Ožujak 28, 2024, 21:26:08 poslijepodneNajnoviji Član: [email protected]

Autor Tema: O Svemiru  (Posjeta: 11025 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
O Svemiru
« u: Rujan 16, 2011, 17:04:59 poslijepodne »
Oduvjek sam volio fiziku, astronomiju, literaturu i dokumentarne filmove o svemiru. U planu mi je za ovu godinu bio teleskop ali došla je iguana koju treba dobro zbrinuti pa tako ode moj teleskop za sljedeču godinu. 
Bez ikakve ideje za uvod, pokrenuo sam temu pa da se malo razglabajući raspišemo u vezi tih stvari.
Ako imate kakve ideje, pitanja, komentare, što god vam je na umu, dobro je došlo.
Bok  :zagrljaj:

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: O Svemiru
« Odgovori #1 u: Rujan 16, 2011, 17:31:45 poslijepodne »

A jel može o zemlji rađe...tipa smisao života, kak platit režije i školovat djecu i slična zemaljska pitanja... :D

Offline ivborosa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1949
  • Spol: Muški   Dob: 32
  • Lokacija: Zagreb
Odg: O Svemiru
« Odgovori #2 u: Rujan 16, 2011, 17:41:03 poslijepodne »
meni su ti fizičari full friky....

Na faksu sam sluso razglabanja o tom svemiru koji se širi i beskonacan je...i kak meni moze neko objasnit da njemu nema kraja...i kam se onda siri ak nema kraja...po meni je to bezveze pretakanje iz šupljeg u prazno sam da bi bilo sto vise zaposlenih i da bi ljudi imali od cega zivjet  :D izvuko sma 2ku na jedva jedvite jade tak da nisam bas za raspravu
Akvaristika u srcu, teraristika u (cenzura) =) =)

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: O Svemiru
« Odgovori #3 u: Rujan 16, 2011, 17:48:58 poslijepodne »

A jel može o zemlji rađe...tipa smisao života, kak platit režije i školovat djecu i slična zemaljska pitanja... :D
dobar si :D :D
ovdje sam da bi zaboravio na to :D

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: O Svemiru
« Odgovori #4 u: Rujan 16, 2011, 18:15:28 poslijepodne »

Ma čuj, meni pored dvoje djece, ženu, stresan posao..razne druge aktivnosti tipa vinograda i pravljenja vina, masline... filozofiranje o svemiru o kojem ljudska rasa nema puno pojma je ono blago rečeno trla baba lan..gubljenje vremena.

al dajte...ak vam je dosadno...

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: O Svemiru
« Odgovori #5 u: Rujan 16, 2011, 19:13:46 poslijepodne »
Zacudio bi se Renta koliko je to interesantno, preporucujem emisiju na HR2, Andromeda se zove, utorkom u pol 9 ide.... kako je rekao Tin Ujevic, "Za let si duso stvorena..." :)
Ako cemo pravo, Dinamo-Real je puno vece dangubljenje :D
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #6 u: Rujan 16, 2011, 19:22:47 poslijepodne »
meni su ti fizičari full friky....

Na faksu sam sluso razglabanja o tom svemiru koji se širi i beskonacan je...i kak meni moze neko objasnit da njemu nema kraja...i kam se onda siri ak nema kraja...po meni je to bezveze pretakanje iz šupljeg u prazno sam da bi bilo sto vise zaposlenih i da bi ljudi imali od cega zivjet  :D izvuko sma 2ku na jedva jedvite jade tak da nisam bas za raspravu

Nije nikako beskonačan, vrijeme ga ograničava ako već ne znamo koje su prostorne granice, a sa fizičke strane vrijeme i prostor su jedna stvar, nerazdvojna. No to ne znači da znamo gdje su mu granice
Što se tiće širenja, svakako se širi, to je točno.
Što se tiće posta iznad; znamo mnogo o svemiru, barem toliko da je to mnogo ništa ali opet puno. Jako, jako daleko smo otišli s ovog našeg zrna graška; Zemlje, barem u teroriji i matematici
Nebi rakao da je to samo zbog para. Kao i sve naše Sunce i Zemlja umiru, ostaje nam svemir

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #7 u: Rujan 16, 2011, 20:41:39 poslijepodne »
znamo mi vrazju babu.. sve vise manje znaju teorijski ili empirijski.. prakticno neznaju gotovo nista...

one bitne stvari di svemir zavrsava.. u sto se siri  jer morao je biti u necemu da grune u prasku i pocinje popunjavati neki pred prostor i iza sebe ostavljat ovo sto imamo.. di je kraj toga predprostora.. kako je nastao taj predprostor.. sto kad svemir izgubi inerciju praska.. hoce li stat.. ili ce se pocet sazimat? ima toliko stvari za otkrit da je ovo sto znamo stvarno malo..

JBT... pokusavaju poslat coeka na mars.. a jos nisu pokusali ni teraformirati mjesec koji nam je pod nosom...barem u mjehurima kao ne pod atmosferom...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Brljator

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1111
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Pavlovac
Odg: O Svemiru
« Odgovori #8 u: Rujan 16, 2011, 20:42:02 poslijepodne »
Kao i sve naše Sunce i Zemlja umiru, ostaje nam svemir

Bitno da izdrži još jedno 100 god , pa da onda vidim kak bude dalje  :D :D :D

Offline Faber

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4055
  • Spol: Muški   Dob: 40
  • Lokacija: 7 Nm SZ od Dubrovnika
  • Lega iz Dubrovnika 8)
Odg: O Svemiru
« Odgovori #9 u: Rujan 16, 2011, 20:57:25 poslijepodne »
Isisaj ti moga,ljudi su tek poletili u prošlom stoljeću a vidi nas sad...  :D za 5 generacija ima da osvojimo pol svemira hahah! :D :D
N.multifasciatus
 Cayman60
Tanganyika  Watt Wolln Wir Trinken? so ein durst

Offline Brada

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1478
  • Spol: Muški   Dob: 74
  • Lokacija: Zagreb
  • Brada
    • My Reef Aquarium
Odg: O Svemiru
« Odgovori #10 u: Rujan 16, 2011, 21:06:56 poslijepodne »
Isisaj ti moga,ljudi su tek poletili u prošlom stoljeću a vidi nas sad...  :D za 5 generacija ima da osvojimo pol svemira hahah! :D :D
Ovo mi je zazvučalo kao prijetnja afričkih skakavaca vegetaciji :D
Zagreb - Sigećica
Samo glupost je vječna, sve ostalo može proći!!!!
http://www.bradareef.webs.com/

Offline Damir_Sl

  • Trade Count: (+1)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3814
  • Spol: Muški  
Odg: O Svemiru
« Odgovori #11 u: Rujan 16, 2011, 21:07:29 poslijepodne »
Ah! We come in peace, shoot to kill, shoot to kill, shoot to kill;
we come in peace, shoot to kill; Scotty, beam me up!   :abducted:

Za 5 generacija cemo biti sretni ako svi jos budemo na broju, kakav crni svemir..... :down:

Koliko god izgledalo drugacije, koliko smo ustvari odmakli od misljenja da je zemlja okrugla? Nemamo blagog pojma skoro o nicemu, a i ono sto je ljudski rod nekada znao, odavno je izgubljeno, tako da.....  

Star Trekkin' across the universe,
On the Starship Enterprise under Captain Kirk.
Star Trekkin' across the universe,
Only going forward, and things are getting worse!


Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #12 u: Rujan 16, 2011, 22:11:10 poslijepodne »
Ah! We come in peace, shoot to kill, shoot to kill, shoot to kill;
we come in peace, shoot to kill; Scotty, beam me up!   :abducted:

Za 5 generacija cemo biti sretni ako svi jos budemo na broju, kakav crni svemir..... :down:

Koliko god izgledalo drugacije, koliko smo ustvari odmakli od misljenja da je zemlja okrugla? Nemamo blagog pojma skoro o nicemu, a i ono sto je ljudski rod nekada znao, odavno je izgubljeno, tako da.....  

Star Trekkin' across the universe,
On the Starship Enterprise under Captain Kirk.
Star Trekkin' across the universe,
Only going forward, and things are getting worse!


to što ti nemaš pojima o ničemu ne znači da nemamo svi...
što je to ljudski rod nekad znao a danas ne zna; imena bogova, njihove sinove i božice ...?
maje i egipčani ? misliš da su znali išta više od nas danas ?
ne možeš ni zamisliti koliko je moderna znanost dalje od činjenice da je zemlja okrugla...
sori ali morao sam jer dezinformiraš druge, da tako svi misle odavno ljudski rod ne bi opstao...
ako te ne zanima crni svemir ne diraj one koje zanima nekim et smajlovima, laganim podsmjehom
 :down:

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #13 u: Rujan 16, 2011, 22:33:10 poslijepodne »
znamo mi vrazju babu.. sve vise manje znaju teorijski ili empirijski.. prakticno neznaju gotovo nista...

one bitne stvari di svemir zavrsava.. u sto se siri  jer morao je biti u necemu da grune u prasku i pocinje popunjavati neki pred prostor i iza sebe ostavljat ovo sto imamo.. di je kraj toga predprostora.. kako je nastao taj predprostor.. sto kad svemir izgubi inerciju praska.. hoce li stat.. ili ce se pocet sazimat? ima toliko stvari za otkrit da je ovo sto znamo stvarno malo..

JBT... pokusavaju poslat coeka na mars.. a jos nisu pokusali ni teraformirati mjesec koji nam je pod nosom...barem u mjehurima kao ne pod atmosferom...

ko ti je rekao da je svemir grunuo u prasku u nekakvom predprostoru ? to je glupost. Nikad ništa nije grunulo ni explodiralo, ni prasnulo, to je samo netočno ime za ono što je bilo
idi u knjižicu i posudi literaturu o kvantnoj fizici i hawkinsova izdanja o svemiru pa če ti biti jasnije što je dovelo do praska i zašto se je počeo širiti
"svemir izgubi inerciju praska" - inercja praska ne postoji, postoji inercija koja nema veze sa praskom
Znamo mi puno vražjih baba, informiraj se

Offline Nuclear

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1662
  • Spol: Muški   Dob: 37
  • Lokacija: Zagreb, Petrinja
Odg: O Svemiru
« Odgovori #14 u: Rujan 16, 2011, 22:50:39 poslijepodne »
Znamo puno, a opet ne znamo ništa...

Svemir možda uopće nije započeo velikim praskom. To je jedna opće prihvaćena teorija, i nikad nitko nije rekao niti potvrdio da je to uistinu tako i bilo, ali se čini najshvatljivije i najuvjerljivije iako možda uopće nije tako bilo.

A što se tiče Maya, Inka, itd. Ista stvar, možda su znali puno, a možda nisu znali ništa... Možda su čak imali posla i s izvanzemaljcima, a možda su bili obično pleme koje je plesalo oko vatre. Isto jedna stvar koju vjerojatno nikad nećemo saznati. Ali da su bili jako dobro upućeni u astronomiju je činjenica.

A što se tiče Stephen Hawkinga. U zadnje vrijeme mi se jako poljuljalo mišljenje o njemu. Takav znanstvenik, a u posljednje vrijeme stvarno zna izvalit razno razne gluposti koje nemaju nikakve veze s vezom.

U svakom slučaju super tema za raspravu o nečemu tako misterioznom i zanimljivom, na neki način i neshvatljivom čovjeku... Samo mi se čini da je krenula u malo krivom smjeru  :up:


Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #15 u: Rujan 16, 2011, 23:33:49 poslijepodne »
znamo mi vrazju babu.. sve vise manje znaju teorijski ili empirijski.. prakticno neznaju gotovo nista...

one bitne stvari di svemir zavrsava.. u sto se siri  jer morao je biti u necemu da grune u prasku i pocinje popunjavati neki pred prostor i iza sebe ostavljat ovo sto imamo.. di je kraj toga predprostora.. kako je nastao taj predprostor.. sto kad svemir izgubi inerciju praska.. hoce li stat.. ili ce se pocet sazimat? ima toliko stvari za otkrit da je ovo sto znamo stvarno malo..

JBT... pokusavaju poslat coeka na mars.. a jos nisu pokusali ni teraformirati mjesec koji nam je pod nosom...barem u mjehurima kao ne pod atmosferom...

ko ti je rekao da je svemir grunuo u prasku u nekakvom predprostoru ? to je glupost. Nikad ništa nije grunulo ni explodiralo, ni prasnulo, to je samo netočno ime za ono što je bilo
idi u knjižicu i posudi literaturu o kvantnoj fizici i hawkinsova izdanja o svemiru pa če ti biti jasnije što je dovelo do praska i zašto se je počeo širiti
"svemir izgubi inerciju praska" - inercja praska ne postoji, postoji inercija koja nema veze sa praskom
Znamo mi puno vražjih baba, informiraj se

da posudim knjigu? ne necu...zasto? pisao ju je covjek.. isti onaj covjek koji se jos u prasumama amazone moli spaljenom drvetu kad ga grom rukne...tko je hawkins? fizicar... po cemu je on relevantan osim po tome sto je aktualan sada.. prije x godina isaac newton je bio  axiom fizike.. sada vise nije.. sad znaju puno vise nego je on znao.. i kako se on smijao ljudima koji su rekli da je zemlja ravna ploca...tako ce se mozda za 500 god netko smijati hawkinsu i rec koji je on budala bio...

mene su ucili da je svemir nastao velikim praskom.. dok mi netko n eda neku pametniju teoriju 8 ti ili bilo tko drugi) za mene prasak ostaje.. koliko god bio  hipotetican ili apstraktan.. nemogu ga objasnit.. ljudski mozak nema tu percepciju da shvati sto je svemir.. od cega je sazdan. od vakuuma.. vakuum je nista... ako je nista onda ne postoji.. a opet je definiran kao "nesto" od cega se sastoji svemir...

paradoxa ko u prici...

drazi mi je carl sagan od hawkinsa...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #16 u: Rujan 16, 2011, 23:44:13 poslijepodne »
Znamo puno, a opet ne znamo ništa...

Svemir možda uopće nije započeo velikim praskom. To je jedna opće prihvaćena teorija, i nikad nitko nije rekao niti potvrdio da je to uistinu tako i bilo, ali se čini najshvatljivije i najuvjerljivije iako možda uopće nije tako bilo.

A što se tiče Maya, Inka, itd. Ista stvar, možda su znali puno, a možda nisu znali ništa... Možda su čak imali posla i s izvanzemaljcima, a možda su bili obično pleme koje je plesalo oko vatre. Isto jedna stvar koju vjerojatno nikad nećemo saznati. Ali da su bili jako dobro upućeni u astronomiju je činjenica.

A što se tiče Stephen Hawkinga. U zadnje vrijeme mi se jako poljuljalo mišljenje o njemu. Takav znanstvenik, a u posljednje vrijeme stvarno zna izvalit razno razne gluposti koje nemaju nikakve veze s vezom.

U svakom slučaju super tema za raspravu o nečemu tako misterioznom i zanimljivom, na neki način i neshvatljivom čovjeku... Samo mi se čini da je krenula u malo krivom smjeru  :up:



tako je.
knjige su mu ok, sviđa mi se njegov stil o strunama i multiuniverzumu, mada izvali gluposti i on, svi su takvi, i ajnštajn je izvalio njih u svoje vrijeme...
što se tiće praska, poprilično smo sigorni da je bilo ono što se krije iza tog pojma.Praktički dokazi govore tako. Veliki prasak je zapravo čin odvajanja gravitacije od 4 osnovne funtamentalne interakcije koje su stvorile sve sile našeg svemira. I to se desilo vrlo tiho, bez zvuka i praska, ali naglo... Manjak gravitacije u točki interakcije ( singularitet ) je izazvao njeno širenje
Prije tog djela u toj točki nije bilo ničega, savršeni vakuum pa ostaje pitanje; kako su nastale te 4 interakcije. Kvantna fizika to vrlo lako objašnjava kao odvajanje čestice nekog od dalekih, paralelnih svemira fluktuacijom u daleki prazni prostor ali to je dalje jedna od teorija, toliko nismo stigli. No, da postoje drugi svemiri sve je više očito.
Već spomenuta inercija je tu velika zagnetka; Zašto širenje ubrzava ? Rasprsnut čemo se nastavi li tako... Čak smo tu inerciju i objasnili tamnom energijom ali opet smo na istom jer ne znamo kakva je to energija...
Svemir je vrlo zanimljiva tema i mislim da je čovječanstvo na rubu konačnog shvačanja svemira, nema veze što još nismo stigli na Mars, tamo nema ništa što ne znamo pa nam nije ni sila...
Ne samo svemir, otkad je došla kvantna fizika i riječ nano sve napreduje. što smo imali prije toga: žarulju i žicu, a što imamo danas: nevidljiva odijela, mikroskopsku česticu, nevidljivu a 10 puta čvršču od čelika, teleportaciju, superkomjutere... mnogi se varaju kad još navedeno smatraju znanstvenom fantastikom.
Koliko je god prošlo od te žarulje do danas ? Cijeli svemir čemo skoro prožvakati samo tako

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #17 u: Rujan 16, 2011, 23:50:42 poslijepodne »
Znamo puno, a opet ne znamo ništa...

Svemir možda uopće nije započeo velikim praskom. To je jedna opće prihvaćena teorija, i nikad nitko nije rekao niti potvrdio da je to uistinu tako i bilo, ali se čini najshvatljivije i najuvjerljivije iako možda uopće nije tako bilo.

A što se tiče Maya, Inka, itd. Ista stvar, možda su znali puno, a možda nisu znali ništa... Možda su čak imali posla i s izvanzemaljcima, a možda su bili obično pleme koje je plesalo oko vatre. Isto jedna stvar koju vjerojatno nikad nećemo saznati. Ali da su bili jako dobro upućeni u astronomiju je činjenica.

A što se tiče Stephen Hawkinga. U zadnje vrijeme mi se jako poljuljalo mišljenje o njemu. Takav znanstvenik, a u posljednje vrijeme stvarno zna izvalit razno razne gluposti koje nemaju nikakve veze s vezom.

U svakom slučaju super tema za raspravu o nečemu tako misterioznom i zanimljivom, na neki način i neshvatljivom čovjeku... Samo mi se čini da je krenula u malo krivom smjeru  :up:



tako je.
knjige su mu ok, sviđa mi se njegov stil o strunama i multiuniverzumu, mada izvali gluposti i on, svi su takvi, i ajnštajn je izvalio njih u svoje vrijeme...
što se tiće praska, poprilično smo sigorni da je bilo ono što se krije iza tog pojma.Praktički dokazi govore tako. Veliki prasak je zapravo čin odvajanja gravitacije od 4 osnovne funtamentalne interakcije koje su stvorile sve sile našeg svemira. I to se desilo vrlo tiho, bez zvuka i praska, ali naglo... Manjak gravitacije u točki interakcije ( singularitet ) je izazvao njeno širenje
Prije tog djela u toj točki nije bilo ničega, savršeni vakuum pa ostaje pitanje; kako su nastale te 4 interakcije. Kvantna fizika to vrlo lako objašnjava kao odvajanje čestice nekog od dalekih, paralelnih svemira fluktuacijom u daleki prazni prostor ali to je dalje jedna od teorija, toliko nismo stigli. No, da postoje drugi svemiri sve je više očito.
Već spomenuta inercija je tu velika zagnetka; Zašto širenje ubrzava ? Rasprsnut čemo se nastavi li tako... Čak smo tu inerciju i objasnili tamnom energijom ali opet smo na istom jer ne znamo kakva je to energija...
Svemir je vrlo zanimljiva tema i mislim da je čovječanstvo na rubu konačnog shvačanja svemira, nema veze što još nismo stigli na Mars, tamo nema ništa što ne znamo pa nam nije ni sila...
Ne samo svemir, otkad je došla kvantna fizika i riječ nano sve napreduje. što smo imali prije toga: žarulju i žicu, a što imamo danas: nevidljiva odijela, mikroskopsku česticu, nevidljivu a 10 puta čvršču od čelika, teleportaciju, superkomjutere... mnogi se varaju kad još navedeno smatraju znanstvenom fantastikom.
Koliko je god prošlo od te žarulje do danas ? Cijeli svemir čemo skoro prožvakati samo tako




ovo mi najzesce... objasnili smo ubrzanje  inercije tamnom energijom.. ali neznamo sto je to...netko previse trekkije gleda..


to ti ko da sad j ahodam ulicom.. da prostis prdnem.. i velim.. aha .. prdnuo sam zato jer je beta x cestica prosla kroz moleekularnu ovojnicu  gama x  elementa...
neznam ni sto je gama x element... ni beta x cestica.. ali to mora biti jedino logicno objasnjenje...

teleportacija....daj mi jedan uspjesno obavljeni primjer...


koliko godina imas btw?
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #18 u: Rujan 16, 2011, 23:58:49 poslijepodne »
godine, godine,... pitanje vrlo često...

Da, tamna energija je energija inercije.
Ne bih znao točno laboratorij ( guglaj ) gdje je uspiješno teleportirana čestica svijetlosti - foton.

citiram link:http://www.djurman.com/best/future/teleport.htm

"Posebnost ove teleportacije je u tome što je u teleportiranom laseru bio i šifrirani radio signal, postavljen na ulaznom laseru. Nakon famoznog entanglementa laser je skeniran i uništen, dok je radio signal elektronski poslan u prijemnu stanicu, gdje je u roku manjem od jedne nanosekunde stvorena točna replika snopa, s netaknutim radio signalom, koji je nakon toga odmah i dešifriran"
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2011, 00:09:54 prijepodne od 12321 »

Offline Renta

  • Moderator
  • Trade Count: (+6)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4239
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Zagreb
  • Only true wisdom is in knowing you know nothing
Odg: O Svemiru
« Odgovori #19 u: Rujan 17, 2011, 00:02:34 prijepodne »

Ruki nije baš da me nije zanimao svemir pa obožavatelj sam SF... :D

Iako ne pratim nešto posebno zadnja svemirska istraživanja ono što mi se čini je da znamo puno puno premalo da bi kvalitetno raspravljali na ovu temu, ne samo ovdje nego i u svjetskim razmjerima. Sve dok nismo u stanju kao rasa normalno putovati na mjesec, mars, druge planete, izaći malo iz našeg dvorišta (galaksije) u šumu (svemir) da prostite nemamo blage veze što se krije tamo iza i kako je sve nastalo. Jer ako nam je najveći uspjeh fotografirati plamenu oluju na Suncu ili "otkriti" daleku planetu koja "možda ima vode" a NE SLETJETI NA NJU I ISPITATI STVARI NA LICU MJESTA onda je to luk i voda..  Sve su to samo nagađanja i teorije koje mogu a i nemoraju biti točne....tak da stvarno mislim da nemamo osnovu na kojoj bi temeljili kvalitetnu raspravu.  
A ovi koji misle da znaju, bojim se da su u velikoj zabludi jer ljudska noga je jedva uspjela kročiti na najbliži mjesec....to je za usporedbu kao da smo u životu napravili samo jedan jedini korak od kuće našeg rođenja a tvrdimo da poznajemo planetu zemlju. Nula.

Offline ChILd_ReBoRn

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1800
  • Spol: Muški   Dob: 42
  • Lokacija: Koprivnica (vise - manje)
    • http://www.akvaristika.tk
Odg: O Svemiru
« Odgovori #20 u: Rujan 17, 2011, 00:09:51 prijepodne »
ako čemo o godinama i btw-u, koju ti školu imaš btw ?

Da, tamna energija je energija inercije.
Ne bih znao točno laboratorij ( guglaj ) gdje je uspiješno teleportirana čestica svijetlosti - foton.

 nemozes na pitanje pitanjem..

imam 3 razreda osnovne.. ostalo sam sve naucio iz alana forda...

nisam tvrdio da tamna energija niej neergija inercije.. ali sam ti karikaturno napisao sto to znaci.. to je ta energija. iako nemam pojma sto ona u biti je...
biljka biljci siše supstrat
(Koprivnica)

Offline Ruki

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 3201
  • Spol: Muški   Lokacija: Zagreb
  • Kum
Odg: O Svemiru
« Odgovori #21 u: Rujan 17, 2011, 00:18:04 prijepodne »
ako čemo o godinama i btw-u, koju ti školu imaš btw ?

Da, tamna energija je energija inercije.
Ne bih znao točno laboratorij ( guglaj ) gdje je uspiješno teleportirana čestica svijetlosti - foton.

Dobro da ne pozivas na mjerenje duzine pimpeka  :roll: Mislio sam da ce ova tema biti onako da svako malo podijeli sto je za nju/njega svemir, kako to vidi... a ne samaranje "moja je teorija bolja od tvoje"... Da upuceniji manje upucene upute u neku dobru i zanimljivu literaturu... pokoja dobra anegdota iz istrazivanja svemira. Ovako se moram sloziti da je vinogradarstvo i maslinarstvo puno interesantnije tema od ove, o Dinamu da ne pricam! :D
Leccino maslinovo ulje, di tog ima za kupiti kod nas?  8) Moram malo okrenuti na salu jer stvarno neka negativna energija krenula.  :)
Kvatric tj. kilometar sjevernije / Zagreb
All the Dude ever wanted was his rug back... it really tied the room together...

Offline Rossi

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 897
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
    • Parking senzori, alarmi, daljinsko centralno!!
Odg: O Svemiru
« Odgovori #22 u: Rujan 17, 2011, 00:18:25 prijepodne »
ako čemo o godinama i btw-u, koju ti školu imaš btw ?

Da, tamna energija je energija inercije.
Ne bih znao točno laboratorij ( guglaj ) gdje je uspiješno teleportirana čestica svijetlosti - foton.

 nemozes na pitanje pitanjem..

imam 3 razreda osnovne.. ostalo sam sve naucio iz alana forda...

nisam tvrdio da tamna energija niej neergija inercije.. ali sam ti karikaturno napisao sto to znaci.. to je ta energija. iako nemam pojma sto ona u biti je...

e stari moj da znas, sad bi imo jako puno novaca......

ruki.... ne kaki, postalo je zanimljivo...... i ja bi u svemir..
R-46

Offline Vedran

  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 8100
  • Spol: Muški   Dob: 48
  • Lokacija: Berlin
  • The Deda
    • http://www.akvarij.net
Odg: O Svemiru
« Odgovori #23 u: Rujan 17, 2011, 00:28:43 prijepodne »
ljudi se općenito previše vrijeđaju, u smislu -kaj ti meni imaš govorit, valjda ja to znam- oko stvari o o kojima doslovno nit oni, niti oni od kojih su pročitali svoje mišljenje pojma nemaju...


Offline 12321

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Dob: 36
Odg: O Svemiru
« Odgovori #24 u: Rujan 17, 2011, 00:29:03 prijepodne »
s tim se slažem, mad mi je malo bio nekulturan post pa sam uredio....

ali mod misli da sam ja u zabludi.
Istina nismo stigli u najdublje spilje zemlje, neistražene su; ali znamo na kom su mjestu, znamo klimu, znamo vlagu, iz toga znamo elemente, iz tih elementa znamo ima li života, ako ima kakvog ima, čak znamo i boje tih organizama, na osnovu životnog prostora znamo tjelesnu strukturu, građu. Ali nismo nikad vidjeli
Nismo nikad vidjeli golim okom Mars ali znamo gotovo sve o njemu.
To je princip usporedba; moram li baciti kamen u zrak da se uvjerim da če isti pasti ?
Nije tajna kako je nastao mars ili zemlja, kako je nastalo ili zašto svijetli sunce... Jednom običnom infracrvenom snimkom daleke zvijezde mi znamo apsolutno sve o toj zvijezdi; kolko je stara, kolko če još dugo, šta če se desiti nakon nje pa čak i koliko ima planeta, nevjerojatne stvari možemo jednom infracrvenom snimkom dokazati...
Ne mislim ja da znam ali razumijem neke osnove i pratim tok
U znanosti postoji teorija i dokazana stvar, dokazanu stvar nikad ništa ne može opovrgnuti, može se samo na nju dodati kao dodatak, drugačije to ne bi bila znanost već Sci-Fi
« Zadnja izmjena: Rujan 17, 2011, 00:48:10 prijepodne od 12321 »