Travanj 25, 2024, 18:52:41 poslijepodneNajnoviji Član: bignjato

Autor Tema: traže se mačići  (Posjeta: 40298 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Odg: traže se mačići
« Odgovori #100 u: Studeni 30, 2010, 21:23:57 poslijepodne »
Da se ljudi brinu za svoje kućne ljubimce ne bi bilo napuštenih pa samim tim kastracija se  ne bi uvjetovala. Ali zbog neodgovornih vlasnika se troše novci poreznih obveznika, troše se na azile, na kastracije itd. Zašto? Ma ništa, pa jesam i ja blesava što trošim svoje vrijeme volontirajući, vjerujem da bi mi bilo lakše živjeti s vašim razmišljanjima  :roll:
Autor topica napada ljude koji uzmu životinju s ceste, spase je, potroše SVOJE novce na nju i onda su toliko bezobrazni da nešto uvjetuju kad tu istu životinju udomljavaju. Ma da, trebali su mu se pokloniti i postaviti crveni tepih.

Ajde molim te vise prestani pricat kako se zrtvujes i volontiras za spas zivotinja.
Svaki drugi tvoj post pocinje kako volontiras u azilu.
Slobodno to stavi u potpis da ne moras svaki put naglasvat
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #101 u: Studeni 30, 2010, 21:24:05 poslijepodne »
Imala sam prilike upoznati se s time i iz prve ruke ćuti da je najčešća kod dugodlakih i Kučnih mačaka! Zbog pomanjkanja vitamina!!

inaće se javlja kod životinja oslabljenog imuniteta (a uspaljeni mačori rijetko imaju dobar imunitet), onih  koje žive u lošim uvjetima itd... ergo kontra njegovanih kućnih.
a što opet i dalje ne spriječava tvog divnog zdravog mačora ili mačku da bude nosioc (jer često odrasli niti ne pokazuju znakove bolesti) i lijepo zarazi sve oko sebe a pogotovo djecu koja su posebno osjetljiva.
a dovoljno je doć u dodir sa 1 otpalom dlakom

a dužina dlake nema nikakve veze s tim, jednako oboljevaju sve.

Citat:
Mačke se uvijek tuku, ne samo radi parenja, već i radi borbe oko svog teritorija. Ajmo onda isto napraviti sa svim ostalim životinjama(lavovi............da ne nabrajam sve životinje), i na taj ih način zaštititi od njih samih. Jer ponašaju se ŽIVOTINJSKI !

ne sječam se da mi držimo lavove kao kućne ljubimce i samim time njihovo potomstvo (koje je btw ugroženo za razliku od mačaka koje držimo) i oni sami nisu naša odgovornost.

Citat:
Ja stalno imam nove mačke u pohodu oko kuće i hvala bogu da imam pravog mačora koji ih drži na udaljenosti.

nebi  imala da ti susjedi kastriraju svoje mačore

Citat:
A ovi tumori i sve moguče boleštine koje spominješ su puste priče.... To je kao pojava ptičje gripe u tijeku sezone cjepljenja       !!!

volontiraj bar...mjesec dana u nekoj klinici (ako te puste) ili sjedi tamo i promatraj i lijepo zbrajaj koliko će mačaka doći sa nekom od bolesti koje sam navela.
iznenadila bi se.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #102 u: Studeni 30, 2010, 21:25:12 poslijepodne »
Ajde molim te vise prestani pricat kako se zrtvujes i volontiras za spas zivotinja.
Svaki drugi tvoj post pocinje kako volontiras u azilu.
Slobodno to stavi u potpis da ne moras svaki put naglasvat

ajde daj ti malo, ne vidim da se imaš čime pohvalit

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #103 u: Studeni 30, 2010, 21:27:39 poslijepodne »
jesus kisa daj ne generaliziraj
inaće se javlja kod životinja oslabljenog imuniteta (a uspaljeni mačori rijetko imaju dobar imunitet), onih  koje žive u lošim uvjetima itd... ergo kontra njegovanih kućnih.
po tvojojem tumačenju, tvrdnjama, dolazi do toga da je svaki mačor koji se pari ima neku boleštinu..ajd il piši kak spada il se nemoj dalje ukopavat u bedastoće

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #104 u: Studeni 30, 2010, 21:28:32 poslijepodne »
kad već prizivaš, da imam doma jednu kućnu mačku, na ranču gdje su mi konji imam ih 12 i da svima je dobro i niš im ne fali..

cijelu jednu, ideš, savršeno  za neku usporedbu.

Citat:
a ovo mi je najjače, veterinari su krivi za štancanje mačaka..

samo tvoje pogrešno širenje informacija navodi ljude da se predomisle od kastracij ergo i ti si ujedno kriv za mnoge napuštene mačke i pse koli lutaju našim ulicama

[/quote]
azili bi trebali biti u vlasništvu grada/općine i njihov teret, a ne teret veterinarske organizacije i veterinarskih stanica..[/quote]

a što misliš zašto je teret na prvome mjestu???


Citat:
i još jednom napominjem, veterinarska struka nema nikakve veze sa azilima u smislu njogovog pomaganja, nego su tu isključivo za provođenje veterinarsko sanitarnih mjera..

nema, ona im samo odmaže jer ih puni kada ovakvi veterinari savjetuju tj. ne savjetuju

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #105 u: Studeni 30, 2010, 21:29:12 poslijepodne »
po tvojojem tumačenju, tvrdnjama, dolazi do toga da je svaki mačor koji se pari ima neku boleštinu..ajd il piši kak spada il se nemoj dalje ukopavat u bedastoće

nema, ali ima jako velik tj. veći postotak šanse da ju dobije.
a čemu?

stoga, ne pravi se blesav

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #106 u: Studeni 30, 2010, 21:31:00 poslijepodne »
ajd odgovaraj mi sa činjenicama, a ne sa rekla kazala, tada možemo ić dalje, a ne da mi tu izvlačiš nešto, a ne čitaš..
ako gledaš ima cijelih 13 mačaka, a ne 1 ;)

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: traže se mačići
« Odgovori #107 u: Studeni 30, 2010, 21:31:33 poslijepodne »
Da se ljudi brinu za svoje kućne ljubimce ne bi bilo napuštenih pa samim tim kastracija se  ne bi uvjetovala. Ali zbog neodgovornih vlasnika se troše novci poreznih obveznika, troše se na azile, na kastracije itd. Zašto? Ma ništa, pa jesam i ja blesava što trošim svoje vrijeme volontirajući, vjerujem da bi mi bilo lakše živjeti s vašim razmišljanjima  :roll:
Autor topica napada ljude koji uzmu životinju s ceste, spase je, potroše SVOJE novce na nju i onda su toliko bezobrazni da nešto uvjetuju kad tu istu životinju udomljavaju. Ma da, trebali su mu se pokloniti i postaviti crveni tepih.

Ajde molim te vise prestani pricat kako se zrtvujes i volontiras za spas zivotinja.
Svaki drugi tvoj post pocinje kako volontiras u azilu.
Slobodno to stavi u potpis da ne moras svaki put naglasvat


Da bi tebi bilo lakše jer ništa ne radiš? Svaki post počinje s tim jer živim u zatucanom društvu koje nema svjest o volontiranju. Smeta ti? Iskreno ni namjanje me nije briga  :-X I vidiš da krivo čitaš ne volontiram u azilu već te jadne životinje dovodim kod sebe doma i udomljavam ih.

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #108 u: Studeni 30, 2010, 21:37:34 poslijepodne »
Imala sam prilike upoznati se s time i iz prve ruke ćuti da je najčešća kod dugodlakih i Kučnih mačaka! Zbog pomanjkanja vitamina!!

inaće se javlja kod životinja oslabljenog imuniteta (a uspaljeni mačori rijetko imaju dobar imunitet), onih  koje žive u lošim uvjetima itd... ergo kontra njegovanih kućnih.
a što opet i dalje ne spriječava tvog divnog zdravog mačora ili mačku da bude nosioc (jer često odrasli niti ne pokazuju znakove bolesti) i lijepo zarazi sve oko sebe a pogotovo djecu koja su posebno osjetljiva.
a dovoljno je doć u dodir sa 1 otpalom dlakom

a dužina dlake nema nikakve veze s tim, jednako oboljevaju sve.

Citat:
Mačke se uvijek tuku, ne samo radi parenja, već i radi borbe oko svog teritorija. Ajmo onda isto napraviti sa svim ostalim životinjama(lavovi............da ne nabrajam sve životinje), i na taj ih način zaštititi od njih samih. Jer ponašaju se ŽIVOTINJSKI !

ne sječam se da mi držimo lavove kao kućne ljubimce i samim time njihovo potomstvo (koje je btw ugroženo za razliku od mačaka koje držimo) i oni sami nisu naša odgovornost.

Citat:
Ja stalno imam nove mačke u pohodu oko kuće i hvala bogu da imam pravog mačora koji ih drži na udaljenosti.

nebi  imala da ti susjedi kastriraju svoje mačore

Citat:
A ovi tumori i sve moguče boleštine koje spominješ su puste priče.... To je kao pojava ptičje gripe u tijeku sezone cjepljenja       !!!

volontiraj bar...mjesec dana u nekoj klinici (ako te puste) ili sjedi tamo i promatraj i lijepo zbrajaj koliko će mačaka doći sa nekom od bolesti koje sam navela.
iznenadila bi se.

Nikad vanjska mačka u dugom nizu godina koliko ih obožavam nije imala neku boleštinu, jedina bolesna mačka bila je turska angora koju sam dobila na poklon. Došla je bolesna i nakon toga je zarazila neke moje i dva psa. Svi su bili uhranjeni i zdravi prije toga! Najgluplje mi je kad mene netko uvjerava u nešto , a sam ne želi prihvatiti neku činjenicu.
Što se tiče spomena lavova , bilo je to u kontekstu porodice mačaka i njihovom prirodnom načinu ponašanja. Ali ja vidim da nisi imala što drugo za reći jer to je činjenica.

Što se tiče susjeda, nitko u bližoj okolici ne voli i ne drži mačke kao kučne ljubimce ili barem kao lovce na glodavce. Čak dapače ne mogu ih smisliti i čak ih gađaju zračnicom. To znači u prevodu da dolaze lutalice. Da nemam pravog mačka oko kuće bih imala barem 50 mačaka.
Što se pak tiče veterinara, imam o tome svoje mišljenje. Načine liječenja nekih laicima ozbiljnih bolesti, traženje načina kako zaraditi malo više itd. Ne treba meni da volontiram, ja imam životnu školu, a veterinari ipak samo rade svoj posao i od toga žive!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #109 u: Studeni 30, 2010, 21:40:24 poslijepodne »
Jednom sam prilikom razgovarala sa jednim veterinarom, a sa mnom je bila moja kćer. Imala je tada oko 12 godina. Rekla je gosponu da jako voli životinj i da bi željela biti veterinar da bi mogla pomagati. A znaš što joj je on rekao? Da veterinar ne može biti onaj tko jako voli životinje!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Chilii

  • Urednica terra redakcije
  • Forum Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 1281
  • Spol: Ženski   Dob: 42
  • Lokacija: Zagreb
  • AkTer jedna od šest :)
Odg: traže se mačići
« Odgovori #110 u: Studeni 30, 2010, 21:43:47 poslijepodne »
Nikoleta a gdje su mačići koje napravi tvoj mačak? Ili ih ti ne vidiš pa po tome ni ne postoje?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #111 u: Studeni 30, 2010, 21:44:16 poslijepodne »
Da veterinar ne može biti onaj tko jako voli životinje!

istina, niti nemate pojma kaj se sve mora radit, i kaj sam sve radio, a da toliko jako volim životinje, duša bi mi pukla popola..
volim životinje, ali do neke granice..

i da ne bude OT :D :D (ako toga tu uopće ima :D )
kisa da su svi mačori prilikom parenja kakti na rubu oboljevanja, pa zar onda ne bi bilo manje mačaka, nego ih je kak ti veliš danas, strašno puno, jer po nekoj logici oni bi ugibali, a s druge strane, govoriš ko da je invazija mačaka tolika da ne možeš normalno otić u dućan, a da ne staneš pritom na barem 10 njih u 50 metara do dućana.

Offline bolek

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 366
  • Spol: Muški   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb, Donja Dubrava
Odg: traže se mačići
« Odgovori #112 u: Studeni 30, 2010, 21:44:35 poslijepodne »
Da se ljudi brinu za svoje kućne ljubimce ne bi bilo napuštenih pa samim tim kastracija se  ne bi uvjetovala. Ali zbog neodgovornih vlasnika se troše novci poreznih obveznika, troše se na azile, na kastracije itd. Zašto? Ma ništa, pa jesam i ja blesava što trošim svoje vrijeme volontirajući, vjerujem da bi mi bilo lakše živjeti s vašim razmišljanjima  :roll:
Autor topica napada ljude koji uzmu životinju s ceste, spase je, potroše SVOJE novce na nju i onda su toliko bezobrazni da nešto uvjetuju kad tu istu životinju udomljavaju. Ma da, trebali su mu se pokloniti i postaviti crveni tepih.

Ajde molim te vise prestani pricat kako se zrtvujes i volontiras za spas zivotinja.
Svaki drugi tvoj post pocinje kako volontiras u azilu.
Slobodno to stavi u potpis da ne moras svaki put naglasvat


Da bi tebi bilo lakše jer ništa ne radiš? Svaki post počinje s tim jer živim u zatucanom društvu koje nema svjest o volontiranju. Smeta ti? Iskreno ni namjanje me nije briga  :-X I vidiš da krivo čitaš ne volontiram u azilu već te jadne životinje dovodim kod sebe doma i udomljavam ih.
:ultimate: :ultimate: :ultimate:
I'm Normally Not a Praying Man, but If You're up There, Please save Me Superman

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #113 u: Studeni 30, 2010, 21:46:26 poslijepodne »
Što se pak tiče veterinara, imam o tome svoje mišljenje. Načine liječenja nekih laicima ozbiljnih bolesti, traženje načina kako zaraditi malo više itd. Ne treba meni da volontiram, ja imam životnu školu, a veterinari ipak samo rade svoj posao i od toga žive!

bez brige, ja mogu nabrojati samo 5 veteriara o kojima imam pozitivno mišljenje...
ne govorim toliko o njima kao osobama (makar i to igra vrlo bitnu ulogu) nego o tome da stvarno imaju znanja, volje i želje pomoć životinji

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #114 u: Studeni 30, 2010, 21:49:14 poslijepodne »
kisa da su svi mačori prilikom parenja kakti na rubu oboljevanja, pa zar onda ne bi bilo manje mačaka, nego ih je kak ti veliš danas, strašno puno, jer po nekoj logici oni bi ugibali, a s druge strane, govoriš ko da je invazija mačaka tolika da ne možeš normalno otić u dućan, a da ne staneš pritom na barem 10 njih u 50 metara do dućana.

posljedice ne moraju biti fatalne ali zašto da imam izmrcvarenog boležljivog mačka kada mogu imat zdravog mačka.
a i svi ti rascufani mačori i dalje mogu radit horde miceka.

zašto ja to osobi koja je veterinar uopče moram  objašnjavat?

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #115 u: Studeni 30, 2010, 21:50:19 poslijepodne »
zato što tog ofucalog mačora ne smatram prijetnjom, ako se brineš o svojim životinjama doma..zato

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #116 u: Studeni 30, 2010, 21:54:48 poslijepodne »
ajd odgovaraj mi sa činjenicama, a ne sa rekla kazala, tada možemo ić dalje, a ne da mi tu izvlačiš nešto, a ne čitaš..
ako gledaš ima cijelih 13 mačaka, a ne 1 ;)

nema tu rekla kazala, smao jednostavna matematika.

mačor spari mačku 2-3x na godinu, ona okoti 3-5 miceka (zet ćemo neki prosjek), pa njeni miceki rade još miceka, ti miceki još miceka...
gdje nestanu svi ti miceki?
hm?
gradovi su nam zatrpani lutalicama ali ipak ne toliko koliko nam matematika pokazuje.
što misliš gdje je taj ostatak?
točnije, što misliš kako je završio taj ostatak.

a tako su završili upravo zato što su ljudi ljeni ili škrti kastrirat mačke + vođeni pogrešnim savjetima.

ti si prvi, a ja se nadam i jedini, veterinar kojeg sam čula da ne savjetuje kastraciju

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #117 u: Studeni 30, 2010, 21:55:55 poslijepodne »
zato što tog ofucalog mačora ne smatram prijetnjom, ako se brineš o svojim životinjama doma..zato

a  zašto on mora biti ofucan na prvome mjestu???!


zašto nebi bio lijepi veliki zdravi mačor sjajne dlake koje nije za sobom ostavio puno i previše mačića

Offline cann

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • *****
  • Postova: 4967
  • Spol: Muški   Dob: 44
  • Lokacija: Prelog
Odg: traže se mačići
« Odgovori #118 u: Studeni 30, 2010, 22:01:31 poslijepodne »
ja ne savjetujem kastraciju samo da bi imali manje lutalica, jer to nije u redu prema njima..steriliziraj sebe jer nas ima previše na ovome svijetu, u tom kontekstu razumijem tvoje postove..


ovo drugo kaj si napisala, ofucan..razlog što je ofucan, mislim da bi bilo ok potražit u njegovom bivšem vlasniku ili vlasniku njegovog čukundjeda, jer ga netko bacio na ulicu..zašto bi jadne životinje trebale snositi nemar svojih sadašnjih vlasnika il bivših kastracijom?

Offline Twynet

  • Trade Count: (0)
  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
Odg: traže se mačići
« Odgovori #119 u: Studeni 30, 2010, 22:03:06 poslijepodne »
*CITIRAM*

ostao je popljuvan zbog svoje neodgovornosti.

ja trenutno imam 2 miceka.
muška, nekastrirana (premladi još) i nedam mu ih.
zašto?
zato što bi on sebi uzeo tog mačka, volio tog mačka i samo tog mačka i tko **be što če taj njegov voljeni mačak kroz život napraviti na desetke i desetke nevoljenih i neželjenih mačića koji će u najboljem slučaju završit u azilu.
u najgorem, udavljeni, utopljeni ili zatučeni zbog ljudi kao što je on a to su oni koji vole samo svoje mačke i zaboli ih što njihove voljene mačke okolo rade na desetke lutalica od kojih će 90% pocrkat na ovaj ili onaj način.

tom mačku/mački od sterilizacije/kastracije neće biti ništa.
mačke nisu ljudi, ne osječaju psihičke posljedice gubitka plodnosti i ponašat će se kao što su se ponašale i do sad osim što ti neće jašit po plišanim igračkama, bezglavo jurit preko ceste i vračat se doma sav izgrižen i izgreban a spriječit će se smrt na desetke mačaka.




**Evo ovo sta pise da ce biti,sav izgrižen i izgreban istina je.. meni prijateljica ima mačka... nije kastriran ali (planira ga kastrirat) ima rana po sebi  napravio je 5 macica (na srecu su podjljeni u dobre ruke kod veterinara i kod prijatelja )  svi ti macici su sterilizirane i kastrirani.. stoga... 300 kn za svog voljenog ljubimca vrijedi dati..**

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #120 u: Studeni 30, 2010, 22:05:17 poslijepodne »
Nikoleta a gdje su mačići koje napravi tvoj mačak? Ili ih ti ne vidiš pa po tome ni ne postoje?
Ja to gledam ovako: ako moji mačori i naprave nekoj mački, to je najvjerojatnije divlja (jer nitko ih ne drži), živi u obližnjoj šumi, na smetlištu ili sl., pa će se priroda sama pobrinuti za to, ili predatori. Moje su mačke sterilizirane, a na kraju od silnih mačaka ostala mi je samo stara Grofica. Ostale su vjerojatno potrovali susjedi. Ali ne, ja sam ta koja ne valjam jer životinje hranim i brinem o njima, mazim ih i volim. Da slažem se, najbolje bi bilo da ih istrijebimo!!!! A za kućne ljubimce ćemo imati štakore, kojih je ionako pun Zagreb (hvala bogu da živim u Zaprešiću, polja, zelenili, ptićice, miševi i mačke, pokoji napušteni pas i prirodni način života.

Očito je da svi vi ovdje koji se toliko pjenite želite dokazati kako je jedino vaša ljubav prema mačkama dobra, mi drugi niš ne valjamo....

Pa onda mi je žao što moram reći da sam spasila još jednog mačora (za sada je još mali mačić), kojeg su učenici don9jeli u školu, natezali ga i spalili mu brkove! Vjerojatno ga nisam trebala ponijeti doma jer će on sada napraviti još hrpu mačića.
Trebala sam ga ostaviti ispred škole u nadi da će netko od vas naiči da mu osigura puno ljepši i zdraviji život nego ja! Ako ga prije učenici nebi utopili ili ubili na novi način: povučeš ih za glavu i za rep i samo čuješ krc!!!!!!

Tu bi trebalo raditi edukaciju, a ovo što vi radite nije edukacija. To se zove negativna kritika (čitaj napad) i na taj način se postiže kontra efekt!!!

Ja da na takav način postupam sa učenicima, nitko na nastavu ne bi dolazio.
Krasno savjetujete ljude!
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline Nikoleta

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ***
  • Postova: 484
  • Spol: Ženski   Dob: 50
  • Lokacija: Zaprešić
  • Ako poštuješ sva pravila, propuštaš svu zabavu!
Odg: traže se mačići
« Odgovori #121 u: Studeni 30, 2010, 22:10:45 poslijepodne »
Citat:
tom mačku/mački od sterilizacije/kastracije neće biti ništa.
mačke nisu ljudi, ne osječaju psihičke posljedice gubitka plodnosti i ponašat će se kao što su se ponašale i do sad osim što ti neće jašit po plišanim igračkama, bezglavo jurit preko ceste i vračat se doma sav izgrižen i izgreban a spriječit će se smrt na desetke mačaka.

Jesi li sto posto sigurna da ne osjeća ništa?????
A kako onda osjećaju ljubav prema svojim vlasnicima??? Onda te životinje glume.....

Ja znam da moja mačka osjeća zadovoljstvo kad je pored mene. Čak i ako sadim po vrtu i ne stignem je u tom trenu pomaziti, onda mi se popne na rame i tu uživa.
Ljudi moji, pa vi onda doma imate robote, netko vam je podvalio!!!!

A ovo da se ponašaju potpuno isto je velika neistina.
Novih 700 i nešto litara -http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=87022.msg861875#msg861875
Diskusi -  http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=50787.msg666154#msg666154

Offline gstaraz

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1165
  • Spol: Muški   Dob: 52
  • Lokacija: Rijeka
  • Pelcer po pelcer...
    • altbierbude
Odg: traže se mačići
« Odgovori #122 u: Studeni 30, 2010, 22:16:40 poslijepodne »
Ma ne brinite ljudi, ovo je teraristički forum:
normalne i "plodne" teme su ovdije kako stuč pantiganu u zid a da ju ne boli; kako odrezat životinji muda a da bude sretna i zdrava, i to...  ;)

- ...svoje ljubimce nebi ni u ludilu doveo kod ovako nastrojenog veterinara  :down:

...sorry, tek sam sada vidio da je ovo terarističko tlo...  put pod noge  :biker:...  :)
Cheers.

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #123 u: Studeni 30, 2010, 22:38:31 poslijepodne »
Jesi li sto posto sigurna da ne osjeća ništa?????
A kako onda osjećaju ljubav prema svojim vlasnicima??? Onda te životinje glume.....

mačke djeluju prema nagonu, ne osječajima.
da djeluju prema osječajima onda bi djelovale tužno i jadno nakon kastracije.

jedino što izostane je spolni nagon a spolni nagon dovodi do toga da mačka bude razdražljiva i nasilna prema ostalim životinjama.
kastracija makne samo taj nasilan dio.

Citat:
A ovo da se ponašaju potpuno isto je velika neistina.

dokaži.
još nisam čula vlasnika koj je rekao da mu se mačka promjenila na gore nego samo na bolje.
ergo, nije pala u neku depresiju ili postala divlja zbog gubitka rasplodnih organa.

kao što sam rekla, kastracija makne negativno djelovanje hormona, pozitivne strane (ako ih ima) same mačke ostaju

Offline Kisa

  • Trade Count: (0)
  • Punopravni član
  • ****
  • Postova: 1192
  • Spol: Ženski   Dob: 36
  • Lokacija: Zagreb
Odg: traže se mačići
« Odgovori #124 u: Studeni 30, 2010, 22:43:35 poslijepodne »
Ja to gledam ovako: ako moji mačori i naprave nekoj mački, to je najvjerojatnije divlja (jer nitko ih ne drži), živi u obližnjoj šumi, na smetlištu ili sl., pa će se priroda sama pobrinuti za to, ili predatori.

upravo ono što sam rekla na samom početku teme.
bitno da je tvom mačoru lijepo i boli te kuki što iza sebe ostavlja neželjene, napuštene i ugl mrtve mačiće.

licemjerstvo u svojem najsjanijem obliku

zašto si mačke kastrirala a ne i mačora?
da ne vidiš posljedice ili da se ne moraš baviti njima?

jer, prema tebi, mačke se promjene nakon kastracije.
zašto si tako lako promjenila njih a ne i njega?
Citat:
Pa onda mi je žao što moram reći da sam spasila još jednog mačora (za sada je još mali mačić), kojeg su učenici don9jeli u školu, natezali ga i spalili mu brkove! Vjerojatno ga nisam trebala ponijeti doma jer će on sada napraviti još hrpu mačića.


ne, dobro si napravila, ali si trebala spriječit i novo leglo koje će vrlo vjerojatno završit na isti način na koj je završio i on samo neki neće imati te sreće da ih se udomi nego će ti gnojit vrt.

Citat:
Tu bi trebalo raditi edukaciju, a ovo što vi radite nije edukacija.

neki se očito nedaju educirat, ti si dobar primjer.
a ni ovi kvazi veterinari baš ne pomažu


« Zadnja izmjena: Studeni 30, 2010, 22:54:57 poslijepodne od Kisa »