Ožujak 28, 2024, 12:16:10 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: Da li naš forum polagano UMIRE ???  (Posjeta: 16147 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Flamingos

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • **
  • Postova: 67
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Tenja (Osijek)
  • strpljen-spasen
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #50 u: Ožujak 26, 2012, 21:33:14 poslijepodne »
Evo i nesto s moje strane, ja sam pocetnik u akvaristici i dosta stvari sam htio pitati i otvoriti novu temu ali kad sam upisao probleme u trazilicu izbacio mi je bar 10ak strana sa tom tematikom... Nisam vidio neki smisao u otvaranju novih tema koje ce se svoditi na istu onu temu koju sam maloprije procitao. Tako vjerojatno i vecina pocetnika koji malo pronjuskaju o onom sto ih zanima, to ce i pronaci na ovom forumu. Isto tako nisam vidio smisla u podizanju tih tema ili pisanju svog iskustva kojeg ni nemam :clown: Ja vjerujem da ima jako puno ljudi koji svakodnevno citaju ovaj forum ali jednostavno nemaju sta pametno reci jer je jako puno toga ovdje vec izreceno i isprobano.
Tako blizu a tako daleko...

Offline leopard gecko Trevor

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 772
  • Spol: Muški  
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #51 u: Ožujak 26, 2012, 21:35:09 poslijepodne »
Evo i nesto s moje strane, ja sam pocetnik u akvaristici i dosta stvari sam htio pitati i otvoriti novu temu ali kad sam upisao probleme u trazilicu izbacio mi je bar 10ak strana sa tom tematikom... Nisam vidio neki smisao u otvaranju novih tema koje ce se svoditi na istu onu temu koju sam maloprije procitao. Tako vjerojatno i vecina pocetnika koji malo pronjuskaju o onom sto ih zanima, to ce i pronaci na ovom forumu. Isto tako nisam vidio smisla u podizanju tih tema ili pisanju svog iskustva kojeg ni nemam :clown: Ja vjerujem da ima jako puno ljudi koji svakodnevno citaju ovaj forum ali jednostavno nemaju sta pametno reci jer je jako puno toga ovdje vec izreceno i isprobano.

Apsolutno se slažem.
1.0.0 Bradata agama
0.1.0 Leopard gekon
1.1.1 Divovski africki puz

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #52 u: Ožujak 26, 2012, 21:41:28 poslijepodne »
Tera dio foruma je zamro, samo podforum Novi u teraristici svaki dan raste. Neki početnici u 3mj. imaju više posteva od ljudi koji su tu godinama!
Po meni, veliki dio problema leži u tome što mladi, novi članovi uopće ne žele čitati i pretraživati po forumu, već očekuju sve servirano. Mislim da je mojih zadnjih 100 posteva su samo odgovori na takva pitanja. I da stvar bude još gora krenu davati potpuno krive/polovične savjete o životinjama, koje možda čak nisu nikad uživo vidjeli. I kad im želiš pomoći za uzvrat, od nekih, se dobije vrijeđanje.

Moram priznati da se ozarim kad vidim da je netko od znalaca objavio post u tera dijelu.

I zabranila bi posteve u tipu:  :up: , super su, baš su fora i ine.





 :up:      :D
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #53 u: Ožujak 26, 2012, 21:43:40 poslijepodne »
a tek kad mi forumske novajlije počnu pametovat...lol
Nemam živaca se ni raspravljat..sve bi ja to stero u čurac.
A početnike shvaćam i moram shvatiti. :up:
Katkad mi idu na živce ljudi što stavljaju slike a gotovo nikakvog opisa,brateee pa napiši nešto o usranoj kozici ..ribi...ponašanju,uzgoju šta ja znam,odkud bih ja znao napamet sve kad me ne zanima nešto odnosno nisam u tim vodama..a ovako vidim sliku ..uu kuul! baš je super..baš je kul..ma mrš! :D :D

Nisam baš voljan slikat..neda mi se.Meni fali stara ekipa  :( i oni dobri i oni loši sa kojima sam se prepirao  :D,sad tek vidim da mi zapravo fale i ti ljudi  :(
Fali mi puno dobrih ljudi...često ih se sjetim i bude mi žao što ih više nema!  :nerv:
Na forumu sam svaki dan i bit ću...ne bih rekao da umire,samo se malo promjenio.

a da velim i ja sam bio nekad po tri , cetri sata na forumu ali mogu reci da nije vise kao prije ima raznih odgovora zbog cega i zasto mala zasicenost , recesija , komentari drugih forumasa sve vise losih , jal ,prcanja , podjebavanja i podvaljivanja nekih forumasa
potpis!
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline skorpac

  • Počasni član
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 6851
  • Spol: Muški   Dob: 49
  • Lokacija: Zagreb
  • Mean bastard
    • Insta
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #54 u: Ožujak 26, 2012, 21:44:17 poslijepodne »


Zaista sam tužan zbog ovakve situacije... Ima li netko ideju što je uzrok polakom umiranju našeg foruma?

Lijepo vrijeme je veliki uzrok.... ljudi su više vani neg za računalom.... ja sam u zadnjih dva mjeseca sve skupa možda dva sata bio za kompom.... !
https://www.instagram.com/skorpac/
Tu mi se možete javiti

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #55 u: Ožujak 26, 2012, 22:01:10 poslijepodne »
Činjenica je da je financijska situacija katastrofalna. Ljudi su izgubili poslove, a oni koji još rade rade za smiješnu plaću. I onda ako imaju obitelj, djecu, normalno da imaju prečih briga od foruma, a pogotovo od ulaganja daljnjih večih iznosa u hobi.
Opet, s druge strane, došlo je i proljeće i topli dani i ljudi su pohrlili malo izać na sunce nakon one studeni.

Što se pak tiće onih šta su osnovali neke nove forume i onih koji su prešli na iste i tamo im je bolje nego tu, svi su oni potekli sa akvarij.neta. A zašto nisu željeli svoju energiju utrošiti da ovaj forum naprave što boljim i sadržajnijim, vrag će ga znat...
Neki su valda bili pogođeni šta nemaju svi isto mišljenje kao i oni, neki su previše mimozasti pa su se nadurili šta im je neko rekao krivu riječ, neki su bili slavohlepni pa su željeli nadmašiti slavu našeg Velikog Vođe Vedrana  :harhar1:, a neki su valda jednostavno mislili da mogu bolje sami...

Uglavnom, još se nije našao nitko ko bi okupio grupicu volontera, pribavio hrpu potrebne dokumentacije i materijalnih sredstava te potpuno bezprofitno organizirao svake godine menifestaciju tipa AkTer i donirao sav zarađen novac u humanitarne svrhe.
A AkTer team radi punom parom i idući AkTer se već na veliko sprema.

I dok je takvih ljudi bit će i AKVARIJ.neta!  :)

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #56 u: Ožujak 26, 2012, 22:12:38 poslijepodne »
za ovo nemam nikakvih primjedba što je je u pravu si ja sam sad na dva foruma samo zato što me ta riba zadivila(kao i ostale članove ) i zato što ima više stručnjaka o njoj isto tako mogu nabavit više kvalitetnih riba a i ekipa je super zapravo tamo su isti ljudi kao i ovdje ali nema veze  :D ali sam isto tako i zadivljen ovim forumom i nikad neću otić koristit samo jedan forum uvijek će ostati dva i naravno da se divim tim ljudima koji organiziraju AkTer i nadam se da ću i sam u ovom više sudjelovati  ;)

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #57 u: Ožujak 26, 2012, 22:13:15 poslijepodne »
Ljepo rečeno dante

Offline dante

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 2201
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Zagreb, Sesvete
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #58 u: Ožujak 26, 2012, 22:18:05 poslijepodne »
Naravno, iznimka je Betta svijet koji je mali tematski forum istoimene udruge, a kojega sam i ja član te čiji pripadnici isto ostave kičmu na AkTeru.  :)
I još par sličnih foruma od udruga...
Da me netko krivo ne shvati...

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #59 u: Ožujak 26, 2012, 22:19:44 poslijepodne »
Naravno, iznimka je Betta svijet koji je mali tematski forum istoimene udruge, a kojega sam i ja član te čiji pripadnici isto ostave kičmu na AkTeru.  :)
Ne stvarno,svaka čast,čak i ja koji nisam u tim vodama odem pa pogledam slike prekrasnih ribica i svaka im čast!  :klap: i baš lijepo da su i ovdje
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline biosvera

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1357
  • Spol: Muški   Dob: 25
  • Lokacija: samobor
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #60 u: Ožujak 26, 2012, 22:22:55 poslijepodne »
e onda znate o ćemu ja prićam  ;)

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #61 u: Ožujak 26, 2012, 23:15:08 poslijepodne »
Ma meni se čini da je sasvim u redu da i drugi, bez obzira koji bio razlog za to, pokreću nove forume ako misle da je to radi nečega bitno. Pa da je i 100 akvarističkih foruma kao da bi to nešto bitno promijenilo, opet bi ljudi izabrali gdje im je bolje... Konkurencija je uvijek poželjna jer svakog tjera da izvlači maksimum. Ja sam se učlanio, ako se ne varam, na 4-5 domaćih foruma i 2 strana foruma jer mi ide na živce kad nađem nešto preko Google-a što me zanima da ne vidim fotke! :-[

Ali bez obzira na to i dalje sam najviše na akvarij.net-u (jer tu ima najviše korisnih tema i savjeta o akvaristici) te na Betta Svijetu jer je više specijaliziran za temu koja me dodatno također zanima!

A kad mi je nešto jako bitno pročitam ja o tome i na srpskim i na bosanskim i na slovenskim forumima, a internet i hrpu članaka na engleskom i da ne spominjem. Jednostavno je ogromna količina informacija svima dostupna i to je to. Ali ja i dalje cijenim ono što valja i ono gdje najčešće nađem informaciju koja mi je potrebna: www.akvarij.net i www.bettasvijet.com! :up:

Offline Njofra

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1200
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #62 u: Ožujak 27, 2012, 00:03:35 prijepodne »
Sve je rečeno,..ali ova recesija nema veze sa time. Šta novi članovi dobijaju kao odgovor na neko osnovno pitanje...uglavnom špotanciju i ...ono,...daj koristi tražilicu.
Meni je to ovjek bilo bez veze,...pa ako če novi članovi koristiti tražilicu....o čemu če se pisati.???,...Eventualno bla,bla ili stavlajanje slika...
Neznam...ja sam ovdje od 2004. i nema dana da ne navratim iako ne pišem. Kad i pišem....samo sam ljut na nekoga. Da.....bilo je ovdje lijepo provodit vrijeme...provodim ga i sad i ima ponekad nešto zanimljivo....ali uglavnom......atmosfera nije kao nekada
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2012, 00:10:28 prijepodne od Njofra »
I\'VE WATCHED THE MOON GROW OLD

Offline alen_zgb

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3261
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: ZGB
  • " ZOO VILI TEAM "
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #63 u: Ožujak 27, 2012, 02:38:39 prijepodne »
iskreno i meni se također cini da je sve stalo, iako sam tu nesto vise od 2god (1mjes.2010), kad sam dosao, bilo je dosta tema aktivnih, dok sad rijetko tko pise ista.. cesto pratim temu ciklida, zna se desiti da se po par dana nedogađa nista pametno, niko nestavlja nikakve slike, komentare i slicno.. a da nepricam o morskoj akvaristici, znam da ima dosta forumasa koji se bave morem, ali sto se tice teme vasi morski ili novi u morskoj, tj mislim na sve teme o moru, jako slabo se stogod pise na njima, neznam koji je razlog tome..ali kao da je pomalo krenulo, novi morski akvaci se pojavljuju i drago mi je zbog toga.. ali sve u svemu, puno vremena tu provedem, jer su mi dani slobodni, nocne radim, tako da sam preko dana tu pretezito, ako neuleti stogod.. gledam i promatram sve i svasta, ali nema vise necega kao sto je bilo prije cca godinu dana ili dvije, dok je bilo stvarno vise aktivnih i tema a i ljudi.. bas prije pola godine je sve stalo.. al se nadam da forum nece propast, kaj bumo onda..  :'(

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #64 u: Ožujak 27, 2012, 08:48:07 prijepodne »
Meni ovo pišu u profilu...

Ukupno vrijeme provedeno na forumu: 34d 11h 57m
Datum registracije: Listopad 24, 2005, 13:07:00

Već odavno sam član ovdje, bio sam i u administraciji, imam i vlastiti forum, pa mogu napisat neku na ovu temu, kako god se okrene.

Zbilja mi je drag akvarij.net, bez ikakve kurtoazije, jer sam tu počeo sa svime i vjerojatno ću uvijek navratit ovdje da vidim šta ima. Kad sam počinjao tek, pa do unazad dvije-tri godine, bilo je zbilja fantastično na forumu. Stalno sam visio ovdje. Ekipa, zafrkancija, kvaliteta, nagradne igre, pravi znalci u svom području, bilo je i svađa i sukoba mišljenja, uglavnom sve što se samo može poželjet od jednog foruma.  :up:

U zadnjih godinu dvije primjetio sam isto što i Plavi u prvom postu ove teme, da se dešava da forum gubi svoju kvalitetu i vibru. Zbog manjka sadržaja, ekipa se svađa, nemaju šta pisat. Znam ne doć duže vrijeme na forum, pa ima za pročitat 30-40 strana novih tema i rijetko kad da nađem nešto zanimljivo, neki dnevnik za praćenje, neku zanimljivu temu. 70% članova piše većinom u Bla bla. Umjesto da to bude sporedan podforum, to je glavni forum akvarij.neta. Ponekad se pitam jel sam došao na Forum.hr ili Akvarij.net. Kad se sjetim vremena kad je ovdje bilo 15-tak biljnih akvarista koji su razvaljivali sa postavima, baš me uhvati nostalgija. -?

Ono što sam primjetio isto jest odnos određenih administratora i moderatora prema članovima i baš ostanem ponekad šokiran glumljenjem "Bogova" od tih ljudi, koji bi trebali biti u službi foruma i posjetitelja, a ne da su oni glavni. S druge strane bio sam administraciji, pa mogu razumijet nekoga tko je tamo 100 godina, da mu dosadi odgovarat stalno na ista pitanja. Zasiti se čovjek. Al sajt je iznad svega, i to znači da je vrijeme za nove ljude onda.

Spominju se ovdje "oni koji su pokrenuli vlastite forume"...da se i na to osvrnem. Razlog zašto sam pokrenuo vlastiti sajt jest taj što kad sam bio ovdje vodio aquascape forume, članci koje sam pisao trebali su redovito ići, a nisu. Nešto što je trebalo biti jednostavno bilo je jako komplicirano, sve se otezalo i to mi nije pasalo stalno nešto čekat. Kad imaš manji forum sve ide po loju, nema početničkih pitanja u temama, samo čista kvaliteta se piše, stvori se ekipa za čas. Netko mi je na Akteru spomenuo bio, kao tješe me: "...pa dobro je, ne piše se baš puno kod tebe, 6-7 tema...", a meni je moto radije 2-3 kvalitetne teme, nego 30 nikakvih.  ;)

Da više ne baljezgam Vedran je sve napisao. Problem je što je ovo ogroman forum, sa širokom pokrivenošću, koji da bi funkcionirao treba imat kvalitetne ljude u vodstvu koji će to gurat i odvajat volonterski svoje vrijeme, a to zbilja nije lako, izgori čovjek (vidim koliko mi manji sajt oduzima vremena). Ekipa koja to gurala godinama ovdje sad ima djecu, obaveze, i ne stigne se to više vodit kako spada. Zato to tako izgleda kako izgleda. Toliko od mene. :-[
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2012, 08:55:42 prijepodne od lp »

Offline 985plavi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4520
  • Spol: Muški   Dob: 54
  • Lokacija: Zagreb (Vrbani III) - Vukovar
    • Facebook profil
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #65 u: Ožujak 27, 2012, 09:11:52 prijepodne »
Odličan post Lp, zaista si sve jasno i konkretno zaokružio od početka do kraja, samo bih dodao da je ipak i Recesija uzela svoj danak u akvaristici:

- ljudi ne kupuju nove akvarije ili ih lijepe sam ili kupuju na oglasima gdje vlasnici spuste cijenu za više od 50%
- neki od velikih uvoznika riba ili su propali ili smanjili uvozne kvote a s obzirom da je pala potražnja i oni razmišljaju o zatvaranju obrta
- uzgajivači riba ne znaju što će sa ribama jer nema niti upita za kupnju pa jedni drugima ruše cijenu i kvalitetne ribe prodaju u bascijenje (primjer sa diskusima, cijenu ruše sa 70 na 45KN po komadu)
- uvoznici hrane, aditiva i lijekova jednostavno su prestali u Hrvatsku uvoziti kvalitetne lijekove (Sera - Bcatopur Direct, Flagelol, Tremazol, Nematol...) a prodaju bučkuriše poput General Tonica i slično.
- mali dučani se otvore, rade par mjeseci a onda bankrotiraju i zatvore se a veliki dučani žive od hrane za pse i mačke...

Uh,uh... ako se nešto pozitivno uskoro ne dogodi ne znam što če biti sa akvaristikom u našoj zemlji

Offline lp

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1482
    • HAS - HrAquascape.org
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #66 u: Ožujak 27, 2012, 09:25:20 prijepodne »
Recesija utječe svakako na život, kao i svuda, pati uvijek luksuzna roba poput hobija i sl., samo mislim da se ipak crnjaci malo previše prodaju u našoj državi i da nije to tako presudno za akvaristiku. Nije sve tako crno. Zaboravljaš da je ovo Balkan i da se ljudi snađu kako god okreneš. Nama koji se bavimo aquascapingom nikad nisu trebali dućani, tako da me zaboli jer recesija ili nije. Jedino što kupim u dućanu jesu neko jato riba kad mi zatreba, ili neki dio opreme kad mi ode, lampa i slično, eventualno neku rijetku biljku...

Sve drugo: hard - priroda, kamenja - priroda, biljke - kolege, podloga - DIY.

Mada vjerujem da u nekoj drugoj grani akvaristike to može igrat ulogu, di su stvari skuplje.



EDIT: samo da dodam kako je zanimljivo kako ovakva jedna tema nakači 3-4 strane u roku odmah, a ne recimo neka stručna akvaristička iz koje bi svi naučili.  :D
« Zadnja izmjena: Ožujak 27, 2012, 09:29:48 prijepodne od lp »

Offline Najki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 222
  • Spol: Muški   Dob: 33
  • Lokacija: Pribislavec, Međimurje
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #67 u: Ožujak 27, 2012, 09:45:30 prijepodne »
Sve je rečeno,..ali ova recesija nema veze sa time. Šta novi članovi dobijaju kao odgovor na neko osnovno pitanje...uglavnom špotanciju i ...ono,...daj koristi tražilicu.
Meni je to ovjek bilo bez veze,...pa ako če novi članovi koristiti tražilicu....o čemu če se pisati.???

POTPIS  :up:

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #68 u: Ožujak 27, 2012, 09:48:21 prijepodne »
:D da, baš tak..Blablaona je uvijek bila ispušni ventil ...

ja po sebi znam da trošim puno, puno manje na akvaristiku nego prije djeteta... koliko puno?
PUNO!! :D
Uostalom, nekad sam trošio i 500, 600, ma i više kuna mjesečno na gluposti koje mi nisu ni trebale , nego sam jednostavno - testirao, iskušavao..bezveze, ono, iz vica.. poslije sam to poklanjao, davao, prodavao u oglasniku za siću..ti sunce milo, kad samo pomislio koliko sam novaca doslovno skurio na akvaristiku, ni mi dobro :D
danas ima mjeseci kad razvlačim žlicu FFM-a ko gladuš zlatni prah..
ježi ga, dilema - nove cipelice ili novi filter jednostavno nema smisla :D

 

Offline mbogdan

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1765
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Osijek - Bilje
    • Diskusari
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #69 u: Ožujak 27, 2012, 09:52:15 prijepodne »
uglavnom je postao tuzan forum,navratim svaki dan iz neke ranije navike,kad vidim neke postove,krivo mi je sto sam uopce navratio.ili se posvadjam s nekim radi pisanja gluposti ili samo ugasim forum.sto se tice slatkovodne akvaristike tu je jedino 985plavi koji pise u bolestima i to je to.za morsku mogu reci sve naj "Grof,Pamook,Crni,Pletko i Karas" su digli morsku na jednu visu granu.Teraristiku ne pratim ali koliko vidim po postovima i oni su dosta aktivni.Nekako mi je slatkovodna akvaristika najlosiji dio foruma.Takodjer,osobno sam probao podici diskuse na neku visu razinu sa par kolega,medjutim nakon aktera je to sve stalo,nema interesa.najvise postova je u sporednim podforumima oglasi i bla bla.forum je nazalost i dosta "slobodan"iako se u nekim postovima krse pravila s pravilima foruma,vodstvo foruma to dopusta.
I cemu onda cudjenje o stanju foruma?

Offline Pamook

  • Član redakcije
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1697
  • Spol: Muški   Dob: 51
  • Lokacija: Vinkovci, predgrađe periferije, Utopija
  • Stark Raving Mad
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #70 u: Ožujak 27, 2012, 09:55:37 prijepodne »
Lijepo ste vas dvojica (lp i plavi) to srocili ali niste uboli direkt u oko  :D

sagledajmo siroku sliku - sve vise ljudi sa problematicnom egzistencijom, pod stresom i konstantnim pritiskom... za ocekivat je da ce, umjesto da se svadjaju, grintaju i budu ljuti i frustrirani, pjevat, plesat i bit dobre volje, kako u zivotu, tako i na ovom alter life forumu  :D :D

faza, koja ce isto tako proci, a kolateralnih zrtava je uvijek bilo i bit ce...  nije atmosfera promijenjena samo tu na forumu, pa ljudi se ubijaju po parkiralistima oko banalnih svadja, a to nikako nije odraz ugodnog boravka na poslu, povratka kuci obitelji, setnji i vikendu provedenom uz hobi i rostilj  :klap:

a oko strucnih podforuma - pa koliko puta treba napisati opis neke ribe, biljke, koralja? Koliko puta treba objasnjavati jednu te istu stvar, a nije recimo problem u skoli bilo zapamtiti da je VUK opasan (Voda U Kiselinu) i da se uvijek radi obratno, jer to je VUK?

di je ona tema o marsovcima, izgleda da nam pod hitno treba par stotina tisuca novih vrsta folklore i faune da bi imali o cemu novom pisat...

da ne bi bilo da je tako samo u akvaristici - evo cisto onako mali osvrt zasto sam recimo prestao citat BUG (a radim s tim smecem od racunala) - jednostavno - zatisje, nema NISTA novo i revulucionarno, samo konfekcija i trazenje nacina da ti uvale nesto pod novo... i onda nakon godinu dana idem na more, i kao kupit cu BUG da vidim sto se promijenilo... kad ono, - test maticnih ploca od kojih jedna ima HLADNJAKE U OBLIKU DIJELOVA PUSKE M16  :klap: :klap: :klap:... revolucionarno, novo, nikda vidjeno!!!!! SEX!!!! BUZUKI!!!!!!!!!RAMBODVA!!!!!!!!!

jos napisu da su pravne sluzbe doticne firme nalozile da se nastampa na hladnjake da su to kopije i da nisu pravi dijelovi puskurcine.... eto ti noviteta....

a na puno mjesta je jednostavno tako - prodaj mooda pod bijele bubrege ali u zutom celofanu....

i tako na gro mjesta....

evo za kraj, jedna fotka novog (?) akvariste, htio je ribu, ustedio je lovu, nazicao je dide i bake za jos malo, akvarij i upute mu je dao tata, a tjedan dana cekanja da se ode po ribice je bio med i mlijeko  :D ... da ne napominjem da je sve osim nalijevanja vode sam odradio  :zagrljaj:

srecom, dao se odgovorit od zlatnih ribetina i plasticnog dvorca s lubanjom...  :g030:

ne umire ni forum ni akvaristika, samo su se malo pritajili  :AkTer:

/edit - thx MBogdan  :)
O mjeseče, sunčeva guzico.
Što siješ, a ne griješ.....
Pizdo.

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #71 u: Ožujak 27, 2012, 09:57:45 prijepodne »
bajica mi je jučer pisao vezano uz jedan post u oglasima i načine čišćenja istog pa sam mu odgovarao..

Nije da vodstvo Foruma dozvoljava ili ne dozvoljava nešto ili ništa.. stvar je u tome da nas nema dovoljno, da nas koji jesmo još kao u administraciji nema na forumu više od par minuta dnevno, da je čak i rutinsko održavanje stranice postalo vremenska i psihička tlaka, a kamoli još trkeljanja na forumu... ovdje bi svaki dan po cijeli dan trebalo biti par "policajaca " da uvodi red i podržava pravila?  Nema više tih mogućnosti... Plus ono malo vremena koje ekipa ima se mahom troši na AkTer FEST koji je posao đubre od projekta i da samo znate što se sve radi i mora raditi cijelo vrijeme oko toga, pali bi na dupe...
ježi ga...na žalsot tako je...žao je i meni, ali kako sam već ljudima govorio, akvarijnet mi je uz sve životne obaveze trenutno nisko na listi prioriteta, a nema više ni nadobudnih mladaca koji bi pogurali umjesto nas starih ofucanaca ...

Offline cicovspu

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1374
  • Spol: Muški   Dob: 39
  • Lokacija: Zaprešić (Brdovec)
  • CiCo
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #72 u: Ožujak 27, 2012, 10:00:27 prijepodne »
bravo za malog pamooka :) samo neka mu konj ne padne na akvarij ;)


svi smo tu i svi čitamo... nemamo volje pisati...

bit će bolje ;) meni je drago vidjeti da se i iz mase novih s glupim pitanjima izkristalizira jedan mladac kao npr biosvera.... a bit će takvih još....

:AkTer: i to je to............ dobar tek
Zaprešić / Vukovar / Križevci
Trigon190
Cayman 60

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #73 u: Ožujak 27, 2012, 10:07:11 prijepodne »
Meni ovo pišu u profilu...

Ukupno vrijeme provedeno na forumu: 34d 11h 57m
Datum registracije: Listopad 24, 2005, 13:07:00

Već odavno sam član ovdje, bio sam i u administraciji, imam i vlastiti forum, pa mogu napisat neku na ovu temu, kako god se okrene.

Zbilja mi je drag akvarij.net, bez ikakve kurtoazije, jer sam tu počeo sa svime i vjerojatno ću uvijek navratit ovdje da vidim šta ima. Kad sam počinjao tek, pa do unazad dvije-tri godine, bilo je zbilja fantastično na forumu. Stalno sam visio ovdje. Ekipa, zafrkancija, kvaliteta, nagradne igre, pravi znalci u svom području, bilo je i svađa i sukoba mišljenja, uglavnom sve što se samo može poželjet od jednog foruma.  :up:

U zadnjih godinu dvije primjetio sam isto što i Plavi u prvom postu ove teme, da se dešava da forum gubi svoju kvalitetu i vibru. Zbog manjka sadržaja, ekipa se svađa, nemaju šta pisat. Znam ne doć duže vrijeme na forum, pa ima za pročitat 30-40 strana novih tema i rijetko kad da nađem nešto zanimljivo, neki dnevnik za praćenje, neku zanimljivu temu. 70% članova piše većinom u Bla bla. Umjesto da to bude sporedan podforum, to je glavni forum akvarij.neta. Ponekad se pitam jel sam došao na Forum.hr ili Akvarij.net. Kad se sjetim vremena kad je ovdje bilo 15-tak biljnih akvarista koji su razvaljivali sa postavima, baš me uhvati nostalgija. -?

Ono što sam primjetio isto jest odnos određenih administratora i moderatora prema članovima i baš ostanem ponekad šokiran glumljenjem "Bogova" od tih ljudi, koji bi trebali biti u službi foruma i posjetitelja, a ne da su oni glavni. S druge strane bio sam administraciji, pa mogu razumijet nekoga tko je tamo 100 godina, da mu dosadi odgovarat stalno na ista pitanja. Zasiti se čovjek. Al sajt je iznad svega, i to znači da je vrijeme za nove ljude onda.

Spominju se ovdje "oni koji su pokrenuli vlastite forume"...da se i na to osvrnem. Razlog zašto sam pokrenuo vlastiti sajt jest taj što kad sam bio ovdje vodio aquascape forume, članci koje sam pisao trebali su redovito ići, a nisu. Nešto što je trebalo biti jednostavno bilo je jako komplicirano, sve se otezalo i to mi nije pasalo stalno nešto čekat. Kad imaš manji forum sve ide po loju, nema početničkih pitanja u temama, samo čista kvaliteta se piše, stvori se ekipa za čas. Netko mi je na Akteru spomenuo bio, kao tješe me: "...pa dobro je, ne piše se baš puno kod tebe, 6-7 tema...", a meni je moto radije 2-3 kvalitetne teme, nego 30 nikakvih.  ;)

Da više ne baljezgam Vedran je sve napisao. Problem je što je ovo ogroman forum, sa širokom pokrivenošću, koji da bi funkcionirao treba imat kvalitetne ljude u vodstvu koji će to gurat i odvajat volonterski svoje vrijeme, a to zbilja nije lako, izgori čovjek (vidim koliko mi manji sajt oduzima vremena). Ekipa koja to gurala godinama ovdje sad ima djecu, obaveze, i ne stigne se to više vodit kako spada. Zato to tako izgleda kako izgleda. Toliko od mene. :-[

stavit ću jedan veliki potpis na ovo..forum je za opšutanje bio to ovaj (sve manje) ili neki drugi (više :D )

Offline Werther

  • Trade Count: (+2)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1190
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: München
    • Betta Svijet
Odg: Da li naš forum polagano UMIRE ???
« Odgovori #74 u: Ožujak 27, 2012, 10:12:28 prijepodne »
Sve je rečeno i sve to utječe na akvarij.net u većoj ili manjoj mjeri. A ako je premalo ljudi (ili ako imaju manje vremena nego prije) koji vode brigu o svemu tome jasno je da ne stižu sve pokriti...

Pitanje je samo da li se nešto ipak može napraviti ili ne može? Ako ima neki način da se stvari ponovno malo pokrenu trebalo bi pokušati, a ako nema onda možemo samo gledati i pratiti, pa kako ispadne. -?