max,sve 5,ja svoje hranim iskljucivo hranom za njih,barem dok ne upoznam malo bolje taj dio.Ovo sam iskljucivo pitao zbog mog starog,tj.zbog ovog sto je napravio.
Ustvari,bacim im i ja pokoju glistu,umjesto prsuta,za desert,ali samo povremeno.Obozavaju ih!
Lubenicu nisu ni pogledali....

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #157 u: Studeni 15, 2015, 19:54:44 poslijepodne »
kupujem hranu za tov konzumnog šarana  i uz to  dodajem još neku vrstu smokija   a na proljeće razvalim glistenjak  i dajem živu hranu , držao sam nekad tarantule pa imam i crve brašnare i njih ubacujem  evo link pa pogledaj  crve :D  lako se uzgoje

https://www.youtube.com/watch?v=P6RgelhsOx0&feature=youtu.be

Malo cu si proguglat za te crve...

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #158 u: Studeni 15, 2015, 19:58:01 poslijepodne »
Puzevi su vrlo dobra  i readily available hrana, samo sam ih prebacivao iz mocvare u ribnjak (zato su ribe toliko i narasle  :roll: ). U biti , prvo sto sam napravio nakon sto sam napunio mocvaru sa vodom je da sam ga napucio sa puzevima iz kade na terasi.

Ti ih hranis iskljucivo puzevima ili im dajes jos nesto?

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #159 u: Studeni 15, 2015, 20:00:24 poslijepodne »
Ja sam kod prijašnjeg ribnjaka dao starome zadatak da hrani ribe i to mi je bila najveća greška , njegova logika je bila da dok hrane ne ostane na površini ribe se nisu dovoljno najele . Kako ne bi došlo do pičvajza nisam se prepirao sa njim (bar ne puno) . Kad smo izgradili novi ribnjak hranjenje riba je isključivo moj posao , on ima dozvolu da im da malo hrane čisto iz gušta . Hoču ti reći da takve stvari treba presjeći u startu jer poslije nećeš moći .

Offline melek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 766
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Tuzla,BiH
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #160 u: Studeni 15, 2015, 20:05:54 poslijepodne »
takve stvari treba presjeći u startu jer poslije nećeš moći

ovo potpisujem  :D
ja sam imao probleme sa starim  koji je imao istu logiku hranjenja  i kad sam njega naucio pojavi se njegov stari  :D :D e to je posebna priča  covjek donese sa sobom kruh ... :rolleyes: 
Umovi su poput padobrana - ne služe ničemu ako nisu otvoreni.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #161 u: Studeni 15, 2015, 20:08:24 poslijepodne »
 :D :D :D

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #162 u: Studeni 15, 2015, 20:30:35 poslijepodne »
Moji pajceki su se isto poduplali od proljeća kad su stigli kod mene do sada , oni u prvih nekoliko godina jako brzo dobivaju na dužini i masi , dok se kasnije više debljaju nego idu u dužinu .

Ovo su moji s kraja 4. mjeseca



sad bi najveci jedva stali u kantu

Sa kakvim ih to puževima hraniš , vidio sam onaj tvoj filmić ali nisa skužio kakvi su to puževi .

Barski vulgaris

https://en.wikipedia.org/wiki/Physella_acuta

Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #163 u: Studeni 15, 2015, 20:31:21 poslijepodne »
Sve sto se desava u i oko ribnjaka je iskljucivo moj posao(čitaj gušt).Jedino zena moja nesto kopa i sadi oko ribnjaka,a ostalo je moje.I tu mi se nitko ne mjesa,osim sto stara svako toliko pocupa korov iz gusta i stari baci kukuruz iz gusta.Ali srecom,imam jako prkosnu porodicu a kako su svi u pocetku bili protiv toga i govorili da je to bacanje para i gubljenje vremena,i da cu sve sam morat radit oko jezera,sad iz inata nitko nista ozbiljnije tu ne dira. :D
Zivili starci i zivio inat!

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #164 u: Studeni 15, 2015, 20:34:42 poslijepodne »
Ti ih hranis iskljucivo puzevima ili im dajes jos nesto?

Dajem im i ovu hranu

http://www.garant.co.at/index.php?id=136

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #165 u: Studeni 15, 2015, 20:39:23 poslijepodne »
To pružanje otpora prema izradi ribnjaka valjda doživi svaki početnik u tom hobiju . Ja sam se u tome našao prije 15 godina sasvim slučajno , rušio sam šljivu u dvorištu  :D :D
Kako je večini poznato da šljiva iz korjenja pušta mladice ko blesava , odlučio sam iskopati korijen  :) . Tu je nastao trenutak inspiracije  :P , zakaj ne bi imao ribnjak . Dalje sve znate  :D :D

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #166 u: Studeni 16, 2015, 16:15:17 poslijepodne »
Ja svoje pustim kod suseda kad ovaj peče roštilj  :D :D
Koi=pajcek=svežder , to kaj oni hoće pojest sve kaj vide nije razlog da ih hranimo sa takvom hranom . Kupovna hrana sadrži sve ono kaj je njima potrebno i ne zagađuje vodu kao ovi dodaci koje ste naveli . Ne kažem da se ne smiju hraniti sa takvom hranom ali bi na to trebali gledati kao neku vrstu slatkiša i davati povremeno u malim količinama . Kukuruz je posebno opasan za vrijeme visokih temperatura jer hoće "zakuhati" kako u vodi tako i u ribi . Ja svojima povremeno dam gliste i lubenicu ali skroz u kontroliranim uvjetima i pazim da ne ostane višak u ribnjaku . Kod starog ribnjaka sam imao problem sa filterom jer su se u njemu razmnožile gliste koje nisu pajceki pojeli i pumpa ih je povukla u filter  :roll: :roll: otvorim filter i padnem na guzicu , milion malih glistica po cijelom filter materijalu . Najgore je bilo u mehaničkom dijelu (spužvi) jer su bile toliko male da su se zavukle u spužvu i nisam ih mogao očistiti .
Zato je moja srdačna preporuka da pomognete industriji koja proizvodi hranu za koiće i hranite ih pretežno sa takvom hranom  :up: . Ako ste ikad pomislili kako im je to monotona prehrana , tu i tamo ih pošaljite kod suseda  :D :D

nije mi baš jasno kako su ti se gliste mogle namnožiti u filteru jer se gliste utope u vodi nakon nekog vremena. možda si ih zamjenio sa onim malim sitnim crvenim "crvićima" koje znaju biti u filteru. engl naziv za te vragove bi bio bloodworms ( naravno da nema nekog pametnog hrv prijevoda za ovo :) puni su proteina i ribe ih obožavaju. javljaju se u  onim dijelovima filtera u kojima je slabiji protok   kisika pa ako su samo u spužvama ne predstavljaju problem dokle god korisne bakterije na ostalim medijima imaju dovoljno kisika i dokle god nisu preplavili kompletni filter . i kod mene ih se nađe također. nešto manje u spužvama ali zato obavezno na onoj zadnjoj gustoj spužvi za napu. kad se krenem muvati oko filtera ekipa se poslaže u prve redove i samo čekaju da im dobacim...lude su za njima :D

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #167 u: Studeni 16, 2015, 16:47:53 poslijepodne »
To pružanje otpora prema izradi ribnjaka valjda doživi svaki početnik u tom hobiju .

Osnovni je problem sto rijec ribnjak ljude asocira na rupu u livadi ispunjenu vodom i par babuski. Tom apokalipticnom prizoru niti ne trebaju zabe, zmije i rojevi komaraca i sve ostalo sto se zamislja.
Tako da ljude treba educirati i objasnit sto se zeli napraviti i kako ce to na kraju izgledati, onda ide (nesto) lakse.

Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #168 u: Studeni 16, 2015, 17:18:24 poslijepodne »
Treba uzeti "vaspitnu palicu"  :D :D
Royalblue može biti da si u pravu , te gliste su bile dosta manje i tanje i bilo ih je cijela hrpa

Offline mrljo#2

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 372
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: 4 Rijeke
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #169 u: Studeni 20, 2015, 13:27:32 poslijepodne »
Ti ih hranis iskljucivo puzevima ili im dajes jos nesto?

Dajem im i ovu hranu

http://www.garant.co.at/index.php?id=136

,isto sa tom hranom sam ja šopal svoje ovu sezonu,  nevjerojatno  mi je koliko su narasli za nekih 6 mjeseci....  :up:

Offline Sonic

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 587
  • Spol: Muški   Dob: 38
  • Lokacija: Ivanić-Grad
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #170 u: Studeni 20, 2015, 13:50:14 poslijepodne »
Di ste to nabavljali !?

Offline majstor76

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2447
  • Spol: Muški   Lokacija: Kutina
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #171 u: Studeni 20, 2015, 17:37:01 poslijepodne »
Di ste to nabavljali !?

Imas u Aquareji i u

http://www.raiffeisen-trgovina.si/prodajna-mreza

Royalblue kupuje tamo i kaze da je 1 kg / 1 eur




Offline max-max

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2291
  • Spol: Muški   Dob: 46
  • Lokacija: Zagreb
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #172 u: Studeni 20, 2015, 19:04:03 poslijepodne »
Malo sam proguglao o toj hrani koju koristite i kažete da koići rastu ko pajceki . Tako i treba biti jer to je hrana za uzgoj konzumne slatkovodne ribe , dakle ta riba i treba u vrlo kratkom roku dobiti na kilaži i onda ide pod nož . Ja sam siguran da vi ne držite koiće da bi ih na proljeće bacili u fišpaprikaš da se lagano onako debeli krčkaju  :D :D . Nisam siguran da dugoročno korištenje takve hrane ne šteti našim ribekima i kako ona utječe na njihove organe za probavu kroz niz godina , ne mogu tvrditi ni da hrana koja je namjenski proizvedena za koiće nije ista stvar . Trgovci danas svakakav "drek" pokušavaju uvaljati na ovo naše jadno tržište i to im na žalost uspijeva više nego dobro , ono kaj piše na deklaraciji svi jako dobro znamo da nije tako i ne možemo si tu puno pomoći . Najbolje da koiće pustite kod susjeda kad ovaj peće roštilj i onda ste sigurni da će se dobro napapati .

Offline royalblue

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Ženski   Lokacija: Sisak
  • Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #173 u: Studeni 20, 2015, 23:57:07 poslijepodne »
ja sam uspoređivala sastav hrane sa nekim drugim hranama ( jbl jer je kod nas najzastupljenija, hikari jer je hvale ) prema deklaracijama koje svaka od njih ima i prema podatcima koje su naveli ( barem za javnost) i koliko sam vidjela  nema drastičnih razlika. naravno da postoji razlika između pojedinačne hrane unutar brenda jer postoji više vrsta i kombinacija i da je nezahvalno uspoređivati ih na taj naćin. razlika je u dodatcima koji uglavnom, više ili manje nisu navedeni u tim popisima a radi se o različitim pojačivačima boje, imuno busterima i sl ( zato i imamo posebnu hranu za boju, za podizanje imuniteta, za bolji rast, hrana sa lijekovima za određene bolesti itd)

kada bi na tržištu imali veću ponudu hrane od ova 2-3 branda koja  trenutno imamo onda bi bilo i lakše uspoređivati i ocjenjivati ih. ovako se svatko snalazi na svoj naćin i traži najoptimalnije riješenje.
moje su ribe dosta stare pa mi je teško reći da rastu kao pajceki jer imaju faze kada miruju i faze kada se izduže i popune ali to i nije toliko drastično  i svakako  je individualno od ribe do ribe. meni se barem čini da naočigled rastu dok su jako malene a kasnije se to nekako izjednači pa se toliko i ne primjeti. lijepo sjedneš kraj jezera,pijuckaš kavu  i onda ko iz vedra neba skužiš da je jezero premalo jer je riba prevelika  :D :D

u svakom slučaju  ak ribe hraniš non stop i više nego što bi trebalo  normalno je da će u kratom roku biti za ražanj :D



Offline DADOUMAG

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1280
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Umag
Odg: ljubavno jezerce by Dea & Emily
« Odgovori #174 u: Studeni 21, 2015, 14:49:38 poslijepodne »
Za sve vas koji se bunite da vam je zemlja pretvrda.10 sati pikamiranja kombinirkom.